Treść opublikowana przez mily
-
[B5 AKN] Haczą biegi podczas szybkiej zmiany
Może problem dotyczy sprzęgła
-
[B5 ADR] Kasujące się ustawienia radia
Ja mam to samo, ale mi bardziej wydaje się że mi się to stało w momencie odpalania. Jestem elektrotechniniem (nie mylić z elektronikiem) i ja sobie to wytłumaczyłem że wystąpił zbyt duży spadek napięcia. U mnie rozrusznik dość długo kręci, bo ok 1-2 sekund. Ale u mnie tak na słuch są do wymiany tulejki w rozruszniku. Ogólnie reset komputera będzie miał miejsce w chwili zwarcia lub spadku napięcia. Czy jesteście pewni, że reset nastąpił podczas włączenia zapłonu a nie podczas rozruchu?? Co to znaczy akumulator dobry (zielona kontrolka)?? Pewnie zostało sprawdzone napięcie jakie podaje akumulator. A co z prądem?? Akumulator posiada coś takiego jak prąd rozruchowy i sprawdzenie napięcia nic nie da. Urządzenia do sprawdzania prądu rozruchowego maja elektrycy samochodowi i sprawdzenie dużo nie kosztuje, skuście się na taką wizytę (ok 10 zl). Wtedy będzie pewność ze akumulator jest ok. Drugą przyczyną mogą być zaśniedziałe styki gdzieś. Wtedy akumulator musi oddać więcej prądu żeby pokryć straty. Jak zajmę się tym problemem u siebie to powiem Wam co było. Oczywiście to co wyżej to są tylko sugestie.
-
[ALL B5] Obroty rosną co 50 obr/min??
Tak przy wyłączonym tempomacie. Przy wolnej jezdzie na biegu "1" przy obrotach ok 1000 jest to wkurzające bo szarpie tak dziwnie, ale wtedy nie wiedziałem o co chodzi. Teraz juz wiem że wystarczy ciut mocniej wcisnąć i utrzymuje się 1000 lub popuścić i utrzymuje się 950. Ale fakt jest faktem że obroty nie wchodzą płynnie jak powoli i jednostajnie wciskam gaz. Tylko skokowo co 50 obr. A może ktoś się wypowedzieć kto ma tempomat?? Bo taka sama opcja jest jak jadę na włączonym tempomacie, np gdy chcę zwiększy prędkość za pomocą tempomatu to on zwiększa obroty o 50 obr/min co odpowiada miej więcej 1km/h.[br]Dopisany: 11 Luty 2009, 11:47_________________________________________________ No własnie musze zainwestować w VAG-a.
-
[ALL B5] Przeciąganie przewodu z anteny CB w progu
Nie bardzo, do tego potrzebny jest osobny kanał. Ale możesz się zapytać na www.elektroda.pl typowe forum dla mózgów z elektroniki, może oni Ci pomogą.
-
[ALL B5] Przeciąganie przewodu z anteny CB w progu
A widzisz tego nie wiedziałem, wiem że odłączają. Nie wiedziałem, że to szkodzi. Sorrki za wprowadzanie w błąd. Podsumowując, gdy pompa zakłóca można obudowę połączyć tylko z masą (jak najkrótszym kablem z nadwoziem), ale osobiście nie miałem takiego przypadku i tak jak napisałeś CB najlepiej zasilić z radia, jak to powoduje zakłócenia wtedy z akumulatora. Jednak muszę przyznać że w AUDI nigdy nie miałem problemów z zasilaniem. Zawsze podłączenie zasilania od radia nie powodowało jakiś zakłóceń, jednak w Fordach nie jest juz tak miło, zwłaszcza w eskortach. Ford Escort to najgorsze auto jeżeli chodzi o podłączenie CB, bardzo dużo ma zakłóceń na zasilaniu.
-
[ALL B5] Obroty rosną co 50 obr/min??
