Treść opublikowana przez aju
-
xxx
- [ALL] zimówki do 1200zł
wczoraj dostałem od żonki komplecik Pirelli Sottozero (205/55-16)- [ALL B5] Swap z 2,5 TDI na 1,9 TDI
wiązki się zmienią, rezania będzie co niemiara- Czy przy 130tkm przebiegu warto wycinać katalizator w A4 B5 1.6?
sprawdź oczkami i rączkami- Grupowy chip + hamownia Geko Cars, Poznań
wstrzymajcie sie jeszcze chwile bo mam pewna watpliwosc, jesli sie potwierdzi to ja opisze- [B5 AJM] Nie można uruchomić silnika, wyładowany akumulator
może w sline b5 tak jest jedź z tym do mechanika i zobacz w końcu czemu wszyscy się śmieją z Twojego Sline w b5 :gwizdanie:- [B5 AJM] Nie można uruchomić silnika, wyładowany akumulator
coś sporo- [B5 1Z] Moja 1.9 TDi FULLL WYPASSSSSSS HEHEHEHEHEHHE
no też nie rozumiem jak se coś można sprejem w macie umalować poza np trzonkiem od łopaty- Reflektory zespolone po II lifcie - rezanie i montaż
te lampy z linku są mocno średniej jakości, u znajomego z pracy pojawiły się mini pęknięcia na obudowie po 2 miesiącach użytkowania, pomijam już wygląd- [ALL B5] Przeciągnięcie kabla do kabiny + montaż CB radia
Po przejściu na zasilanie prosto z aku nie słyszę już zakłóceń od wycieraczki tylnej. Oraz do radia dochodzi większy prąd (chyba o 0,2v~) więcej niż przez zapalniczkę co by skutkowało większą mocą A co do radyjka to polecam wszystkim! wycina praktycznie wszystkie zakłócenia na ASC. niestety gdy mam SQ w trybie manualnym to do ok "godziny 10" na sq słychać xenony w radiu, ale bardzo delikatnie.- [B5 AGB] Rodzinne kombi Kaliego
dla mnie koniec tematu, to jest Twoje auto robisz z nim co chcesz, wydaje mi się że sam wiesz że nie służy to silnikowi to nawet mało powiedziane, będziesz z nim robił co chciał i tyle. Zakończmy temat bo do niczego on nie doprowadzi poza bluzgami i pierdoleniem że zupa była za słona- [ALL B5] Podgrzewane lusterka
wątpię że tak jest- [B5 1Z] Moja 1.9 TDi FULLL WYPASSSSSSS HEHEHEHEHEHHE
nie ma to jak chrom na metry, wersja madafakaprzylepiec, dla mnie zeszpeciłeś wkład pracy, tym grilem i tym na gumochromoem w zderzaku, no ale to Twoje auto i Tobie ma się podobać- [ALL B5] Przeciągnięcie kabla do kabiny + montaż CB radia
to nie tylko instrukcja, dodatkowo na większości forum CB polecają instalację bezpośrednio pod aku co powoduje zmniejszenie do minimum zakłóceń z instalacji auta. Poza tym nie ingeruje w instalacje auta- [ALL B5] Przeciągnięcie kabla do kabiny + montaż CB radia
Witam Jako że nie pasowało mi zasilanie CB radia z zapalniczki, potrzebna mi ona jest np do nawigacji, a poza tym wygląda to mocno średnio a do tego potrafi wprowadzać niepotrzebne zakłócenia w odbiorze, postanowiłem poprowadzić zasilanie tak jak karze producent radia czyli bezpośrednio z akumulatora (zarówno + jak i -) - Zaczynamy od ściągnięcia plastikowego podszybia (ściągamy gumową uszczelkę i wyciągamy do siebie plastikowe podszybie. (w starszych audi nie ma tego plastiku więc przechodzimy do następnego etapu - znajdujemy gumowy trójkąt między akumulatorem a zbiorniczkiem płynu hamulcowego - robimy w nim dziurę i wkładamy trochę kabla do środka - następnie w środku odkręcamy plastikowy element pod kierownicą wraz z oświetleniem podłogi, tu za pomoc dziękuje koledze k0za link do tematu z rozebraniem elementu http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_wyciagniecie_zapalniczki_auta_po_2lifcie-t95642.0.html - nasz kabel zobaczymy na górze sporo nad pedałami od strony tunelu środkowego - montujemy go wg pomysłu tak aby nie latał swobodnie i żeby się nie urwał