Treść opublikowana przez biedruch
-
[B6 AKE] Potrzebuje info na temat 2.5 TDI 180 KM
Q***a ! ! ! ! Kolejny taki wynik w B6 To wynika z tego że 2.5 z B6 palą sporo mniej przy większej mocy niż B5... porażka - zaczynam kalkulować po ilu tys km zwróci mi się przesiadka do B6 2.5 :mrgreen:
-
[B6 AKE] Potrzebuje info na temat 2.5 TDI 180 KM
:shock: no to faktycznie BADY13 teraz rozumiem Twoje kalkulacje, ale tak jak Cuber pisze dychę na sto zostaw raczej 1.9, powinieneś zmieścić się w 13, czego życzę :!: Za to jeździć Ci się będzie fajnie
-
[ALL B5] Wycena lakierowania
duże ceny podajesz, u mnie pod Krk cenią się na 200 zł robocizny/element a 5 elementów skalkulowali mi na 1000-1200 + koszty farby, w kilku miejscach tak jest i wcale nie tylko "lakiernicy-garażowcy"
-
[B6 AKE] Potrzebuje info na temat 2.5 TDI 180 KM
Pomysł z silnikiem 2.5 oczywiscie słuszny, właśnie mój znajomy kupuje też ten silnik do A4.. ale ciekawe są Twoje nadzieje na połowę mniejsze spalanie w mieście - czyli że co, tamte paliły Ci tak 20-25 l w mieście? :mrgreen: optymizm jest w cenie, ale bez przesady zwłaszcza, że zamierzasz podkręcić ten motor, a więc zapewne również korzystać z poprawionego jego potencjału - a to zaowocuje ubytkami w baku...
-
[2.5 TDI] dlaczego go tak krytykują.
beblo aż mi się nie chce wierzyć w takie wyniki, nieprawdopodobne szczęściarz z Ciebie :!: Hmm ktoś mi powie, czy taka wielka jest różnica między 2.5 z roku 98czy 99 a 03 :?: No chyba nie... :?:
-
[2.5 TDI] dlaczego go tak krytykują.
mi też tłumaczono, że "problemat 2.5" to nie silnik sam w sobie technicznie zwalony czy niedopracowany, ale konstrukcja wybitnie nie leżąca mechanikom -tam gdzie w innym silniku dostaniesz się jednem kluczem [no dobra otworzysz jeszcze maskę ] w 2.5 rozbierzesz jego 1/3... nie jestem fachowcem ale takich całkiem typowych sytuacji serwisowych jest podobno niemało.. a że nasz rodzimy mechanik najchętniej wymieniałby olej i kasował mamonę jak za rozrząd.. to nie mamy się czemu dziwić.. P.S. ktos mi wytłumaczy jak to możliwe, że nie notowałem w miescie spalania mniejszego niż 11 l z częstymi wskazaniami na 12 i więcej [tiptronic i kooorki], a kiedy moja matka przejechała sie kilkakrotnie, też tylko po Krk, wskazanie komputera stało się jasne: 10.1 :shock: i nie chce być mniej?? kobiety...?
-
Paliwo (jakie i gdzie)
ja tam sie nie użeram i leję tylko bp ultimate [ropa], ale że notuję stosunkowo niewielkie przebiegi to i mnie to tak po kieszeni nie bije... i dlatego jestem happy
-
[2.5 TDI] dlaczego go tak krytykują.
Co ma odma do turbiny , hę ? Do starych setek , z rodziny 2,5 TDI montowali odpowiednio: C3: 2,5 TDI (1T 120 KM) C4: 2,5 TDI (AAT 115 KM) C4/A6: 2,5 TDI (AAT 115 KM) oraz 2,5 TDI (AEL 140 KM) Wszystkie w/w to rzedowe 5-cylindrowce, żadnych V6 :twisted: Jakoś słabo wierzę temu serwisowi, a ludzie uwierzą w byle plotki Baskecior no i mnie zagiąłeś, oczywiście pewnie masz rację, przyznaję, aczkolwiek jestem pewien ze 2.5 V6 mozna zobaczyć i w A6 i w Allroad'ach Co do turbo to też się nie kłócę, choć tłumaczono mi kiedyś że odma coś wspólnego z tym ma.. :???: pzdr
-
[2.5 TDI] dlaczego go tak krytykują.
