Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

mily

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez mily

  1. mily odpowiedział(a) na admin20 temat w Łódzkie
    A ja z Sochaczewa przylecę na 100%, tylko nie wiem na jak długo Ale będę
  2. Zazdrości bo go nie stać na ten znaczek A czy jest jakaś szansa na przednią atrapę z białymi ledami??
  3. Hmy, a ma ktoś coś takiego w języku polskim w wersji full?? Tu jes tylko o kalibracji paliwa. To nawet gdzieś już było na forum, bardziej interesują mnie pozostałe wskaźnik (prędkość obroty prędkościomierz). Może być też i w angielskiej, ale boję się że coś źle zrozumiem i namieszam.[br]Dopisany: 16 Kwiecień 2009, 22:22_________________________________________________Wogóle by mi się przydała pełna instrukcja tego oprogramowania.[br]Dopisany: 16 Kwiecień 2009, 22:24_________________________________________________Bo większości musze się domyślać i kierować intuicją, a te instrukcje co znalazłem to tylko powierzchownie wytłumaczone jest do czego służa poszczególne opcje, ale konkretów brak.
  4. Witam!! Zauważyłem że wskaźnik poziomu paliwa myli się o ok 5 litrów. Zrobiłem diagnostykę zegarów a te poustawiały się tak: obrotomiesz na 3100 (powinno być 3000) prędkościomierz na 105 (powinno być 100) wskaźnik paliwa - poniżej połowy o ok pół przedziałki (powinna być połowa) wskaźnik temperatury - powyżej 90 stopni o ok 0,5 podziałki (powinno być 90) Jak to wykalibrować, czy jest taka możliwość?? Albo jak zdiagnozować przyczynę takich odchyleń (albo ktoś grzebał i manualnie żle założył wskaźniki, np o jeden ząbek, albo styk ma większa rezystancję wiadomo lata), a i jeszcze jedno odczytałem przebieg z Vag i okazało się że się niezgadza o 4 km to normalne??
  5. Bo w tamtej wersji nie było otwierania bagażnika z pilota. A tutaj jest. Podejrzewam że można to wyłączyć VAG-iem, ale w tym nie jestem obcykany i raczej szukałbym odpowiednich kabli niż grzegać mu w module.
  6. Jeżeli chodzi o domykanie szyb to już chyba jasne (podanie dłuższego sygnału zamyka szyby) Jeśli chodzi o kierunki to pamiętaj że na tych kablach musisz mieć bezpiecznik, bo jak Ci zbiją kierunek i zrobią zwarcie to centralkę szlag trafia. Ja zazwyczaj włączam się pod światełka awaryjne, nie wiem jak jest w 99r ale w 97 przekaźnik jest zintegrowany z przy6ciskiem od awaryjnych Włącznik drzwiowy, tutaj może być problem, kable są w słupku przy nodze kierowcy (zobacz warsztat - montaż centralnego zamka), jednak spotkałem się że nie można podłączyć tych drzwi, ponieważ są tam różne napięcia i ja osobiście nie mam pojęcia skąd one się biorą, wrzucenie diody też nic nie daje. Po włączeniu się w odpowiednie kable alarm widzi całyczas otwarte drzwi, a jak się nie podłączy to widzi całyczas zamknięte. Ja rozwiązałem to w ten sposób, że zamontowałem sobie przycisk symujujący otwarczie drzwi (robi zwarcie do masy). Jak wsiadam mam 30 sekund na jego wciśnięcie, bo inaczej alarm się zazbroi. Oczywiście gdzieś go ukrywamy.[br]Dopisany: 16 Kwiecień 2009, 11:46_________________________________________________ Zrób test otwórz i zamknij z kluczyka zobacz czy otwiera się bagażnik. Teraz zrób drugi test jak otwierasz przekręć kluczyk i trzymaj powinny odsunąć się szyby, to samo przy zamykaniu powinny się zamknąć. Czy otworzył się kufer podczas tych testów?? Jeżeli nie to wpiąłeś się nie w te kable.[br]Dopisany: 16 Kwiecień 2009, 11:48_________________________________________________Aha jeszcze po montażu zwaguj autko i wyczyść błędy. I sprawdź czy po otworzeniu wyskakują jakieś niemiłe niespodzianki. Może komputer coś źle widzi, trzeba zwagować i popatrzeć.
