Treść opublikowana przez lukaszek13ns
-
[B5 ADR] Istne czary z temperaturą silnika
Kaczy Pierwsze sprawdz na klimatroniku na kanale 49 jaka jest temperatura w roznych warunkach, bo zegar nie zawsze pokazuje prawidlowa temperature, jezeli bedziesz mial temperature w normie po sprawdzeniu klimatronikiem znaczy ze czujnik masz do wymiany.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Bardzo dobry pomysl, bo dzisiaj jade na sprawdzenie zawiechy i jezeli bede mial do wymiany to chetnie bym z tej porady skorzystal, bardzo duzo jest na tematy wahaczy na forum ale zestawienia jeszcze nie bylo, mozna by bylo do tego zestawienia zrobic ankiete ktore najwytrzywalsze itd. z tego co czytalem na forum to najlepsze firmy to MEYLE-HD TRV Febi podobnie TRV sa jawytrzywalsze ale, niech na ten temat wypowiedza sie uzytkownicy ktorzy dluzej odemnie maja swoje i wiedza nieco wiecej o zawieszeniu. Pozdrawiam
-
[B5 ADR] Napinacz hydrauliczny łańcuszka
Ok dzieki wielkie
-
[B5 Avant] zawieszenie Bilstein
Ok dzieki
-
[B5 ADR] Napinacz hydrauliczny łańcuszka
Witam chcialem sie podlaczyc pod temat, poniewaz nie jestem pewny czy posiadam taki łancuszek moj typ silnika to APU rocznik 1999, chociaż raczej wydaje mi sie musi byc taki w silniku 20 zaworowym. Dzieki z gory za pomoc. Pozdrawiam
-
[1.8 ADR 5V] rozrząd i kolizyja
Masz racje dlatego napisalem z tego co wiem ale napewno Audi i WW przynajmniej te nowsze maja wszystkie silniki kolizyjne. Pozdrawiam
-
gorne wahacze ?
A jakiej firmy sa najlepsze i najwytrzymalsze wedlug was.
-
[B5 Avant] zawieszenie Bilstein
zdeniu mozesz podac cene tych amorkow i calkowity koszt z wymiana. Pozdrawiam
-
[1.8 ADR 5V] rozrząd i kolizyja
Z tego co wiem to w nowszych autach gdzies od 1993 r wszystkie silniki sa kolizyjne. A co do wymiany to nie oszczedzaj tylko wymien, bo jak zerwie pasek to koszty sa kilkakrotnie wysze.
-
gorne wahacze ?
U mnie tez sie szykuje wymiana, gdy jade szybko po wybojach to slychac dziwny stukot. Na poczatku przyszlego tygodnia jade na diagnoze zobaczymy co bedzie. Ja na twoim miejscu wymienil bym wszystkie, ja tak bede robil bo puzniej pojezdzisz chwile i bedziesz mial nastepne do wymiany i znowu rozkrecanie wszystkiego, jak robic to raz to konkretnie takie jest moje zdanie.
-
Spoty Rzeszowskie - Zapraszamy Niedziela Parking Kryty PODPROMIE
Czyli wszystko odwolane, czy nie jesli tak to szkoda
-
A4 Assistance
Ja Tez wysylam dane. Pozdrawiam :
-
Quattro - Jak to sie je ??
Napewno nie powinno sie strzelac ze sprzegla bo qattro tego nie zabardzo lubi pozatym trzeba pamietac w zimie ze skoro mamy qattro to nie znaczy, ze mozemy sie rozpedzac do 100km/h po osniezonej jezdni, bo droga hamowania jest taka sama jak w aucie bez qattro, i to nas moze zgubic. adadur popieram te 10 przykazan przydalo by sie cos takiego
-
[B5]Po zalączeniu klimy, falują obroty
Najlepiej podepnij VAG-a i bedziesz wszystko wiedzial, troche to dziwne ze 2000obr/min po wlaczeniu klimy spadaja na 1200obr rozumie gdyby, spadaly o 100obr. ale o tyle.
-
[1,6 ADP] dusi się i muli - P O M O C Y
Tak jak kolega kapel22 pisze moze byc to wina katalizatora moze byc zapchany. Mialem podobny przypadek w oplu auata nie dalo sie rozpedzic ujechalem kawalek i gasl, nawet na wolnych obrotach go mulilo. Sprawdz katalizator jesli wszystko z nim w porzadku to tylko VAG ratuje.
-
b5 18T 1995r kiedy wlacza sie turbina
Witam wszystko prawda ze turbina pracuje caly czas, u mnie czuc dopiero od 2500 obrotow.
-
Kody climatronika Audi A4 B5
Temperatura plynu chlodzacego to kanal 51 a kanal 49 tak jak piszesz pokazuje temperature oleju.
-
Kody climatronika Audi A4 B5
Te kody sa super dzieki nimi dowiedzialem sie ze wskaznik od temperatury plynu chlodzacego mnie oklamuje, gdy jade pokazuje mi od 80-85st. a na kanale 51 jest caly czas 90st. Juz mialem wymieniac termostat, dobrze ze sprawdzilem a pozatym zero bledow dzieki wielkie Hugo
-
Po remoncie głowicy zaczął palić olej????
Jak cos to daj znac czy to wina glowicy czy ewentualnie cos innego Powodzenia Pozdrawiam
-
Po remoncie głowicy zaczął palić olej????
Witam mi tez sie nie chce w to wierzyc ale gdy sciagniesz glowice daj ja do sprawdzenia cisnieniowego i bedziesz wiedzial czy to wina glowicy, czy rzeczywiscie cos innego, najlepiej do innego zakladu niz w tym ktorym ci do tej pory robili.Koszt to jakies od 40 do 100 zl zalez w jakim regionie.
-
[ALL B6] Rodzaj zawieszenia w tym modelu
ok dzieki
-
[ALL B6] Rodzaj zawieszenia w tym modelu
Witam podlaczam sie do tematu ze by, nie tworzyc nowego czym sie rozni zawieszenie w B5 i w B6, czy niczym sie nie rozni i, jest takie samo chodzi mi glownie o A4 z napedem qattro. I drugie pytanie chociasz nie wiem czy powinienem o nie pytac w tym dziale czym sie rozni B5 od B6 poza srodkiem i lampami przednimi.
-
[B5 ADP] Sprzęgło bardzo wysokie - co zrobić ?
Przepraszam zdeniu masz racje z tym wstecznym najlepiej sprawdzic czy sprzeglo nie slizga, jezeli nie to, przypuszczam ze bedzie to wina skrzyni. Wydaje mi sie ze gdyby to bylo sprzeglo to jedynka tez by ciezko wchodzila ale wszystko jest mozliwe.
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
Witam u mnie z odczytu z komputera najmniejsze spalenie na trasie Warszawa - Rzeszow wynosilo 7,1l/100km a na pelnym baku okolo 550 km srednio, najwiekszego spalania nie stety nie zdazylem jeszcze zauwazyc. Srednio pali od 9,5 do 10,5 troche trasy i miasto.
-
[B5 ADP] Sprzęgło bardzo wysokie - co zrobić ?
Witam W Audi to norma ze sprzeglo wysoko bierze, jezeli ci nie slizga to sie niczym nie przejmuj.