Treść opublikowana przez mily
-
[B5 AFN] Jaki pobór prądu na postoju ?
To jest 2,4 Wata, może tyle brać jak jest w full opcji.
-
[B5 AHL] Świecą się kontrolki, nie da się uruchomić silnika
Jak sie przesiadłem z Audi 100 na A4 też się rozczarowałem.
-
[ALL B5] Ile średnio kosztuje nabicie klimatyzacji ?
Hej, a czy oprócz nabicia i odgrzybiania nie powinno się jeszcze wymieniać uszczelek w układzie?? Bo jak ja podjechałem na serwis to mi prawie wszystko powymieniali i nie kosztowało to 200 zl a 400 zl. Wymieniali jakieś o-ringi. Bo z tego co sie dowiedziałem to się je wymienia bo bo jakimś czasie robią się nieszczelności.
-
[ALL B5] Wariujący zegarek
Kurcze nie wiem, tu nie mam nawet pomysłu. Przekładanie licznika nie ma sensu, najpierw trzeba namierzyć przyczynę. Wymienisz licznik i jak będzie to samo to co wtedy?? Będziesz sprzedawał? Co to znaczy szybciej się obraca?? Tak jak byś go ustawiał tym pokrętłem na desce?? W którą stronę zaczyna szybciej iść?? Do przodu czy do tyłu?? Postaram się coś wymyślić ale nie obiecuje.
-
[ALL B5] Problem z alternatorem
Do tego jeszcze go nie doładowywał.
-
[B5 ARG] Problem z centralnym zamkiem
To wygląda tak, jak by gdzieś był duży spadek mocy, przez co akumulator (po postoju) nie jest w stanie oddać takiej mocy jaką powinien (albo prądu albo napięcia). Co do napięcia podejrzewam gdzieś zaśniedziały styk (większa rezystancja z tego tytułu mniejsze napięcie na pompce i po 3 sekundach napięcie spada do poziomu, który nie jest już w stanie ruszyć pompki), Sprawdź akumulator, czy jest ok.
-
[B5 AHU] Tylne głośniki nie grają po zmianie radia na chorus
A to instrukcji radia nie znam Ale jeżeli nie gra Ci lewy przód to podejrzewam przetarcie kabla w drzwiach. Otworz drzwi zamknij i zobacz czy w którymś momencie nie zaczną grać. Wydaje mi się że masz kabel uszkodzony.
-
[B5 AEB] Zna ktoś może dobry serwis do regulacji gazu w okolicach Płocka ?
Proszę bardzo: Astra 2.0 i - spalanie ok 11 l (problemy z mocą, po wizycie na beznynie 115, na gazie 125KM i brak problemów), Mazda 1,8 - spalanie ok 7 l (to chodziło bez problemów) Opel Vektra 1,6 - spalanie ok 7l (były problemy gasł przy hamowaniu, zajęło im to ok 5 minut i już ok roku jeździ bez problemów) Najfajniej chodziła astra i była solidnie katowana (do tej pory jest), zapytam się kolegi czy ma jeszcze filmiki wideo to podrzucę.
-
[ALL] Wybór anteny do CB-Radia
Wszystko można To jest tylko miernik, dopuki go nie przeciążysz to nic mu się nie stanie. Natoniast CB troszke odczuje (będą straty). Tak mi się wydaje, ale nie jestem pewien.
-
[B5 AHU] Tylne głośniki nie grają po zmianie radia na chorus
No to masz coś namieszane w instalacji (nie ma pojęcia co bo to jest fizycznie nie możliwe). To że jak podłączyłeś JVC i gał tylko przód (a tył nie grał) to jest ok. I na ori też powinien grać przód, bo w tym przypadku to jest to samo. Znaczy czy z JVC czy z Ori to jest ten sam układ połączeń jeżeli chodzi o głośniki z przodu. Sprawdź w ustawieniach radia, może masz wyłączony przód, bo nie ma innej możliwości (albo popalone końcówki radia)
-
[ALL B5] Jakie zdanie o tym CB ??
Czy uniden 520 jest ładny z tym bym się kłócił. Ale jakość i niezawodnośc to napewno czołówka i jak kupisz unidenka to na 100% przez 5 lat nie będziesz wiedział co to awarie (a nawet dłużej).