Obroty silnika rosną skokowo tak jak wskazuje wskazówka. I teraz właśnie nie wiem czy tak ma być czy nie. Dodam że mam tempomat i może ma to jakieś znaczenie.
-
[ALL B5] Przeciąganie przewodu z anteny CB w progu
Dlaczego nie wolno, ona jest chyba potrzebna tylko przy starcie?? Mylę się?? Ja nie odłączałem nigdy, bo nie miałem z nią problemów.
-
[B5 APU] Problem z "jedynką", "dwójką" i "trójką"
Nie, nie to nie chodzi o redukcję, ale np jest z górki i się lekko toczy to by się przydało 1 bo na 2 za wolno. Tak miałem w audi 100 i tej tez tak jest ze często muszę "startować" z 2. Jestem ciekawy jak oni to zrobili. Jestem elektrotechnikiem i na mechanice się znam w zakresie takim jak każdy facet powinien, czyli szczegółów nie znam a szkoda.
-
[ALL B5] Przeciąganie przewodu z anteny CB w progu
Jak zawinąłeś wkółko to zrobiłeś cewkę Pojeździj zobacz ja będzie, gdyby coś nie tak to daj znać postaram się pomóc. 10 cm można tak upchnąć żeby nir robić cewki.
-
[ALL B5] Przeciąganie przewodu z anteny CB w progu
AAAAAA, to zostaw, nie zmieniaj miejsca, w drugą mańkę będzie wogóle bez sensu.
-
[ALL B5] Czy ktoś posiada opis złączy przy drzwiach kierowcy ?
Hehe, jeszcze będziesz miał okazję.
-
[ALL B5] Przeciąganie przewodu z anteny CB w progu
Dlaczego gorzej?? Wszystko ma swoje plusy i minusy. PLUS: 1. Nie będzie przechodził nad pedałami, więc nie ma niebezpieczeństwa że się w niego zaplączesz, 2. Mniejsze ryzyko zakłóceń. MINUSY: 1. Dłuższy przewód, a co za tym idzie pewnie będzie trzeba zrobić masę na środku kabla.
-
[ALL B5] Czy ktoś posiada opis złączy przy drzwiach kierowcy ?
Ja mam schemat z książki Sam Naprawiam, ale gdy masz kostkę i jakiś zacisk i chcesz zobaczyć od czego to jest to muszę przelecieć wszystkie schematy żeby tę kostkę znaleźć. W zasadzie musiałem szukać po swojemu i kolory nie bardzo mi się zgadzały ;( Dlatego chciałem porównać z kimś kto posiada owe opisy kostek (a nie schemty), najlepiej opis przewodów w kostkach, bo po schematach można się pogubić, który kabel jest który. A jak by miał ktoś opis która kostka i który port jest od czego by było łatwiej.
-
[A4 B5] Czy można wyłączyć ABS ?
Bo szukałem nie pod tym hasłem, dzięki za linka
-
[ALL B5] Przeciąganie przewodu z anteny CB w progu
Myślę że tego nie odczujesz. Ale jak by były zakłócenia to pierwsze co zrób to poprowadź drugą stroną.
-
[A4 B5] Czy można wyłączyć ABS ?
Ale ja nie mowie że nie umiesz polszczyzny, raczej miałem na myśli żebyś użył opcji "Modyfikuj", bo niektórzy mogą sobie to zapamiętać i będziemy mieli następne słowo w słowniku ortograficznym Sam robiem przecierz nie raz błenty, kto snas ich nie robi Tylko troszkę inaczej się wtedy czyta.[br]Dopisany: 10 Luty 2009, 22:13_________________________________________________ w środku plaściora co je przykrywa jest lista z opisem, który jest od czego, tak jest w B6 No własnie wiem że powinna być, ale ja w B5 nie mam
-
[ALL B5] Przeciąganie przewodu z anteny CB w progu
Za cienkie są Tam płyną małe prądy więc nie masz się co obawiać. Chociaż ja bym puścił dla pewności od strony pasażera, żeby mieć św spokój. Jeżeli już, to bardziej zagrażają mu listwy zaciskowe które są pod kierownicą i przekaźniki które jak będą się przełączać mogą jakieś stuki niewielkie wytwarzać w CB, ale nawet chyba nie zwrócisz na to uwagi.