czy przetarł, kierujemy go w stronę dołu tunelu środkowego. - przeciągamy kabel na stronę pasażera (jeśli chcemy mieć radio montowane w miejscu jak w tym temacie, jeśli nie to kierujemy kabel w odpowiednie dla nas miejsce) - na końce kabla montujemy szybko złączki, tak samo na końcówki kabli z CB radia (końcówka żeńska na jednej i męska na drugiej) izolujemy konektorki i sczepiamy razem. Dzięki temu będziemy mogli wyjąć radio z auta bez cięcia kabli. - wsadzamy CB między siedzenie pasażera a tunel środkowy (najłatwiej idzie od przodu fotela nie od góry) radio trzyma się tam pewnie i nie trzeba nic wiercić ani niszczyć, na czym mi zależało - nadmiar kabli chowamy i ładnie układamy w sposób niewidoczny pod fotelem - teraz musimy podłączyć kable pod akumulator, na kablu plusowym założyłem 10A bezpiecznik, który nie chroni radia, a chroni przed pożarem instalacje i auto w razie przerwania czy przetarcia izolacji na kablu +, radio ma swój bezpiecznik oryginalnie założony na kablu. - jako że nigdzie nie mogłem dostać ramki na bezpiecznik typowo samochodowy, zrobiłem sobie mocowanie sam. - teraz zajmujemy się stroną estetyczno ochronną, ja zrobiłem to tak, każdy może to zrobić po swojemu albo w ogóle tego nie robić - peszelki (te plastikowe osłonki) sklejamy w paru miejscach izolacją lub ściskamy małymi opaskami zaciskowymi - na końce kabli które przykręcimy do klem akumulatora nakładamy konektorki, ja użyłem otwartych w celu ich szybkiego montażu/demontażu. - montujemy kable do biegunów akumulatora, układamy kable według potrzeby i już możemy składać podszybie - sprawdzamy czy radio się włącza - i już można się napić piwa- [ALL B5] Wyciągnięcie zapalniczki (auta po 2lifcie)
pochwalę się jak przeciągnę [br]Dopisany: 26 Wrzesień 2009, 13:33_________________________________________________ dałem radę, dzięki za pomoc i browarek masz u mnie- [B5 AJM] Kopci na czarno , czy to pompowtryski ?
mi się wydaje (na podstawie passata na pd) że gdy pomka szwankuje to wtedy rzuca silnikiem, dziwnie chodzi itp Kiedyś czytałem że dziurę w dolocie można stwierdzić za pomocą vagu (bo tak rozumując, doładowanie się zmniejsza bo gdzieś jest ubytek ciśnienia. Najczęściej dolot uszkadza się w rurze gumowej za turbo w kierunku dołu silnika (taka pokrzywiona) lub na złączce kolo egr (na górze) Kiedyś szukałem ze znajomym dwa razy bo pęknięcie się maskowało na brudzie i uwidaczniało tylko wtedy gdy je się nacisnęło lub węże puchły od doładowania- [B5 AJM] Kopci na czarno , czy to pompowtryski ?
VAG wyrzuci chyba błąd po którym można stwierdzić nieszczelność w układzie- [ALL] zimówki do 1200zł
NIE, bo nie wiedziałem o tym, już szukam i zadaję pytanko- [B5 AGB] Rodzinne kombi Kaliego
a z jakiej racji? przecież to jego auto i może nawet w nim robić kupę jak ma ochotę, tu chodzi bardziej o to że pisze się że dba i takie różne sprawy a później się okazuje na youtubie jak się dba Dla mnie wystarczyło by się odezwanie właściciela w tej sytuacji, co mu odbiło żeby tak zrobić, ja nawet po pijaku nie wymyślił bym tak "fajnego" pomysłu- [B5 AJM] Zbyt wysoka temperatura płynu chłodzącego
szczerze to nie mam pojęcia!- [ALL] zimówki do 1200zł
rozmiar jest mi obojętny, byle wszedł w obniżoną o 4cm audi a4 Oryginalnie jest 205/55-16 może być taki rozmiar lub chętnie wziął bym coś 195~jeśli jest taki zamiennik- [B5 AGB] Rodzinne kombi Kaliego
opiłki?- [B5 AJM] Zbyt wysoka temperatura płynu chłodzącego
no mógł, zawsze może....- [B5 AGB] Rodzinne kombi Kaliego
dałem mu - [ALL] zimówki do 1200zł