Treść opublikowana przez mily
-
[B5 AVG] Źle wskazuje wskaźnik paliwa
To że nie możesz się podłączyc nie zależy od tego czy wersja jest z crakowana (oczywiście do wersji full). Wersja full to wersja full (program nie rozróżnia czy to crack czy nie). Wpływ może mieć sam interfejs (kabel) oraz wersja Vag-Com.
-
[B5 AVG] Źle wskazuje wskaźnik paliwa
Jest o tym dużo, bardzo dużo.
-
[B5 ADR] Zahaczyłem o kamień i mam jakiś wyciek (foto)
Normalne w lecie będziesz miał kałuże pod autem Takie uroki klimy, ale nie jest to nic niepokojącego i to napewno to nie przez kamień, poprostu zbieg okoliczności. W lecie zauważ że jak ktos ma klimę i staje na światłach to mu leci woda. Nie masz sie czym przejmować.
-
[ALL B5] Mrygajaca lampka wewnątrz samochodu po zamknieciu drzwi ??
To albo krańcówka, albo przetarty przewód pewnie od strony kierowcy (między drzwiami a słupkiem). Alarm się nie zazbroi bo "widzi" otwarte drzwi. Ja bym jednak stawiał na przewód.
-
[B5 ADR] Zahaczyłem o kamień i mam jakiś wyciek (foto)
Ale co Ci kapie?? Olej ??
-
[ALL B5] Patenty na podłączenie tylnych głośników w Avancie
Kolego są dwa wyjścia z takiej sytuacji: 1. Tak jak napisałes kupić adapter i jest po kopocie (i ja tego nie preferuje) 2. Usunąc wzmacniacz i go sprzedać. Poprowadzić kable bezpośrednio od głośników do radia i zrobić stantard uniwersalny (i to rozwiązanie polecam). To co wybierzesz zależy od Ciebie, jednak w 2 przypadku trzeba mieć pojęcie o elektronice, chociaż ciut. A w przypadku 1 podłączasz i już. Jedno i drugie rozwiązanie prowadzi do przerobienia standardu Audi na standard ogólny ISO(stosowany prawie we wszystkich radiach nieseryjnych)
-
[ALL B6] Pokrewieństwo z Seatem Exeo
Dokładnie taka cena widniała ale na aucie z silniekiem diesla, więc myślałem że to jest cena tego auta (no jak na produkcie jest cena to cena dotyczy tego produktu, tak mi się przynajmniej wydawało)
-
[ALL B6] Pokrewieństwo z Seatem Exeo
No ja też nie wierzyłem i jak teraz patrze na cennik, to ta cena cos była nie bardzo. Moze bez vatu?? W sobotę się bliżej zainteresuje to wszystko wyjaśnie. Nie ma co gdybać.
-
[ALL B6] Pokrewieństwo z Seatem Exeo
NIE na 100% z tyłu był napis TDI i tego jestem pewien, bo się jeszcze zdziwiłem, że za tą cenę można miec "prawie A4" w dieslu.
-
[ALL B6] Pokrewieństwo z Seatem Exeo
To może jednak był 2.0. Na 100% nie będę sie spierał. W sobotę lunkę i jak cos to przyznam się do błędu.
-
[ALL B6] Pokrewieństwo z Seatem Exeo
Raczej napewno. Może jeszcze będzie stał w ten weekend i podjadę i się upewnię. Ale zobacz na ceny jakie są w tym katalogu. Tamten kosztował 69 tys (a według katalogu to benzyna jest droższa), był na pewno diesel o oznaczeniu TDI. Na szybie było chyba napisane 1,9 TDI. Może dlatego był tańszy i w promocji, bo silnik był "starszej generacji", który w standardzie nie wychodzi. Upewnie się w sobotę, mam nadzieję że jeszcze będzie.
-
[ALL B6] Pokrewieństwo z Seatem Exeo
Ja oglądałem tego Seata i muszę powiedzieć że jest bardzo podobny do A4. Ale jedna ciekawostka, której nie widziałem na innych autach z grupy VAG. Na tylnej szybie (tym trójkąciku) zauważyłem napis "Audi Group" Ten seacik co go oglądałem miał 1,9 TDI (130KM) czarny w chromie i przyciemnanymi szybami (ogólnie piękny) za 69 tys zł. Czy za tę cenę kupi się nowe audi tak wyposażone (w ten silnik itp)?? Ja różnicy w jakości nie widzę. A wydaje mi się że seat jest tańszy o jakieś 20 tys (chyba)[br]Dopisany: 25 Czerwiec 2009, 10:19_________________________________________________ Do Skodzy i VW, Audi się nie przyznaje, a do Seata tak. (chyba że o czymś nie wiem). Dla mnie Seatowi najbliżej do Audi (ale mówimy tylko o Exeo). Nie porównój innych Seatów do Exeo, bo to zupełnie inne wykonanie, po exeo widać że audi wparowało do seata pełna parą.
-
Spociki w Skierniewicach
No ja jeszcze nie wiem ogólnie mam dużo roboty i nie wiem czy się wyrobię. Jak się wyrobię to będę.