-
[ALL B5] Ciągle działa przerywacz świateł awaryjnych
Przerywacze są chyba przy wyłączniku świateł awaryjnych. Mam rację??
-
[ALL B5] Ciągle działa przerywacz świateł awaryjnych
- [ALL B5] Jakie zdanie o tym CB ??
Zamontowałem 4 radia z tej serii i na początku było wszystko ok, ale... Po ok 6 miesiącach się psuły (i podejrzewam, że po utracie gwarancji też się nic nie zmieni). Radyjko lepiej wyposażone niż Unideny i posiadające więcej udogodnień, ładnie wyglądające i cenowo tańsze. Typowe usterki: - odlutowanie się głośnika, - utrata podświetlenia, - awaria przycisków, - końcówki mocy (tutaj chyba koleś za długo nadawał ok 5 minut, stwierdził że utwór puści na 19 ze zwykłego radia), więc w sumie miała prawo. Ja już nie szukam jakiś wynalazków, bo później mam problemy, tylko Uniden jest przezemnie montowany, bo nawet po 5 latach się nie popsuje.- TV LG vs. Samsung
Może i tak nie będę się kłócił bo nie pamiętam. Ale wiem że producentów matryc jest tylko 3 (przynajmniej tak było pół roku temu), a firm produkujących TV dużo więcej i te matryce są jednakowe w większości TV, a to jak świeci to już zależy jak dana firma "wyregulowała" elektroniką barwy.[br]Dopisany: 26 Maj 2009, 18:55_________________________________________________Ciekawe kiedy te laserowe wejdą. Miały już być dawno ale kryzys podobno wszystko zatrzymał.- Spociki w Skierniewicach
Jak dla mnie to w czerwcu się nie uda nic zorganizować, bo (tylko pierwszy tydzień wchodzi w grę, ale ja 6 nie mogę, więc dla mnie 6 nie będzie spotu): - 13 to jest długi weekend, myślę, że samo to mało osób się pojawi (będzie więcej kiełbasek dla innych heheh), - 20 i 27 nie ma paulo77 (77 to nie wiek heheh), z tego co kojarzę, więc robić spot bez organizatora, no w sumie można (może jakiś zastępca też kumający Skierki i jakis obrotny)- [ALL B5] Jak podłączyć radio Blaupunkta i antenę ?
Nie potrzeba.- Spociki w Skierniewicach
Ja bym bardzo chciał być, ale swojej kobitce auta nie dam, może podjadę z kolegą, tylko nie wiem czy któryś się zgodzi (długi weekend to prawie każdy nawalony). No zobaczymy jak to się ułoży, narazie nic nie obiecuje że będę, mimo że chcę.- [B5 AFN] W które miejsce wpiąć zasilanie CB??
Moim zdaniem do radia lepiej. Jak wychodzisz to radyjka Ci sie wylaczają i masz spokój. O CB można często zapomnieć, zwłaszcza jeżeli jest gdzieś ukryte.- TV LG vs. Samsung
Ja bym jeszcze dorzucił obecność HDD. Ja mam i jedno i drugi i wybieram LG, dlaczego?? Bo LG automatem dopasowywuje sie rozmiaru nadawanego z antenki, a w Samsungu muszę ręcznie przerzucać. No i LG ma wbudowany HDD i to jest super opcja, nie musisz mieć dodatkowego sprzętu do nagrywania filmów (jednak nie ma możliwości nagdania na HDD z kompuera i odwrotnie, czyli nagrany film możesz obejrzeć tylko na TV) Natomiast co do jakości obrazu różnicy nie widzę, zresztą to są chyba te same matryce, ale nie jestem pewiem.- [B5 AFN] W które miejsce wpiąć zasilanie CB??
