Treść opublikowana przez mily
-
[ALL B5] Po wyłączeniu zapłonu radio wyłącza się i zaraz włącza
W pionku robi się to poprzez odpowiednie podłączenie kabli między kostką ISO a kostką radiową. Nie wiem czy wiadomo o co chodzi?? Pioner ma swoją kostkę w radiu, przez tą kostkę wprowadzane są wszystkie sygnały do radia. Z drugiej strony jest standard ISO. Do tej kostki wprowadza się sygnały na stałe. Jeżeli wszytko jest ok (prawidłowo doprowadzone do kostki ISO z auta) to poprzez odpowiednie podłączenie szybkozłączek (na odcinku ISO-kostka w radiu) uzyskuje się porządany efekt. Jedna ze złączek jest zmostkowana, właśnie w celu wyłączenia ACC.
-
[ALL B5] Ciężko wchodzi wsteczny i jedynka
Hehe, no wiadomo że jak się uprzesz to wrzucisz. Siła wszystko można zrobić.
-
[ALL B5] Po wyłączeniu zapłonu radio wyłącza się i zaraz włącza
W instalacji auta nic nie mostkuj, tylko w radiu podłącz razem czerwony z żółtym do zasilania Mam tak podłączonego soniaka a wcześniej miałem jvc i wsio grało i gra :> Przy takim podłączeniu nie działa funkcja ACC, wyjmujesz kluczyk i co ?? Radyjko nadal działa.[br]Dopisany: 10 Maj 2009, 16:30_________________________________________________Nie jest to prawidłowo podłączone, ACC można wyłączyć przeważnie, albo przekłada się bezpiecznik w inne miejsce, albo softem. Jak zlutujesz dwa kable ze sobą to nic z tym nie zrobisz, po to są dwa żeby z nich korzystać. Ale jak tam chcecie wybór zależy od właściciela.
-
Spociki w Skierniewicach
Zaraz coś mnie ominęło?? Kiedy jest ten spocik?? Co się dzieje 16,23 i 30?? Bo już się pogubiłem. Jak chcecie co tydzień to ja odpadam, raz na miesiąc z chęcią podjadę ale częściej nie bardzo, bo weekend to najlepszy zarobek.[br]Dopisany: 10 Maj 2009, 14:21_________________________________________________Do Skierek mam 40 km więc jeszcze do przeżycia, ale do Lipiec mam 60 km. Co tygodniowe spoty w moim przypadku odpadają. Co miesiąc z chęcią będę dojeżdżał, obojętnie gdzie, może być i do Lipiec.[br]Dopisany: 10 Maj 2009, 14:23_________________________________________________Aha no i piszę się na wszystko, jak zaplanujecie zdjęcia to ustawię się do zdjęć, jak planujecie kiełbaski też się piszę. Z tego co zakumałem to planujecie dwa spociki, jeden 16 a drugi 23, albo 30 z kiełbaską. Więc w takim przypadku 16 by mnie nie było przyjadę 23, albo 30. Ale nie wiem czy dobrze zakumałem.
-
[ALL B5] Jak podłączyć radio Blaupunkta i antenę ?
A sprawdzałeś kabel antenowy?? Weź mierniczek (omomierz) i przyłóż do przewodu sygnałowego z jednej strony (przy radiu) i z drugiej strony przy wzmacniaczu. Powinno pokazywać ok 0,5 Ohm. Może masz kabel antenowy trzepnięty?
-
[ALL B6] Jak odkręcić wycieraczkę ?
No fakt potrafi wystrzelić.
-
[ALL] Czy biodiesel jest bezpieczny dla silnika ?
Ja mam bardzo przykre doświadczenie z BIO. Pacjent Audi 100 86 r na 2.0D. Mówiono że to jeździ na oleju po frytkach, więc się odważyłem i zatankowałem to BIO na Bliskiej, pełen bak. Różnicy w spalaniu nie zauważyłem, działał tak samo, poza jednym mankamentem, zaczął dymić przy odpalaniu na niebiesko (miał problemy z odpalaniem, tak jak zawsze palił od strzału i pracował normalnie tak teraz trzeba było dodac gazu i po odpaleniu nierówna praca, po rozgrzaniu wracał do normy), stwierdziłem że wyjeżdżę i wrócę na ON. Wróciłem na ON a tu dalej to samo, podejrzewam uszkodzenie wtrysków, ale na 100% jeszcze nie wiem co mu jest, ma bardzo duże trudności z odpaleniem. Kompresja niby w normie, przyśpiesza normalnie, ale to dymienie i odpalanie na pełnym gazie raczej nie jest wskazane. Do A4 i passata tego na pewno nie wleję.
