Treść opublikowana przez ziutek--wroclaw
-
Tulejowanie gniazd pompowtryskiwaczy opinie !
kolego są 2.0 8v 140km [ czyli bpw] i są 2.0 16v 140km [bna brd blb] to dwa różne silniki ale każdy ma zasrane wałki wyrównoważające.
-
[B6 AWX] Cieknie zimmering wału korbowego
według ETKA rozmiar to 35x48x10 a numer fabr. b 038 103 085 e
-
[ALL B7] V-max?
na silniku bna - gdy był seryjny 220 po virusie na 200km było 235km/h teraz mam bkd ale na razie nie testowałem jeszcze bo nie było okazji. oczywiscie na autostradzie jezdze ok 170-180 km
-
[B7 BLB] Propozycja zbiorowego zapytania, a poźniej pozwu przeciw Audi
generalnie to jest tak jak nie urok to sraczka
-
[B7 BPW] Jaki napęd rozrządu?
masz już ten zestaw poprawiony na kołach, tak wychodzi z etki
-
[B7 BLB] Propozycja zbiorowego zapytania, a poźniej pozwu przeciw Audi
kolego w a3 niema tych problemów bo ten silnik w a3 niema wałków wyrównoważających jest tam zwykła pompa jak w 1.9
-
[ALL B7] Moja B7-ka 2.0 TDI 16V + WYKRES
z tymi turbinami niestety tak bywa, są bardzo toporne egzemplarze. ale prawdo podobie u mnie zostanie to na tyle ile bedzie możliwe całkiem zniwelowane, ale na razie nic nie robiliśmy konkretnego bo i tak mam jeszcze cos do zrobienie i itak skonczy sie to nowym softem.
-
[ALL B7] Moja B7-ka 2.0 TDI 16V + WYKRES
turdzi - turbinka jest nowa kupiona od forumowicza jaro4444. dobrze muwisz o wykresie , autko dość późno budzi się do życia , wykres jest ze starego silnika BNA, teraz mam BKD auto dopiero bedzie hamowane i bedzie robiona korekta softu, [ minimalna już jest ale niebyło hamowane - zostało poprawione troszke bez hamowni bo niebyło czasu]. czuć ze jest lepiej, ale jeszcze do ideału brakuje ale nie denerwuje już tak bardzo jak wczesniej.
-
[B7 BKD] Drgania silnika na wolnych obrotach
tak , z pompkami został wymieniony, dwumas odpada bo na wcisnietym sprzegle nie powinno tego być a jest. na wolnych czasami cos zatrzesie, ale jak przytrzymam na 1100 to cały czas faluje i 1600 czasami tez. ponoc to wina softu w audi, moze mirass z dynosoftu to rozwiąże , czekam na info od niego w sprawie.
-
[ALL B7] Moja B7-ka 2.0 TDI 16V + WYKRES
Fotki na zawieszeniu s-line, niema wielkiej różnicy ale w prowadzeniu autka dużo się poprawiło na +
-
[B7 BLB] Wymiana wtrysków
kolego każdy porządny tuner sprawdza stan jednostki przed zmianą softu jak bedzie ok to zrobią a jak powiedzą ze coś nie tak to nie zrobią , najlepiej podjedz i sie dowiesz .
-
[B7 BKD] Drgania silnika na wolnych obrotach
nie nic nie strzela . poprosto silnik nierówno chodzi. obroty stoją a nim co jakis czas trzepnie
-
[B7 BKD] Drgania silnika na wolnych obrotach
Witam, mam problem z trzęsieniem silnika na wolnych obrotach, co jakiś czas nim telepnie, czasami raz za razem, auto miało dwie akcje serwisowe 57c3 oraz 26d9. dodam iż na pewno nie jest to problem silnika ponieważ na silniku BNA 187tys.km. było tak samo i teraz jest BKD 2008r 40tys.km. i jest ten sam problem. poduszki ok. jakies sugestie moze ktoś już to przerabiał , czy były jeszcze jakies inne aktualizacje dla tego auta . rocznik 2005.
-
SWAP uszkodzonego silnika 2.0 TDI BLB na BKD w Audi A4 B7
smoka nie bedziesz musiał ciąć . w sumie to jak przekładałem u siebie silnik i dałem smok od 1.9 i założyłem miskę od swojego silnika [bna] to smok nie dotykał miski mimo ze wiele osób pisze ze dotyka - miska normalnie dała się założyć , ale i tak na wszelki wypadek go skruciłem . a co do oleju to według mnie nie bardzo da rade zrobić tak żeby dobrze pokazywało, ja mam swoje znaki i jest oki.
