Treść opublikowana przez mily
-
[ALL] Wybór anteny do CB-Radia
http://www.allegro.pl/item579553791_lemm_at_1700_cte_antena_cb_radio_import_francja.html To powino rozstrzygnąć, więc jak nie masz pojęcia ... CTE i Lemm przez jakiś czas współpracowali ze sobą, a ich antenki różliły się tylko obudową. Jak sobie rozbierzesz CTE ten typ: http://www.allegro.pl/item584874109_uwaga_antena_cb_cte_ap1700_sklep_warszawa.html To na podzespołach jest napisane wyraźnie Lemm (dokładnie na cewce i kablu), a tak wygląda odpowiednik: http://www.allegro.pl/item597648200_antena_cb_lemm_at_1700_wtyk_uhf.html
-
[ALL] Wybór anteny do CB-Radia
Tak a Uniden to Uniden, President to President. Audi to Audi a VW to VW. Anteny CTE posiadają kable Lemm i konstrukcja jest taka sama.
-
[B5 AFF] Jak działa czujnik w zbiorniczku wyrównawczym ?
A jak to diabelstwo wyjąć?? Ktos się może w to bawił?? Nie mówie o wyjęciu zbiorniczka wyrównawczego z komory silnika, tylko czujnika ze zbiorniczka.
-
Jaką kupić tanią i dobrą nawigację GPS ?
W Mio Moov brakuje mi tego, że nie można podłączyć zew antenki i nie ma wyjścia audio (np żeby włączyc pod radio). Ale na tyn pułapie cen, wię nie ma się czego czepiać.
-
[B5 AFF] Jak działa czujnik w zbiorniczku wyrównawczym ?
Witam!!! Chyba mam problem z czujnikiem od poziomu płynu. Otórz czy jest on napełniony czy pusty to pokazuje przerwę. Jak jest pusty powinien chyba zewrzeć styki? I jeszcze jedno jak to dziadostwo wyjąć, przecież musieli jakoś to włożyć do tego zbiornika.
-
[ALL B5] Halogeny pod kratką
Nie wiem, jeszcze się nie zagłębiałem pod spód auta (mam je miesiąc czasu), ale będę wymieniał płyn w chłodnicy to porobie zdjęcia co i jak, tylko nie wiem czy uda mi się to zrobić przed świetami.
-
[ALL B5] Uchwyt na napoje
:wallbash: Między siedzeniami obok hamulca ręcznego :wallbash:
-
[ALL B5] Halogeny pod kratką
Ten schowek musi być Przydatna rzecz. Tym jak to sterować będę się zastanawiał później, pierwsze co to musze zobaczyć ile miejsca jest tam na dole pod kratkami i co mi tam wejdzie i ile ciepła daje taki halogen, a podejrzewam że dużo bo jak zapalę w Volvie 5 sztuk na full to śnieg topnieje
-
[B5 AJM] Opis kostki od domykania szyb i zabezpieczenie anty kradzieżowe
Tego właśnie nie da się zrobić juz kiedyś to pisałem. Alarmy działaja na zasadzie blokowania, a nie zezwolenia, czyli dopiero jak alarm zaczyna wyć wtedy blokowany jest silnik, jak przestanie wyć zezwoli uruchomić silnik. Samo załączenie alarmu nie powoduje ocięcia (zablokowanie auta). Trochę nie kumam co napisałeś. Co to znaczy drugi przycisk chcesz wykorzystać do załączania alarmu? Jaki przycisk, do czego on służy, czy pilot steruje centralnym tylko?? Jaki masz alarm?? A może chcesz alarm kupić i założyć, a sterowanie ma odbywać się za pomocą przycisku od centralki??
-
[ALL B5] Halogeny pod kratką
Ja też [br]Dopisany: 08 Kwiecień 2009, 12:02_________________________________________________http://www.allegro.pl/item604584981_halogeny_dalekosiezne_drogowe_tir_24v_blekitne.html Nad tym się zastanawiam, ciekawe jak by wyglądały te ringi za krateczkami
-
[ALL B5] Halogeny pod kratką
Elektrykiem jestem to sobie poradzę z elektyką, tylko boję się że halogeny popalą plastikowe kratki. To jest jednak moc rzędu 55W minimum, ja chciałbym wstawić 100W. Muszę nad tym pokombinować, a jak by ktos miał taki patent za kratkami to niech się przyzna
-
[ALL B5] Halogeny pod kratką
Nie można bo już nie mam miejsca , będę potrzebował jeden ale z podwójnym przełączaniem, i nie mogę znaleźć
-
[ALL B5] Jak zdemontować prowadnicę zagłówka, żeby założyć pokrowce ?
Dwa lata to ja dopiero poznaje auto. Poprzednim autem Audi 100 86r jeździłem 9 lat plus to co tato, w sumie 15 lat audi 100 jest w rodzinie. Nadal nim jeźdżę na weekendy, bo nie mogę się z nią rozstać. I musze Ci powiedzieć, że to audio jest w dużo lepszym stanie technicznym niż auta moich kolegów, którzy mają auta z końca lat 90 i początku 2000r. Nic nie jest oberwane, nic nie jest wytarte, wszystko działa. Fakt, że rdza zaatakowała nadkole (tak że nie widać z zewnątrz, dopiero jak się zdejmie boczek w bagażniku widać prześwit).
-
[ALL B5] Halogeny pod kratką
Ja go u siebie nie mam Mam tylko jeden. Myślałem że jest może podwójny. W Audi z 86 roku był podwójny, jak był na środkowej pozycji to tyl się zapalał a jak na 2 (czyli czałkowicie wciśnięcty) to tył + przód. Myślałem że tu też tak będzie.
