Treść opublikowana przez szamot
-
[B5 AFN] Brak wspomagania na biegu jałowym - nr VIN węża
Mam pytanie, czy końcówki węża wspomagania są wykręcane, czy wąż z końcówkami to jedna całość? Jeszcze jedno czy do AFNa z 99r pasują węże wspomagania (ciśnieniowy) od innych modeli silnikowych, np te z linków: http://www.allegro.pl/item588247881_audi_a_4_przewod_wspomagania_jak_nowy.html http://www.allegro.pl/item606019620_przewod_wspomagania_audi_a4_vw_b6_2007_vat.html
-
[B5 AFN] Wyciek oleju
Slavak ile dałeś za taką gumę
-
[ALL] Nawigacja za trzy stówy czy warto?
Sam posiadam Larka 35.0 z mapą MapaMap. Bez odblokowania działa na nim Auto Mapa , TomTom, MioMap, Igo. mapy mam wgrane na kartę pamięci SD 4G. W tym roku bylem na Chorwacji i mogę powiedzieć że urządzenie działało bez zarzutu. Dodatkowo na nawigacji można uruchomić gry co bardzo się podobało dzieciakom. Więcej informacji można znaleźć na forum http://www.my-navia.pl/
-
[ALL B5] Sprężarka klimatyzacji
Klimatyzacja jest zabezpieczona dwoma czujnikami niskiego i wysokiego ciśnienia, jeżeli któryś zadziała to przerwie obwód zasilania sprzęgła sprężarki. Jeżeli sprzęgło u Ciebie działa prawidłowo to znaczy że w układzie jest czynnik o odpowiednim ciśnieniu. Czujniki powinny być obok siebie pod zderzakiem zamontowane na rurce od klimy, gdy ściągniesz przewód z jednego czujnika to sprzęgło nie załączy się.
-
[B5 AFN] Jaka nawigacja?
Według mnie nie ma co przeplacać i kupować drogich modeli. Wiecej dowiesz się nahttp://www.my-navia.pl/
-
[B5 ADR] Lambda - jak sprawdzić czy sprawna ?
Sondę możesz sprawdzić multimetrem podczas jej pracy w samochodzie. Napiecie z sondy powinno wynosic około 0,5V(prawidlowa wartość) w zależności od skladu spalin napięcie to ulega wachaniom bogata mieszanka do 1V, uboga mieszanka poniżej 0,5V
-
[B5 AFN] Nieustające drgania wydechu-POMÓŻCIE bo nie mam już siły!
Wymień plecionkę , u mnie też była miękka i optycznie w bardzo dobrym stanie. Po wymianie hałasy od wydechu ustąpiły.
-
[B5 AFN] Wibracie w ukladzie wydechowym
Ja miałem podobny problem tylko przy niższych obrotach. Wymieniłem plecionkę , choć optycznie była w idealnym stanie ( nowa była sztywniejsza od starej ) , po wymianie nareszcie cisza
-
[B5 AFN] pompka spryskiwaczy???
Pompka jest na dole zbiornika z płynem do spryskiwaczy. Znajduje się w wytłoczeniu wykonanym w samym zbiorniku. Musisz zdemontować nadkole by sie tam dostać.
-
[AFN 1.9 110PS] fabryczny alarm szwankuje
Cześć! Sprawdź krańcówki w drzwiach. Ja miałem jedną ustawioną na granicy zadziałania (uszkodzone mocowanie) i dawała podobne objawy. A czy oświetlenie kabiny działa prawidłowo bo to też zależne od krańcówek .
-
[B5 AFN] Jak włączyć podgrzewanie lusterek ?
Cześć! U mnie też grzeją jak zapalę auto. Widać to szczególnie jak mam rosę na lusterkach. Pewnie podgrzewanie załącza się jak jest temperatura spada do około 5 stopni.
-
[B5 AFF] duzy prad nawiewu
Cześć! Odepnij zasilanie od wiatraka , jak bezpiecznik sie nie przepali to zostaje sprawdzenie wiatraka czy nie ma za dużych oporów podczas kręcenia. Jak wszystko będzie OK to silnik wentylatora do wymiany - sam miałem taką usterkę że silnik wentylatora krecił się po podpięciu bezpośrednio do aku, lecz po chwili przewody zasilające były gorące.
-
Ile stopni powinno wylatywać z nawiewów jak jest na low [klimatyzacjia]
Chodzi mi o czas pracy klimy po którym osiągnie najniższą temperaturę mierzoną na wlotach nawiewu - gdy czas jest za długi lub temperatura za wysoka to znaczy że potrzebna jest interwencja speców od klimy. ;( Te dane w celu porównania.
-
Ile stopni powinno wylatywać z nawiewów jak jest na low [klimatyzacjia]
W jakich warunkach przeprowadzaliście test ? Chodzi mi o temperaturę zewnętrzną i czy pomiar był wykonany na obiegu zamkniętym wentylacji . Jak długo klima ma pracować by uzyskać najnjższą temperaturę.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witaj!
-
[B5 1.6 ADP] hałasujące wisko
Witam! Czy jest mozliwość sprawdzenia tego sprzęgła(wisko) na wentylatorze na przykład przez podgrzanie opalarką? Czy temperatura silnika 90 stopni na wskaźniku (miasto 15km) wystarczy do załączenia tego sprzęgła. Ja po takiej trasie gdy sprawdzę wentylator to porusza się on bez żadnego oporu.
-
[B5 ADR] wentylator klimy
Witam! Sprawdź mocowanie wentylatora , może cos popusciło.
-
światła pozycyjne
Witam!! Pozostał Ci do sprawdzenia przełącznik świateł pod kierownicą.
-
CHWILOWY BRAK "SWIATEL, MIGACZY, KLASKON ITP..
Sprawdź przekaźnik odcinający zasilanie świateł, wentylatorów i innych obwodów w momencie zapłonu - jest to obwód oznaczony jako "X". U mnie ten przekaźnik jest umieszczony z lewej strony z zestawie przekaźników pod kierownicą.
-
[B5 1,9 AFN] Podwyższenie obrotow biegu jalowego
U mnie występuje identyczna usterka, po minimalnym dodaniu gazu rezonans od tumika ustaje. Ile kosztuje taka siatka ?
-
Skąd dowiedziałeś się o istnieniu Audi A4 Klub Polska ??
Poszukując informacji o A4 trafiłem na to forum.
-
[B5] Chce wstawic alarm
Cześć! Ja mogę Ci polecić "Seo Dolphin" działa u mnie od roku bez żadnych niespodzianek steruje centralnym i domykaniem szyb. Możesz o nim poczytać na Elektrodzie, tutaj masz link do instrukcji:http://www.elsmed.pl/instrukcje/autoalarmy/seodinstr.pdf?PHPSESSID=2b2332d642f8685ed2761f18918fc4a1
-
B5 1,9 tdi 2000r Problem z wewnetrznym oświetleniem
Sprawdź styki przełącznika w podsufitce .
-
[ALL B5] Kierunkowskazy przestały działać
Spróbuj przeczyścic styki które są pod tym ruchomym ramieniem (zdjecie 4) , ewentualnie dognij ramie lekko w kierunku styków.
-
Autoalarm rozładowuje akumulator?
Żeby sprawdzić który obwód jest przyczyną pomierz prądy dla poszczególnych bezpieczników.