Treść opublikowana przez lukaszek13ns
-
[B5 APT] 1,8 problem z odpaleniem
Moze to byc przepustnica, albo swiece a moze ktoras cewka padla.
-
Kochamy polskie ubezpieczalnie
Ja Ubezpieczam od 2 lat u znajomego agenta ubezpieczeniowego i na A4 wyszlo mi u niego najtaniej W PTU 384zl na rok z NW przy znizce 60%, nie wiem jaki ma gosc biznes z tego ale daje dosyc duze znizki. Kilku moich znajomych tez tam ubezpiecza mieli kolizje i z wyplata odszkodowania nie bylo problemu.
-
[B5 2.6 V6] Jakie świece i przewody?
Dobrze radzi moim zdaniem najlepsze sa platynowe z ngk ja na nich zrobilem juz 120tys i dalej pracuja bez zarzutu ale dzisiaj postanowilem je wymienic, bo to troche duzy przebieg jak na swiece. Przewody tez mam orginalne od nowosci Auta. Wiec jesli masz jakies problemy z tym to wymieniaj, jesli nie to zostaw narazie to.
-
Wypadeczek i % - czyli jak wqr..c Murzyna
To sa rzeczywiscie jaja i badz tu porzadnym obywatelem plac OC i podatki A jak przyjdzie co do czego to nie mozna upomniec sie o swoje. A prubowales w PZU powiedziec ze powolasz nie zaleznego rzeczoznawce ze by wycenil szkody. Nie wiem czy to cos pomoze ale slyszalem ze to skuteczny sposob.
-
Jak wyczyścic silnik krokowy
Z tego co wiem to bylo juz taki temat na forum musisz poszukac, przy audi jeszcze nie czyscilem wiec nie wiem jak sie to robi ale przy innym aucie tak. Wyciaglem silniczek krokowy i na cala noc wlozylem do nafty taki mi polecono zrobic ,rano wyciaglem przeplukalem go poczekale az wyschnie i zakladalem i poskutkowalo.
-
Pomeszalem zielony z czerwonym plynem do wspomagania.
O kurcze to mnie zaskoczyli, ja jako pojechalem na wymiane rozrzadu i paskow do ASO gdy doszlo do wymiany paska od pompy to chcieli zaczac wymiane od plynu od wspomagania, twierdzili ze chlonie on wilgoc i po paru latach jakies 50% plyny to woda, wydaje mi sie ze sie pomylili i chodzilo o plyn hamulcowy ale nic sie nie odzywalem podziekowalem slicznie i powiedzialem ze chce tylko rozrzad i inne paski.
-
[B6 ALT] Co poradzicie na to:
Popieram czym kolwiek to zamaskujesz i tak bedzie widac, jesli chcesz zrobic to dobrze ze, by nie bylo sladu to kup takie radio, a moze gdzies ktos panel sam ma bedzie jeszcze taniej, przelozysz przyciski i nie bedzie sladu, a przy okazji jeszcze czesci ci zostanie jak by sie kiedys cos zepsulo to bedziesz mial jak znalazl. Pozdrawiam
-
Jakie dywaniki wybrać
Tez bardziej mi sie podobaja i tez bym bral nr.2
-
Pomeszalem zielony z czerwonym plynem do wspomagania.
Chcial bym ci pomoc ale, Nie pamietam dokladnie gdzies czytalem na forum ze tych juz nie produkuja G 002000 a G 004000 M2 byl zamiennikiem G 002000 ale kazdy leje Febi mineralny zielony M 6162, a jezeli G 004000 M2 to mineralny i masz okazje go kupic to lej taki. Jesli chcesz sie dowiedziec wiecej to uzyj opcji szukaj na forum, tak w ktoryms temacie jest to dokladnie opisane.
-
Pomeszalem zielony z czerwonym plynem do wspomagania.
Najlepiej lej orginalny, wchodzi tak jak kolega pisze 0,8 ale jak chcesz przeplukac uklad to kup 2litry
-
Pomeszalem zielony z czerwonym plynem do wspomagania.
Z tego co wiem i czytalem to nigdzie nie widzialem, ze by byl jakis termin lub stan kilometrow na wymiane plynu, jesli ktos wie dokladniej to niech mnie poprawi, z wlasnego doswiadczenia wiem ze jak plyn nadaje sie do wymiany to zmienia kolor z zielonego na bursztynowy. Ja wymieniam co okolo 20tys.km.
-
Wypadeczek i % - czyli jak wqr..c Murzyna
Szczeze Współczuje ja bym takiego goscia powiesil za jaja na najbliszym znaku, przepraszam za slownictwo.
