Treść opublikowana przez lukaszek13ns
-
[B5 AHL] Syntetyk czy półsyntetyk? olej, filtr, rozrząd, świeczki AHL
zazwyczaj dzialo sie to po prau tysiacach.
-
[B5 AEB] Klekotanie przy uruchamianiu na zimnym silniku
nigdy nic nie wiadomo, jeden bedzie jezdzil dopuki silnik nie stanie a widzialem takie przypadki, a drugiemu da to cos do myslenia, i podjedzie do fachowca.
-
[B6 AVJ] Zapowietrzenie? Zgrzyty, może pompa wodna, pliss, help.
Wszystko ok tylko kolezanka ma silnik 1.8T a na rysuneczku jest 1.6 gdzie pompe napedza pasek rozrzadu, a w 1,8T jest troche inaczej.
-
[B5 AEB] Klekotanie przy uruchamianiu na zimnym silniku
jak jest złe zapali się kontrolka Jak sie pali ta kontrolka to jest juz za puzno na sprawdzanie cisnienia wtedy tylko remoncik.
-
[B5 ABC] Temperatura oleju w moim 2.6 V6
Rozmawiamy tu o innych temperaturach. Wskazanie na liczniku to temperatura na bloku silnika, a temperatura płynu chłodzacego to wskazanie z kodów klimatronika na kanale 49 i temperatura silnika na kanale 51, przynajmniej u mnie tak jest. http://www.a4-klub.pl/smf/kody_klimatronica_ii-t4306.0.html;;amp=;sid,52f724adcefd06ab8739d0f687042c2e Nie jestem do konca pewny ale na 99% wydaje mi sie ze sie mylisz temperatura na liczniku to temperatura plynu tak samo jak na kanale 49, a temperatura silnika to kanal 51, wskaznik na liczniku jest tak zkonstruowany ze nie pokarze ci 95 stopni tylko bedzie stal caly czas na 90 dopiero jak temperatura plynu wzrosie ponad 103 stopnie to dopiero wtedy roszy sie z 90. Duzy wplyw na temperature oleju ma styl jazdy, jezeli wskaznik temperatury oleju nie wychyla sie za polowe to jest ok, czyli okolo ponad 100 stopni.
-
[B5 ADR] Grzeje się i i dużo powietrza w zbiorniczku wyrównawczym
a wiskoze sprawdzales, to normalne ze dol chlodnicy i dolny waz bedziesz mial chlodniejszy, goracy plyn z silnika wplywa gornym wezem do chlodnicy schladza sie, i wplywa do silnika dolnym.
-
[B5 AHL] Syntetyk czy półsyntetyk? olej, filtr, rozrząd, świeczki AHL
Dokladnie tak jak pisza koledzy rozrzad jak najbardziej wymieniaj po kupnie auta chyba ze masz dokumenty jakies ze byl robiony, i naturalnie z pompa wody, pompa wytrzymuje okolo 180tys a ty nie masz pewnosci co do przebiegu, wiec lepiej wszystko wyrzucic i miec spokoj i pewnosc, co do oleju to dobry wybor. Ale filtrow z filtrona nigdy w zyciu nie zaloze i nie zakladalem widzialem kilka przypadkow ze z pod uszczelki puszczaly olej.
-
[B5 AEB] Po wymianie oleju zapala się kotrolka oleju co jakis czas.
posprawdzajcie czujniki, i przewody od nich, jak bede ok to cos z cisnieniem macie nie tak, tak jak pisalem wczesniej, albo pompa oleju albo panewki kaput.
-
[B6 AVJ] Zapowietrzenie? Zgrzyty, może pompa wodna, pliss, help.
Oprucz kapletu dobrych zwyklych kluczy plaskich oczkowych, potrzebujesz kaplet nasadek na grzechotke 1/2 i 1/4, oczywiscie grzechotki i przedluzki sredniej dlugosci na 1/4 i 1/2. Srubokret plaski i krzyzak i z tego co pamietam to torxsy najlepiej kaplet od 15 do 40.
-
[B5 ADR] Terkocze przy ok 5000rpm
z prawej strony ale bardziej z tylu silnika czy z przodu.
-
[B5 AEB] Klekotanie przy uruchamianiu na zimnym silniku
moze sa jeszcze do uratowania, po prostu nie dostaja oleju, zacznij od sprawdzenia cisnienia oleju.