-
[B5 APU] Problem z "jedynką", "dwójką" i "trójką"
Niestety ja nie pomogę ale chciałbym jeszcze dorzucić jedno pytanko. Dlaczego 1 mogę wrzucić tylko na postoju podobnie jest też ze wstecznym? Domyślam się że tak ma być, ale czy ktoś mi może wytłumaczy łopatologicznie na czym to polega??
-
[A4 B5] Czy można wyłączyć ABS ?
Jak dla mnie temat jest fajny i ciekawy, tylko dlaczego się niektórzy denerwują to nie kumam. Takie zachowania mnie strasznie irytują na radiach CB co się staje już na porządku dziennym wyzywania i przeklinania bo ktoś jedzie wolniej (ale już nie pomyśli że ten ktoś może nie mieć mocy pod maską, no ale to nie na temat). Ja jestem zwolennikiem jazdy bez ABS, ale tylko gdy jest zima w lecie wolę mieć włączony (ale tylko z jednego powodu, miałem awaryjne hamowanie i hamowałem ze 140 na zablokowanych kolach, hmy ciut się starły i miałem koszt 1200 zl na nowe opony, bo przy 120 waliły niemiłosiernie) PS Hamowanie pisze się przez "H", a nie przez "CH", polecam opcję "Sprawdź ortografię" nawet działa
-
[ALL B5] Obroty rosną co 50 obr/min??
Witam!!! W poprzednim aucie miałem tak że gaz mogłem ustawić sobie dowolne obroty płynnie. Chodzi mi o to że jak wciskałem powoli gaz to wskazówka równie powoli sobie na obrotomierzu chodziła. A w A4 mam tak że wciskam powoli ale jednostajnie pedał a wskazówka obrotomierza rośnie skokowo, czyli np, w stanie jałowym mam 850, przerwa i 900 przerwa i 950 itd. Czy Wy też tak macie?? Dodam że mam tempomat bo on może mieć wpływ na to. A jest to trochę delerwujące bo jak jechalem wolno to skakał mi na obrotach wtedy nie wiedziałem dlaczego a teraz już wiem, że byłem na granicy pewnych obrotów i przerzucał między 1200 a 1250.
-
[B6 AVF] Kopci na niebiesko przy odpalaniu
Ja tam przestałem się tym przejmować jak zauważyłem że oleju nie bierze, nigdzie nie cieknie, w zbiorniczkach jest ok, mocy nie traci. A na koniec koledzy z forum powiedzieli że jest ok więc już nie dochodzę
-
[ALL B5] Przeciąganie przewodu z anteny CB w progu
- [B5 AFN] Mała skuteczność hamulców
Jak to pcha?? Podczas nacisku zwiększa się ciśnienie, a im większe ciśnienie tym większa siła wyporu, która powoduje wypchnięcie powietrza. Ale nie ważne ja już nic nie mówie. POZDRAWIAM MILY- [ALL B5] Przeciąganie przewodu z anteny CB w progu
No masz rację, nie chciałem krzyczeć, tylko podkreślić żeby się w oczy rzuciło. A zapomniało mi się że duże litery to krzyk, sorrki.- [ALL B5] Przeciąganie przewodu z anteny CB w progu
NIE Z AKUMULATORA!!! Z budy, przewód ma być jak najkrótszy i jak najgrubszy, ale też bez przesady Przewód o przekroju 2,5mm powinien być w sam raz. - [B5 AFN] Mała skuteczność hamulców