Ja proponuje się wpiąć pod zwykłe radio pod funkcję ACC, w AUDI jeszcze się nie spotkałem żeby były zakłócenia z zasilania. Najlepiej pod akumulator oczywiście, ale jest z tym więcej roboty (niepotrzebnej).[br]Dopisany: 25 Maj 2009, 09:36_________________________________________________ I co masz zakłócenia?? Wątpię. Więc z tym akumulatorem to były czasy polonezów. Jeszcze fordy trzeba bezpośrednio zasilać z aku bo sieją zakłócenia niesamwicie po instalacji.- [ALL] Kable zasilające i zakłócenia
Mówimy o zakłóceniach, tylko ja użyłem pojęcia mocy (ogólnikowo, bo wiadomo że napięcie jest stałe, więc im większy prąd tym większe pola i zakłócenia) i w ten sposób zrobiło się OT.- Spociki w Skierniewicach
Ja tam jestem zadowolony, było nas mało ale za to nie tworzyły się grupki i się z każdym pogadało.- Elektroniczna Książka Nadawcza
Ale nie ma wersji free, jak nie chcesz kupić a chcesz to miec to pozostaje tyko piractwo, ale nie wiem do jakiego stopnia można się posunąć na tym forum. Czy mogę umieścić linki do takiej wersji pełnej, ale za friko ??- [B5 AFN] Problem z rozładowujacym sie akumulatorem
Eh, powoli, troche teorii co i jak podłączać: Amperomierz mierzy w Amperach i jest to prąd. Amperomierz włącza się szeregowo (ponieważ amperomierz ma małą rezystancję i stanowi dla obwodu zwarcie, jak byś podłączył równolegle amperomierz to możesz iść po nowy miernik), czyli zdejmujesz klemę z akumulatora i jeden koniec kabla od miernika podłączasz pod akumulator, a drugi koniec kabla z miernika podłączasz pod zdjęty kabel. W takim podłączeniu amperomierz powinien pokazywać 0A (ale są odbiorniki które pobierają prąd mimo że auto jest wyłączone, nie mam pojęcia ile Amperów pobierają ale tak na oko ok 1-2A) Woltomierz podłącza się równolegle do odbiornika (ma dużą rezystancję co dla obwodu stanowi przerwę i można go włączać zarówno w szereg jak i równolegle i nic mu nie będzie, najwyżej pokaże głupotę), gdzie odbiornikiem może być radio, żarówka itp. Woltomierzem można sprawdzić wartość zasilania, czyli pomiaru można dokonać bezpośrednio na akumulatorze. Woltromierzem możesz sprawdzić czy akumulator jest ok, robisz to w ten sposób, że jeden kabelek od miernika do minusa akumulatora, a drugi do plusa (akumulator jest w stanie normalnym czyli ma podłączone klemy), przekręcasz kluczyk i uruchamiasz auto, podczas gdy następuje rozruch to wartość nie powinna spaćś poniżej 10 V,ale za pomocą woltomierza jest ciężko namierzyć powód rozładowania akumulatora. Opisałem co i jak działa bo kolega nie bardzo się orientuje w elektonice: [br]Dopisany: 22 Maj 2009, 22:38_________________________________________________Aha jeszcze omomierz.Mierzy rezystancję obwodu, jeżeli jest zwarcie pokazuje wartość 0Ohm, jeżeli ma przerwę pokazuje niekończoność (w większości mierników jest to taka charakterystyczna jedynka: 1) Omomierz lepiej włączać w stanie beznapięciowym, bo on sobie puszcza jakieś napięcie mierzy prąd płynący i na tej podstawie wyznacza rezystancję. Jeżeli rozładowywuje Ci się akumulator to prąd poboru musi być min ok 10A (tak zakładam do obliczeń ale może brać więcej lub mniej), co oznacza że gdzieś jest zwarcie przez "rezystor" o wartości mniejszej niż 1 Ohm. Więc aby potwierdzić moją teorię (mogę się mylić bo to trzeba trochę posiedzieć żeby znaleźć przyczynę) to odłącz akumulator całkowicie i podłącz się jednym kablem omomierza do jednej klemy a drugim do drugiej i odczytaj rezystancję. Jak będzie duża to znaczy żę nie ma zwarcia a akumulator rozładowywuje jakieś urządzenie które z jakiegos powodu zaczęło pobierać więcej prądu, jednak to można namierzyć już tylko amperomierzem które i ile pobiera. - [ALL B5] Jakie zdanie o tym CB ??