Treść opublikowana przez biedruch
-
Reflektory zespolone po II lifcie - rezanie i montaż
Heh dobrze rozumiem, to po przejściu z boschów po I lifcie na soczewki depo/valeo zaostajemy pozbawieni przednich przeciwmgielnych, tak? co zrobić w takiej sytuacji? czy coś pomieszałem?
-
A4 B6 3.0 220KM 2001r VS VW PASSAT 2.5D 4-MOTION 196KM???
Myślę, że zwolennik diesla kupi passata a zwolennik benzyny - audi. A to co się woli bierze się na ogół z tego, co się potrzebuje - jeśli ktoś chce dużo kilometrów, do pracy czy w pracy i taniej to kupi tdi... A czy pasek czy audi - różnica między tymi dwoma silnikami jest na tyle istotna że wg mnie to ona jest decydująca:) Choć benzynowe V6 w a4 zawsze będzie kusic..
-
[B6 AVF] problem z jazdą (multitronic)
jakaś benzynka, nieźle daje, aczkolwiek normalnemu człowiekowi sie w głowie nie mieści żeby obroty były stałe a prędkość rosła i to ostro co za czasy:D
-
[B5 AFB] "bolec" między kraktami nawiewu - cóż to??
Witam, mam to ja w b5, mają to też b6 jak widziałem, chodzi mi o cudeńko pomiędzy kratkami nawiewu umieszczonymi centralnie na środku przed przednią szybą szybą, zaznaczyłem na foto. Prowadzą do niego dwa kabelki. Czy to czujnik temperatury dla klimatronica? Pytam z ciekawości.. http://img211.imageshack.us/img211/4279/aabid9.th.jpg
-
[B5 1Z] Automat ciężko rusza na zimnym silniku...
Na bank olej do wymiany i koniecznie zadbaj o odpowiedni jego poziom!! A przy okazji niech fachowiec zbada jak tam sprzęgło się miewa, ale to raczej sprawka oleju!
-
Vista a diagnostyka
Witam, jak współpracuje Vista ze złączami i który program Vag będzie działał pod tym systemem? Macie jakieś doświadczenia?? Pozdro
-
[B5 AFB] Pytanie o chip tuning?
Chyba nazwa tematu do zmiany! A swoją drogą to niezłe cuda na allegro sprzedają - to to już szczyt
-
[B6 AYM] Szumi w silniku po wymianie rozrządu
Do sprawdzenia szczelność zwłaszcza rur od intercoolera -niedokręcenie opasek i już masz wycie i świsty przy większym ciśnieniu, mi po wymianie rozrządu tak założyli rurki że po dłuższym butowaniu poczułem nagle trzask i już powietrze z rury dmuchało mi w... zderzak. NIc nie pękło, ale strachu się najadłem... Zrób logi, Vag może coś w tym temacie pokazać.
-
[B5 AFN] Potrzebne schematy budowy skrzyni automatycznej 4-ro biegowej
i to mogło jeszcze dobić skrzynię, jeśli laweciarz postanowił wtargać auto na siłę... bardzo współczuję... z ciekawości - jaki masz orientacyjnie przebieg?
-
[2.5 TDI] dlaczego go tak krytykują.
Tutaj się zgodzę, z tym ze określenie "dbać jak należy" znaczy zupełnie coś innego niż właśnie w przypadku silników 1.9 i innych. Dlatego określenie "specjalnej troski" nie jest głupie - specjalna troska to pamiętanie o odmie, hydraulice, filtrze paliwa, rozrządzie zrobionym zgodnie ze sztuką, zmianie oleju co 10, max15 kkm, a nie LL itd itp. Przy tych założeniach zapewne 2.5 można przyrównać do 1.9. Tylko ile % właścicieli ich dotrzymuje...
-
[B5 AFN]Przejście ze skrzyni automatycznej na manualną. Czy to możliwe?
marcin0029 chętnie, dzięki i jeśli można to na pv, jadę w przyszłym mies na dogłębną diagnozę tiptronica bo coś mi zaczyna "mieszać", jeśli mi zaproponują remoncik za 3-4 k ( a przy moim przebiegu 260 tys. to ponoć prawdopodobne) to będę bardzo mocno zastanawiał się nad zamianą na manualną... [br]Dopisany: 11 Grudzień 2007, 13:16 _________________________________________________ A możesz określić, że mój rocznik to niby które rozwiązanie ma?? :>
-
[B5 AFN]Przejście ze skrzyni automatycznej na manualną. Czy to możliwe?
U mnie teoretyczna chęć zamiany tiptronica na manualną 6b zmienia się sinusolidalnie - kiedy mi tiptronik zamula, bo mam ochotę pocisnąć to wyrzuciłbym go do śmieci, a kiedy toczę się spokojnie albo w korkach zaczynam czuć do niego ogromną sympatię Powracając do tematu to pytanie czy za te 2500 biorą w rozliczenie ASB, jeśli tak to cena robi się bardziej wiarygodna!
-
[B5 AFN]Przejście ze skrzyni automatycznej na manualną. Czy to możliwe?
ok, ale czy tam nie ma sprawy natury elektronicznej? Jakieś grzebanie się w komputerach? W sumie ASB ma swój, ale jakoś to jest powiązane, choćby tym co pokazuje fis..