-
[ALL] LED-y do tablicy rejestracyjnej
LED są dość wrażliwe na napięcie. Dlatego jedne się palą a inne nie. To nie zależy od LED, a od auta. Napięcie o 1 Volt większe i LED się pali. Do LED trzeba albo przewidzieć 14V zasilanie (najwyżej będą świeciły trochę ciemniej gdy dostaną 12V, ale się nie spalą), albo zbudować stabilizator lub wrzucić diodę zenera na 12 V. Każde napięcie z alternatora powyżej 12V może zabić LED.
-
[ALL B5] Halogeny pod kratką
Witam!! Przymierzam się do zamontowania halogenów z przodu. I są dwie opcje, albo z wymianą kratki jak na forum opisano, albo umieszczenie halogenów płaskich za kratką. Ja jestem raczej za drugą opcją (bo lubię mieć cos inaczej). Tylko tak się zastanawiam, jaką temperaturę wytrzymuje ta kratka, żeby jej nie stopić halogenem. Ktoś ma w taki sposób zamontowany halogen?? Poprosiłbym o opinie, czy nic sie nie dzieje.[br]Dopisany: 07 Kwiecień 2009, 12:36_________________________________________________Aha jak to jest sterowane w ori w A4 z 97 przed liftem??
-
[B5 AHU] Dziwne zachowanie się prędkościomierza
Gdzieś stracił masę najprawdopodobniej. Śróbokręcik w rączkę, omomierz i sprawdzasz gdzie rezystancja jest większa niż 0,5 ohma (na którym przewodzie). Jak nie masz pojęcia o elektronice, wątpię żebyś sam doszedł.
-
[ALL] Montaż CB
To zależy jak to zamocujesz, jeżeli na półce pochylonej tak, że grwaitacje będzie dociskać radio do rzepy to jak najbardzie na Natomiast jeżeli ty chcesz podwiesić radio tak, żeby rzepy wytrzymywały siłe grawitacji to raczej odpada. Aha w sklepie z nićmi itp kupisz za 2 zł całą matę na całe radio. To może sybciej utrzymać, niz takie paski kilku centymetrowe, bo trzyma całe radio a nie w kilku miejscach.
-
[B5 AFN] ,,Szlam'' w układzie chlodzenia
Ja nie jestem zwolennikiem dolewania dodatków do wody w celu przeplukania. Jak tak zrobiłem to chłodnica zaczęła się robić trochę mokra i dziurawa, później kleiłem. Od tamtej pory tylko wodę wlewam i boję się używania preparatów czyszczących wnętrze silnika czy chłodzenia. Ale to jest moje zdanie.
-
Zasady wymiany i docierania tarcz hamulcowych, kierunkowość klocków hamulcowych
Kurde ale jak?? Zakładamy klocki z przodu od pasażera, to left będzie od strony silnika, to się chyba strzałka nie zgadza?? To samo dla right? Czyżbym źle sobie to wyobraził?
-
[ALL B5] Jak zdemontować prowadnicę zagłówka, żeby założyć pokrowce ?
Mi chodzi o to żeby się nie wycierały, a nie żeby się nie pobrudziły, bo ja pranie mam za friko Wolę żeby się przetarł pokrowiec niż ori tapicerka. Poźniej się kupuje auto z wytartymi boczkami, co mnie strasznie wkurza. Mnie nauczono szacunku do każdego auta i nawet jak będę nim jeździł pół roku to tak żeby go jak najmniej zniszczyć. Ja naprzykład nie kumam jak można zedrzeć opony w ciągu jednego sezonu, mi oponki wystarczają na ok 3-4 sezony. Jak wyprzedzam to też nie daje po obrotach na full, maks to 3 tys/obr. Podobie z siedzeniami. Wiem, że co do ori to nie ma startu z wyglądem itd, ale jak by nie było pokrowców to bym na folii jeździł Taki już jestem
-
[B5 APS] Wymina oleju silnikowego
Takich iformacji jest bardzo dużo na tym forum http://www.a4-klub.pl/smf/all_tdi_jaki_olej_do_tdi-t15435.0.html
-
[ALL B5] Uchwyt na napoje
No właśnie ja mam ten sam problem, oparłem się o ten uchwyt ja montowałem sobie CB i go wcisnąłem do środka, ale nie miałem pojęcia jak to wyjąć. Myślałem, że da się to zrobić bez wyjmowania "mostu", męczyłem się ze 2 godziny i odpuściłem. Dzieki za zdjęcia, będzie teraz dużo łatwiej.
-
[B6 AVF] Silnik gaśnie
No niestety mi tak pokazuje, jak się rezerwa zapala do to pełna wlewam 60l do wystrzału pistoletu, a zbiornik jest 62l. Opcja jest taka, że jak mam na ful to przez 200 km wskazówka nawet nie drgnie pokazuje cały czas Full. A na rezerwie jak napisałem wyzej. Ja u siebie to na 100% mam gdzieś dodatkową rezystancję. I on zawyża o około 5 litrów.
-
[B5 AFN] Ciągłe dolewanie oleju do silnika
A ja mam podobnie w obydwu modelach (Audi 100 i Audi A4). W Audi 100 mam tak że jest stan na połowie i jak zrobię dolewkę, to przez tydzień ta dolewna zostale spalona i zatrzymuje się poziom, na taki stanie jak było wcześniej. W A4 zrobiłem 2000 km i nie wziął ani grama, później mu dolałem 300 ml i też tą dolewkę sobie wyrzuciła, albo przepaliła nie wiem co się z nią stało, ale zeszło na poziom jaki był w momencie dolewania. Nie wiem czy tak powinno być czy nie ale na 100% nigdzie nie cieknie, a mam tak w obydwu wersjach.