  7. No to jest nie możliwe. Słuchajcie podepnijcie się do kabli które idą z zamka kierowcy, tego zewnętrznego gdzie się kluczyk wkłada. Przecież jak otwieracie manualnie z kluczyka to bagażnik się Wam nie otwiera. Więc jakim cudem po wpięciu się w te kable Wam się otwiera?? Musicie włączać się w układ który rozbraja całe auto, a to nie o to chodzi. Poprostu włączacie się w nie te kable. Już tak dla całkowitej pewności zobaczcie jakie syganły wysyłane są z zamka (otwieranego kluczykiem od strony kierowcy) do modułu komfortu i taki sam sygnał załączcie z zakupionej centralki. Nie sugerujcie się instrukcją alarmu bo to jest uniwersalna instrukcja. Według jakiego schematu podłączacie?? Powinniście podać sygnał dla układu elektronicznego a nie pneumatycznego w miejsce gdzie jest krańcówka od zamykania i otwierania drzwi (sterowany plusem, ale nie jestem pewien, bo co auto to inaczej). Zamykanie szyb będzie się odbywało w takim przypadku poprzez dłuższe naciśnięcie przycisku na pilocie (lub jeżeli centralka posiada taką opcję to wydłużenie podawania sygnału na zamknięcie). Ja wolę pierwszą wersję, bo w lecie zamykam auto ale szyby często zostawiam otwarte, więc wolę nimi ręcznie sterować.
  8. mily odpowiedział(a) na szpak temat w Audi A4 B6/B7
    Fakt heheh, żeby szybki się opuściły lub podniosły musi dojść sygnał do modułu komfortu dłuższy niż 3 sekundy (chyba). Teraz jeżeli ktoś się wpiął tą centralką nie w ten obwód to tego nie uda Ci się zrobić, musisz poprawnie podłączyć alarm (najlepiej pod kabelki idące od zamka w drzwiach kierowcy, one wychodzą przy słupku przy lewej nodze kierowcy). Sygnał podany przez centralkę musi być dłuższy niż te kilka sekund, czyli albo musisz dłużej przytrzymać przycisk, albo w instrukcji obsługi wyczytać jak wydłużyć ten sygnał (można zarzucić mu że jest to układ pneumatyczny wtedy on sam przytrzyma ten sygnał). Najprawdopodobniej teraz masz podłączoną centralkę tak jak nakazywał producent tego alarmu czyli jak układ pneumatyczny i dlatego nie możesz zamknąć szyb, bo centralka steruje tylko pompą, a w Audi powinna sterować modułem komfortu, wtedy wszystko działa.[br]Dopisany: 15 Kwiecień 2009, 09:34_________________________________________________Zajrzyj do działu warsztat, tam kolega pokazał co i jak podłączyć.
  9. Nie podsufitki na pewno nie. Tylko te plastik co jest między szybami. To jest w sumie chwila jak się wie jak. Ale ja nie jestem pewien w 100% czy w Twoim modelu właśnie tam jest ten wzmacniacz.
  10. Jakiego pilota z jakim mechanizmem?? Jeżeli masz pilota od tej centralki to powinno działać, ale jeżeli kupiłeś samego pilota i chcesz go zintegrować z ori centralnym to może się nie udać, wszystko zależy na jakiej częstotliwości to chodzi i jakie sygnały oczekuje centralka a jakie wysyła pilot. To już jest wyższa sztuka jazdy i wątpię żeby ktoś z forum potrafił to zrobić bez fizycznego kontaktu z takim delikwentem.
  11. Może trezba cięgna wyregulować? Od wymiany tak masz??
  12. Nawet bym powiedział że trzeba młotka użyć heheh
  13. Ej faktycznie może być problem z impedancją (zaledwie 2 Ohmy), ale wydaje mi się że w innych urządzeniach powinno się dziać to samo. Kolega pisał że podłączał je do innych odbiorników i jest ok. Ja bym się chyba jednak skusił na grubsze kabelki (chociaż kawałek podpiąć i zobaczyć jaki będzie rezultat). Nie wiem nie spotkałem się jeszcze z takim problemem, ale ja nie podłączałem nigdy takich wynalazków. Wiesz może one mają chodzic szeregowo z jakimiś sykami i wtedy to da normalną impedancję. Nie wiem tak tylko się domyślam.
