Treść opublikowana przez gregson
-
Opóźniona reakcja rozrusznika względem kluczyka.
Cześć, Też mam podobną sytuację. Dzieje się tak tylko jak temperatura jest poniżej zera. Po odpaleniu i np natychmiastowym zgaszeniu takiego problemu juz nie ma. Dziwna sprawa.
-
[B6 AWX] Złamana prowadnica bagnetu do pomiaru poziomu oleju
ciągniesz go góry nic nie kręcisz też mi się uje**bała we wtorek najlepiej wciśnij kawałek jakiejś czystej szmatki w otwór coby nic ci tam nie wpadło jak będziesz ściągał ta część co została na dole, bierzesz kombinerki łapiesz i ciągniesz
-
[B6 AWX] Zapalanie- problem
no tak ale miałeś to za każdym razem jak odpalałeś ?? bo ja mam tylko raz rano no i tylko jak jest zimno później cały dzień bezproblemowo
-
[B6 AWX] Zapalanie- problem
to dlaczego jak temperatura zewnętrzna jest powyżej 5 stopni rozrusznik kreci natychmiast po przekręceniu kluczyka, no i jeszcze jedna uwaga po tym jak już auto odpali i je natychmiast zgaszę i ponownie uruchamiam już tego problemu nie ma dziwna sprawa
-
[B6 AWX] Zapalanie- problem
mam ten sam problem już 3 lata akumulator nie ma nic z tym wspólnego mam nowy i dzisiaj rano chwile musiałem poczekać jak będą mrozy będzie to ok 2 sekund
-
[B5 AJM] Uszczelka pod głowicą
sprawdź ciśnienie na każdym z cylindrów i będziesz wiedział
-
[B5 AVG] Ciężko działa wspomaganie
źle, świadczy to o zużytej pompie jeżeli nie masz żadnych wycieków wymień i powinna być poprawa
-
[B6 AWX] Szarpal pod odpaleniu, a teraz nie odpala ...
tak albo gdzieś jakieś lewe powietrze łapie, powiem tak ja zawsze jak zmieniałem filtr nigdy nie nalewałem do niego ON a niektórzy tak robią co jest całkiem mądre, silnik odpala bo paliwo w układzie jest po czym troszeczkę zaczyna się dusić nie gaśnie ale w tym czasie właśnie pompa tandemowa zdąży napompować cały filtr paliwem cały akcja trwa zaledwie 10 sek a więc pompa tandemowa jest dość wydajna i jeżeli pokręcisz rozrusznikiem dłuższą chwilę wydaje mi się że auto powinno się odezwać
-
[B6 AWX] Szarpal pod odpaleniu, a teraz nie odpala ...
ta pompa nie działa ciągle już kiedyś na jakimś forum ten problem był poruszany po czym przy wymianie filtra paliwa sam osobiście sprawdzałem czy jest to prawdą i się okazało że tak, przekręcając kluczyk napompowała może około 0.1 litra. Jej zadaniem jest tylko uzupełnienie filtra zawsze trochę może się z niego cofnąć po dłuższym postoju jak już silnik pracuje rolę pompowania paliwa przejmuje pompa tandemowa może z nią coś jest nie tak
-
[B5 AFN] "Buczenie" pompy wspomagania po wymianie płynu
też mi pompa wyła i nie była to wina zbiorniczka ani zapowietrzania się układu tylko samej pompy, a tak ogólnie to nie wiem dlaczego u niektórych osób odpowietrzanie trwa 10 min a nawet dłużej. Zbiorniczek jest wyżej niż maglownica i pompa wspomagania, zalewając zbiorniczek płynem zalewasz resztę można pokręcić kierą ale wydaje mi się to zbędne, układ ten się sam odpowietrza będzie łapał powietrze jak będzie mało płynu nieszczelna maglownica lub połączenia przewodów
-
[B6 AWX] Szarpal pod odpaleniu, a teraz nie odpala ...
z tego co mi się wydaje to tutaj takowego wtrysku sterującego nie ma to jest PD wszystkie pompki są identyczne, sprawdź korekcję i jak będzie ok to podejrzewam że się zapowietrza układ przez noc bo z tego co piszesz to objaw braku paliwa. Od czegoś musisz zacząć pzdr
-
[B6 AVF] Co ile wymiana filtrów ?
