Treść opublikowana przez malik
-
Walka z dopalaczami - Wasze zdanie
A co bracia biorą jeśli można wiedzieć? To co oni biorą to pikuś. Ale co on bierze, że takie brednie wypisuje? :doh1: Wracając do mojej wypowiedzi z poprzedniej strony (bo widzę, że Tobie umknęła). Idąc tym tropem to należy ich również wysterylizować i odebrać prawa wyborcze. Bo są tak głupi i niedojrzali, że nie powinni mieć możliwości wychowywać dzieci czy decydować o przyszłości kraju. Czy może to zbyt błache decyzje w porównaniu do wyboru czym się truć?
-
Walka z dopalaczami - Wasze zdanie
Człowieku gdzieś Ty mieszkał? Czy znowu naczytałeś się bajek w sieci?
-
Walka z dopalaczami - Wasze zdanie
Aha, kolega jest widzę zwolennikiem dyktatury. W Europie mieliśmy paru takich. Jakoś się nie przyjęli. No ale przecież właśnie chcesz żeby mi zakazano zaostrzając prawo w zakresie używek, zamykając sklepy z dopalaczami, itd. Zrobię wszystko żeby moje dziecko było dokładnie uświadomione co do skutków działania takich substancji i będę popierał dostępność ich tylko dla osób pełnoletnich. Tutaj to już pojechałeś. Piszesz po swoich doświadczeniach czy naczytałeś się bzdur w internecie?
-
Walka z dopalaczami - Wasze zdanie
No ale jaki sens? Kto Ci zabroni wejść do kolejnego klubu żeby się "upodlić do końca"? To czemu 18 latek ma prawo wyborcze? Czemu może ożenić się i mieć dzieci? Czy do takich decyzji nie jest potrzebna dojrzałość? Czy te decyzje są bardziej błache od dokonania wyboru czym się truć? Wg. Ciebie jaka powinna być w takim razie granica dojrzałości? A może ta nasza dzisiejsza niedojrzałośc wynika własnie ze zbyt dużej opiekuńczości państwa i decydowania o tym co jest dla nas zdrowe, dozwolone, legalne?
-
Walka z dopalaczami - Wasze zdanie
A biorąc "pod włos" wszystkich gloryfikujących alkohol ponad narkotyki. Jak zareagowaliście na pomysł kościoła katolickiego wprowadzenia częściowej prohibicji na sprzedaż alkoholu na stacjach benzynowych czy sklepach nocnych po godzinie 22:00? :gwizdanie:
-
Walka z dopalaczami - Wasze zdanie
Ale przecież nikt nie neguje tego, że używki powinny być dostępne od 18 czy (jak to w wielu krajach) od 21 roku życia. Sklepy z dopalaczami również sprzedawać mogły swoje specyfiki tylko pełnoletnim. Zawiodły mechanizmy kontroli. Ale (tak jak już to ktoś tutaj napisał) jeśli przyłapiemy gówniarza z wódką to mamy zamykać od razu wszsytkie sklepy monopolowe w kraju? Niech będą gigantyczne kary dla placówek, które zostaną przyłapane na sprzedaży nieletnim. Ale dorośli niech decydują sami za siebie. Dlaczego rząd chce decydować za mnie czym mogę się truć a czym nie?
-
Walka z dopalaczami - Wasze zdanie
Metafora, analogia... trudne słowa
-
Walka z dopalaczami - Wasze zdanie
Dokładnie jak z każdym nałogiem. Nawet abstrahując od przytaczanego tu już do zrzygania alkoholu. Jakie rzeczy z ludźmi wyprawia np. taki hazard. Jeśli ktoś jest podatny na tego rodzaju uzależnienia to zawsze się stoczy i potrzebuje leczenia. Ktoś kto okazjonalnie pali trawę, zagra w texas holdem czy wypije szklankę burbonu ale doskonale funkcjonuje również bez tych "umilaczy" nigdy nie będzie miał problemu z tym, że zniszczą mu życie. BTW: Podobno coraz bardziej niebezpiecznym nałogiem staje się internet. Czy czujecie już skutki odstawienia gdy nie macie dostępu przez parę dni do forum czy maila?
-
Walka z dopalaczami - Wasze zdanie
W monopolowym też nie ...
