Treść opublikowana przez mily
-
[ALL B5] Który to przekaźnik lub zacisk ?
To nie przekaźnik kolego, tylko szyna (zacisk) jest Ci potrezbny (na tej śróbie co widać, gwintem do dołu). Poniżej masz opis wszystkich zacisków, Ty się podłącz pod "15", ale gdyby ktoś potrzebował więcej to proszę bardzo:
-
[B6 AVF] Silnik gaśnie
Ja w swojej mam tak, że jak się rezerwa zapali to oznacza, że w baku mam 2 litry paliwa. Może i u Ciebie wskaźnik za dużo pokazuje? Ja podejrzewam, że to jest przez dodatkowe rezystancje w układzie elektrycznym (słabo styki łączą i widzi większą rezystancję niż podaje czujnik baku).
-
[B6 BEX] Po każdym tankowaniu muszę długo kręcić zanim zapali
Może jakiś syf Ci w baku pływa. A może jakoś się pieni to paliwo? Może zmień stację?
-
[B5 AFN] Kłopot z ilościa płynu chłodniczego
Najlepiej wyjmij zbiorniczek, to jest bardzo proste. Przy okazji wypłuczesz go sobie z syfu i zerkniesz gdzie ucieka płyn
-
[B5 AFY] Problem z centralnym zamkiem - nie otwiera drzwi
Ja stawiam na żle zlutowane przewody. Jak były łączone?? Jak się włączał pod przewody, czy ściągał koszulkę i dolutowywał się, czy przecinał i wszystkie 3 lutował razem??
-
[ALL B5] Jak zdemontować prowadnicę zagłówka, żeby założyć pokrowce ?
Ja prosiłem o poradę jak wyjąć ten plastik, a nie o opinie. Po co mam niszczyć ori tapicerkę. Ja wolę jak się zniszczy pokrowiec.
-
[ALL B5] Jak zdemontować prowadnicę zagłówka, żeby założyć pokrowce ?
Witam!!! Zakupiłem pokrowce żeby nie niszczyć ori tapicerki, ale za cholerę nie wiem jak zdemontować te plastiki co są od zagłówków, może ktoś podpowie jak to wyjąć??? Nie chcę na siłę ciągnąć, żeby nie urwać, może jakiś gdzieś zatrzask jest??
-
Spociki w Skierniewicach
On ma rypniętą maglownicę, pewnie nie ten płyn zalał. Co śwaidczy też i o tym że pompa tez może być do wymiany. Auto jest z 95 roku, ale dużo elementów ma z 2000 roku. Nie wiem czy takie zabiegi wyjdą po latach na dobre, ja wolę ori.
-
[ALL B5] CB-RADIO podpięte pod radio i wyłączane z kluczyka
Napisałem Kolego o najmniejszych TRX-ach. I napisałem wyraźnie, że nie wiem, jakie radio Kolega chce podłączyć.I nie pisz, że 2 A to max, bo zaraz wrzucę kilka fotek moich radii, które biorą choćby po 20A. Także na przyszłość czytamy ze zrozumieniem Poprosiłbym o takie radyjka oczywiście mówimy o legalnych 4W do autek.[br]Dopisany: 04 Kwiecień 2009, 23:18_________________________________________________Intek podany przez Ciebie ma pobór 250mA dla odbioru i 1,1A dla nadawania.
-
Uwaga chińska podróba Unidena
Witam !!! Jak w temacie, znalazłem dziwny wynalazek, postanowiłem zobaczyć co to jest. Wiadomo, że President i Uniden to podobne modele, na podobnym poziomie. Obydwa produkowane w Chinach jak większość, ale chińczycy wypuścili swój produkt, nie mający wogóle związku z Unidenem i Presidentem. http://www.swistak.pl/a4453962,STABO-XM-3044-Legalny-UNIDEN-PRO-510-CB-RADIO-.html
-
[ALL B5] CB-RADIO podpięte pod radio i wyłączane z kluczyka
Haha spory apetyt na prąd hahah Zwykłe radio zabezpieczone jest bezpiecznikiem 10A prąd a CB jak weźmie 2 A to już jest maks. Spokojnie możesz włączać CB pod ten obwód.[br]Dopisany: 04 Kwiecień 2009, 14:42_________________________________________________No proszę Cie żarówka LED do zegarów ma 1,2W czyli pobiera 0,1A. W ilości 10 sztuk daje 1A, tyle co CB podczas nadawania. Podczas nasłuchu CB pobiera ok 200 mA, czyli tle co 2 żarówki LED.
-
[ALL] Czy B5 1.9 TDI naprawdę tak miały - prawie 230km/h ?
