Treść opublikowana przez lukaszek13ns
-
[B5 AFN] Po wymianie węża i płynu pojawił się dziwny dźwięk przy skręcie na wolnych obrotach
nie odpowietrzyles ukladu, jak najbardziej moze to byc przyczyna. Odpowietrzasz w ten sposob ze na odpalonym silniku krecisz kierownica do oporu w prawo przytrzymujesz chwilke i w lewo do oporu i tez przytrzymujesz, i tak kilka razy w jedna i druga strone pamietaj i kontroluj caly czas poziom plynu podczas odpowietrzania. Plyn jak najbardziej zalales taki jaki powinien byc.
-
[B5 ADR] Jak kasować błędy z klimatronica ?
Dokladnie samo usuniecie bledu nic nie daje trzeba znalesc przyczyne czyli je odczytac wymienic elementy ktore ulegly uszkodzeniu i dopiero wtedy je skasowac i zobaczyc czy nie powrucily, a zrobisz to tak jak kolega pisze tylko Vagiem.
-
[B7 BPW] Rzeki na ulicach - woda w reflektorach przeciwmgielnych
musisz wyciagnac reflektor i wylac tak jak koledzy pisza, bo puzniej bedziesz musial kupic nowa lampe a koszt jest nie maly.
-
[B6 AWX] Wyciek czynnika z układu klimatyzacji
Zalezy jaki automaty jeszcze nie specjalizuje sie w klimie tylko w mechanice, ale klima tez sie zajmujemy ale kolega z ktorym pracuje jest specem w tej dziedzinie fakt faktem mowi zawsze ze po maszynie trzeba sprawdzic promieniami UV czy nie ma wycieku, ale u nas nie zdazylo sie ze by sie maszyna pomylila, moze dla tego ze ma niecale 2 miesiace. A co to za zaklad gdzie specjalizuja sie w klimie i nie maja UV do przeswietlania czy nie ma gdzies wyciekow.
-
Wasze składki OC/AC/NW
PTU Oc + asistance+ szyby+ nw 60% znizki- 350zl na rok AC pelna opcja wartosc auta 35.000PLN bez znizek- 1900zl na rok
-
[B5 ADR] Muli na jałowym przy dodawaniu gazu - dziwny dźwięk w wydechu
na 99% katalizator napisz jeszcze jaki autko ma przebieg.
-
[ALL B5] Woda od kierowcy
Sprawdz jeszcze uszczelke od linki otwierania maski znajduje sie ona na podszybiu idz za linka i na pewno ja znajdziesz taka czarna wystepuje w tym miejscu gdzie linka wchodzi do srodka auta, mogla peknac i tamtedy sie bedzie woda lala tez tak mialem, drugi sposob to obudowa ecu na podszybiu pod obudowa tez jest uszczelka jesli bedzie walnieta to tez przez otwory gdzie ida przewody do srodka bedzie lala sie woda.
-
[B5 AFN] Wymiana gumy przy przegubie - czy dawać smar ?
dokladnie zwlaszcza ze mogl podejsc piasek i syf, smar jak najbardziej przegub musi byc smarowany, gdybys nie dostal w komplecie to kup osobno bo tam idzie specjalny smar.
-
[B5 AAH] Zagotował się płyn w zbiorniczku wyrównaczym
ja bym zaczol od termostaty najmniejszy koszt a nawet jesli to nie on to przynajmniej bedziesz wiedzial ze masz zalozony nowy.
-
[B5 ADR] Muli na jałowym przy dodawaniu gazu - dziwny dźwięk w wydechu
pewnie a raczej na pewno masz katalizator do wymiany, napisz czy tylko na biegu jalowym tak sie dzieje czy podczas jazdy tez, i czy zauwazyles ze by auto stracilo na mocy
-
[B5 ADP] Brak mocy
przedewszystki trzeba podpiac Vaga i zobaczyc czy cos wyskoczy, napisz czy silnik pracuje rowno i na wszystkie cylindry, i czy nic nie stuka, jesli nic nie wyskoczy ja bym zaczol od wymiany filtra paliwa, powietrza swiece przewody, wszystko zalezy od tego jak pracuje na wolnych obrotach.
-
[B5 ADR] Wymiana łożysk
wybicie wybiciem stare mozna wybic, bo i tak sie do niczego nie nadaje, ale nowego nie wolno wbijac bo je uszkodzisz, łozyska zawsze sie wprasowywuje, i do tego potrzebna juz jest prasa. Rozbierania troszke jest odkrecasz wachacze dolne w miejscu gdzie sworznie wchodza do piasty, wybijasz sworznie, odchylasz piaste wyciagasz z niej przegub z poloska, nastepnie demontujesz zacisk klocki jazmo i tarcze. Odkrecasz koncowke drazka i gorne wachacze wybijasz sworznie i wyciagasz cala zwrotnice, puzniej wybijasz lub wyprasowywujesz piaste ze zwrotnicy na piascie przewaznie zostaje bierznia z lozyska wiec delikatnie ja nacinasz ze by nie uszkodzic piasty i zciagasz, i wyprasowywujesz stare lozysko ze zwrotnicy, nastepnie wprasowywyjesz nowe lozysko najlepiej jest wprasowywac starym i uwazac aby nie uszkodzic metalowego uszczelniacza lozyska, puzniej wprasowywujesz piaste i zkladasz w odwrotnej kolejnosci. Jesli cos pomylilem to mnie poprawcie, bo tak na sucho jak nie mam przed oczami rozebranego samochodu moglem cos pominac.