-
[B5 AEB] Po wymianie oleju zapala się kotrolka oleju co jakis czas.
ja bym jak najszybciej przeszedl na polsyntetyk 10W-40 jak nie jest za puzno co z tego ze 3 dni temu zmienial, kolega pisal ze jezdzi po kraju wiec dziennie troszke przejezdza
-
[B5 ADR] Grzeje się i i dużo powietrza w zbiorniczku wyrównawczym
sam wymieniales pompe, podejrzewam ze nie ma obiegu plynu, czyli cos z pompa, ale moge sie mylic. Sprawdz jeszcze czy z nawiewum leci gorace powietrze jak auto chwilke pochodzi i czy weze od nagrzewnicy sa cieple i pozostale weze od ukladu chlodzenia. Nie jezdzij tak bo ugotujesz silnik.
-
[B5 AEB] Po wymianie oleju zapala się kotrolka oleju co jakis czas.
no to troszke nie ciekwie moglo roszczelnic silnik, jaki ma autko przebieg.
-
[B5 AFN] Luzy na wahaczach
Jasne bierzesz lyzke(breszke) i sprawdzasz na ktorych tulejach masz luz na wachaczach i na sworzniach, oprucz tego sprawdzasz czy na tulejach jest guma w calosci czy popekana.
-
[B5 AEB] Po wymianie oleju zapala się kotrolka oleju co jakis czas.
W A4 przynajmniej B5 nie ma kontrolki poziomu oleju ani czyjnika, tylko kontrolka cisnienia oleju i czujnik. Najprawdopodobniej czujnik do wymiany gdy by sie okazalo ze jest ok, to cos nie tak jest z cisnieniem oleju, na jakim oleju wczesniej jezdziles.
-
[B5 AEB] Klekotanie przy uruchamianiu na zimnym silniku
Naj prawdopodobniej popychacze ale trzeba by bylo to sprawdzic.
-
[B5 ADR] Grzeje się i i dużo powietrza w zbiorniczku wyrównawczym
Wahler kosztuje 55zl a orginal 85 warto dolozyc te pare zlotych wiecej i byc pewnym, ale kazdy zaklada co chce, i nikt nikogo nie zmusza.
-
[B5 ADP] Jaka powinna byc kompresja na cylindrach 1.6
To zalezy co sie okarze po rozebraniu glowicy co za zaworami itp w ADR jeszcze nie przerabialem, Gdybys chcial wszystko zalozyc nowe to w 2 tys sie zmiescisz z robocizna, ale tak jak pisalem po rozebrani sie okarze, mysle ze w 1300 do 1500 sie zmiescisz. Zalezy rowniesz od tego czy przy robocie glowicy bedziesz chcial wymienic Lancuszek i napinacz walkow i rozrzad.
-
[B5 ADP] Jaka powinna byc kompresja na cylindrach 1.6
dla tego pisze ze na razie nie masz sie czym przejmowac Oczywiscie ze uszczelka pod glowica morze miec wplyw na cisnienie sprezania.
-
[B5 ADP] Jaka powinna byc kompresja na cylindrach 1.6
jesli sie to potwierdzi to na razie nie masz co sie martwic. Wtedy wykonujesz prube olejowa ze by stwierdzic przez co ta roznica jest, w najgorszym wypadku pierscienie do wymiany lub remoncik glowicy.
-
[B5 ADR] Przewody wysokiego napięcia
za dobrej jakosci przewody musisz zaplacic okolo 200 zl NGK, Bosch, z beru slyszalem ze sa nie zle
-
[B5 ADP] Jaka powinna byc kompresja na cylindrach 1.6
wszystko zalezy od tego ile lat to urzadzenie komus sluzy, podjedz to profesjonalnego warsztatu i niech ci pomierza wtedy bedziesz pewny.
-
[B5 ADP] Jaka powinna byc kompresja na cylindrach 1.6
wszystko zalezy czym ten pomiar byl wykonywany i jak, wiekszosc cisnieniomierzy przeklamuje a zwlaszcza wskazowkowych, chyba ze byl to profesjonalny sprzet, wedlug tego co napisales pomiar swiadczy ze cos rzeczywiscie jest nie tenteges.
-
[B5 ADP] Jaka powinna byc kompresja na cylindrach 1.6
Minimalne to 7 o ile pamietam w nowych silnikach powinno byc miedzy 14, 15 Dokladnie tak jak kolega pisze, roznica powinna wynosic nie wiecej niz 0,3 mpa, gdy roznica jest wieksza na poszczegolnych cylindrach niz 0,3 to cos jest wtedy podjedzone i szykuje sie wymiana. Tak jak napisalem miedzy 7 a 15 w benzynce. 13 z kawalkiem to jest prawidlowa wartoscia tylko zalezy ile ten kawalek wychodzi jesli roznica pomiedzy cylindrami jest wieksza niz 0,3 to wiadomo co jest.