Ale atakujecie te 2.5:D A najbardziej zacięci są niektórzy posiadacze 1.9... Teraz trochę ode mnie, kupiłem, co przyznaję, w ciemno i na wyczucie a4 z takim właśnie silnikiem, oczywiście przekręcone z 215kkm na 149 ale ta pierwsza liczba jest już pewna i raczej ostateczna, podpięty do Vaga wykazał się bardzo sensownymi parametrami [a nie sprawdzal go byle cieć, powaga] żadnych błędów, turbosprężarka głośna ale to wina pękniętej odmy chyba, reszta ok Co więcej - w jednym z krakowskich serwisów usłyszałem, może ploty, o tym silniku, co przejechał w audi 800 tys :!: km i dalej ciągnie, montowali go do A6, chyba też do starych "setek", często do allroad'ów [wiem, nowszą jego wersję] - czy to słaba rekomendacja?.. Fakt, zdecydowanie nie jest 'suchy' jeśli chodzi o wycieki oleju, ale ona tak chyba mają, nie pali mało, filtry + olej to niecale 500 zł... nie jest też szczególnie zrywny, ale nie zamieniłbym go na 1.9 z prostego powodu - nie za bardzo wyobrażam sobie połączenie 1.9 z tiptroniciem - to by chyba było bardziej mułowate od tramwaju:D Podsumowując, ja jestem zdecydowanie zadowolony i... cóż chyba następne audi też będzie V6 tak dla zasady:] ale na myśl o potencjalnych kosztach naprawy w nim czegokolwiek.. odruchowo odpuszczam z gazu i zimny pot mnie oblewa.. powaga
-
[1.9 TDI AFN] 17` w Avancie
EE tam ja uważam że wygląda bardzo ok tzn wcale nie musi być niżej... taki delikatny allroad.. ja na wiosnę też planuję fele 17 ale na oponkach o wyższym profilu, może 55 albo 60.. będzie wyżej ale co w tym złego?? Chyba, że ktoś uczony uświadomi mnie że ma to wpływ na gorsze własciwości jezdne?? Może tak być? Wyżej środek ciężkości itd??
-
Końcówka wydechu w dieslu
efekt naprawdę bardzo fajny :smile: nurtuje mnie tylko pytanie: to nie jest nierdzewka, ocynk jesli był to go już nie ma :mrgreen: więc prawdopodobnie zmatowieje zaśniedzieje lub podejdzie rdzą, jeśli się mylę - poprawcie Ile już czasu minęło od polerki?? jak wyglada teraz?
-
Nieodmiennie rozrząd. Gdzie w Wawie? 2,5TDI
Podłączając sie do wątku, czy polecacie kogoś kto robi naprawdę uczciwie rozrząd w tym samym silniku w KRAKOWIE??
-
Chip z tiptroniciem
Czy jest możliwe i bezpieczne (wiadomo - dla skrzyni..) wirusowanie 2.5 TDI na tiptronicu :?: Rocznik 1998 wersja 5 biegów. :?: :?:
-
Końcówka wydechu w dieslu
OK, wżerów praktycznie nie mam, jeśli tak mówicie to jutro uzbrajam się w papierki, pastę i do ataku :twisted: Ostatecznie UCIĄć MOŻNA ZAWSZE, no nie?? :mrgreen:
-
Końcówka wydechu w dieslu
dzięki za wyjasnienie odn. do zagięcia rurek jasne, ale czemu nie kupić 2 sztuk czegoś takiego: http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=120401016 o ile się nie mylę ktos z forum tak zrobił, pytanie tylko czy miał tłumik od razu z dwururką czy "rozdwajający się":?: ... bo coś czuję że w takim przypadku montaż dwóch takich końcówek może być trudny.. :roll:
-
Końcówka wydechu w dieslu
Cześć , 3 pytania: 1. dlaczego końcówki ukł. wydechowego w dieslach sa zagięte do dołu - jakie jest tego techniczne uzasadnienie?? Pytanie może wydać się głupie ale nie bijcie:D poważnie nie wiem 2. czy mozna do diesla wrzucić końcówkę (-ki) tradycyjne proste?? :razz: 3. nie ma sensu bawić się w polerkę wydechu jeżeli mam zwykły dieslowy tłumik ( pojedyńcza rozdwajająca się ku końcowi rura skiertowana w dół) bo jest zapewne wykonany ze zwykłej balchy a nie nierdzewki i zaśniedzieje tak czy owak.. dobrze myślę??
-
2.4 V6 problem z odpalaniem silnika
Wiatam jestem na kupnie A4 98 2.4 v6. Silnik nie za każdym razem pali od razu - czasem za 2-3 razem, czasem za 1. Gość mi mówi, że to kwestia komputera - proponuje zresetować i od nowa wgrac program do komputera. Świeci się też kontrolka poszuszki przedniej. Sprzedający tłumaczy ze reset komputera i wgranie oprogramowania komputera to wszystko co trzeba zrobić i problem trwale zniknie. Proponuje też że zrobi to na własną rękę tzn. uwłasnego elektromechanika. Można w to wierzyć czy lepiej auta nie brać?? Silnik po zrobieniu rozrządu, pasków, oleju.. Dodam że cała reszta w wozie jest bardzo ok. Doradźcie, proszę..
-
2.4 V6 - warto?
Super, dzięki za odpowiedź... czyli jednak pije uczciwie a gaz do niego drogi, nie?
-
2.4 V6 - warto?
Witam, chcę kupić A4, rocznik ok 1998, mam opcję z silnikiem 2.4 V6 165 KM: Warto kupować auto z tym silnikiem? Czy to udany model? Awaryjny? Serwis tego silnika (ew. naprawy) jest duzo droższy niż np 1.8? Ile może palić, także w cyklu miejskim? Jak się ma jego dynamika do np. 1.8 T? Jak z kulturą pracy? Dzieki za ew. odpowiedzi, POMÓŻCIE! )