-
[B5 ARM] Gdzie znajduje sie czujnik poziomu oleju?
bylo sto razy na forum wystarczy uszyc opcji to nie jest kontrolka poziomu oleju tylko kontrolka cisnienia oleju, skoro sie swieci to znaczy ze moze cos nie tak jest z czujnikem najgorsza opcja to ze masz za niskie cisninie oleju, lepiej nie jezdzij tak bo doprowadzisz do zatarcia silnika.
-
[B5 ADR] Zapalająca się lampka smarowania oleju
to nie jest kontrolka od poziomu oleju, tylko kontrolka od cisnienia oleju to dwa rozne pojecia i oznaczaja co innego, sprawdz czujnik moze gdzies kabel nie laczy, moze to byc wina samego czyjnika, w najgorszym wypadku masz za niskie cisninie oleju, pewno cos z pompa oleju juz nie tak.
-
[B5 AAH] Zagotował się płyn w zbiorniczku wyrównaczym
zaczol bym od podlaczenia Vaga tak na wszelki wypadek, puzniej najmniej kosztowne to wyciagnąl bym termostat, i sprawdzil czy sie otwiera, poprzez wlozenie go do wody o temperaturze wowyzej 90st, jesli termostat jest w porzadku, to najprawdopodobniej padla ci pompa wody skoro nie ma obiegu, lub ewentualnie wiskoza nie wydala juz, napisz jeszcze jak ci zagotowalo plyn czy chlodnica byla ciepla czy zimna i przewody od niej.
-
[B6 AWX] Wyciek czynnika z układu klimatyzacji
Zmien zaklad, skoro masz gdzies wyciek, nie powinna wyjsc proznia, rowniez test szczelnosci wyjdzie negatywnie, nie wiem jak ci mogli wogole nabic klime zkoro tydzien wszczesniej nabijali i juz nie ma czynnika, ja mysle ze jak masz wyciek to najpredzej z chlodnicy lub przewodu lub zaworach na przewodach.
-
A4 B5 ADR ADP Termostat
najlepiej bedzie jak podepniesz Vaga, bedziesz wiedzial czy to nie czujnik, jesli nie on to termostat lub wizkoza, co do twojego problemu to po wlaczeniu klimy zalacza sie drugi wentylator i dla tego temperatura pewno spada, ale tak nie powinno byc, samoczynnie on sie tez zalacza gdy temperatura przekroczy powyzej 100st, albo czujnik wariuje albo termostat ewentualnie wiskoza ale to najmniej prawdopodobne, sprawdz jeszcze temperature na klimatroniku, co do sondy to orginal cos kolo 700zl a zamiennik okolo 400. Jesli na klimatroniku bedzie trzymal 90 ewentualnie 2 stopnie w dol lub w gore, a na zegarze 70 to czujnik do wymiany.
-
A4 B5 ADR ADP Termostat
z tego co sie orientuje to masz jedne sade przed katalizatorem, nie kupuj sady z alegro za 100zl, wyrzucisz pieniadze w bloto najlepiej orginal, lub zamiennik magneti marelli.
-
A4 B5 ADR ADP Termostat
dokladnie glownie masz takie spalanie przez sąde, zacznij od niej. Puzniej termostat tylko orginal.
-
[ALL B5] Lakier do odprysków
ok czekam dzieki wielkie, jak bys mogl zrobic przed malowaniem i po malowaniu, dzieki z gory
-
[B5 ADP] Po wymianie przegubu świeci sie kontrolka ABS
A zalozyles przegub z pierscieniem, ja przy wymianie przegubow dostalem w sklepie przegub bez pierscienia ale zawsze ogladam co zakladam i zaraz sie skrobnolem, sprawdz czy jest koronka i czy nie jest gdzies peknieta czy siedzi twardo na przegubie, sprawdz czy gdzies sie nie przetarl kabel od czujnika, mozesz wyczyscic czujnik jesli to nie pomoze to pewno padl czujnik.
-
[ALL B5] Lakier do odprysków
a jak efekty po zastosowaniu tego, mozesz zrobic jakies fotki
-
[INNE] Szarpanie - diagnostyka mechanika
Jezeli to na stowe sprzeglo a nie posiadasz w swoim modelu koladwumasowego to zmiescisz sie w 1200zl a jak nie stety posiadasz kolo to pewnie ze 3000zl
-
Alarmy centralne zamki elektryczne szyby
Witam chcialem polecic pana Adama zajmuje sie on alarmami montaz napraw, centralne zamki i inne zabezpieczenia elektroniczne, Pelen profesionalizm i atrakcyjne ceny za robote jak i za sprzet, Nie dawno zakladalem nowy alarm gdyz ze starym zaczely sie problemy i z czystym sumieniem moge go polecic, jest sprawdzony zakladal tagze alarmy u moich znajomych. Nie trzeba nigdzie jezdzic, chyba ze ktos chce. Moze on tagze przyjechac pod wskazany adres. Jesli ktos potrzebuje do niego namiary to pisac na priva.
-
[B6 AWX] Luz na tarczach hamulcowych
w B5 tez nie ma, ani z przodu ani z tylu po prostu tak przewidzial to producent i tak musi pozostac.