Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

mily

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez mily

  1. Pewnie masz ori instalację jeszcze, dziewiczą
  2. A próbował ktoś stroić antenkę za pomocą ucinania kabla?? Gdzieś kiedyś wyczytałem że ucięcie bata (promiennika) o 1 cm jest równe 15 cm odcięcia kabla antenowego. Próbowałem i poległem. Po tego typu zabiegach musiałem nowy kabel kupować bo mi się wszystko rozjechało.
  3. Kurde coś mi umknęło?? Piszesz o jakimś problemie tylnych głośników, jakim?? Tył masz sterowany na wzmacniaczu ori i z radia wychodzą tylko dwie linie?? Co się dzieje jak podłączysz pionka z tym tyłem??
  4. Ja też się tu zgadzam, jako drugie lepiej sobie załóż CB Ale jak chcesz to mogę Ci też wykonać obwód wycinający głośniki, ale będzie kosztowniejszy i bardziej zamotany.[br]Dopisany: 06 Maj 2009, 22:40_________________________________________________Aczkolwiek to nie jest odpowiedź na pytanie: Jak podłączyć drugie radio? Więc się nie pytam po co i dlaczego, poprostu chcę pomóc w tym pomyśle. Nie neguje i nie komentuje odpowiadam na pytanka
  5. No właśnie, a ja już mam wymówkę dlaczego miałem zasłoniętą tablicę: "Ale Panie władzo mandat grozi za nieczytelną tablicę więc zasłaniam żeby się muchy i kurz nie osadzał"
  6. mily odpowiedział(a) na admin20 temat w Łódzkie
    No ja raczej się pojawię, a kiełbaski zabieramy ze sobą na tego grila?? Czy się składamy i ktoś już zrobi zaopatrzebie??
  7. Moim zdaniem zasilanie na kostce wzmacniacza mocy jest odłączone (+12V które dochodzi do radia cały czas zasila tylko układy pamięciowe) ale może i masz rację. Kurde ale nie wydaje mi się żeby sygnał muzyczny był w stanie cokolwiek namieszać (np. podać prąd na bazę, by się załączył tranzystor) To w sumie można odciąć całkowicie zasilanie radia, ale kurka wtedy uleci cała pamięć (equalizer, stacje radiowe), a odcinać głośniki to sporo roboty.[br]Dopisany: 06 Maj 2009, 15:53_________________________________________________Mi się wydaje że to się raczej nie uruchomi. No bo układy sterujące zasilane są z +12 baterii, a sygnał wysyłany na głośniki to chyba nie jest to samo napięcie (w sensie minus głośnika i minus radia to nie jest ten sam potencjał, bo jak by tak było to po cholerę ciągnąć minus z radia, przecież można by było z blachy auta). Wnioskuję z tego że skoro źródła energii są różne to one ze sobą nie będą współpracować. No zresztą nie wiem mogę się mylić.
  8. Kurka ale o czym Ty mówisz?? Przecież głośników nie ruszamy (to po co cztery styki w 2 przekaźnikach). Sam piszesz że stopień mocy jest odłączany, nic sie nie stanie, tak mi się wydaje. A nawet jeżeli sygnał głośnikowy "wpadnie" do drugiego radyjka to raczej jest on za słaby żeby cokolwiek uszkodzić. Ale jak dla mnie to cały sygnał pójdzie na głośniki, wyłączone radio nic nie weźmie. Przecież głośnik to też mikrofon (w jakimś nie wielkim sensie, jak się rusza to wytwarza jakiś sygnał na wyłączonym radyjku do tegoż radia i nic się nie dzieje). No ale ja tylko dałem pomysł i uważam będzie to działać. Może się mylę bo nigdy takiego układu nie zakładałem.
  9. Dla użytkownika standardowego Norton się nie nadaje.
  10. Tak ale testy nie obejmują przeważnie tego, że komuter jest włączony w sieć lokalną, gdzie są inne prawa dostępu, nie każdy antiwirus sobie potrafi z tym poradzić. Jako zwykły użytkownik komputera, nie udostępniasz zasobów innym użytkownikom sieci. Dla mnie jako admin jest to ważne. Tylko Norton "synchronizuje" się z sieciami i prawami dostępu. Zresztą on zadaje mnówstwo pytań i dla mało zaawansowego użytkownika mogą one się wydawać zbyt trudne. PS. Ja też miałem problemy żeby to skonfigurować.