-
[B5 AVG] Źle wskazuje wskaźnik paliwa
Dokładnie u mnie tak było, w baku nie było juuż paliwa a wskażnik pokazywał że jest [br]Dopisany: 25 Czerwiec 2009, 08:54_________________________________________________Zaraz poszukam to może znajde Ci tem wątek jak to się przestawia.[br]Dopisany: 25 Czerwiec 2009, 08:54_________________________________________________Tu masz klalibrację za pomocą VAG-a http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_kalibracja_wskaznika_paliwa-t49366.0.html;msg532518#msg532518 A tu masz "ręcznie": http://www.a4-klub.pl/smf/dziwne_zachowanie_wskaznika_paliwa-t951.0.html;msg12199#msg12199
-
[B6 AWX] Trzecie światło stopu
Brak masy, poszukaj gdzie nie łączy.
-
[B6 AVF] CB-Radio przy podkręcaniu głośności trzeszczy w głośnikach
Uniden 510 lub 520, jeszcze żaden nie nawalił, a już ich sporo zamontowałem. Cena jest przystępna, oczywiście lepiej presidenta, ale to już jest zbyt duży wydatek, nie ma sensu.
-
[B5 AVG] Źle wskazuje wskaźnik paliwa
Zainwestuj w Vaga, przyda się na przyszłość, właśnie w celu kasowania tego typu usterek. Za pomocą Vaga, masz możliwość kalibracji tego wskaźnika (możliwe że po diagnostyce wróci wszystko do normy). Ja tez to u siebie robiłem, ale nie pamiętam już jak. Gdzieś jest to na forum. U mnie odchyłka była 5 litrów. Kalibracja polega na wpisaniu odpowiedniej liczby (za pomocą prób i błędów tę liczbę znajdziesz)) do któregoś z pół.
- Spociki w Skierniewicach
-
[B5 AFN] Radio się wyłączało na czas zapłonu, teraz przestało.
Bez schematów nic Ci nie powiem, co załącza przekaźnik, ale chyba nie stacyjka, tylko układ stabilizujący napięcie, jak napięcie spada to przekaźnik robi trzeask . Ale nie jestem pewien. Dorwę wkrótce schematy to Ci powiem co i jak.
-
[B5 AFN] Radio się wyłączało na czas zapłonu, teraz przestało.
Gdy przekręcasz kluczyk to jeden z zacisków traci zasilanie. Jest ono tracone, bo przekaźnik przeskakuje na czas rozruchu. Więcej info będę miał jak się dorwę do schematów, na pewno nie jest to styk 15, jeżeli dobrze kojarze to jest 30 (ale nie jestem pewien). Styki są umieszczone pod kierownicą po rozebraniu tych plastików po kierownicą.[br]Dopisany: 23 Czerwiec 2009, 15:09_________________________________________________A więc nie sprawdzaj napięcia na przekaźnikach bo tak to można się zajechać. Sprawdź napięcie na którymś ze styków. Jeżeli nigdzie nie znika to znaczy że strzelił przekażnik. Jak będę miał schematy to powiem Ci który to jest dokładnie i gdzie się znajduje.
-
[B6 AVF] CB-Radio przy podkręcaniu głośności trzeszczy w głośnikach
Co oznacza tekst "od prawie 2 lat"?? Intek powinien mieć gwarancję na 2 lata oddaj do serwisu. Sprzedają takie dziadostwa a ludzie sie nabierają (w tym i ja się też dałem namówić). U mnie odlutował się głośniczek i mi wmawiali że to nie ich wina tylko jest to uszkodzenie eksploatacyjne. Moja sugestia jest taka, sprzedaj i kup unidena i zapomnisz że coś może się popsuć.[br]Dopisany: 23 Czerwiec 2009, 13:35_________________________________________________Aha może to nie być potencjometr, może głośniczek się odlutował tak jak u mnie i nie łączy jak go dotykasz.
-
Jaka NAVI do 1000 zł - na co zwrócić uwagę ?
A ja teraz przeczytałem że Ty piszesz o MapieMap, a nie o MioMap. Mała pomyłka.
-
Jaka NAVI do 1000 zł - na co zwrócić uwagę ?
Do MioMap zawsze można było wprowadzić numer budynku, ale jeżeli nie ma takiego numeru prowadzi Cię do centrum. Podejrzewam, że się nabrałeś. A do AutoMapy nie wprowadzisz numeru domu jeżeli AutoMapa nie ma takiego adresu w bazie.
-
[ALL] VAG COM 311.2 czy 409.1 ?
Na automatycznej skrzyni chyba jest możliwość sczytania przebiegu tej skrzyni. W manualu szukałem i nic nie znalazłem. Co do przekłamań to chyba każdy pomiar będzie się różnił, bo nie da się idealnie ustawić wszystkiego tak żeby np. zawsze sterownik/komputer podawał takie same dawki paliwa, a turbo tak samo doładowywało. Tak myślę
-
[ALL] VAG COM 311.2 czy 409.1 ?
Domyślam się że kolega ma nowy interfejs i na 99% jak obsługuje 311.2 to weźmie i 409.1. Problem jest tylko że nie jest to Full, PS Ja też do zadań czysto amatorskich wykorzystuje Polski Vag 4.5(bo jest po polsku i jest łatwiejszy, jak dla mnie.