A to są takie silniki?? On ma chyba coś moc podniesioną i cos zakombinował.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Dokonałem wyboru, przekonał mnie ten zapis na stronie Motula: "MOTUL 4100 TURBOLIGHT 10W-40 może być mieszany z innymi olejami syntetycznymi i mineralnymi." Więc nie musze czyścić silnika Dwa jak nie będzie brał oleju przechodze dalej na: motul 6100 SYNERGIE PLUS 10W-40
-
[ALL B5] CB-RADIO podpięte pod radio i wyłączane z kluczyka
Dokładnie tak.
-
[ALL B5] CB-RADIO podpięte pod radio i wyłączane z kluczyka
Po wyjęciu kluczyka ze stacyjki się CB wyłączy. Po włożeniu kluczyka do stacyjki i przekręceniu się załączy. Czyli tak jak zwykłe radio.
-
[ALL B5] CB-RADIO podpięte pod radio i wyłączane z kluczyka
Pod styk 5.
-
[B5 AEB] Pęknięta przednia sprężyna
Znajdź jakąś dziurkę w jezdni ustaw się tak że niby w nią wpadłeś i zród zdjęcie. Niech płacą z ubezpieczenia miasta (zamiast poprawić nasze drogi to oni ubezpieczyli się, więc skoro tak to niech płacą). Jedź do ASO oni wystawią fakturkę do ubezpieczyciela i będziesz miał ori, mało tego powinni Ci wymienić wszystko co już jest na wykończeniu, a za wszystko zapłaci urząd miasta. W Łodzi już tak nie raz robiłem i nigdy nie robili mi problemu (może dlatego że koszty były do 1000 zl)
-
[B5 AEB] Nie działa tempomat
Czy wcześniej działał?? Może masz tylko manetkę z tempomatem?? Zajrzyj TU: http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t30224.0.html;highlight=tempomat
-
[ALL B5] CB-RADIO podpięte pod radio i wyłączane z kluczyka
Aha czyli jak wyłączysz zwykłe radio albo jak wymienisz na inne to jak włączysz CB?? A pozatym raczej jest to styk o obciążeniu małym, rzędu 250 mA więc powodzenia. Dlaczego nie chcesz posłuchać doświadczonych elektryków i podłączyć się pod 5??
-
[B5 AVV] Problem z nieoryginalnym radiem
Panowie mostkujemy gdy nie mamy funkcji ACC w aucie. I wtedy radio nie wyłączy się po wyjęciu kluczyka. Jeżeli funkcja ACC jest w aucie to nie ma żadnego problemu żeby radio się wyłączało po wyjęciu kluczyka ze stacyjki. Nie pamiętam jak jest w pioneer, chyba trzeba bezpiecznik przełożyć w inna pozycję (albo tak jest w JVC) już nie pamiętam. W większości trzeba włączyć tą funkcję programowo, np przez dłuższe naciśnięcie któregoś z przycisków. Kolega który założył wątek ma na 100% funkcję ACC w radiu i powinien przełożyć przewody, żółty z czerwonym i po problemie.
-
[ALL B5] CB-RADIO podpięte pod radio i wyłączane z kluczyka
Tak jasne, i jak będziesz chciał włączyc CB to będziesz musiał najpierw włączyć radio. To jest 5 na 90 %, a na 10% to 2.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
A czy po tej plukance nic się nie stanie. Bo jak w starej setce zrobiłem taką płukanke to zacząłem mieć wycieki. A jak je polikwidowałem to sie okazało że jeszcze olej zaczął brać 0,5l na 1000 km. Więc do tych płukanek tez nie jestem przekonany żeby nie stało się to samo co z moim staruszkiem. Wolałbym wolno przechodzić na coraz lepsze do momentu aż zauważe ubytki w oleju. Tylko się zastanawiam czy się wymieszają te resztki.
-
[ALL] Jakie felgi
Właśnie się zastanawiam, jakie felgi wybrać. Jaka ma być oponka na 16 calach a jaka na 17 cala (chodzi oczywiście o wysokość oponki). [br]Dopisany: 03 Kwiecień 2009, 14:42_________________________________________________Aha i jaka szerokość oponki
-
[B5 AFN] ,,Szlam'' w układzie chlodzenia
Ja jak wymieniam płyn to najpierw zalewam wodą destylowaną przejeżdzam ok 300 km (czyli tydzień) i powtórka, aż do uzyskania wmiarę czytej wody. Dopiero wtedy zalewam odpowiednim płynem, a konkretniej Borygo Alu. (srebrny)
-
Podłączenie sterownika centralnego zamka w Audi A4 B5
No bo on pisał na swoim przykładzie, oczywiście schemat producenta jest ważniejszy. A co do drugiego punktu to nie mam pojęcia ale może i faktycznie tak było. Z tego co ja się orientuję to takie auta wychodziły na rynek amerykański, bo u nich to standard, że po otworzeniu z pilota otwierają się drzwi kierowcy. Dopiero drugie naciśnięcie otwiera resztę. Ale u nas w Europie to chyba tak nie było, ale nie wiem na 100%. Moim zdaniem nie ma co gdybać, tylko podjechać do elektryka.