-
SWAP uszkodzonego silnika 2.0 TDI BLB na BKD w Audi A4 B7
w sumie tak , ono wchodzi w otwór w wale. a jeśli chodzi o olej to wlej do silnika 3.5 l i zaznacz sobie nowy znak na bankiecie . a później dolej do ok 4 - 4.2 l i tez zaznacz i bedzie ok . ja tak zrobiłem u siebie po swapie i jest dobrze
-
SWAP uszkodzonego silnika 2.0 TDI BLB na BKD w Audi A4 B7
Polecam od razu przed rozpoczęciem swapa kupić w aso łożysko igiełkowe 06b 105 313c wchodzi ono w wał od strony sprzegła a puźniej w nie wchodzi wałek główny ze skrzynio biegów. koszt ok 35 zł . ja przynajmniej w swoim kupionym bkd go niemiałem i patrzyłem w etce ze niewystępuje. pasuje ono do wału normalnie bo wał ma na nie miejsce.
-
[ALL B7] Moja B7-ka 2.0 TDI 16V + WYKRES
niema problemu . jeden waż wykorzystałem seryjny tylko przedłużyłem o 5cm żeby sięgnął turbiny, a drugi to 2 kolanka 90st + 12cm rurki fi50 parę opasek sprytu no i wielkiej "cierpliwości'' , pobluzgać pod nosem też musiałem wszystko chodziło o to żeby nie wymienić belki pod zderzakiem no i ominąć potrzebę zakupu 2 węży w aso. [br]Dopisany: 07 Maj 2009, 12:43_________________________________________________a to wyniki moich modów i softu mirassa z dynosoft wrocław auto zaczeło naprawde przyjemnie śmigać.
-
[ALL B7] Moja B7-ka 2.0 TDI 16V + WYKRES
Witam, chciałbym opisać i pokazać wam mój samochodzik Audi A4 B7 2005.12.07r. Na razie tylko jedno kiepskie zdjęcia ale jutro postaram się umyć autko po dzisiejszym dniu i coś pstrykne. Chociaż 2 ładne zdjęcia bo bateryjka padła: Wyposażenie : -podwójny climatronic -podgrzewane fotele -tempomat -drl -living home -skórzana tapicerka -lusterka fotochromatyczne -sensor deszczu -sensor zmierzchu -spryskiwacze reflektorów -bixenon -elektryczne szybki [przód] -alu felgi na lato od A5 18'x8 , 235/40/18 -alu zima org. 16' , 215/55/16 -komputer pokładowy -podłokietnik pewnie coś jeszcze pominełem:) Modyfikacje dokonane: - Nowe turbo BRD 03g145702h - drugi fabryczny intercooler [ podłączenie wykonane samodzielnie - custom , nie chciałem wymieniać belki pod zderzakowej i sam wykombinowałem orurowanie] - program -wymieniony silnik na BKD 2008r. 40tys.km. -zawieszenie s-line [zdjęcia jak tylko pogoda się poprawi] W planach : -przyciemnienie szybek - wydech z dwóch stron pojedyńczy [jak 3.0 tdi]
-
[ALL B7] Co sądzicie o tym sprzedawcy i tej turbinie ?
wystawia ją na allegro za 1650 [silver_leon] uważam że wole nową za 2000zł [bo za tyle jest do wzięcia ta co podałem link]
-
[ALL B7] Co sądzicie o tym sprzedawcy i tej turbinie ?
witam, czy miał ktoś do czynienia z tym sprzedawcą i czemu na zdjeciu jest numer 03g 145 702 h v360 a w tytule v350 tzn , chodzi mi o to że próbowałem szukać w necie czy były jakieś v360 ale nic niema jest tylko v350 , o co chodzi , czy to jakać podróba czy poprostu jakiś nowszy wypust [partia] ? oto link http://www.allegro.pl/show_item.php?item=603641259 z góry dzięki za odpowiedź pzdr
-
[B7 BPW] Jaki jest system napędzający wałki w tym silniku ?
ja tez patrzyłem w etce i były takie i takie
-
[B7 BPW] Pompa olejowa, łańcuszek koła zębatego - problem
witam, a nie dało by rady wstawić jakoś zwykłej pompy olejowej jak właśnie w bkd jest zamiast tych wałków. jak sie da to jak ile roboty jakie koszty,
-
[ALL B7] Gril zwykły a s-line
czy do zwykłego zderzaka pasuje grill s-line. jeżeli tak to czy oba grile maja taka sama ramke chromową . tzn czy da rade przełożyć ze zwykłego grila ramke chrom do s-line?
-
[ALL B7] Czy da się zrobić aby światła dzienne świeciły razem z mijania (xenon) ?
Chodzi mi o to aby tak przeprogramować światła aby razem z ksenonami zapalały się światła dzienne.
-
[B7 BLB] Silnik zaczął szarpać przy ruszaniu z pierwszego biegu
tak od tego samego.