Treść opublikowana przez malik
-
PLAZMA, LCD czy LED ? jaki telewizor ?
Kolego SIXIU, czytanie ze zrozumieniem to cenna umiejętność. Niestety chyba tobie obca Co do większego zużycia energii przez plazmy to operujesz ogólnikami gdzieś tam zasłyszanymi być może od pana w sklepie, być może od kolegi. Dane umieszczane przez producentów na tabliczkach znamionowych dotyczą poboru mocy przy jednolitym, białym obrazie. Sytuacji, która tak na prawdę występuje bardzo rzadko. Znowu odsyłam do poczytania o technologii wyświetlania obrazu przez plazmę i LCD. Plazma świeci osobnymi komórkami (pixelami), które w zależności od sceny pobierają więcej energii lub wogóle. LCD świeci zawsze całą matrycą a maska z ciekłego kryształu tak na prawdę tylko przysłania nam matrycę. Teoretycznie więc, przy ciemnych scenach plazma będzie zużywać nam mniej prądu niż LCD. Zgadzam się, że LED tutaj jest bezkonkurencyjny. Jednak to nadal zwykły LCD z całą masą wad charakterystycznych dla tej technologii tylko z mniej energożernym podświetlaniem matrycy. Co do "dynamiki" obrazu, na którą się powołujesz to znowu pleciesz androny. Przeanalizuj sobie czasy odświeżania dobrych plazm i dobrych LCD. Zobacz mecz piłki nożnej w HD jak kamera próbuje podążać za lecącą piłką na LCD i plaźmie. Na plaźmie nigdy nie będzie charakterystycznego dla LCD smużenia. Kolejny mit - wypalanie. Żywotność ekranów plazmowych dzisiejszej generacji szacuje się na 80 - 100 tyś godzin. Wtedy zaczynają pojawiać się pierwsze oznaki zużycia. Przy kilkunastogodzinnym, codziennym oglądaniu daje nam to 20 lat. Gwarantuję ci, że za 10 lat będziesz miał już nowy TV i to nie dlatego, że by się zużył ale dlatego że wejdzie nowa technologia. Jest jeszcze cała masa innych argumentów popierających ekrany plazmowe. Zainteresowanych odsyłam tutaj http://plazma-lcd-fakty.pl/ Dodam jeszcze tylko jeden fakt. Jak wspomniałem dyskusja o LCD vs Plazma przewija się na tym forum kilka razy w roku. Wystarczy poszukać. Było kilku zagorzałych fanatyków LCD, którzy jednak po jakimś czasie przyznali rację, że gdyby teraz kupowali TV to zdecydowaliby się jednak na plazmę. Ci, którzy wybrali plazmę nie zgłaszali reklamacji. A wracając do Samsunga 50" za 3200PLN to subiektywnie oceniam, że ma najlepszy obraz z tych paneli które do tej pory użytkowałem. A jest to moja 4ta plazma. Na HDTV Polska zebrał świetne opinie i jeden z lepszych wyników stosunku ceny do jakości. Tyle w temacie.
-
PLAZMA, LCD czy LED ? jaki telewizor ?
Oczywiście. Zawsze powiedzą Ci to co sprawi, że poczujesz się lepiej, że kupiłeś to co kupiłeś. Moją 50tkę owszem mam podłączoną do Nki HD ale oglądam na niej również dużo programów w rozdzielczości SD. Moja subiektywna opinia nt. tego jak plazmy radzą sobie z sygnałem SD potwierdza ogólnoprzyjętą: że to własnie dla LCD/LED sygnał SD jest problemem i uwidacznia wady tej technologii. Doprawdy rzeczowe argumenty Rozumiem, że jesteś wielkim specjalistą w tym temacie. Miałeś w domu przynajmniej po kilka egzemplarzy każdej z tej technologii i możesz wystawić obiektywną ocenę. O, a dlaczego? Kumasz wogóle jakie są różnice w tych technologiach? W jaki sposób tworzony jest obraz w plazmach czy LCD (LED to tylko zmodyfikowany, bardziej energooszczędny sposób podświetlania paneli LCD). To w jakis sposób prezentowane są panele w "salonach firmowych" i jakie mają ustawienia obrazu, oraz to co sprzedawcy zachwalają wynika tylko i wyłącznie z tzw. programów aktywizacji sprzedaży czyli ile panowie w salonie mają prowizji ze sprzedaży danego modelu i jaki kit można wcisnąć frajerowi, ktory właśnie wszedł do sklepu Do autora postu: radzę żebyś poczytał gruntownie takie forum internetowe jak HDTV polska http://hdtvpolska.com Również pod kątem TV który zaproponowałem. Siedzą tam na prawdę tęgie głowy, które zęby zjadły na testowaniu różnych technologii. Tutaj jest forum motoryzacyjne pomimo tego, że temat dot. plazm i lcd przewija się regularnie
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Przy tak cennym "egzotyku" stan lakieru może decydować o znacznie większej sumie niż 30k PLN. A to czy mu to zwisa zależy od tego czy auto to dla niego obiekt kultu czy narzędzie służące do przemieszczania się z punktu A do B. I git. Widać coś Cię przekonało do takiego kroku. Nie wnikam już co
-
PLAZMA, LCD czy LED ? jaki telewizor ?
