Treść opublikowana przez M@rcus
-
[ALL TDI] Jaki olej do tdi?
Chciałbym się jednak przekonać, czy wrażenia słuchowe (lub też inne) na Motul-u są tak bardzo odczuwalne. Tym razem nie dam z siebie zrobić głupka przez "miłego Pana" z serwisu, że PD może być zalany Shell Helix Ultra 5W/40 (nie spełnia normy 505.01). Sam kupię i sam wymienię
-
[ALL TDI] Jaki olej do tdi?
Dosłownie szał z tym Motulem. Ja również postanowiłem zalać ten specyfik do sowjego PD - nie mam za bardzo zaufania do allegro, jeśli chodzi o takie rzeczy, ale spójrzcie na te aukcje... Który wybrać? 1. http://allegro.pl/item221232677_olej_motul_specific_505_01_vw_audi_5w_40_5l_rally.html - sugerując się opisem jest to półsyntetyk? Czy na pewno? 2. http://allegro.pl/item217941774_olej_motul_specific_505_01_vw_audi_5w_40_5l_rally.html
-
[B5 AFN] Sposób na instalację silniczka reflektora Valeo'99
Bawiłem się trochę w tym temacie i próbowałem różnych sposobów. Skoro masz silniczek w dłoniach, to spróbuj go rozebrać i maksymalnie wydłużyć (wykręcić) cięgno, potem spróbować. Wyczyniałem jeszcze inne akrobacje - silniczek w części pierwsze, cięgno w prowadnicę i już w samym reflektorze montowałem to wszystko do kupy. Po regulacji w serwisie (manualnie, śrubami) wszystko się tak zgrało, że z wyjmowaniem i wkładaniem silniczka nie ma najmniejszych problemów - tak więc proponuję Ci pokręcić trochę przy regulacji.
-
RS4 B7 - Moj starszy brat :)
"Fajnie gra, fajnie jeździ" - jak to powiedział Pan w "Czasie Tuningu" w TVN Turbo na temat Twojej RS4. C.MILE napisz ile kilogramów wzmacniaczy i głośników wozisz w bagażniku . P.S. Ten piękny wózek udało mi się zobaczyć na własne oczy w Okunince nad j. Białym jakiś miesiąc-dwa temu.
-
Filmik jak chłopcy z Tarnowskich gór się bawią Audi może ich znacie ?
To jest dzieło naszego forumowego kolegi LataY. Było na forum http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,65.msg31546.html#msg31546
-
[B5 AFN] Znaczenie wlepek
2. Informacja o wymianie paska rozrządu "co 90 000 KM" - wypisana data i przebieg, ale nie widzę dokładnie cyfr.
-
Spryskiwacze reflektorów A4 1999
A próbowałeś przy włączonych światłach, przytrzymać manetkę na spryskiwaniu dłużej niż sekundę?
-
Nieużywane ale wiekowe opony
Kurde, to ja rok jeździłem na ori Dunlop'ach z 2000r. i (wydawało mi się), że było OK. Teraz na nówkach (Dunlop SP Sport 01) całkiem inna jazda - cicho i wody w ogóle się nie czuje, ale to już raczej zasługa bieżnika. Niektórzy będą pytać "oryginalne i z 2000??" - chyba to dodatkowy argument po sprawdzeniu w ASO, że moj AJM ma 85t km przebiegu - NÓWKA :> - no chyba, że mega przekręt i kupione używki z tego rocznika (ale to nie temat o tym). Zimówki mam z 99 - wytrzymają może jeszcze jeden sezon - kupno ich, to był mój błąd, mimo, że nie narzekałem... Teraz tylko nówki - nigdy nie kupię używanych....
-
Antyradary ?
Nie wiem - może zmieniły się przepisy, ale za samo posiadanie antyradaru nie było żadnej kary. Za używanie owszem.
-
jak poznać 90 czy 110km w b5 1.9tdi
Już był taki temat (http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=11641.0) - Audi nie stosuje oznaczenia z czerwonym DI, tylko VW - generalnie na klape można sobie wszystko przykleić. Sillnik rozpoznać najlepiej po pierwszych literach jego numeru, po wlepce we wnęce koła zapasowego lub w książce serwisowej. No ewentualnie dowód rejestracyjny.
