Treść opublikowana przez mily
-
[ALL B5] Wyłączanie radia wraz z zapłonem
nie wiem jak w tym radyjku ale niektóre soniaki miały w opcji ustawienie wyłączenia zasilania, tzn po naciśnięciu przycisku wyciszało się radio a po upływie kliku sek gasło całkowicie.[br]Dopisany: 04 Maj 2009, 17:19_________________________________________________ ... a większość chce mieć zasilanie cały czas, chociażby po to by posłuchać radia na postoju OO a to zaskoczenie, a to która szyna jest od ACC?? To by szło bezpośrednio ze stacyjki?? Nie możliwe, bo po wyłączeniu zapłonu szyby nadal działają (a skoro jest więcej odbiorników na ACC to gdzieś musi być jakiś wspólny zacisk). Muszę zerknąć do Sam Naprawima tam jest to opisane który jest od czego.
-
[B5 AKN] Czy przy instalacji anteny CB mogę skorzystać z instalacji telefonu?
Koncentryki stosowane w GSM mają 50Ohm. Częstotliwość nie ma tutaj nic do rzeczy, przewód jako tor transmisyjny posiada impedancje 50Ohm równą impedancji wejsciowej radia. Więc dla anteny jest praktycznie nie "widoczny". A to ze częstotliwość tel jest na 900Mhz a cb 27Mhz to nie ma znaczenia, liczy się tylko dobra antena. Jeśli więc przewód od gsm który masz w aucie to 50ohm koncentryk to myślę że możesz spróbować to podłączyć. Jak to częstotliwość nie ma znaczenia, otóż ma i to bardzo duże. Inna budowa kabla jest gdy kabel ma niższą częstotliwośc a inna gdy ma mała (porównaj ekrany i odstępy między przewodem sygnałowym a ekranem. Inne pole magnetyczne Ci się wytwarza gdy masz dużą częstotliwośc a gdy małą.
-
[ALL B5] Wyłączanie radia wraz z zapłonem
Nie chaiłem Cię obrazić w żaden sposób. Poprostu jak coś próbuję wytłumaczyć to tłumaczę od zera, żeby wszystko było jasne.
-
[ALL B5] Wyłączanie radia wraz z zapłonem
Czy wiesz że samo przekręcenie kluczyka nie powoduje odłączenia zasilenia?? Dopiero jego wyjęcie. Kabelek musi być ACC (albo ktoś go uciął). Jeżeli nie znajdziesz to rozkręć półkę nad nogami kierownicy i poprowadź nowy od styku 15 (czerwony), albo najpierw sprawdź czy tam zasilanie ginie, jak nie to jest uszkodzony przekaźnik X (różnie się go nazywa, gdzie X to jest nazwa przekaźnika)[br]Dopisany: 03 Maj 2009, 22:26_________________________________________________ Tutaj musisz albo czerwony albo żółty odciąć (zależy od standardu, na radiu jest pewnie schemat), i odnaleźć kabelek na którym tracone jest zasilnie w chwili WYJĘCIA kluczyka ze stacyjki.
-
[B5 AKN] Czy przy instalacji anteny CB mogę skorzystać z instalacji telefonu?
Nie możesz wykorzystać tego kabla. Do CB potrzebny jest kabel 50ohm, mało tego częstotliwość tel to jest 900 MHz, a w CB masz 20-30 MHz.
-
[B5 ABC] Czy w to miejsce można założyć "trzymak" na kubek ?
Było już to gdzieś na tym forum, jak znajdę to wkleję linka.
-
[ALL] Zakłócenia w CB
Nie zerknąłem że ma magnesówkę, moja wina [br]Dopisany: 03 Maj 2009, 21:07_________________________________________________Truckmaniac może się zmówimy na piwko piwko kiedyś
-
Okulary przeciwsłoneczne + nocne
Takie okulary kosztują ok 800 zł. Opłaca się to tylko dla kierowców zawodowych, którzy spędzają całe życie w ciężarówkach. Ja bym na Twoim miejscu nie kupował na oślep, tylko okulista. Każdy "widzi" inaczej i trzeba dopasować okulary do każdego indywidualnie. Ja zamiawiałem 5 sztuk i każdy kierowca musiał przejśc badania i każdy dostał inne i w różnych cenach (od 600 do 1200 zl)[br]Dopisany: 03 Maj 2009, 13:06_________________________________________________A sam jeżdżę w okularach za 20 zl z hipermarketu
-
[ALL] Zakłócenia w CB
Pisząc rozstrojenie miałem na myśi, że SWR "ucieknie" trochę i już nie będzie wynosił 1.1, a 1.2 na kanale 20. Im więcej są się przestawi tym większe będzie jej rozstrojenie.