  11. Norton jest moim zdaniem najlepszym programem antywirusowym, niestety bardzo dużo wymaga od sprzętu. Potrafi naprawdę spowolnić skutecznie kompa, taki, że kur...cy można dostać. Ale skuteczność twierdzę ze 100%. Ile głów tyle zdań.
  12. Dzięki za miłe słowa, ważne żeby właściciel był zadowolony
  13. Ja polecam Avira AntiVir, stosuje i jestem zadowolony. Dawał radę w akademiku, a to już spore wyzwanie. Panda, Nod32, Avast niestety poległy przy wiruchach w akademcu. Jedynym który dawał radę był Norton Antivirus, ale on nawet dwurdzeniówkę zamula.
  14. Podepnij Vaga, czy coś się dzieje jak Ci się zapala ESP (próbuje hamować)?? A z ABS nie masz problemów?? Wstępnie podejrzewam wysunięcie się czujnika prędkości przy kołach lub uszkodzenie kabla (styku). Może też nawalać ta ceweczka która jest odpowiedzialna za podawanie szybkości z kół. Spróbuj zvagować może coś Ci wyrzuci.
  15. ciekawe czy taka sama byłaby twoja opinie gdybyś porównał brzmienie z jakimś firmowym radyjkiem, nie myślę tu o jakimś wypasionym sprzęcie tylko takim do 400 zeta mam z tyłu standardowe głośniczki- NOKIA a z przodu Tweetery standard a dół zabudowa pod głośnik 165mm więc mówię ze przyzwoicie bo żeby grało B.DB to musiał bym mieć WZMAKA i TUBE a tak a pro po to miałem SONY ten z pełnym czarnym panelem obracanym 180 stopni i nie było różnicy, no skoro nie którym się wydaje ze słyszą oczami (bo mają CLARIONA lub PIONKA ) no to ich problem, mi nie zależy na animacjach na wyświetlaczu Kurcze, nie wiem jak dla Was ale dla mnie tuba i inne bajery, żeby autko było słychać z kilometra jak maluchy na wsi to raczej nie jest dobry dźwięk. Dobry dźwięk jest wtedy gdy bas nie wali tak że rdza odpada, tylko jak jest głęboki i przyjemny (taki żeby po 5 minutach głowa nie bolała), do tego dochodzą treble które rónież muszą być wyrażne (ma być słychać każdy instrument czysto i wyraźnie a nie głośno). Moim zdaniem głośniczki ori w zupełności potrafią taki dźwięk wydobyć (a jeszcze na ori wzmacniaczu to cos pięknego), ale wiadomo każdy ma inny gust i słuch.[br]Dopisany: 05 Maj 2009, 20:49_________________________________________________Ja sądzę że JVC nie wydaje ładnych dźwięków (było podłączone pod dwa głośniki 400W basowe wstawione w tylną półkę, z przodu 2 syki i 4 głośniki 16cm o mocy 120W), no nie grało to za specjalnie, być może przez te dodatki (albo źle ustawiony Equalizer), tego nie wiem. Mój LG dużo ładniej grał na standardach niż ten JVC.
  16. trzeba zastosować przekaźniki - dokładnie 8 sztuk sterowanych dokładnie tak jak narysował to Mily. Ale czy taka rzeźba naprawdę ma sens? Pozdrawiam Jak to 8?? Jeden na zasilaniu, tak jak narysowałem. Nie uda Ci się włączyć radia gdy jedno z nich jest włączone, a więc sygnał na głośniki nigdy nie pójdzie "podwójny"
  17. Podejrzewam że jak cofnęli homologację to ludzie kontrolujący co i jak się sprzedaje na allegro wycofali wszystkie aukcje (a raczej dorzucili do słownika zakazane słowo Uniden, gdzie automatem aukcja zostawała usunięta). Teraz się sprzedający boją wystawić pod nazwą "Uniden" aukcji, mimo że już jest wyprostowane, tak mi się wydaje.