-
Walka z dopalaczami - Wasze zdanie
Malik, brałeś kiedykolwiek twarde dragi, że takie rzeczy opowiadasz? Mówię tu a amfie czy koksie? Widziałeś kiedyś kogoś w zapaści po dragsach? Nie sądzę. Tutaj chodzi o to co szybciej zabija. Dopalacze czy dragi po wzięciu nieodpowiedniej dawki zabijają po 20 minutach. Alkoholem trujesz się, tygodnie lub miesiące, a papierosami lata. Niewspółmierne porównania. Widzę, że tego nie dostrzegasz. Thom4s, a rozumiem, że Ty brałeś te "twarde" narkotyki jak amfa czy koks. Czy tylko czytałeś o nich w internecie? A może pracowałeś na jakimś ostrym dyżurze, że piszesz o zapaściach po dragsach? To na pewno widziałeś też ludzi w zapaściach po alkoholu czy zmiksowaniu jednych i drugich. Takie same skutki (zgon) ma przedawkowanie zarówno jednej jak i drugiej używki. Odwołuję się znowu do statystyk, w tym roku do tej pory mamy 60 zgonów nieletnich po przedawkowaniu alkoholu. Alkohol zabija powoli? Aha, czyli dlatego jest lepszy? A co to wogóle za różnica jeśli końcowy wynik jest taki sam? (zgon) Śmiertelna dawka alkoholu zaczyna się już od 3 promili we krwi. Obojętnie jak szybką ją przyjmiesz. Tak samo dotyczy to alkoholu czy jakiejkolwiek innej używki. Do czego zmierzam. Spójrz na mój pierwszy post w tym wątku. http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=162657.msg1875591#msg1875591 Nie chodzi tutaj o gloryfikację narkotyków. Chodzi o hipokryzję rządów, które decydują za nas czym powinniśmy się truć a czym nie wprowadzając prohibicję na niektóre używki. Uważają, że całkowicie legalnie mogę zapić się na śmierć a zaćpać nie. Niestety skutki prohibicji są zupełnie odwrotne od zamierzonych. Skutkuje natomiast liberalizacja prawa.
-
Walka z dopalaczami - Wasze zdanie
Ale Ty nie wiesz czy tylko udajesz, że nie wiesz co ludzie wyprawiają po alkoholu. Niektórym włącza się gigantyczny agresor. Najwięcej patologicznych zachowań ma miejsce właśnie u alkoholików. Prawdziwe dramaty. Poza tym co to za niewspółmierne porównanie browara do prochów? To tak jakbym porównywał zachowanie kolesia, który wyjarał 4 jointy z kimś kto napruł się denaturatem? Nie ta skala.
-
Walka z dopalaczami - Wasze zdanie
Bzdura i stereotypy. Następstwa intoksykacji są bardzo często podobne. Tak samo ludzie wyprawiają równie głupie rzeczy pod wpływem narkotyków i alkoholu. Znaczne przedawkowanie w oby przypadkach ma śmiertelne skutki. Cały czas pokutuje jednak stereotypowe twierdzenie, że skoro alkohol jest zalegalizowany to ci co go pija sa w porządku a ci co palą trawę już nie. Ale dlaczego ci którzy decydują o legalizacji wiedzą co jest dla mnie dobre a co nie? Dlaczego również niektóre rządy zalegalizowały narkotyki a niektóre nie? Zadam również pytanie dlaczego alkohol jest zdelegalizowany w wielu państwach na świecie? Jeszcze raz polecam dokładnie obejrzenie wywiadu z tego posta http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=162657.msg1875591#msg1875591 Prohibicja czegokolwiek jest błędem.
-
Walka z dopalaczami - Wasze zdanie
No to jak to u Ciebie z tym koksem w końcu? [br][br] Taaaa? A jarałeś kiedyś marchewkę? A Ty? Galka muszkatolowa fajnie dziala :gwizdanie: (ale nie palenie) Wciera się w napleta?
-
Walka z dopalaczami - Wasze zdanie
To syf, tamto syf. Dla mnie Luksusowa czy inny Smirnoff to syf i wolę JD ale zaraz nie dre ryja, że trzeba je zdelegalizować bo mi dziecko się zatruje:gwizdanie:
-
Walka z dopalaczami - Wasze zdanie
No to jak to u Ciebie z tym koksem w końcu? [br][br] Taaaa? A jarałeś kiedyś marchewkę?