-
[ALL] Zakłócenia w CB
Każdą antenkę się stroi ale stacjonarną. Magnesówek się nie stroi bo jest to bez sensu: 1. Przestawienie antenki magnesowej o cm powoduje już jej rozstrojenie, 2. Tragiczna masa (a właściwie jej brak przy podstawie), dlatego są krótkie kable których wydłużenie powoduje całkowity brak niwelacji zakłóceń. Ale dla upartych moża i stroić, dużo jest taki co przyjeżdżają żeby magnesówkę im zestroić, no to stroję, sami chcą i nie dadzą sobie wytłumaczyć że to jest wyrzucenie kasy w błoto, ale chcą to mają.[br]Dopisany: 03 Maj 2009, 12:01_________________________________________________Każda antenka jest dobra i z każdej będzie klient zadowolony, jeżeli podłączymy ją na stałę i zestroimy. Nawet antenka za 80 zl ściągnie bez problemowo (czyli bez zakłóceń) z dystansu ok 5 km, a to już wystarcza. Ale są ludzie co chcą mieć zasięg czysty w graniczach 20 km i wtedy trzeba już zainwestować więcej kaski ok 300 zl na sama antenkę i solidne radyjko, bo z takiego obszaru jest co filtrować. [br]Dopisany: 03 Maj 2009, 12:08_________________________________________________ Tu nie jest problem z zasilaniem. Zakłócenia nie pochodzą z zasilania, tylko z "powietrza", zbiera je antenka. Spróbuj ją zestroić i sprawdź czy jest dobra masa (mogło przyrdzewieć).
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Byly 140 KM, ale w wersjach przed 97 rokiem (po nie wiem czy były ale chyba nie) i moim zdaniem najlepszy motor VAG, polowałem na taką i nie upolowałem ;(
-
[ALL B5] Po wyłączeniu zapłonu radio wyłącza się i zaraz włącza
Powinno to działać tak: - gdy wyjmujesz kluczyk ze stacyjki radio sie powinno wyłączyć, - można je ponownie włączyć i powinno działać bez kluczyka, ale nie dłużej jak godzina (albo dwie w każdym razie po jakimś czasie powinno się bez kluczyka wyłączyć) Ja podejrzewam że wcześniej miałeś wyłączoną opcję ACC w radyjku lub nie podpięty kabel ze stacyjki i dlatego podczas jazdy Ci się wyłączało (bo upływał ten założony czas). Teraz pewnie podłączyli Ci tak jak powinno być, ale nie wiem dlaczego się uruchamia (pewnie poprzedni właściciel też nie mógł sobie z tym poradzić i dlatego odłączył funkcję ACC), ja stawiam że po wyjęciu kluczyka przekaźnik odpowiadający za wyłączenie napięcia na szynie nr 15 (pod kierownicą), nie działa i dlatego radio uruchamia się ponownie (czyli sprawdź napięcie czy się pojawia na 15 to jest pod kierownicą, po wyjęciu kluczyka). Jak jest ok sprawdź w podłączenie radia, czy tam zanika napięcie po wyjęciu kluczyka, powinno zaniknąć na jednym z kabli (żółty albo czerwony, zależy od standardu, a może być i inny kolor, na radiu powinno być napisane który za tą funkcję odpowiada). Jak nie pomoże będziemy kombinować dalej (a może warto zacząć od sprawdzenia radia??)
-
[ALL B5] Co sądzicie o firmie Pelying ?
Co to znaczy?? Jak to otworzyłeś?? Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale jeżeli chodzi o wnętrze radyjka dla laika nie ma różnicy, ale dla elektronika jest spora. Układy mogą być te same (tak samo wyglądać na pozór). Chodzi o jakość części zastosowanej, np. opornik w Medionie ma 150kOhm z tolerancją 10%, a w Pionku masz opornik 150kOhm z tolerancją 5% [br]Dopisany: 29 Kwiecień 2009, 22:46_________________________________________________I tu jest pies pogrzebany, dlatego po jakimś czasie się palą podzespoły bo zamiast prądu ok 1A (w pionku) w medionie poprzez błędy na opornikach dostajesz 1,1A, co skutkuje po jakimś czasie przepaleniem układu.
