Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Kopci jak zimny


sonyy24

Rekomendowane odpowiedzi

Jak na niebiesko to znaczy że bierze olej, jedź do dobrego mechanika jak najszybciej, szkoda motoru :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedź do mechanika bo tak to będziesz gdybał co i jak. Metaliczny podźwięk -> zobacz w tym dziale jest temat z nagraniami i sobie posłuchaj czy u Ciebie jest to samo. Wątek ma chyba ponad 60 stron gdybania i nie został rozwiązany. Ale skoro kopci na zimnym na niebiesko i turbina wydaje dźwięk to ja już bym jechał do mechanika. Ubywa Ci oleju. Ile na ile km ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2mm po 2kkm to ciut dużo. A możesz jeszcze spróbować odkręcić tą rurę na turbo i zobacz czy będzie tam stał olej i jak dużo. Przy okazji możesz sprawdzić luzy na wirniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki :)[br]Dopisany: 20 Czerwiec 2011, 12:35_________________________________________________Witam panowie wroce do tego tematu. Bylem u mechaników i żaden z nich nie potrafi powiedzieć od czego tak może być. Jak zimny to kopci na taki szaro-niebieski dym i czuć w spalinach taki jakiś zapach ropy. Podpinali pod kompa wszyscy i nic. Wszystko w normie. [br]Dopisany: 27 Czerwiec 2011, 11:13_________________________________________________Witam panowie wroce do tego tematu. Bylem u mechaników i żaden z nich nie potrafi powiedzieć od czego tak może być. Jak zimny to kopci na taki szaro-niebieski dym i czuć w spalinach taki jakiś zapach ropy. Podpinali pod kompa wszyscy i nic. Wszystko w normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie trzeba zwrócić uwagę na wtryski,

spotkałem się z tym, że auto nie brało oleju a kopciło na niebiesko z tym, że smród był jak ze starego Jelcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki :)[br]Dopisany: 20 Czerwiec 2011, 12:35_________________________________________________Witam panowie wroce do tego tematu. Bylem u mechaników i żaden z nich nie potrafi powiedzieć od czego tak może być. Jak zimny to kopci na taki szaro-niebieski dym i czuć w spalinach taki jakiś zapach ropy. Podpinali pod kompa wszyscy i nic. Wszystko w normie. [br]Dopisany: 27 Czerwiec 2011, 11:13_________________________________________________Witam panowie wroce do tego tematu. Bylem u mechaników i żaden z nich nie potrafi powiedzieć od czego tak może być. Jak zimny to kopci na taki szaro-niebieski dym i czuć w spalinach taki jakiś zapach ropy. Podpinali pod kompa wszyscy i nic. Wszystko w normie.

:disgust:

To podjedz do kogoś z VAG'iem. Zrobisz kompletne logi i się zobaczy, co mu dolega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź korekcje wtryskiwaczy jak czujesz zapach ropy może leja i jej nie spala, sprawdź też ciśnienie w cylindrach będziesz wiedział w jakim stanie jest silnik powinno wynosić 31 bar a poniżej 26 bar (taka chyba jest dolna granica jak mi się wydaje) nie jest dobrze, zdejmij dolot na dole przy turbo zobacz czy nie ma luzu wirnik, ale jak twierdzisz że czuć ON to ewidentnie coś z paliwem. Jak ogarniesz daj znać co i jak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby sprawdzić czy na 100% leją to raczej tylko demontaż i do pompiarza, ale wcześniej spróbuj zalać jakiś lepszy płukacz do układu paliwowego, ew. zmienić miejsce tankowania

rozumiem , że po za dymieniem na niebiesko nie ma innego problemu z silnikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego sonyy24 mam pytanie czy auto dymi cały czas czy tylko po przy gazowaniu. U mnie było tak że jak chwilę pochodziło to po dodaniu gazu waliło na niebiesko przez chwilę i było ok ale jak trochę pochodził to znów kopcił aż temp. doszła do 70 i było ok, oczywiście silnik brał olej. W końcu turbo padło i trzeba było wstawić drugie dobre co od razu wyeliminowało problem. Turbo pompowało dobrze ale puszczało olej i to powodowało dymienie na niebiesko.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.No musze stwierdzić ze zrobilem po wymianie oleju 2,5 tyś km i jakies 5 mm na miarce oleju nie mam.Kopci jak jest zimny do puki się nie zagrzeje i do tego jakiś taki metaliczny dżwięk jest jak się puszcza nogę z gazu. A to przecież nie jest Star :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest na pompo wtryskach ale u mnie w afnie po zrobieniu softu tez mialem niebieski dymek nie wiedzialem co jest az w koncu trafilem na okazje zamiany wtryskow na 216 i problem zginął, wiec uważam że u ciebie moze byc podobnie pompo wtryski do wymiany lub regenaracja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też obstawiam turbinę. Odma by chyba tyle oleju nie puściła ??

Podjedź do jakiegoś zakładu gdzie się zajmują turbinami i niech Ci sprawdzą. Sam też możesz sprawdzić luzy. Odkręć rurę i zobaczy czy na wirniku wyczuwasz luzy poprzeczne i wzdłużne i jak duże. O ile poprzeczne są dopuszczalne - nieduże, o tyle wzdłużny już najmniejszy kwalifikuje turbo do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim

Podepnę się pod temat bo bez sensu zakładać na nowy wątek

audi a4 1.9 tdi 2007 2008 przelot 150 tyś ostatni serwis w DE 138 tyś

U mnie też jest niebiesko szary dym... tylko że..

jest taki makament że dymi dopiero gdy pochodzi na jałowych obrotach .. ;(

gdy startuję zimnym odrazu na trasę nawet bączka nie puści..

a wystarczy ze od domu do drogi dojadę bez gazu około 5 minut bo u mnie dziury

to jak wyjeżdżam na drogę to fioletowo dym że świata nie widać.

natomiast jak już ma 70 stopni i stoję czasami w korku to znów potem sadzi z tłumika szarym dymem... :confused4: :confused4:

Dodam że oleju ubywa ale tylko jak się po mieści gdzieś depnie jak trochę zimny , na trasie ani grama..

ma ktoś jakieś pomysły?? byłem u mechaniora ale niestety nic nie znalazł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...