-
[ALL B6] Jak odkręcić wycieraczkę ?
Mocniej, już jej nic nie trzyma na 100%. Ona może być krzywo ułożona bo sprężyna dociska wycieraczkę do szyby i cała siła właśnie jest na tym bolcu. Uderzaj w tą sprężynę (dociskająć ją do dołu), kurde nie wiem czy zakumałeś o co mi chodzi. No bo to się zakleszcza pod skosem.
-
[ALL B5] Jak podłączyć radio Blaupunkta i antenę ?
Nie no jak dla mnie jeżeli jest to wzmacniacz w tym słupku to musi mieć zasilanie (kabelek plusowy), (no bo jak on niby ma wzmocnić ten sygnał, przecież musi mieć jakąś energię doprowadzoną). Ten kabelek wychodzi z radia w kolorze niebieskim (w ogólnych standardach). Jeżeli wzmacniacz jest niesprawny, należy kupić wzmacniacz (nazywacie to separatorem, aczkolwiem nie wiem jaka jest różnica i co on ma separować, dla mnie jest to wzmacniacz, no ale jak zwał tak zwał) i podłączyć w miejsce ori wzmacniacza. Dwa wzmacniacze połączone szeregowo, podczas gdy jeden jest niepodłączony lub uszkodzony to nic nie da, bo sygnał nie trafia do antenki na szybie (to tak jak by uszkodzony (niepodłączony) wzmacniacz stanowił przerwę) No ja inaczej tego nie widzę. Podsumowując, doprowadź plus do wzmacniacza w słupku jak nie pomoże użyj tego separatora co kupiłeś ale pomiń wzmacniacz ori. Czyli do separatora doprowadzasz kabel od radia a z drugiej strony do antenki na szybę. Oczywiście jeszcze zasilanie +12 do separatora, powinno chulać
-
[ALL B7] Jakie CB w kieszonkę po lewej stronie ?
Nie nie będę ściągał, dorzucę poprostu linka i dopiszę Ciebie w pierwszej wiadomości. Tak jak zrobiłem z plikiem CB.pdf. Poprostu mi się nie chce tego obrabiać i sklejać, łatwiej będzie dorzucić link i podpisać że jest Twojego autorstwa.
-
Jaki TV 42 cale ?
Ja tak od siebie, żeby założyć sobie telewizor 42 cale to musi być sygnał cyfrowy i najlepiej HD, no chyba że będziemy oglądać z okna od sąsiada to bedzie nam się wydawało że obraz jest ładny. Jeżeli już brać TV tego pokroju to już warto szukac TV z dyskiem twardym ( i już jest łatwiej sie zdecydować który, bo mniejszy wybór). Za pomoca takiego dysku możemy nagrać sobie film oczywiście, ale nie tylko. Po załączeniu TV przeważnie nagrywane jest to co oglądamy i kasowane po wyłączeniu TV (czas nagrywania przeważnie wynosi 2 godziny, a gdy się zapełnią te 2 godzinki to TV przechodzi w nagrywanie cykliczne, czyli najstarsze kasuje, a chwilę obecna nagrywa). Dla mnie najładniej świecą Samsungi i LG. Ale to już tak jak z muzyką jeden lubi klasykę, drugi disco polo itd. Tutaj ja bym nie podpowiadał, bo każdy ma inne wyobrażenie jak ma obraz wyglądać.[br]Dopisany: 10 Maj 2009, 11:59_________________________________________________Więc iść do sklepu zobaczyć na żywo i brać tek który się podoba, najlepiej w Full HD i z dyskiem. Aha tak na marginesie TV miały bardzo stanieć ale kryzys wszystko spieprzył (miały wejść TV laserowe, dotyczy porównania z LCD): - zmniejszenie poboru energii prawie o 30%, - zwiększy odwzorowanie gamy kolorów do 90% (LCD około 65%), - zmniejszy się również o 30% waga - tańszy o 30% To miały one wejść do produkcji pod koniec 2008 roku, i teraz by były pierwsze sztuki, a tak obecnie poszukują sponsorów.
-
[ALL B6] Jak odkręcić wycieraczkę ?
Bo trzeba użyć niezerowej siły Psiknij WD-40 albo jakimś innym preparatem poczekaj i szarp, obstukaj czymś delikatnie i szarp Najłatwiej jakimś ściągaczem, ale ja nie dysponowałem.