-
[ALL B5] Co sądzicie o firmie Pelying ?
Ja zajmuję się radyjkami CB i takimi też. Dla mnie firmy Medion, Pelying, itp nie istnieją. Kup sobi najtańszego Alpine, Blaupunkt, Clarion, JVC, Kenwood, Pioneer, Sony. Osobiście polecam LG (moim zdaniem najlepsze radyjka pod względem cena/jakość), Panasonic (jakiś mam sentyment do tych radii, podoba mi się stylistyka i menu) Z funkcją MP3, nagrasz sobie jedną płykę i masz ok 10 godzin muzyki, nawet jej nie będziej wyjmował. Takie gażety USB, karty pamięci są zbędne jak dla mnie (ja tak uważam, bo na początku będziesz z nich korzystał, ale później Ci się znudzi) Reszta marek (mowa o Medionach itp) działa raczej się nie psują pod względem odtwarzania, ale po ok roku siada albo wyświetlacz, albo przyciski przestają działać, albo fali radiowej nie zbiera, zawsze coś im się stanie (ale przeważnie grają, bo układy są zapożyczone z innych renomowanych firm, np w radiu AG znalazłem końcówkę od sobiaka)
-
[B5 AFN] Czy turbosprężarka gwiżdże ?
U mnie nie gwiżdże (w sensie że nie słychać jej w środku, na zewnątrz nie wiem), a u kolegi gwiżdże (słychać w środku). Z tego co kiedyś wyczytałem w tych silnikach (a mowa o 90 KM bo w tych się orientowałem), było montowanych kilka turbin. Jedne gwizdały a inne nie. Te które w naturze swojej pracują cicho to faktycznie gdy zaczynają gwizdać oznacza ich koniec. Ale są też te turbawki które gwiżdżą i jest to ich normalna praca. To co wyżej napisałem wyczytałem w neciej jak kupowałem swoją niunie na jakimś portalu motoryzacyjnym. To był artykół na temat coś w stylu "Jak sprawdzić tdi"
-
[ALL B5] Ciężko wchodzi wsteczny i jedynka
Hej a ja mam takie cos, że mi gałka skrzyni biegów skacze jak jade po dołkach. Jak go brałem tak nie było. Przyznam się że go chciałem sprawdzić i depnąłem mu na zakręcie na full i w pewnym momencie wpadł w drgania. Teraz jest tak że jak na półsprzęgle zaczynam skręcać to zaczyna "rzucać" autem. Czyżbym zawieszenie zerwał skrzyni??
-
[B5 ADR] Przy jakich obrotach zmiana biegu vs. przy jakich prędkościach zmiana biegu ?
Człowiek zawsze się przyzwyczaja do tego co ma a później zawsze mu mało. Ja kiedys jeździłem polonezem przesiadłem się na Audi 100 (na początku było fajnie komforcik inne przyśpieszenie itp), ale później zaczęło brakowac mocy, teraz mam A4 90 KM i Passka 130 KM. I jak wsiadłem do passka za pierwszym razem, rakieta, a teraz to normalka i już mi mocy nie wystarcza, przydało by się ze 20 więcej, ale tak to już jest. [br]Dopisany: 27 Kwiecień 2009, 12:11_________________________________________________Ja bym brał tego którym by mi się fajnie jeździło, dlatego ja wybieram przeważnie A4 90KM, bo jakoś tak się płynniej jedzie niż passatem. Cały cas przyśpieszanie na full i ostre hamowanie to nie dla mnie. Ja wolę wolniej przyśpieszać i hamować wtedy jazda jest taka płynniejsza i przyjemniejsza zarówno dla mnie jak i dla pasażerów. Nie wiem jak jest w 1.8T ale podejrzewam że jak to benzyna delikatne przyciśnięcie gazu powoduje odrazu wgniecenie w siedzenia, a w dieselku dopiero jak się wciśnie do oporu (ma większą torerancję, nie jest tak wrażliwy na gaz jak benzyny).
-
[B5 ADR] Przy jakich obrotach zmiana biegu vs. przy jakich prędkościach zmiana biegu ?
