Treść opublikowana przez lukaszek13ns
-
[B5 AEB] Rozrząd do 1.8T Quattro
ewentualnie jakis lepszy sklep z czesciami, jesli nie beda mieli na miejscu to zlozysz zamowienie na czesci konkretnej firmy jakiej ci pasuje, i ci zamowia, a jesli chodzi o orginal i kapletny to tylko z ASO cena cos okolo 1000zl.
-
[ALL B6] Po wymianie klocków miękki pedał
wymien przy okazji plyn bo moze nadszedl jego koniec.
-
[B5 AEB] Wyciek z miski olejowej
czy bedzie spawal, czy zakladal nowa to i tak musi zciagnac miske wiec, czy tak czy tak o musi isc nowa uszczelka.
-
[B5 ADR] Sens stosowania paliwa 95/98 oktanów
po prze analizowaniu wypowiedzi i tematow, chyba czas zmienic benzynke na 95.
-
[B5 ABC] Temperatura oleju w moim 2.6 V6
Na raczej na pewno termostat. Temperatura oleju w normie, jeżeli utrzymuje się w połowie zakresu to nie ma powodów do paniki. Polowa na wskazniku to cos kolo 110st o ile sie nie myle Zawsze im bardziej bedziesz wysilal silnik tym temperatura bedzie rosla
-
[B5 AEB] Wyciek z miski olejowej
podstawowe pytanie wyciek masz z tego miejsca gdzie byla klejona, jesli z tego to lepiej kupic nowa, lub dobrze pospawac to juz zalezy od ciebie ale, ja bym sie nie bawil w spawanie tylko zakladal nowa.
-
[B5 ABC] Temperatura oleju w moim 2.6 V6
Ale piszesz o temperaturze oleju czy plynu, u mnie olej po dluzszej jezdzie w korkach nie przekracza 100 stopni przewaznie jest od 90 do 95, gdy wczesniej mialem nie dogrzany silnik z powodu walnietego termostatu, gdzie temperatura plynu max 85 stopni lub w korkach 90, a olej wtedy max 80st. Po wymianie termostatu temperatura oleju jest praktycznie o jakies od 5-10st wieksza, niz temperatura plynu.
-
[B6 AKE] Quattro a badanie techniczne
jak ktos dba tak ma, ja tam wole dbac i skoro kilku diagnostow nie sprawdza na rolkach hamulcow, to znaczy ze cos w tym musi byc.
-
[B5 1Z] Co to za czujnik przed chlodnica?
to masz czujnik temperatury tak jak pisalem, a fisa masz ale nie pelnego na dole pod kontrolkami w ktoryms z tych prostokatow powinno ci pokazywac temperature.
-
[ALL B6] Po wymianie klocków miękki pedał
dokladnie klocki musza sie dotrzec do tarcz tak bedziesz mial przez jakis czas, puzniej wruci wszystko do normy. Ja tez tak mialem gdy pare lat temu po raz pierwszy wymienialem klocki, myslalem ze cos nie tak zrobilem odpowietrzalem ze 30 razy i nic dopiero po jakis 300 moze 400 km wszystko sie dotarlo i wrucilo do normy.
-
[B7 BRE] Klocki - tył, dziwna sprawa
Z tym ze najpierw leci przod a potem tyl masz racje, co do zuzycia klockow to wszystko zalezy gdzie jezdzisz i jak jezdzisz. A poza tym w aso nie czekaja az ci zacznie hamowac blachami lub jak ci zacznie to sygnalizowac kontrolka, po prostu jak zostaje jakies od 30 do 40% klocka to wymieniaja, najlepiej sprawdz sam i bedziesz wiedzial. Na tym nie zaoszczedzisz lepieuj wydac pare zlotych i wymienic.
-
[B5 1Z] Co to za czujnik przed chlodnica?
raczej na bank to bedzie czujnik tempertury, audi raczej nie ma instalacji uniwersalnej wiec skoro na nic ci nie pokazuje to ktos cos musial kombinowac. A masz Fis-a
-
[B5 ADP] Rozładowujący się akumulator
najpierw sprawdz jaki ma pobor pradu gdy autko stoi, jesli ma duzy to problem rozwiazany, a puzniej jakie ma ladowanie no i oczywiscie akumulator. Poszukaj na forum byly podobne watki.