-
widzial ktos takie lampy do a4 b5???i gdzie takie cosik mozna dostac??
Kup sobie te po drugim lifcie - bardzo podobne.
-
(A4 1,8T ) Czy ma ktoś instrukcję obsługi do A4 1,8T Avant aktualną na 1997 r. p
Spedyt, koledze link nie działa, bo dostęp mają tylko klubowicze...
-
Montaz klimy ?
Jak chcesz klimatronic a nie manualną, to kosztuje to 3500 zł u Icemana => http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=6327.0
-
[B5 AJM] faktyczne zużycie paliwa a FIS
W moim AJM tak jak napisał Murzyn - zaskakująco dokładnie wskazuje średnie spalanie. A Ty Morgoth, wyzeruj sobie tą wartość i po pewnym czasie będziesz miał swój wynik, ze swojej jazdy.
-
[B7 3.0 TDI ] Jaki olej panowie ?
O ile się orientuję, to norma VW504.00/507.00 do Twojego motorka ono. W takim razie wychodzi, że MOTUL SPECIFIC, VW 504.00/507.00, SAE 5W-30, 100% SYNTHESE - jedyny, który spełna tą normę (chyba, że to nie ta )... [źródło - http://www.hamulce.net/motul.htm]
-
Ciągle chodzący wentylator od klimatyzacji. Audi A4 1.9 TDI 90PS
Zapewne pres klimy. Ostatnio padła lawiana takich pytań na forum. Nie musisz szukać daleko. P.S. Jakiego motoru dot. pytanie 115tki czy 90ki? Widzę niezgodność z tematem a danymi w profilu.
-
[B5 AFN] Migajaca kontrolka, gasnacy silnik...pomocy
http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=2784.0
-
lużna klamka
Raczej stała przypadłość w naszych wózkach. Pęknięta sprężynka podtrzymująca klamkę... W tym temacie było omawiane => http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=669.0 P.S. 2 sek. zajęło mi znalezienie
-
rozszczelnienie klimatyzacji
A przedtem było dobrze? Bo może miałeś (i nadal masz), zablokowaną którąś z klap... Sprawdź błędy na climatronicu.
-
rozszczelnienie klimatyzacji
Raczej nie rozszczelnia się układu - chyba, że przypadkiem przełamał się przewód elastyczny. Po odkręceniu skraplacza po prostu się go "daje na bok" , żeby nie przeszkadzał. Bynajmniej u mnie nic nie odłączali...
-
FOCH-konkurs na najbardziej emocjonujący emot :-D
Mi również
-
[B5 all] Wartość zbieżności (wizyta w Q Service)
Byłem dzisiaj w pewnym serwisie sprawdzić zbieżność. Po prostu w biegu przejechałem przez kładkę, na kompie u faceta, na skali wyświetliła się wartość 1. Nie wiem czy to w kątach czy mm, tak czy owak pan mechanik powiadomił mnie, że cytuję - "w normie". Po 15 sek. byłem już obsłużony. Może w głowie miał wartości zbieżności do Aczwórek, bo urządzenia nie dotykał w ogóle i stwierdził j/w . Domowym sposobem zmierzyłem i wyszło mi 1,5 mm zbieżnośći. Czy tak ma być, czy to czyste olewanie klienta (nie wziął ani grosza - jaki koszt taka usługa)? Czy jest ktoś w stanie powiedzieć jaka jest prawidłowa wartość w mm dla felg 15"? W kątach podobno 2,2, ale interesowałoby mnie w milimetry.
-
Strefa Śmiechu
Przedostatnia scena r9VTrbfrFNQ
-
[B5 ADR] Górna, plastikowa pokrywa silnika
Zapomnieliście, że pełni też funkcję wygłuszającą .
-
pytanie odnosnie oznaczen
Najlepiej sprawdź w dowodzie rej. pierwsze litery nr-u silnika.