-
[ALL B5] Ciężko wchodzi wsteczny i jedynka
A u mnie nie wrzucisz przy tej szybkości. Żeby jedynkę wrzucić to może się lekko toczyć (ale z najlepiej jak jest zatrzymany), ale nie więcej jak ok 5 km/h. Tak samo miałem w Audi 100, a ciekawe czy mi się uda przy passacie.
-
Luka w przepisach - za 650 zł można oszukać fotoradary
No właśnie nie każdy, w mojej okolicy są 3 aktywne i nieoznakowane. A te oznakowane to jeszcze nigdy nie były aktywne. A nie jeden jest aktywny dość często w Paprotni i on jest oznakowany. A nieoznakowane są na trasie między sochaczewem a ruszkami (między dwoma rondami stoją dwie sztuki), dalej między Ruszkami a Wyszogrodem jest za Młodzieszynem nieoznakowany aktywny (prawie zawsze), i jeszcze na tej trasie stoją 2 oznakowane i nigdy nie były aktywne.[br]Dopisany: 10 Maj 2009, 11:29_________________________________________________A apropo antyradaru to już by było 4 urządzenie które by gadało/piszczało. To już za dużo. Już teraz nie wiem czego słuchać jak wszystkie 3 zaczynają gadać.
-
[B5 AEB] Nie wchodzą biegi - czy to wina sprzęgła ?
Wiesz jeszcze się tym układem w A4 nie bawiłem, ale w Audi 100 jest to zrobione tak, że przy pedale sprzęgła jest taka pompka, ona pompuje płyn hamulcowy dalej do sprzęgła. Jak ona złapie troche powietrza to właśnie jest taki efekt. U mnie była ona do wymiany, bo sprzęgło wkońcu wpadło całkowicie w podłogę. Ale to że już jest coś nie tak było czuć dużo wcześniej od roku. Poprostu z każdą chwilą łapało mi sprzęgło coraz niżej. Koszt nowej pompki to ok 100 zl. Nie wiem jak jest w A4 ale ja bym raczej sprzęgła nie ruszał na początku, bo koszt jest spory, a moim zdaniem to jakaś głupota się sypnęła. Jak następnym razem tak Ci się zrobi to wciśnij szybko sprzęgło i szybko puść, pewnie wróci z opóźnieniem (tam są takie przepusty, jak jest brudny układ to one się zapychają, jak wciśiesz szybko to one się przepchają)[br]Dopisany: 10 Maj 2009, 11:16_________________________________________________A to drżenie to właśnie nie wiem od czego jest, ja mam to samo i w passacie i w a4. Kiedyś się pytałem ludzi tutaj to mówili że tak większość ma. Byłu zdania że może być uszkodzony dwumas, ale część nie miała dwumasa a i tak mieli to stukanie. Chodzi Ci o takie drżenie jak się zaczyna półsprzęgło.
-
Luka w przepisach - za 650 zł można oszukać fotoradary
Ja jeżdżę na CB i na nawi jak nie znam trasy. Dzięki CB wiem gdzie są niebiescy koledzy, a dzięki nawi wiem gdzie ładnie się uśmiechać
-
[ALL] Zakłócenia w CB
No niestety albo autor się pomylił w obliczeniach, albo tak się nie da. Próbowałem już i wszystko leciało mi w kosmos. No bo problem jest gdy masz 5 metrów kabla, od kabla do CB jest ok metra. Wtedy się rozjeżdża SWR i trzeba regulować promiennikiem poprzez ucięcie. więc skróciłem kabel o 3,9m (wielokrotność 15 cm), żeby już nie męczyć się z promiennikiem, ale i tak musiałem. Tak na marginesie jeszcze dlaczego mowa o 1 cm i 15 cm (bo to jest okres tej fali, podobno). No po obliczeniach teoretycznie było wszystko ok, ale w praktyce się nie pokrywa.
-
[ALL B7] Jakie CB w kieszonkę po lewej stronie ?