  14. Miałem to samo, ja wcisnąłem na full odrazu łapał temperaturę w Audi 100 i powiem Ci że długo tak jeździłem ok 2 lat. Ale jak temperatura wzrastała to wyrzucałem na luz i jazda delikatna i spadała. Ta pompa nie tyle co była uszkodzona co już wirnika nie miała, więc coś tam pompowała ale nie za dużo.[br]Dopisany: 14 Kwiecień 2009, 16:36_________________________________________________Ale ten silnik był bardzo twardy 2.0D, kolega miał taki sam i zrobił milion km bez remontu, a od kilku lat (ok 2-3) temp. miał 100. Ja jeszcze nie sprzedałem swojej ślicznotki, bo mi jej szkoda, chciałbym ją odremontować (znaczy rozebrać wymienić co trzeba i złożyć, poprostu kocham ten wóż, bo nigdy nie zawidł)
  15. Nie no przecież nie może wąż przepuścić. Raczej gdzieś na łączeniu puszcza i wystarczy ścisnąc opaską. Gorzej jak to pompa. Nie wiem jak to jest w A4 ale w Audi 100 to tylko wymiana na nową. Regeneracja pomagała na 6 miesięcy. Ja znalazłem swój sposób. Rozbierałem pompę wymieniałem O-Ringi (koszt 20 zl) uszczelniałem sylikonem (takim co niektórzy stosują zamiast uszczelki pod głowicą) i na rok był spokój. Co roku musiałem taki zabieg wykonywać. Aha jeszcze powiem że rozwaliłem sam pompę zalewając boxol (trochę ciekło z pompy więc fachowiec stwierdził że trzeba zalać gęstrzy, po zalaniu jeszcze sobie maglownicę wymieniłem). Fachowiec mi poradzil, więcej mnie nie widział.
  16. Pompa wody w Audi 100 86 roku została wymieniona dopiero po 20 latach A zastanawiałem się dlaczego mi sie gotuje w korkach a w zimie niedogrzewa. Po wymianie wróciło wszystko do normy. Więc chyba jednak ważniejsze żeby płyj był, obiegu może nie mieć ale płyn musi być. Ja się zastanawiam dlaczego wycieka, ja bym zobaczył gdzie wycieka i jakos to załatał, żeby tylko dojechać do mechanika. Ja jak wymieniałem płyn w chłodnicy to wlałem 7,5 litra. A powód był prosty zapomniałem zakręcić przy chłodnicy zaworka i to co wlałem to dołem mi wyleciało, i nie wiem czy czasami nie znalazłem sposobu na odpowietrzenie układu, bo po zakręceniu i zalaniu nie dolewałem ani grama.
  17. OO a ja właśnie jak wcisnę skrzynie biegów to wstecznego nie mogę włączyć, czy to znaczy że u mnie skrzynia była wymieniana i mam nowszą?? Czy raczej jest coś uszkodzone??
  18. Nam pensję zabierają żeby oni mogli pić. Taka jest prawda. Jak by chcieli to by pracowali i czegoś się prędzej czy później dorobili. Żadne przepisy nie pomogą jeśli ktoś nie chce wyjść z rynsztoku. Znam wielu ludzi który wychowali się w domu dziecka i wyszli na ludzi w zasadzie większość, nieliczni wracają do takiego życia, no chyba że im się takie życie podoba bo takich jest wielu i znajdują się właśnie w takich miejscach. Nawet chłopaczek który nie był zbyt bystry i nie miał za dużo w głowie (a też wychował się w domu dziecka i chodził do szkoły specjalnej) sobie radzi w życiu i to nawet nieźle. Mieszkanie dostał (a w zasadzie trochę po prośbie Pani dyrektor domu dziecka) w Płocku, dysponuje już własnym autem i jakoś wychodzi na prostą. Pracuje w jednym z hipermarketów w Płocku, także można tylko trzeba chcieć.
  19. Dla Pudziana to pestka, jak chcesz to Ci przeniesie Oczywiście to tylko żart i nie chciałem naszego Pudziana obrazić.