  18. Ok dzisiaj Ci go narysuje w wolnej chwili. Wieczorkiem już będzie w tym wątku.[br]Dopisany: 05 Maj 2009, 19:04_________________________________________________Proszę bardzo. Jak coś nie jasne to pytać. AA-To jest przeważnie niebieski kabelek wychodzący z radia. Po załączeniu radia na tym kabelku pojawia się potencjał +12V (automatyczna antena, zasilanie wzmacniacza). Przekaźniczek na 12V ze stykiem normalnie zwartym (przewaźnie w sprzedaży są to przekaźniki posiadające dwa styki jeden zwarty a drugi rozwarty).
  19. Każdą antenkę się stroi. Wyjątkiem mogą być magnesy, bo nie da się ich wystroić idealnie, ze względu na różne miejsce montażu (nigdy nie postawisz w tym samym miejscu, więc można tylko pi razy oko ustawić). Zaczep zardzewiał bo był kiepskiej firmy. Teraz są powlekane plastkiem.
  20. Na diodzie stracisz trochę sygnału. Jak każde urządzenie występuje na nim strata. Ja proponuje założyć bardziej zaawansowany układ ale nie wiem czy sobie z nim poradzisz. Przecież chyba nie będziesz słuchał dwóch radii na raz, albo jedno albo drugie. Do tego celu można wykorzystać przekaźnik i włączyć go w obwód zasilania tego drugiego (podłączasz pzekaźnik do wyjścia pierwszego radia ori, do wyjścia zasilania antenki albo wzmacniacza). Chodzi o to że jak jest załączone ori to nie można włączyć tego w schowku. W ten sposób nawet jak chodzi radio w schowku i włączysz ori to w schowku się automatem wyłączym. Jak coś to narysuje Ci schemat.
  21. Z tą homologacją to było dawno i nieprawda Był okres gdzie cofnięto homologacje dla Unidena, ale teraz jest już ok. Możesz spokojnie brać, ale dla pewności zapytaj się czy sprzedawca daje homologację. Co do szumów to takie są magnesy i nic na to nie poradzisz (w CB to podstawa do dobrego odbioru to masa przy antenie, a magnes jej nie ma + zestrojenie i czyty odbiór będziesz miał z odległości min ok 10 km, na najtańszej antenie, są też antenki kosztujące 300 zl i z 30 km łapią). Żeby mieć ładny odbiór to musisz zamontować antenkę na stałę. To tak jak byś kupił telewizor za 5 tys zł, ale podłączył antenę siatkową.
  22. mily odpowiedział(a) na admin20 temat w Łódzkie
    ja i tak kumpla z serwisu wezmew z kompem i głowa do audi to sie okaze co ona jest warta po namysle i waszym sugestia tez spróbuje ta pierwsza co do przebiegu to sie z toba nie zgodze szfagra ojciec ma a4 b5 1995r. od nowosci i ma nakrencone ok96.tys wiec takie auta istnieja. ale trafic takie to cud. Takie auta odrazu schodzą, więc nie ma potrzeby oddawania ich do komisu. Zawsze kupi ktoś znajomy, jeżeli jest przebieg mały i one nigdy nie trafiają do kimisu.
  23. mily odpowiedział(a) na admin20 temat w Łódzkie
    Ja pier... widzieliście przebieg w pierwszej. Już niedługo auta 20 letnie będą miały po 20 tys przejechane. Nie ma opcji nie uwierzę nigdy że ono ma 80 tys.
  24. A to jest w kolorze czy nie?? Możesz zobaczyć jak widać w nocy?? Bo w domofonach kolorowych wieczorem nic nie widać (trzeba doświetlać, w sumie w aucie są światła wsteczne), bo oświetlenie na podczerwień nie jest widziana poprzez kamerę kolorową.[br]Dopisany: 04 Maj 2009, 21:27_________________________________________________A jednak bez oświetlenia nie widać, minimalne oświetlenie 3 lux, więc się nic nie zmieniło. Myślałem, że już coś wymyślili, żeby w nocy w kolorze było widać.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.