ja dziś zamontowałem cb i powiem wam że zrezygnowałem z tej małej półki po lewej stronie.. cieżko zamontować na stałe na mocowaniu.. a bez mocowania rusza się.. więc włożyłem je w ta szeroką kieszeń pod kierownica tam pasuje idealnie:) moze w przyszlosci sobie zmienie miejsce moze na schoewk, do jest ciekawe miejsce.. jeśli chodzi o zasilanie to narazie wziąłem z kostek po lewej stronie (ja sobie zrobiłem na kluczyk, jak przekrece to mi się włącza radyjko) jeśli chodzi o antene to dopiero w poniedziałek bede ja instalował na stałe i dokladnie sie zastanowie jak puszcze kabel(antene bede instalowal na klapie bagaznika), jak zrobie wszystko to zrobie jakies foty i opisze na forum Ten sposób montażu już jest opisany przez moją osobę właśnie w miejscu w którym opisałeś. Chyba nie ma sensu dublować. http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t66418.0.html;highlight=cb[br]Dopisany: 10 Maj 2009, 00:10_________________________________________________Ale jak chcesz się pochwalić swoim pomysłem to umieszczaj, co dwa opisy to nie jeden heheh Ja później przeszedłem na montaż pod podłokietnikiem i jestem zadowolony, bo ja muszę CB wyjmować, a z tamtego miejsca pod kierą było ciężko. Kolego ale czytalem twoj opis montażu i powiem ci ze moj bedzie inny ja nie bede mocowal mocowania na klapie tylkow zupelnie inny sposob. ja tylko dodam swoj sposob do twojego posta jesli oczywiscie sie zgodzisz. Oczywiście że się zgadzam, to jest dobry pomysł, bo wydaje mi się że zakładanie nowego wątku zrobi bałagan, a tak będzie wszystko w jednym temacie, nie będzie trzeba skakać po forum. PS Ja też nie montowałem na klapie tylko wykorzystałem dziurkę (poprzedni właściciel podziurawił niunie). Audi przewidziało montaż anteny prętowej do radyjka z lewej strony (tam jest wzmocnienie dane), a ja mam dziurkę po prawej (brak wzmocnienia), nie jestem z tego zadowolony, no ale jest to już musiałem wykorzystać. Tam jest do ściągnięcia dokument CB.pdf, starałem się opisać wszystko najdokładniej jak mogłem.
-
Luka w przepisach - za 650 zł można oszukać fotoradary
I oczywiście odsłaniasz przy fotoradarze Oczywiście że tak to by było niezgodne z przepisami.
-
Spociki w Skierniewicach
No jak mi coś nie wypadnie to będę, a przynajmniej nic w tych dniach nie będę planował. Coś nieoczekiwanego zwasze może się wydarzyć ale na 99.9 jestem. Dojadę wszędzie bez problemów, mam duże doświadczenie w znajdowaniu celów hehe. Tylko konkretny adres i jestem. Ogólnie jestem chętny na grila jakiegoś. A co my będziemy robić 16 maja, nawiązuje do zdania że nie będzie czasu. Mogę wziąść interfejs (poprzednio by się przydał), ale laptop uległ uszkodzeniu i chyba nie zdążę odebrać. Ale jak coś to kabelkiem dysponuje i mogę wziąść, wystarczy słówko.
-
[ALL] Zakłócenia w CB
Nie no takie rzeczy to ja wiem, jak się prawidłowo stroi radyjko. Jakie parametry zmieniasz ucinając kabel?? Impedancję?? Może i się coś tam zmieni ale chyba nie ma to jakiegoś dużego wpływu. Rezystancja się zmieni może o jakąś 0,01 Ohma, a reaktancja podejrzewam że też w tych okolicach. Ale nie o to mi chodziło. Fala się przesuwa w przewodzie sygnałowym, następnie trafia na promiennik i jest wypuszczana w eter (dalej już nasz nie interesuje). Ma tak przepłynąć aby całość została wypuszczona. Zależy to od długości drogi jaką przebędzie. Droga zależy teraz z jakiego materiału jest ośrodek przewodzący ją. I właśnie o tę drogę pytałem, bo gdzieś ktoś mądry obliczył, że 15 cm kabla to jest to samo co 1 cm promiennika. Jeżeli więc chowamy 1 cm antenki to równie dobrze można by skrócić kabel o 15 cm (właśnie apropo ciężarówek, skracam kabel i trzeba celować teraz promiennikiem, ucinać go bo na standardowej regulacji leci wszystko w kosmos). No bo antenki są strojone przez producenta w ten sposób, że jest dobierana odpowiednia długość kabla do długości promiennika i dlatego tak fajnie się stroi teraz antenki (poprzez wysuwanie i wsuwanie, ale warunek jest taki, że jak nie utniemy kabla, albo nie zrobimy z pozostałego nam zapasu cewki zwijając go pod podłogą)
-
[ALL B7] Jakie CB w kieszonkę po lewej stronie ?
