Treść opublikowana przez stempel72
-
[B6 AWX] Problem z ESP i ABS święcą sie kontrolki błędy
Może wystarczy je skasować ?
-
[B5 AJM] Stukanie podczas hamowania i ruszania
Może sprawdz przeguby wewnętrzne, miałem tak w Passacie, stukało wkurzało, mechanicy ręce rozkładali. Ale jeden mądry Pan wpadł na pomysł i profilaktycznie je wymienił i jak ręką odjął. Wyglądały na sprawne, żadnych luzów itp.
-
[ALL B5] Skrzypienie w przednim prawym kole
U mnie skrzypiała guma drążka stabilizatora. Objawy takie jak opisujesz, z tym że na mokrym skrzypiało , jak było sucho to było ok. Guma kosztowała ok. 50 PLN
-
[RS4 B7] A4 AVANT :)
To oto chodziło. Ja już mam tyle punktów, że jeszcze jedna wpadka i prawko idze do worka Kupiłem nowe oponki Dunlop Pro Race, tylko dziwi mnie dlaczego bieżnik ma 6,5 mm ? Chyba nominalnie to mają po 8 mm, nie wiem jak w tym przypadku.
-
[RS4 B7] A4 AVANT :)
A co to niby oznacza ?
-
[RS4 B7] A4 AVANT :)
Malik napisz czy dostałeś PW - bo często nie dochodzą.
-
[RS4 B7] A4 AVANT :)
Widzisz Barnaba najlepsze są proste rozwiązania a za resztę kasy można wysłać syna na kolonie i kupić drugi kpl. dywaników Buba, nie słysze klaksonów bo moja Kobra ma mocno wygłuszone wnętrze i audio też swoje robi
-
[RS4 B7] A4 AVANT :)
Kupowałem ostatnio koncentrat - po rozrobieniu 10 ltr. plynu i kosztował coś ok. 20 PLN. w ASO.
-
[RS4 B7] A4 AVANT :)
BangOlufsena słyszałem i Bose przy tym audio dopiero raczkuje Nie wiem jaki to model, ale montowany seryjnie w A8/S8. Barbara 1920-jeśli dasz za dywaniki 2400 PLN to gratuluje wyobrażni, po 2 m-cach i tak dywanik kierowcy leci do kosza, bo jest cieniutki. Te co kupiłem firma wykonuje na export dla niemców i są z weluru o grubości 8 mm z podkładką pod nogi. Mam setki ciekawszych wydatków, niż martwienie się takimi bzdetami.
-
[RS4 B7] A4 AVANT :)
Właśnie Policje też mocno razi. Odnośnie dywaników, to pewnie chciałbyś z napisem S4 ? Wiem, że koleś nie ma takiej matrycy, ale napewno ma Sline. Mam gdzieś ich foto, jak znajde to mogę podesłać.
-
[RS4 B7] A4 AVANT :)
Nie są ori, jak dowiedziałem się ile kosztują to dałem spokój Odnośnie jakości to są całkiem niezłe. Org. bardzo szybko się od pięt niszczą.
-
[B5 AQD] Wzrosło spalanie
Mam podobny problem w VR6. Mi wywala na Vagu błąd sondy L. i zły skład mieszanki. Czy musze wymieniać sonde, czy może to byc wina gazu - sekwencja. Też mam spalanie w mieście ok. 20 ltr. a w trasie jak dawniej ok. 8-9 ltr.
-
[RS4 B7] A4 AVANT :)
Zamówiłem takie dywaniki
-
[ALL B6] Obniżenie -30mm, a progi zwalniające/krawężniki itp itd
Co to "blomba" ?
-
[ALL B5] Wahacz położenia koła
Amortyzatory to już masz cieniutkie, sprawdz czy nie ciekną. Jeśli różnica w kącie wynosi 3 stopnie, to powinno Cię ściągać, przy różnicy 0.5 st. już ściąga. Mechanikowi nie chciało się robić kątów, bo to się wiąże z masą pracy, a on wziął tyle co za geometrie i ma w d... bo przy większym nakładzie pracy zarobił by tyle samo.
-
[B7 BNS] Dunlop - co oznacza ZR i opinia o tej oponce ?
To mi troszkę rozjaśniło.
-
[B7 BNS] Dunlop - co oznacza ZR i opinia o tej oponce ?
Pow. 240, a w opisie jest że Y czyli 300 km/h. A nie ma mowy o obciążeniu dopuszczalnym. Odnośnie że nie ma zbyt wielu opinii to ja nie znalazłem ani jednej. Dlatego spytałem tutaj. Może ktoś miał styczność z takimi. •Dla opon kategorii ZR maksymalne obciążenie podawane jest dla prędkości 240km/h. I nic nie rozumiem. To jakie ta opona ma dop. obciążenie ?
-
[B7 BNS] Dunlop - co oznacza ZR i opinia o tej oponce ?
Co oznacza ZR w opisie opony. Index prędkości Y to znalazłem że do 300 km/h, a tego ZR nie rozumiem. http://www.opony.pl/opona.aspx?oid=134307&rodzaj=1 Jaka jest opinia o tej oponie, bo w żadnym sklepie oponiarskim nie widzę na jej temat ani słowa.
-
[B6 AKE] Uszkodzony amortyzator z tyłu przy gwincie KW
http://www.jtng.pl/pokaz_podkat.php?idkat=36
-
[B5 ADR] Chciałbym pożyczyć ściągacz do sprężyn na terenie Wawy i okolic
W NorAuto ściągacz kosztuje 69 zł.więc chyba warto kupić. NA Alledrogo jest taniej. http://www.allegro.pl/item645120552_sciagacz_do_sprezyn_2_szt_sciagacze_hit.html
-
[B7 BNS] Wymieniał ktoś amortyzatory w RS4 ?
Serwis ASO Szewczyk sprawdzał auto i dostałem list z KulczykTradex, że jest OK. Właśnie dowiedziałem się, że panom mechanikom pękła zwrotnica. Lepiej tam niż na ulicy Już jedzie nowa z Poznania na ich koszt.
-
[B5 ADR] Chciałbym pożyczyć ściągacz do sprężyn na terenie Wawy i okolic
Też bardzo lubię sam naprawiać swoje auto, nie mam niestety garażu. Jak masz lewarek od malucha to łatwo go przerobisz na ścisk do sprężyn - potrzebujesz kawałka pręta i spawarkę. Widziałem taki patent u mechanika, który zajmuje się głównie zawieszeniami.
-
[B5 ADR] Chciałbym pożyczyć ściągacz do sprężyn na terenie Wawy i okolic
Odlicz od tego koszt wypożyczenia ściągacza, czas, problemy po drodze itp. Gdyby to kosztowało jakąś kase to by było warto, a tak to tylko moja opinia, a wybór zainteresowanego.
-
[B5 ADR] Chciałbym pożyczyć ściągacz do sprężyn na terenie Wawy i okolic
Warto bawić się w to samemu ? I tak będziesz musiał wpaśc do mech. na ustawienie goemetrii.
-
[B7 BNS] Wymieniał ktoś amortyzatory w RS4 ?
Narazie auto stoi w serwisie, z tego co wiem amortyzatory już wymienione, ale niestety wachacze też się poddały. Nie wiem ile szt. jest do wymiany, będą to robić w pon. i stosować następne pismo do niemców czy pokryją koszty części. Orientujecie się może czy auto kupowane w niemczech nie ma przypadkiem 3 lat gwarancji mech. ? Narazie o kosztach nic nie wiem, ale dam znać co i jak.