Treść opublikowana przez lukaszek13ns
-
[ALL B6] Wymiana klocków - robił to ktoś ?
Specjalnym przyrządem. nie koniecznie specjalnym wystarczy klucz do szlifierki katawej i troszke sily, ale zgodze sie z toba ze najlepiej by bylo uzyc orginalnego narzedzia do wkrecania tloczków
-
[ALL B6] Wymiana klocków - robił to ktoś ?
nie stety B6 nie posiadan tylko B5 ale wszystko jest tak samo odkrecasz prowadnice od zacisku gorna i dolna imbus 7 zdejmujesz zacisk wyciagasz klocki odpinasz czyjnik zuzycia wciskasz tloczek czyscisz prowadniczki i smarujesz smarem miedzianym zakladasz nowe klocki zakladasz zacisk zakrecasz prowadniczki Co do tylu podobnie tylko prowadniczki masz przykrecane do zacisku na srubki na klucz 13 i tloczka nie wciskasz tylko wkrecasz.
-
[B5 AEB] Czy wymieniac rowież napinacz przy zmianie rozrzadu?
nie o hydronapinaczu paska rozrzadu lancuszek rozrzadu i napinacz nie wchodzi w zestaw paska rozrzadu
-
[B6 BFB] Po jakim przebiegu należy wymienić rozrząd ?
ok nie ma problemu tylko zajrze do faktury A wiec tak ceny autoryzowanego serwisu audi rzeszów numer kata. nazwa cena brutto 058198119 Zestaw naprawczy pasek i rolka napi. 486,60 zl 058109479B Amort.paska.rozrzadu 472,82 zl 038103085C pierscien uszczelniajacy 52,72 06B903137E pasek klinowy 53,08 06B260849A pasek klinowy 46,49 0582260511 uchwyt (chyba chodzi o npinacz paska klimy) 137zl 058145271 pasek klinowy 36,66 028903315M napinacz pask. wielorowk. 180zl czesci razem 1465,37zl robocizna nazwa ilosc cena jed. brutto cena brutto pas. walka rozrz.wym. i zam.+ pas.kli 2,20 rb/h 154zl x2,20 338,80 uszcze walka posredniego wym+zam 0,10 rb/h 154 15,40 uszcz. walka rozrza.str. kola zebatego wym+zam 0,10 rb/h 154 15,40 uszczel. walu korb. =str. kola pask. wym+zam 0,20 rb,h 154 30,80 razem 400,40 zl robocizna [br]Dopisany: 21 Kwiecień 2008, 23:08 _________________________________________________ Mozesz ta cene 1.8tys rozbic na graty i robocizne bo mi powiedzial mechanior ze graty 600 i robota 600 i niewiem czy bede mial tanie zamienniki czy u was robocizna taka droga? cos duzawo ten mechanik bierze za robocizne jak mi w autoryzowanym serwisie za robocizne wyszlo 400zl z gwarancja. zwykly mechanik za wymiane rozrzadu nie bierze wiecej niz 250zl.
-
[B5 ABC] Wyjący most (quattro) - czy można tak jakiś czas jeździć ?
To oznaka ze cos jest nie tak zaczol bym tak jak piszesz od sprawdzenia poziomu oleju, z prawej strony dyferka masz otwor kontrolny nie pamietam dokladnie albo na imbus alko na 17, Odkrecasz srube jesli olej sie poleje jest ok jesli, nie to sprawdzasz poziom za pomoca wygietego drutu, poziom powinien siegac 7mm ponizej dolnej krawedzi otworu jesli jest go mniej musisz dolac. Pamietaj ze po dolaniu oleju poziom nie moze byc wyszy niz dolna krawedz otworu kontrolnego. olej do dyferka to GL5 SAE 90 Na to reguly nie ma mozesz przejechac setki kilometrrow i bedzie wszystko ok, a moze cos walnac po 10km
-
[B5 AEB] Czy wymieniac rowież napinacz przy zmianie rozrzadu?
wymieniaj hydronapinacz zuzywa sie tak samo jak pasek, wymienisz pasek a za parenascie tysiecy posypie sie napinacz, wtedy dopiero bedzie zgrzyt, a poza tym zaden przyzwoity warsztat nie da ci gwarancji na rozrzad jak wymienisz tylko sam pasek z wiadomej przyczyny.
-
[B6 BFB] Po jakim przebiegu należy wymienić rozrząd ?
Z robocizna i wszystkim paskami i rolkami i napinaczami do nich, caly kompletny rozrzad rolki i hydronapinacz, uszczelniacze wyszlo 1789 zl. Pytalem sie jak jest z pompa wody, sprawdzili wizerunkowo byla ok, powiedzieli ze jak chce tylko wymienic to nie ma problemu, w 1.8t pompa nie jest napedzana paskiem rozrzadu. Okazalo sie ze akurat nie mieli pompy na miejscu trzeba by bylo czekac 3 godzinki a mi sie spieszylo wiec powiedzialem ze na razie ja zostawimy.
-
[B6 BFB] Za duży filtr oleju
Jezeli srednica filtru jest taka sama, jak w orginale to nie masz sie czym przejmowac, gorzej by bylo gdyby filtr byl mniejszy (krotszy) wtedy wogl by nie dokladnie filtrowac olej.
-
[B5 AEB] Skąd wycieka olej ?
moze to byc wyciek z turbiny, ale na podstawie tego zdjecia ciezko to ocenic tak jak koledzy pisza albo kanal albo na podnosnik zciagnac oslone lampka w dłon i patrzysz z kad sie leje.
-
[B6 BFB] Po jakim przebiegu należy wymienić rozrząd ?
Witam z tymi rozrzadami to tez zglupialem, na forum kazdy pisze ze co 60 tys. Kupilem swoja niunie od pierwszej wlascicielki od nowosci jestem drugim wlascicielem auto kupione i serwisowane w ASO w warszawie do 180 tys. mam ksiazke serwisowa, i co sie okazuje ze pierwsza wymiana rozrzadu byla przy 90 tys gdy ja kupilem miala na liczniki prawie 180tys i przed kupnem akurat tak sie trafilo ze pojechalem do tego samego ASO sprawdzic czy auto jest w porzadku. W aso powiedzieli ze zbliza sie wymiana rozrzadu bo rozrzad w 1.8t wymienia sie co 90tys i na tyle daja gwarancje, wiec tez odrazu kupilem bryke przyjechalem do siebie i na drugi dzien pomykalem do ASO w rzeszowie na wymiane rozrzadu i rowniez dostalem gwarancje na 90tys lub 2 lata.
-
[B5 AFF] Wskaźnik temperatury silnika nic nie pokazuje
tutaj masz troszke o kodach climatronika http://www.a4-klub.pl/smf/kody_klimatronika-t70.0.html
-
[B5 ATJ] Problem z hamulcem ręcznym
problem lezy po stronie tloczka, lub zatarla sie dzwigienka od recznego
-
[B5 ARG] Problem po wymianie tarcz i klocków
oczywiscie ze klocki moga stukac z przodu wystarczy ze klocek nie bedzie przylegal do jarzma zacisku i bedzie mial luz tak, ze bedzie mogl chodzic gora dol, wtedy bed a stukac. Co do tylu wystarczy ze peknie sprezyna na klocku i tez bedzie stukac ja bym rozebral zaciski i sprawdzil jak klocki siedza w jarzmie
-
Spoty Rzeszowskie - Zapraszamy Niedziela Parking Kryty PODPROMIE
Witam no to ja bylem widzialem cie w lusterku ale, rameczki z przodu nie zauwazylem dopiero jak przeszles lewym pasem to z tylu zauwazylem, no nie stety na spocie nigdy nie bylem brak czasu na tygodniu praca, a w wekend szkola, wiem ze to nie wytlumaczenie. Ale zbliza sie urlop caly miesiac wiec na pewno sie pojawie Pozdrawiam
-
Prawdziwe przebiegi - kto powie prawde ?
1999 r wlasnie dzisiaj stuklo mi 200tys. nie cofany i nigdy w zyciu nie cofne, rocznie robie od 15- 20 tys
-
Spotkania na drodze
Dzisiaj godzina 17;30 ul. podkarpacka rzeszow czerwone B5 z tylu lampy ledowe z tego co zauwazylem i rameczki klubowe, rejestracja RZE.... przyznac sie kto to
-
[B5 AJL] Nie chce zapalić - słabo kręci
to kontrola od ukladu hamulcowego, nie sadze ze by miala cos wspolnego z tym ze auto nie chce odpalic, naladuj dobrze akumulator, sprawdz bledy na vagu, puzniej ustaw rorzad na znakach i sprawdz czy pasek nie przeskoczyl, i pomierz kompresje
-
[B5 APU] Jakie tarcze hamulcowe ?
Wojtek, a nie masz delikatnych drgań przy hamowaniu (nie na kierownicy tylko na aucie) - odgłosu jakby bicia ? Ja po 5 tyś mam takie coś właśnie przy takim zestawie i zaczyna mnie to irytować. A czy przy zakladaniu wyczyscili ci dobrze piaste ze by tarcza rowno dolegala, moze cos sie pod nia dostalo i masz bicie, i czy mierzyli ci pomiar bicia tarczy przy zakladaniu moze tarcza jest wadliwa
-
[B5 AJL] Nie chce zapalić - słabo kręci
miale nie dawno podobny problem wszystko wskazywalo na brak kompresji tez silnik dziwnie krencil, okazalo sie ze wina lezala po stronie alarmu i zabezpieczenia antykradziezowego. podlacz vaga i zobaczysz co wyjdzie
-
[B5 APU] Jakie tarcze hamulcowe ?