ja dziś zamontowałem cb i powiem wam że zrezygnowałem z tej małej półki po lewej stronie.. cieżko zamontować na stałe na mocowaniu.. a bez mocowania rusza się.. więc włożyłem je w ta szeroką kieszeń pod kierownica tam pasuje idealnie:) moze w przyszlosci sobie zmienie miejsce moze na schoewk, do jest ciekawe miejsce.. jeśli chodzi o zasilanie to narazie wziąłem z kostek po lewej stronie (ja sobie zrobiłem na kluczyk, jak przekrece to mi się włącza radyjko) jeśli chodzi o antene to dopiero w poniedziałek bede ja instalował na stałe i dokladnie sie zastanowie jak puszcze kabel(antene bede instalowal na klapie bagaznika), jak zrobie wszystko to zrobie jakies foty i opisze na forum Ten sposób montażu już jest opisany przez moją osobę właśnie w miejscu w którym opisałeś. Chyba nie ma sensu dublować. http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t66418.0.html;highlight=cb[br]Dopisany: 10 Maj 2009, 00:10_________________________________________________Ale jak chcesz się pochwalić swoim pomysłem to umieszczaj, co dwa opisy to nie jeden heheh Ja później przeszedłem na montaż pod podłokietnikiem i jestem zadowolony, bo ja muszę CB wyjmować, a z tamtego miejsca pod kierą było ciężko.
-
[ALL B5] Po wyłączeniu zapłonu radio wyłącza się i zaraz włącza
OK od początku: Jeżeli radio jest nie ori to po wyjęciu kluczyka nie da się już go uruchomić. Taką opcję mają tylko radia ori, jednak nie będzie grało dłużej jak godzinkę (co do czasu nie jestem pewien). Potrzebne są dwa kable. Radyjko narazie wyjmujemy i nim się nie zajmujemy. Szukamy stałego +12V: - wyjmujemy kluczyk ze stacyjki - mierniczek w rączkę (voltomierz), jeden kabelek voltomierza podłączamy do czarnego kabla (powinna być to masa), a drugim (z voltomierza) lecimy po kabelkach wychodzących z auta. Na jednym kablu powinno być +12V Szukamy +12 ACC - wkładamy kluczyk do stacyjki i przekręcamy na zapłon, po czym ponownie wyłączamy zapłon ale nie wyjmujemy kluczyka (tak to powinno działać, ale może jest coś namieszane i +12V pojawia się dopiero po ustawieniu kluczyka w pozycję zapłonu) - szukamy następne +12V (oczywiście tego co poprzednio znaleźliśmy odznaczamy i już się nim nie zajmujemy) Przy radyjku nie ori, ACC podłączamy przeważnie do kabla czerwonego w kostce radia (obok czarnego czyli masy) +12V podłączamy do żółtego. Korzystać z mierników a nie z probówek (bo jak jest +5V to probówka też może się zapalić) Jeden z kabli wychodzących z auta służy do zasilania wzmacniacza anteny (nie pamiętam koloru), należy go podłączyć do niebieskiego od radia.[br]Dopisany: 10 Maj 2009, 00:02_________________________________________________Aha jeszcze jeden z ka babli wychodzących z auta jest to sterowania oświetleniem radia (pojawia się na nim +12 po włączeniu świateł. Należy ten kabelek podłączyć do pomarańczowego lub różowego w radio. To co opisałem dotyczy najpopularniejszego standardu, ale należy to sprawdzić z instrukcją radia.
-
Spociki w Skierniewicach
Ostatnio jak bylem na spotkaniu klasowym w kolegi (jego ojciec jest leśniczym w Kampinowskim Parku) i zrobiliśmy sobie ognisko w środku puszczy to policja była po 10 minutach. Teraz pytanie za 100 pkt, kto zadzwonił po smerfy?? Do dnia dzisiejszego nie wiemy. Czyżby zwierzaki się ucywilizowały??
-
[ALL B5] Podłączenie drugiego radia
To ten schemat co narysowałem jak podłączyć głośniki nie zadziała (oczywiście mowa o tyle). Bo ty będziesz mógł podłączyć tylko przód. Jak chcesz to namarzę jeszcze raz poprawiony jak się decydujesz to robić. Tylko teraz się zastanawiam, czy masz wyjście na wzmacniacz w pionku. cobradd robiłeś coś takiego, żeby zadziałał tył, ale zakładamy że w radyjku nie ma wyjścia na wzmacniacz. Puścić sygnał audio z radia na wzmacniacz (tj 2 kable, 1,5mm albo 2,5mm) nie wiem czy nie powinno dać się ekranowanych Dalej zasilanie plus z masą na wzmacniacz (tj plus z niebieskiego kabelka, czyli zasilanie anteny automatycznej (wzmacniacza), a masa jak to masa) No teoretycznie coś tam powinno zabrzdękać, tylko pytanie czy zakłóceń nie będzie.