-
[B5 AFN]Przejście ze skrzyni automatycznej na manualną. Czy to możliwe?
no to jest problem czy go nie ma??? niejasno to brzmi;) a jakie koszty? - czy odkupują resztki automata?? jak daleko idą przeróbki? ile się dopłaca?? pytam oczywiście bardzo ogólnie, chodzi mi o rzędy wielkości:) no i czy łatwo jest znaleźć w dobrym stanie manuala, najlepiej 6b..
-
[B6 AVF] Multitronic - szarpanie podczas jazdy
A remoncik za 3.5 tys to też oni wymyślili?? Smutne... szczerze współczuję takich fachowców, o ile faktycznie sprawa rozbija się o skrajną niekompetencję serwisantów, to ja bym sprawę od razu ciągnął do centrali audi, takich ludzi trzeba zdejmować ze stanowisk...
-
[B6 AVF] Multitronic - szarpanie podczas jazdy
WYmiania w multi powinna kosztować trochę ponad 1 tys - kwestia filtra... może to co nieco tłumaczy.. Sprawdź co tam wsadzili, prawie na pewno zamienników filtra do multi nie ma w przyrodzie ( nie było pół roku temu) więc... Hm tak czy owak współczuję!
-
[B5 AKN] wymiana rozrządu - niejasności
Zdecydowanie nie baw się w same paski itd.. tylko komplet, lepiej pojeździj jeszcze 30 tys i zrób wszystko niż teraz na raty... Jeżeli wymieniasz termostat mechanik bez problemu rzuci okiem na stan napinaczy czy rolek, jesli będą ok - przy 200 kkm obligatoryjnie wymień wszystko (i jeszcze raz termostat, powaga )
-
[B6 AKE] Wyciek oleju,
Panowie, odma odma odma, a dokładnie jej filtr. Wymieniaj czym prędzej. Jakiekolwiek uszczelnienia mają sens dopiero po operacji "filtr odmy". (zakładam że cieknie spod dekli - czyli "góra silnika"..) Pozdrawiam!
-
[B5] 1.8TQ from USA
wg mnie bardzo gustowne... 2001? a to nie tak, że b5 były do końca 2000? może w Stanach jest inaczej... śliczna, myślę że za 28 tys to niejeden łapałby ją z zamkniętymi oczyma:D ale różnice między cenami w USA a UE jednak są sporawe, choć auta niemieckie i tak na tamtejszym rynku są relatywnie wysokie (w porównaniu do amerykańskich)
-
[B5 AAH] Witam oto moja nietuzinkowa A4 2,8 V6 po samodzielnym tuningu.
Oj Oj oj a ten rynnopodobny wydech to po co?? Wszystko się w nim świeci, spojler z gatunku tych co to "zapewniają odpowiedni docisk powyżej 310km/h..." no masakra żeś odstawił festyn Oczywiście widać autentyczny wkład, pracę to wypada cenić, reszta.. oczywiście estetyka jest kwestią gustu - chciałeś opinię to ją masz, bez urazy, szczerą i serdeczną ... jeżeli Tobie się jeździ fajnie i jesteś zadowolony - jest git. To nie forum tuningowe, tutaj dominują miłośnicy audi, którzy piękna doszukują się właśnie w oryginalnej stylistyce - klasycznej, szlachetnej i dyskretnej ... dlatego raz jeszcze - nie miej urazy... A to co zaproponował Keżor już dużo bardziej ludzkie tyle tylko że do takich felg to ja chyba jeszcze muszę dorosnąć... (albo na odwrót) :>
-
[B5 AFB lub AKN] Jakie oznaczenie silnika ?
czemu AFB a nie np AKN?? w 2000 to jak najbardziej prawdopodobne jeśli mnie pamięć nie myli, na ten przykład 97/98 to na 100% AFB zgoda ale potem..
-
MUZYKA- czego aktualnie słuchamy...
o kurcze... no no no identycznie po prostu z kolegą grafi słuchamy:> )
-
[B5 AKN] Pytanie o działanie Tiptronica
to nie beznynka, w 2.5 się jeździ poniżej 2000 u mnie tip redukuje ok 1200-1400/min i tak powinno być ( w trybie manualnym)
-
[B5 AKN] Pytanie o działanie Tiptronica
teraz rozumiem, lewarek ciężko śmiga w położeniu zmiany "manualnej" yhmmm raczej mechanika - jedź do fachowców od skrzyń... z pewnością coś macie w 3-mieście... a na Drive wszystko oki?? no to na pewno mechanika.. i to raczej taka "zewnętrzna" - sam tryb manualny od Drive różni się jedynie pośrednio źródłem sterowania, a nie mechaniką skrzyni... może coś wpadło między okładki te plastikowe przesłonki przy samym lewarze??
-
[B5 AKN] Pytanie o działanie Tiptronica
Co do oleju to doczytasz wszystko dzięki szukajce, masz elegancko opisane, np przez kolegę Norbi a co do objawów działania to... po tym co piszesz wszystko jest raczej ok... taka uroda materii i nie wiem co Ci przeszkadza w działaniu pociśnij auto na wyższych obrotach - zobaczysz ze zachowuje sie inaczej