Bzdura, w marcu po kilkutygodniowym przerabianiu tematu kupiłem 50" Plazme Samsunga Full HD za około 3200PLN. Tutaj podobna: http://allegro.pl/item1172435227_samsung_50_ps50c530_100hz_full_hd.html
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Ale ja nie biorę tego do siebie. To że napisałeś o kolesiu, że ma "nasrane w głowie" czy, że jest "zboczony" to też tylko opinia a nie fakt. Rozumiem, że dla swojego auta absolutnie wystarczającym pakietem uznasz mycie na automacie z programem "wosk" i nic mi do tego. Natomiast właściciel auta za prawie milion PLN może potrzebować trochę więcej "finezji" Nie chodzi tylko o zaspokajanie własnej próżności przez to że samochód cały czas wygląda jak nowy. Chodzi również o to, że tak utrzymane i zabezpieczone auto zachowuje odpowiednio wysoką cenę przy późniejszej odsprzedaży.
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Nie mierz innych swoją miarą. Najprawdopodobniej tworzy dokładną cyfrową mapę grubości przeźroczystej warstwy lakieru z każdego panelu karoserii. Da mu to dokładną informację na temat tego ile z tej warstwy może spolerować aby zlikwidować np. dużą rysę w danym miejscu.
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Artykuł trochę naciągany bo takich "myjni" jest mnóstwo a autodetailing to jest normalny proces, który nikogo w cywilizowanym świecie nie dziwi. W naszym klubie też powoli zdobywa wyznawców. Oczywiście $11k to suma lekko przesadzona jak na nasze realia. Wynika w dużej mierze z klasy aut, które obejmowane są tego rodzaju "zabiegami" oraz dojrzałości rynku. Zbliżone efekty można uzyskać na naszych autkach za o wiele mniejsze pieniądze. http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=1514.0 Dla tych, którzy chcą pooglądać więcej fotek z efektów działań "spa" dla samochodów polecam showroom forum autodetailingu. http://www.detailingworld.co.uk/forum/forumdisplay.php?f=15
-
[ALL B6] Jak uruchomić kanały TV przez RNS-E
To do wywalenia. Możesz wstawić tuner cyfrowy. Poszukaj na ebay.de Zresztą w Polsce TV analogowa też przestanie działać do 2012. W mazowieckim nawet do 2011.
-
[ALL B7] Ramka na tablice rejestracyjną - zderzak S4
Były dokładnie omawiane te ramki wraz z numerami części i kodami kolorów. Poszukaj.
-
Jaki telefon dotykowy wybrać ?
Najszybciej znajdziesz na ebay.de
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Hehe... dzięki Starość nie radość
-
[S4 B8] Ładne chromowane "V6 T" na przedni błotnik
Sticker tuning
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
http://www.tvn24.pl/-1,1663644,0,1,lublin-kontra-reszta-stolice-wojewodztw-za-komorowskim,wiadomosc.html Hugo wstydź się! :gwizdanie:
-
[B7 BRB] Problem z ESP i zwalniajacym silnikiem
- Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe
A czy przypadkiem aplikator nie upadł Ci parę razy na ziemię?- SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
I tak do poznaniaków mamy jeszcze 600 stron- SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
4000 stron! f*ck YEAH!- [B6 AMB] 1.8T Q 345/300. bix, TV,FMIC,MFB8, 218km/353Nm/black piano/VFIZ
Małe sprostowanie. Jeśli nawiązujecie do mojej B6 to był to avant a nie sedan Owszem miałem w niej LEDy ale wyglądały tak: Co do LEDów do sedana to pomagałem założyć takie Adamoo. Wyglądały tak:- SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
No Panowie... jeszcze parę postów i mamy 4000 stron! Do roboty!- VIII Ogólnopolski Zlot Audi A4 Klub Polska - dyskusje
Chuuuujnia. Ja już nowe kąpielówki kupiłem do tego wypasionego basenu.- [B6 AGB] Pierwsze w Polsce B6 2.7L V6 biturbo S-line 486PS 590NM [str. 232]
To silnik z RS4 a nie z S4. Koleś nie wie co sprzedaje.- [ALL B5] Kierownica od audi TT lub S3 do A4 B5 pasuje ?
Od starego TT tak. Od nowego niestety nie.- SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Ilu facetów w jego wieku nie ma: - auta? - Niewielu - prawka? - Niewielu - żadnego majątku? - Niewielu - więcej niż 165 cm? - Niewielu - żony lub dziewczyny tylko ma kota? - Bardzo, bardzo niewielu - mieszka z mamusią? - Niewielu Dlaczego mężczyzna, który swoim podejściem do życia i zachowaniem reprezentuje niewielu, ma być Twoim prezydentem? Ilu ludzi powinno zagłosować na takiego kandydata? - NIEWIELU!!!- SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Te japońce mogłyby poźkowi i adamoo buty wiązać- SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Zależy co Ci bardziej się opłaca. Czy jego zniszczenia to więcej niż te Twoje 20% zniżki czy nie. - Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe