Treść opublikowana przez lukaszek13ns
-
[A6 BDV] Jaki olej ?
W sumie masz racje ale, tez stu procentowej pewnosci nie ma bo np. jesli auto przestalo byc serwisowane w 2006 r, a puzniej, wlasciciel robil wszystko na wlasna reke mogl zmienic olej, z pelnegosyntetyka na polsyntetyk. Ale warto sprubowac, sie dowiedziec.
-
Spotkania na drodze
Szara czy srebrana jesli, srebrna to przyznaje sie bez bicia ze to ja tam uczeszczam na studia. Hehe to ty jestes jeszcze inny klubowicz bo ja widzialem 97r przed liftem a ty widze po A chyba ze tak, to widze ze wiecej klubowiczow na wsiz uczeszcza. Pozdrawiam
-
Spotkania na drodze
Szara czy srebrana jesli, srebrna to przyznaje sie bez bicia ze to ja tam uczeszczam na studia.
-
[A6 BDV] Jaki olej ?
Jesli samochod byl sprowadzany to nie bardzo ci powiedza bo nie maja go w bazie danych, nie byl serwisowany w polsce, chyba ze maja dane z niemiec w co watpie. Oleju wchodzi jakies 5 liter, jak kupisz 5 to napewno wystarczy. Co do oleju to popatrz moze masz jakies fakturki niemieckie i moze tam doczytasz jaki olej byl lany, a moze masz niemiecka ksiazke serwisowa tam powinno tez pisac, sprubuj moze jakos da sie rozszyfrowac cyfry z tej kartki i bedziesz wiedzial co bylo lane. Jesli nie masz zadnych informacji, to najbezpieczniej jest zalac polsyntetyk, i nic wiecej nie kombinowac.
-
[B5 ABC] Centralny zamek
Wtam mialem taki sam problem jak ty na kluczyk sie zamykalo a na pilota nie. Pomoglo odlaczenie akumulatora na minute.
-
[B6 BFB] problem przy ruszaniu
Przyczyn moze byc wiele to wrozenie z fusow Swiete slowa sprawdz Vag-iem a pózniej bedziemy radzic.
-
[B6 BKE] Sprzeglo sie wysypalo co to moze byc
Moze to tylko wysprzeglik, lub cos z poloskami nie koniecznie sprzeglo, nie sadze ze by po tak niskim przebiegu padlo sprzeglo chyba ze wadliwe bylo. A plynu ci nie ubylo, Sprawdz albo popros jakiegos machera ze by wpadl do ciebie i zajrzal. Moze inni koledzy z forum bardziej doswiadczenie beda wiedzieli co dokladnie moze byc.
-
Opony z kolcami po usunięciu kolców
Witam jezdzilem kiedys na takich oponach, oczywiscie kolce byly wyciagniete, i nie czulem praktycznie zadnej roznicy miedzy zimówka normalna a zimowka z wyciagnietymi kolcami. Powiedzial bym ze ta druga z wyciagnietym kolcami, lepiej sie sprawuje ale, to tylko takie male drobne moje odczucie.
-
[B5 ADR] Problem z płynem do wspomagania - po raz kolejny.
Masz zasyfiony uklad, i pewno syfy podciaga pompa dlatego ja slychac. Pozbadz sie calego plynu z ukladu, poprzez zciagniecie wezy ze zbiorniczka i krec kilka razy kierownica w obydwie strony, tylko na wylaczonym silniku. Puzniej przeplukaj uklad ze daw lub trzy raz na kazde przeplukanie zuzywaj okolo 1 litra oleju Febi mineralny zielony, pozbadz sie plyny po przeplukaniu i zalej nowy plyn, odpowietrz uklad powinno pomoc.
-
[B5 ABC] Najważniejsze wymiany po zakupie auta... - porada.
Dzieki wielkie za pomoc Pozdrawiam [skoro wszystko jasne to zamykam] - schiller
-
[B5 ABC] Najważniejsze wymiany po zakupie auta... - porada.
Skoro juz mowa o wymiane oleju w skrzyni i dyferencjale to, jesli ktos wymienial i jesli byla by tak mozliwosc to prosze, o marke oleju i oznaczenie jakie powinny byc w skrzyni i dyferencjale, bo tez bede wymienial z gory dziekuje za pomoc.
-
nasz A4kowa Klasa :P
Ja tez sie dopisuje Fajny pomysl :oklaski: Pozdrawiam
-
[B5 ABC] Czy silnik ABC jest bezkolizyjny?
Nie jestem pewny na stowe ale, z tego co slyszalem to wszystkie nowsze silniki sa terez kolizyjne, I wydaje mi sie ze twoje V6 tez. Na rozrzadzie nie ma co oszczedzac jak nie jestes pewny kiedy byl zmieniany to zmien jak, najszybciej koszty sa znikome w poruwnaniu do zerwania paska. Moze twoj tata mial szczescie ze nic sie nie stalo po zerwaniu paska, ja tez tak mialem w Astrze z 1998r zerwal sie pasek a nic sie nie stalo a niby kolizyjny silnik ale mialem Fuksa. W ktoryms poscie pisales ze boisz sie zostawiac auto u mechanika nie dziwie sie pelno dzis oszustuw i pseudo mechanikow. Jak boisz sie zostawiac auto to proponuje ci popytac wsrod znajomych kto dobrze robi podjechac do niego i patrzec mu na rece. Albo pozostaje serwis ASO tam robia dobrze i nie ma sie czego obawiac tylko ceny wysokie.
-
[B5 AEB] Koszt wymiany przekładni kierowniczej
Ja proponuje kupic maglownice z gwaracja, lub pojezdzic po szrotach i poszukac dobrej, bo zawsze mozna trafic na oszustow ktorzy twierdza ze nam ja zregenerowali a po tydodniu dalej leje. A do tylu po takiej regeneracji jestesmy z 700zl
-
[B5 AJM] Chyba mam zalany zły olej (różowy) do wspomagania - co robić ????
Allegro musisz poszukac, lub sklepy z czesciami samochodowymi nie koniecznie internetowe, jak juz wymieniasz to koniecznie Febi mineralny zielony zaden inny tylko ten. Pozdrawiam
-
[B5 ADR] Falowanie obrotów na biegu jałowym i...
Ja ostatnio na swoich platynowych przejechalem 95.000km i byly w dobrym stanie, az w koncu wymienilem. Swiece powinno sie wymieniac co 50.000 km to zalezy od producenta, jedne z lepszych swiec jest firma NGK tylko nie kupuj byle jakich musza byc pod twoje auto zeby dobrze działały musza miec odpowiednia ciepłote. Jezeli jezdzisz na benzynie to co 50.000 km a jak na gazie to co 30.000 km no i oczywiscie przewody tez trzeba wymienic. Do byly fabrycznie montowane platynowe przynajmniej w moim modelu koszt to za caly komplet okolo 200zl
-
[B5 ABC] Najważniejsze wymiany po zakupie auta... - porada.
Opony koniecznie takie same jaki na przednia os tak i na tylnia.
-
świecąca kontrolka ABS
Przyczyn moze byc wiele miedzi innymi mogl pasc ktorys czujnik lub jest zabrudzony, moze pompa, a moze sterownik od ABS. Przyczyn jest naprawde mnustwo, najlepiej to podepnj Vag-a pod samochod i bedziesz wiedzial na stowe co jest nie tak.
-
[B5 AHL] Skrzypienie w przednim zawieszeniu
Kolego drogi zawieszenie wielowahaczowe takie jak wystepuje w Naszych to nie mankament jest ono bardzo wytrzymale i solidne nie tak jak wiekszosc ludzi pisze ze jest slabe to jest nie prawda, ze jest slabe. I jaka jest przyjemnosc z jazdy na takim zawieszeniu. Jedynym mankamentem jest slaby stan nawierzchni polskich drog, przez dziury jakie wystepuja w polsce sie to zawieszenie zuzywa.
-
[B5 AHU] Gdzie umyć silnik diesla ??
Jesli chcesz wydac puzniej z 5tys zlotych jak nie wiecej, za czesci i naprawe to myj. Mycie silnikow nie jest zalecana. Mozna umyc ale w starym mercedesie z 1979r gdzie nie ma elektroniki i to bym sie bal myc, a nie w A4 ktora az swieci od elektroniki. Woda zawsze gdzies sie dostanie moze ci sie udac ze po myciu bedzie wszystko w porzadku, ale to znikome szanse. Lepiej poswiecic 20 minut wziasc szmatke i powycierac tam gdzie miales wyciek. Podam ci zywy przyklad, kumpel pojechal Golfem 4 1.9TDI na mycie silnika wszyscy mu odradzalismy, nawet gosc u ktorego mial myc. Ktory ma myjnie samochodowa i zajmuje sie takimi sprawami mu odradzal i mowil ze umyje mu ale na kumpla odpowiedzialnosc. Po myciu wyjechal wszystko w porzadku za dwa dni rano wsiada do samochodu, nie chce odpali po kilku prubach sie udalo. Podjechal do serwisu zdiagnozowac co sie dzieje ze nie pali, okazalo sie ze komputer ktory steruje poduszkami jest spalony bo podeszla woda, koszt 2500zl plus robocizna i diagnostyka 700zl, dobrze ze to tylko to padlo a nie jeszcze wiecej. A z tym ze jak jest zimny to raz pali raz nie nie mogli sie uporac i tak jezdzi do dzisiej. Ale to twoj wybor co zrobisz Pozdrawiam
-
[B5 ABC] Najważniejsze wymiany po zakupie auta... - porada.
Podobno w nie wymienia sie oleju w skrzyni ale tylko w manualu, ani w tylnym moscie, chyba ze cieknie cos i trzeba rozbierac ze by zlikwidowac wyciek. Albo jak cos padnie w skrzyni lub w moscie i sie robi to wtedy sie wymienia a poza tym slyszalem w ASO ze nie ma takiej potrzeby. Naped Quattro jest praktycznie bez awaryjny A z reszta to tak jak koledzy pisza rozrzad, wszystkie filtry, olej, idzie zima wiec plyn chlodniczy, sprawdz akumulator, stan hamulcow ewentualnie swiece i przewody. Pozdrawiam
-
[B6 BFB] Cewki i swiece. POMOCY
Tez polecam NGK i koniecznie platynowe chyba nawet, platynowe byly orginalnie montowane. Koszt to nie cale 200zl.
-
[B5 AEB] Jaka pojemność akumulatora w tym silniku ?
Oryginalnie Montowali 45Ah, ja ostatnio wymienialem i z katalogu polecili mi 55Ah wsadzilem i zero problemow. Wydaje mi sie ze chyba jest lepiej kupic 50 lub 55 niz wsadzic do niuni 45Ah.
-
[B5 AJM] Chyba mam zalany zły olej (różowy) do wspomagania - co robić ????
Jesli nic sie niedzieje ze wspomaganiem, nie cieknie nigdzie i olej nie jest za bardzo zuzyty to bym nie ruszal. Jak chodzi to niech chodzi , jak kiedys bedzie sie nadawal ten rozowy olej do wymiany to wtedy, wymien i zalej Febi mineralny zielony.
-
[B5 AHL] Skrzypienie w przednim zawieszeniu
Sprawdz pierwsze Hamulce czy to one nie piszcza przypadkiem, a jesli to nie to. To zostaja wahacze Tak jak kolega pisze.