witam mialem ten sam problem pisalem o tym na forum http://www.a4-klub.pl/smf/odp_b5_apu_jakie_tarcze_do_tego_modelu_280mm_czy_288mm-t26979.0.html;msg326017#msg326017 U mnie sa tarcze 288mm wentylowane wiec podejrzewam ze u ciebie bedzie to samo co do tarcz to zakladalem trw o ATE power disc i innych nacinanych, rowkowanych, czy nawiercanych slyszalem ze na poczatku sprawuja sie niezle, lepsze hamowamie od zwyklych tarcz, ale po kilku latach uzytkowania wlasnie wystepuje bicie.
-
[ALL B6] Alarm i komputer pokładowy
najlepiej bedzie sie dobrac do centralki alarmu, na niej powinno cos pisac przynajmniej to jakiej jest firmy. Jesli nic nie znajdziesz to najlepiej, moim zdaniem jest zainwestowac troche kasy i zalozyc nowy, alarm. Ja ostatnio zakladalem bo z moim zaczely sie dziac cuda w koncu mial 8 lat, zalozylem bardzo profesionalny sprzet za 500 zl z czujnikami uderzeniowymi i ruchowymi, i oprucz tego kilka innych bajerow calkowity koszt z montazem to 800zl.
-
[ALL B6] Alarm i komputer pokładowy
]to zalezy od alarmu, pewno nie masz instrukcji w instrukcj jest opisane, zwykle sie to programuje pilotem trzeba wcisnac kombinacje przyciskow, a jaki alarm posiadasz.
-
[B5 APU] problem z odpaleniem. co moglo sie zepsuc?
silnik obraca sie na stowe bo widzialem jaz zciaglem oslone od rorzadu, ze kreci sie kolo zebate na gorze od rozrzadu. jesli przeskoczyl pasek rozrzadu, jesli tak sie stalo to zostaje mi powolac nie zaleznego eksperta ze, by sprawdzil jesli sie okaze ze przeskoczyl to do ASO jade na gwarancje, bo unich byl robiony. Lub co gorsze moglo sie stac to co kolega opisywal w tym watku. http://www.a4-klub.pl/smf/silniki_benzynowe/b5_18_agr_nie_odpala_silnik-t9803.0.html;highlight=przeskoczyl+pasek tylko tyle ze umnie sie to stalo na postoju przy prubie odpalania zimnego silnika. Jesli przeskoczyl pasek to musze to tak rozegrac ze by nie chcieli mnie wykrecic w Aso ze to moja wina.
-
[B5 APU] problem z odpaleniem. co moglo sie zepsuc?
Witam po bez awaryjnym uzytkowaniu zaczely sie problemy. A mianowicie zaczelo sie od alarmu brak polaczenia miedzy pilotem a centralka, ale z tym sie uporalem, po wymontowaniu centralki i prubie odpalenia auta, silnik krecil sie normalnie ale nie odpalil po paru prubach, gdy krece rozrusznikiem i silnik zaczyna sie obracac, obraca sie tak jak by nie bylo kompresji za lekko po prostu za kazdym razem. Pierwsza mysl jak przyszla do glowy to ze urwal sie pasek rozrzadu, po sciagnieciu obudowy okazuje sie ze pasek jest na swoim miejscu, gdyby sie przestawil to chyba tak lekko by nie krecil, rozrzad byl robiony rok temu, przejechalem na nim 20tys. Zostalo mi jeszcze do sprawdzenia lancuszek za co zabiore sie jutro i pomierzenie kompresji. Na vag-u nie pokazuje rzadnych bledow, gdy by byl brak kompresji, lub cos z zaworami lub glowica czy cos by Vag pokazywal . olej czysty bez sladow plynu i na odwrót w plynie nie ma sladu oleju. Prosze o pomoc co moglo pasc i jaki bede tego skutki
-
[B5 QUATTRO] Olej w tylnym moście(mechaniźmie różnicowym)
Ja wymienilem wczoraj mam przejechane prawie 200tys auto z 1999r i o dziwo olej czysciutki jak łza w skrzyni i dyferku zero opilkow, ale skoro juz zakupilem olej to wymienilem, wiec chyba cos w tym prawdy jest ze producent nie zaleca wymiany. Fakt faktem że przez 9 lat na pewno stracil swoje parametry. Zalalem ten http://www.bp.com/extendedsectiongene...ategoryId=4004402&contentId=56146 Jedno co mnie zastanowilo to to ze w skrzyni byl czerwony olej tak jak ten z bp, a w dyferku normalny kolor oleju zlocisty, ale zalalem tym samy co skrzynie czerwonym, mam nadzieje ze zle nie zrobilem.