-
Walka z dopalaczami - Wasze zdanie
Mam znajomych, którzy nie mogą oderwać się od alkoholu i napieprzają go codziennie wieczorem po kilka drinków zasypiając pijani na kanapie. Nadal twierdzą że nie są uzależnieni. Tylko w tym roku zapiło się na śmierć 60 osób nieletnich. Kilka zginęło po przedawkowaniu dopalaczy i nagle wielka afera. Ciekawe. Sklepy z dopalaczami to legalnie działające placówki. Z kasami fiskalnymi na które nabijany jest VAT. Ciekawe jaką dolę dostał skarb państwa z tytułu nie tylko podatku VAT ale też PIT. Na pewno niemałą.[br]Dopisany: 07 Październik 2010, 12:04_________________________________________________ Andy, poczytaj statystyki a nie wypisujesz tutaj jakieś swoje "widzimisie". Przestępczość związana z narkotykami w Holandii jest głównie importowana i polaga na "traffikowaniu" tychże do krajów ościennych gdzie nie ma legalizacji.
-
Walka z dopalaczami - Wasze zdanie
Idąc tym trope to może zdelegalizujmy ziemniaki i marchewkę? To wkońcu takie same roślinki jak konopie. Ale pomyśl jaka część sprzedawana jest na targu bez odprowadzenia podatku dla państwa. A ile ludzi hoduje sobie te rośliny pod domem nie kupując w sklepie. O zgrozo!
-
Walka z dopalaczami - Wasze zdanie
Kolego, popatrz na statystyki ze Szwajcarii i Portugalii. Obejrzyj dokładnie filmy które wkleiłem. Dodatkowo zobacz ten materiał: Narkotyki zawsze były, są i będą. W różnych postaciach. I nic z tym nie zrobisz. Wojny z nimi żadne państwo dotąd nie wygrało prohibicją. Prohibicja tylko zwiększa popyt bo zakazany owoc smakuje lepiej. Szczególnie ludziom młodym. Liberalizacja prawa ma dokładnie odwrotne skutki. Wszelkie nakazy i zakazy sprzyjają patologiom, rozwijają podziemie i nabijają kabzę gangsterom. Vide ustawa antyaborcyjna.
-
Walka z dopalaczami - Wasze zdanie
Wszystkie narkotyki powinny zostać zdekryminalizowane. Prohibicja na cokolwiek powinna zostać zniesiona. Prohibicja tylko napędza czarny rynek, zorganizowaną przestępczość i bogacenie się mafii. Wszystkie przykłady krajów, które poszły drogą nawet częściowej legalizacji narkotyków (portugalia, holandia, szwajcaria, czechy) pokazują, że spożycie spadło, z ulic zniknęli dealerzy a liczba zgonów spowodowanych przedawkowaniami również spadła. Bardzo polecam poniższe 3 filmy. Obejrzyjcie je w całości. Emerytowany policjant z USA, pracujący ponad 14 lat w wydziale antynarkotykowym opowiada o tym do czego tak na prawdę doprowadziła prohibicja narkotykowa i dlaczego teraz stoi na czele organizacji lobbującej za legalizacją narkotyków w USA. Jack Cole o narkotykach (1/3) Jack Cole o narkotykach (2/3) Jack Cole o narkotykach (3/3) Oczywiście zgadzam się z tym, że sprzedaż tego rodzaju substancji powinna być dozwolona tylko osobom pełnoletnim bo tylko w ten sposób można przyjąć, że wybór co do spożycia dokonowany jest w sposób w miarę "świadomy i odpowiedzialny".
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
OMG! http://www.dailymotion.com/swf/video/xf2pa0_nadine-jensen-tub_sexy?additionalInfos=0
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
O jeeeeebane :jerk: Od 2 minuty fajny poślad w akcji :naughty: Minałem się z powołaniem.
-
W co kto gra (X360 & PS3) ?
Przegięcie z tą ceną. Szczególnie że to tylko fotel i stelaż. Elektronikę trzeba dokupić. Poza tym miejsce na dźwignię zmiany biegów jest po złej stronie Lepiej już chyba znaleźć fotel kubełkowy na allegro i zrobić konstrukcję samemu. http://allegro.pl/fotel-kubelkowy-na-kjs-wrc-komplet-z-szynami-i1259114173.html
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Będę przez moment.
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Zwalę na kolegę z Nadarzyna
-
[ALL B7] Przerobka audi A4 B7 na RS4
No cóż. Ciekawy projekt ale moim zdaniem nic z tego nie będzie ze względu na koszty :gwizdanie: Ale mimo wszystko życzę POWODZENIA Gdyby Ci jednak wyszło (w co wątpię) to wklej jakieś foty