  20. O takich ludziach już mam wyrobione zdanie, ponieważ mam dość bliskie kontakty z domem dziecka. Właśnie od takich ludzi (z mieszkań komunalnych, hoteli socjalnych, jak zwał tak zwał) dzieci trafiają do domów dziecka. Jedna dziewczynka trafiła do nas w wieku 6 lat a wyglądała jak 3 latka. Rodzice, żeby nie płakała od dzieciństwa dawali jej alkohol i tak przeżyła 6 lat. Jak dostała obiad to pierwszy raz widziała ziemniaki, czy kotlet. Po takiej tragedii normalny człowiek by się załamał, a oni jeszcze wywiadów udzielali, ja raczej bym nie był w stanie. Mało tego tacy ludzie zostają rodzicami zastępczymi i nie zależy im na dziecku tylko na kasie. To jest chore, jeżeli ktoś chce mieć dziecko a nie może to przecież może adoptować (za darmo i wychowywać z miłości), a teraz można jeszcze na tym zarobić i dzieciaki z domu dziecka trafiają do rodzin zastępczych (z marginesu) bo tylko oni się zwracają z taką inicjatywą. Oczywiście są rodziny zastępcze z prawdziwego zdarzenia i dobrze, ale powinny to robić z miłościa a nie dla pieniędzy. Jak dla mnie to się któryś uchlał i zapomniał czegos wyłączyć. Żal mi tylko tych dzieci, bo one nie są niczemu winne. Rodzice sami uciekli a dzieciaki zostawili na pastwę losu, ja bym ratował swoje rodzeństwo i dzieciaki, a nie spieprzeał przez okno jak tchórz i krzyczał na strażaków żeby tam wchodzili i ratowali resztę. Ja teraz zarabiam tyle co sprzątaczka czyli 1200 zl (niestety dopadł moją firmę kryzys), a zapytajcie się tych ludzi czy któryś z nich by poszedł do pracy za taką stawkę. Ważne żeby państwo dało na to żeby się napić, ja żadnej żałoby nie będę obchodził, bo to nie górnicy zapie.... całe dnie w kopalni.
  21. Kolego a sprawdź ustaienia basów w soniaczku, bo może masz na full, a soniaki potrafią nawet z największego szrotu wydostać bas, może miałeś wcześniej jakieś szroty i bass na full i podaje prawie sam bas, a ponieważ głośnik jest na zwrotnicy to może wycinać bardzo niskie częstotliwości i dochodzą tylko jakieś mizerne sygnały. Ale mogę się mylić, podobnie możesz mieć też i kable za małe (przekrój) i dochodzi do nadmiernego spadku.
  22. Wzmacniacz antenki ma własne zasilanie. (znaczy zasilanie idące od radia). Ale w większości przypadków jest problem w niedolegającej masie przy wzmacniaczu. Wzmacniacz znajduje się w prawym tylnym słupku (jak się mylę niech ktoś poprawi, bo nie jestem pewien na 100%). Najpierw znajdż wzmacniacz i zobacz czy on dostaje zasilanie. Skoro już masz wyjęte radyjko to może sprawdzić napięcia woltomierzem, może w radiu sie wyjście spaliło (wątpliwe).
  23. A pewny jesteś że przekładasz immo?? Bo to jest bardzo dziwne. Jedyne logiczne wyjaśnienie to układy zawary w scyzoryku zakłóca sygnał z immo, ale nie wiem jak to możliwe. Może wcale nie przekładasz immo, tylo coś innego. Obudowa nic do tego nie ma, przecież nie jest wykonana ze stali, a wszytkie sygnały przenikają przez plastik (oprócz tych na podczerwień).
  24. To że produkują to o niczym nie świadczy. Mają inne parametry (np Sirio jest słabsza od Midlanda o 100W), co świadczy o tym że nie mają jednakowych cewek. A te które ja Ci przedstawiłem mają takie same parametry i pracują identycznie, ceny też są podobne. Każda firma współpracuje z innymi firmami i często jest tak że wypuszczają identyczne produkty pod różnymi logo. Taki już jest świat ekonomii i biznesu. Firma chce sprzedać swój produkt, nie ważne kto to kupi, czy zwykły klient czy konkurencja. Często jest też tak że firma produkująca coś dobrego sprzedaje konkurenji podobny produkt ale okrojony. Lemm sprzedał swój produkt w całości CTE. Ale to nie znaczy że Lemm współpracuje tylko z CTE. Wszystko zależy od strategi konkretnej firmy i tego co chce uzyskać. Żeby stwierdzić czy jest to zamiennik czy nie trzeba rozebrać jedną antenę i drugą i zobaczyć na jakich jest podzespołach. Czy Skoda jest zamiennikiem Audi?? Przecież wiele części pasuje, ale wiele też nie pasuje. Podobnie z antenami które napisałeś, mają inne parametry co oznacza że nie mogą mieć tych samych cewek więc nie jest to to samo (mimo że nazywają się tak samo). W przypadku CTE i Lemm (tego konkretnego modelu o którym mówie) podzespoły są te same.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.