olej + paliwo + powietrze po przejechanych 10 tys
-
[B5 AVG] Ciężko działa wspomaganie
nie wiem jak się zachowa np maglownica jak dostanie większe ciśnienie czy się np. nie rozszczelni, ale chyba raczej wszystko powinno być ok
-
[B5 AEB] Brak płynu w układzie wspomagania
na pewno nie miało to dobrego wpływu na nią płyn jest potrzebny do sparowania elementu tłoczącego płaszczyzny i łopatek i nie tylko. Rozbierz tą pompę i będzie wszystko jasne
-
[B5 AVG] Ciężko działa wspomaganie
Pompy są w zasadzie takie same w sensie montażu do silnika różnica to inaczej ustawione kolanko zasilające pompę płynem, otwór w kole pasowym spotkałem 30mm i 31mm oraz wielkość koła no i ciśnienie tłoczenia zależne od tego jaka motorownia Miałem okazję porównać prace wspomagania pomiędzy moim audi a seatem i skodą przed wyminą pompy i po wymianie. Teraz działa lżej niż w tych autach. Pzdr
-
[B5 AVG] Ciężko działa wspomaganie
ja zalałem tym samym, płym był czysciutki jak łza
-
[B5 AVG] Ciężko działa wspomaganie
ja po wymianie płynu różnicy w zasadzie żadnej nie zauważyłem. Wymiana płynu nie wiele da jak coś jest nie tak z układem ale wymień może akurat uzyskasz efekt
-
[B5 AVG] Ciężko działa wspomaganie
Nie wiem jak w twoim wypadku działa wspomaganie ale u mnie jak auto był dobrze rozgrzane to zdarzało się że na postoju kręcenie kierownicą było porównywalne do kręcenia na wyłączonym silniku czyli dość ciężko. Jeżeli masz podobne objawy i zero wycieków to moim zdaniem na 100% pompa do wymiany. Tam w zasadzie nie ma więcej co wymieniać jest tylko pompa maglownica i wąż ciśnienia z jakąś kryzą na środku
-
[B5 AVG] Ciężko działa wspomaganie
link do aukcji http://allegro.pl/pompa-wspomagania-audi-a4-a6-vw-passat-b5-b6-nowa-i1685758634.html porównując ją z oryginałem wygląda identycznie mianowicie wszystkie loga na niej nabite są identyczne jak na starej czego jej brak to nalepki, wydaje mi się że warto w ASO nowa kosztuje około 1000zł a zamienników z tego co czytałem nie ma sensu kupować
-
[ALL B6/B7] Pompa wspomagania.
poszukaj na allegro mi ostatnio udało się wyrwać nową oryginalną pompę za 229PLN
-
[B5 AVG] Ciężko działa wspomaganie
a więc pompy do wymiany panowie szczerze to też się długo wahałem nad wymianą a po całym zabiegu jak ręką odjął. Pompę dorwałem z allegro niby oryginał ZF za 229 zł z tego co pamiętam koleś miał ich dużo
-
[B5 AVG] Ciężko działa wspomaganie
podejrzewam, że jak wspomaganie ciężko działa i brak wycieków to pompa jest do wymiany. Ile macie wylatane w autkach u mnie po prostu przyszedł na nią czas[br]Dopisany: 25 Lipiec 2011, 14:48_________________________________________________ żeby tą różnicę zuważyć auto musi być rozgrzane w moim wypadku czasami wszystko było bez większych problemów ale czasem na parkingu było tak ciężko pokręcić kierą porównywalnie do kręcenia na wyłączonym silniku
-
[B5 AVG] Ciężko działa wspomaganie
Podpinam się pod temat miałem podobny przypadek wspomaganie ciężko zaczęło pracować wymieniłem płyn nic nie pomogło jak się okazało przyczyną była zużyta pompa wspomagania, którą wczoraj wymieniłem z efektem zadowalającym. W moim przypadku pompa już zaczynała wyć powyżej 1500 obrotów. Po rozebraniu starej pompy widoczne ogromne jej zużycie nie ma co się dziwić 225 kkm wylatała. Pzdr [br]Dopisany: 24 Lipiec 2011, 10:18_________________________________________________ Sprawdź sobie na postoju czy przy zwiększeniu obrotów silnika kręci się lżej jak tak to raczej ewidentna wina pompy kwalifikującej się do wymiany
-
[B6 AVF] Kopci jak zimny
sprawdź korekcje wtryskiwaczy jak czujesz zapach ropy może leja i jej nie spala, sprawdź też ciśnienie w cylindrach będziesz wiedział w jakim stanie jest silnik powinno wynosić 31 bar a poniżej 26 bar (taka chyba jest dolna granica jak mi się wydaje) nie jest dobrze, zdejmij dolot na dole przy turbo zobacz czy nie ma luzu wirnik, ale jak twierdzisz że czuć ON to ewidentnie coś z paliwem. Jak ogarniesz daj znać co i jak
-
[B6 AWX] Obieg powietrza
dzięki za info zrobiłem wszystko zgodnie z zaleceniami i dalej bez zmian, nie ma też żadnych błędów VAG Number panelu to: 8E0 820 043 H. z kablami raczej wszystko jest w porządku przy wyłączonej klimatyzacji działa tak jak powinno.