-
[B5 ADR] Sens stosowania paliwa 95/98 oktanów
ja tam i tak leje 98 caly czas, ale nie czuje roznicy miedzy 95 a 98. Czasami przesiadam sie na shell V-Power Racing ponad 100 oktanow wtedy czuc roznice.
-
[B5 ABC] Wyciek oleju, dym spod samochodu - przyczyna?
tak jak koldzy radza sprawdz z kad jest wyciek skoro kapie na wydech to z miski na pewno nie, duzo ci ubywa oleju, czy ato kopci, to zalezy jaka temperatura bedzie wydechu, jak bardzo wysoka to olej moze sie zapalic. Ale nie sadze ze by wydech nagrzewal sie do takiej temperatury ze by zapalil sie olej.
-
[B6 AKE] Quattro a badanie techniczne
Lepiej dmuchac na zimne, zwlaszcza ze naprawa torsena nie nalezy do najtanszych
-
[B6 AKE] Quattro a badanie techniczne
a mi zawsze sprawdzali hamulce, jak bym wiedzial to bym im dal :bicz3: :bicz3: moze sie orientujecie czy istnieje jakis przepis prawny w ktorym jest mowa na ten temat, czy po prostu prawdziwi diagnosci wiedza oco chodzi a pseudo diagnosci nie.
-
[B6 AJL] Napinacz łańcucha - cena ?
mylisz pojecia w sklad kapletnego rozrzadu ktory wymienia sie co 90 tys nie wchodzi lancuszek i napinacz rozrzad kapletny czyli pasek i rolki i napinacze a lancuszek walkow ( potocznie mowia lancuszek rozrzadu) i do niego napinacz to dwie rozne rzeczy.
-
[B5 AHL] Syntetyk czy półsyntetyk? olej, filtr, rozrząd, świeczki AHL
Nie stety komputer tego nie zasygnalizuje, nie masz sie czym martwic, nie zawsze sie tak dzialo, lecz kilkanascie przypadkow bylo. wystarczy w pore tylko to wykryc i wtedy wymieniasz filtr na nowy i po problemie, bez spuszczania oleju.
-
[B5 ADR] Grzeje się i i dużo powietrza w zbiorniczku wyrównawczym
no to nic innego nie pozostaje jak badanie CO2, a jakiej firmy pompe zakladales od razu jak ja zalozyles byly takie cuda, czy chwile bylo dobrze, tak dla formalnosci sie zapytam w jaki sposob odpowietrzales uklad przez waz od nagrzewnicy czy inaczej.
-
[B5 AEB] Klekotanie przy uruchamianiu na zimnym silniku
Nastepnym razem poszukaj za nim napiszesz poszukaj czy przypadkiem na forum nie bylo podobnego watku. I przedewszystkim piszesz nie w tym dziale co trzeba. A teraz poczytaj troche lektury http://www.a4-klub.pl/smf/kasowanie_inspekcji_in1_in2_oil-t4640.0.html; http://www.a4-klub.pl/smf/kasowanie_inspekcji_serwisowej-t3818.0.html;
-
[B5 AFN] Luzy na wahaczach
ja polecam master sport u mnie wytrzymaly 43 tysiace, a nie sa najdrosze. ale wiadomo najlepsze to orginaly i lemforder
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Chyba jakas klatwa po wymianie lacznikow i jednego wachacza, polecialy banany z obydwu stron, cos czuje ze chyba w najbliszym czasie sypnie sie reszta , ale co sie dziwic i tak dlugo wytrzymaly, poczekam jeszcze chwilke jak sie sypnie reszta to wymieniam dalej na master sporta.
-
[B6 AWX] Świecące kontrolki
kolego najpier musisz podpiac VAGa i zobaczyc czy sa jakies bledy, moze przy wymianie klockow zostal zruszony ktorys czujnik.
-
[B5 AHL] Dziwne "telepanie" na biegu jałowym na wolnych obrotach
Swiece radzil bym zalozyc nowe do 1.6 to nie duzy wydatek, jesli z iskra jest cos nie tak to czyszczenie nic nie da, tylko nowe swiece.