A ja tam zawsze swojego oszczędzam maks to 3 tys, ale przeważnie zmieniam (jak jest zimny) przy 2 tys a jak sie rozgrzeje to ok 2500 tys (wielkości orientacyjne bo zmieniam po słuchu). Ale jak szatan podkorci to przeciągne go na wyprzedaniu do 4 tys, ale sporadycznie.[br]Dopisany: 26 Kwiecień 2009, 14:34_________________________________________________Taki system miałem w Audi 100 z 86 roku i milion przekręciła już i nadal odpala i śmiga. Olej starcza spokojnie od wymiany do wymiany ok 0,5 litra wpieprzy na 15 tys (15W-40 Mobil). Także myślę że jak tym tak będę śmigał to też pojeździ kilka latek.[br]Dopisany: 26 Kwiecień 2009, 14:36_________________________________________________A wytryski są jedynie do wymiany bo na wyższych obrotach kopci na czarno (mowa o Audi 100)
-
[B5 AJM] Wskaźnik paliwa działa w drugą stronę
Moim zdaniem każdy kto ma ten problem ma wstawione liczniki od A6. Gdzies było na forum jak to odwrócić. Ja jeszcze nie miałem takiego przypadku jeżeli wszystko było od A4, ale jeżeli nic nie było przekładane to podejrzewam, że gdzieś w układzie elektrycznym jest dioda, powoduje ona przepuszczenie prądu w drugą mańkę i dlatego się tak dzieje (ale to jest tylko moje rozumowanie i mogę się mylić) Jeżeli chodzi o pływak to zostawiłbym go w spokoju bo przeciż podaje jakąś wartość skoro sie wskaźnik przesuwa (ale może ta dioda jest na tej płytce przy pływaku) To takie moje rozumowanie, musiałbym to sprawdzic osobiście co się dzieje miernikiem.
-
[B6 AVF] Brak dźwięku na przodzie
To sie nie rozpisałeś 1. Wcześniej działało, czy tak jest od początku kiedy ją kupiłeś?? 2. Sprawdź czy masz głośniki, bo często wykręcają jak są ok, 3. Sprawdź ustaiwnie radyjka czy masz włączony przód, bo może być tak że cały strumień jest kierowany na Sub-a a główne głośniki sa wyłączone (wyciszone) 4. Wyjmij radyjko zrób zdjęcie żeby można był zobaczyć jak to jest podłączone, może wcześniej było zwykłe a później podczas sprzedaży wstawione ori, jeżeli tak jest to radyjko za każdym razem kiedy wyjniesz kluczyk może prosic o podanie kodu (bo tam sa kabelki zamienione, przeważnie) Więcej szczegółów byśmy poprosili
-
Holowanie auta z napędem quattro
To są względy bezpieczeństwa na drodze. Tu nie chodzi o to że auto się rozsypie tylko o to żeby nie stwarzać zagrożenia dla innych (nie masz wspomagania na holu i im wolniej tym lepiej) dlatego tam napisali. Oni zawsze przesadzają.[br]Dopisany: 26 Kwiecień 2009, 11:29_________________________________________________A co napisali w instrukcji jak masz napęd na przód??
-
[ALL B6] Nie działa audio w drzwiach kierowcy
mam podobny problem, też cicho grają tylne głośniki. Nawet nie wiem od kiedy, ale od pewnego czasu w momencie gdy radio przechodzi w stan uśpienia i odcina + na wzmacniacz słychać dość głośne " PYK " w głośnikach. Tutaj stawiam na przepalenie się kondensatora, odpowiadającego za niwelowanie zakłuceń (dlatego masz "PYK" w głośnikach. Może też być tak że wyciszyłeś wzmacniacz i dlatego grają ciszej. Ale raczej stawiam na uszkodzenie niewielkie wzmacniacza. Przypuszczalny koszt naprawy ok 50 zl, jeżeli to jest to co mówię.
-
[B6 AVF] Elektryka tylnych prawych drzwi nie działa
Ja najpierw bym jednak zvagował większość przyczyn vag wyrzuca. Wtedy wiadomo czego szukać.
-
Spociki w Skierniewicach
To jest weekendzik. Jak zdążę to jutro ja daje odpowiedź, ja jestem na tak, ale nie wiem jak moja druga połówka
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
Wypróbowałem ropkę z Neste efekt powalający: Ja zawsze tankuje do pełna (wystrzał pistoletu) i resetuje licznik, na tej podstawie przeliczam spalanie. Na Bliskiej spalanie wynosiło 5,7l (pomiar powtórzony 3 razy), Na Neste spalanie wyniosło 5,2l (narazie 1 pomiar, ale chyba tu zostanę). Więc 0,5l różnicy i ropka tańsza.