-
[B5 AFN] Znaczenie wlepek
Tak to data ważności poduszek, ktoś pisał że co 10 lat trzeba wymieniać Tez cos na ten temat slyszalem wymienial ktos poduszki co dziesiec lat czy to tylko serwisy tak sobie wymyslili ze by kase zbijac, i ewentualnie jaki jest koszt.
-
Odpowietrzenie plynu wspomagania
Otóż to tak sie odpowietrza
-
Tył słabiej hamuje
Calkiem mozliwe ze mogles cos uszkodzic albo po prostu, narazie poczekaj niech sie klocki dotra, a prowadnice smarowales jak wymieniales klocki, moze sie tez tak dziac jak masz prowadnice zapieczona.
-
Pomeszalem zielony z czerwonym plynem do wspomagania.
Pierwsze ze zbiorniczka wyciagasz szczykawka, puzniej sciagasz dwa weze ktore ida do zbiorniczka podstawiasz jakies naczynie pod nie i krecisz kierownica do oporu w lewo i w prawo tylko i wylacznie na wylaczonym silniku, az zejdzie caly plyn, zakladaz weze zalewasz nowy plyn odpalasz auto. I na odpalonym krecisz w lewo do oporu przytszymujesz chwile i w prawo i tak kilka razy ze by odpowietrzyc uklad. Puzniej ewentualnie dolewasz plynu ze by nie bylo za malo i cieszysz sie ze, sam zrobiles a nie dales zarobic mechanikowi. A kasa zostaje w kieszeni. Pozdrawiam
-
[B5 AVV] Problem z wilgocia
Skoro w deszczowe dni to gdzies masz przebicie na kablach i wtedy iskra idzie gdzies bokiem. Zmien przewody.
-
[B6 AVB] Kody wyposażenia - pytanie?
U mnie tez w kodach nie ma ABS/ASR a, w samochodzie jest, naklejka sto procentowo orginalna w ksiazce i w bagazniku
-
[B5 ADR] Filtr oleju
Ja tez pierwszy raz o czyms taki slysze ale ciekawe rozwiazanie.
-
[B5 ADR] Świece zapłonowe
W koncu macie silniki 4 cylindrowe czyli po swiecy na cilinder logiczne
-
[B5 ADR] Świece zapłonowe
To zalezy od producenta plynu i od wlasciciela samochodu czym zalewa ale czy to ma jakas roznice pozatym ze chyba czerwony ma wiekasza temperature marzniecia.
-
[B5 ADR] Płyn hydrauliczny
Bylo duzo na Temat Plynu od wspomagania wystarczy uzyc opcji szukaj na forum jesli chcesz dowiedziec sie wiecej, jest nawet opisana wymiana plynu ktora jest banalnie prosta. Co do twojego problemu to pisze "use only mineral hydraulic fluid" czyli tylko i wylacznie olej mineralny, tak ten zolty to polsyntetyk ale nie lej go bo bedziesz mial problemy z maglownica, a koszty sa nie male. Polecam tak jak i wszyscy Febi zielony mineralny http://www.allegro.pl/ite...i_vw_audi_skoda_seat.html ja ostatnio zmienialem koszt 1litra to w sklepie 24 zl, ten sprzedawca powinnien isc na przeszkolenie, dla pewnosci sprawdz oznaczenie oleju numerowe jakie masz na zbiorniczku od wspomagania, ale raczej do A4 leje sie minerala.
-
[ALL] Dlaczego zmieniacie olej na polsyntetyk?
tak a jak ty juz bedziesz stary tez bedziesz chcial dostawac najnizsza emeryture? :bicz3: tylko syntetyk. o serdyszko naszych kochanych niuni trzeba dbac! :oklaski: :oklaski: Taki argument z emeryturą przemawia do mnie Swojego ADP zalałem po kupnie półsyntetykiem bo nie wiedziałem na jakim oleju było jeżdżone, teraz przyszedł czas na wymianę i zalewam syntetykiem Moim zdaniem skoro juz zalales polsyntetykiem to polecam przynim zostac, bo jak wymienisz na syntetyk moze sie to zle sknczyc rozszczelnieniem silnika.
-
[B5 AAH] bierze olej?
Ile masz przejechane kilometrow jezeli ponad 150 tys. to proponowal bym zmienic na polsyntetyk
-
[B5 ADR] Tarcie w przednim prawym kole ;( Nie zawsze ale ....
obstawiam na zapieczone prowadnice od zacisku nie odbijaja i caly czas trze klocek o tarcze, mozna to poznac przez to ze jeden klocek bedzie badziej przytarty i bedzie mial mniej okladziny, nawet jesli to nie to to i tak rozbierz i przesmaruj prowadnice, smarem miedzianym bo lubia sie zapiekac. Albo druga opcja po prostu skonczyla sie okladzina na klocku i trze blacha o tarczy.