Treść opublikowana przez stempel72
-
[B7 BNS] Wymieniał ktoś amortyzatory w RS4 ?
Nie wiem jeszcze jak to zrobie, ale jak będą jakieś opory to pojade do niemiec. Mam nadzieje że tam zrobią to jak należy. Bo tutaj to ze wszystkim jest pod górkę. Oczywiście czy mam dokumenty od auta, wszystkie wpisy, akcje serwisowe itd. jakby to miało wpływ na amortyzatory Więc jak już wypatroszyłem sie ze wszystkiego to byli ciężko zaskoczeni, że mam każdy papierek i już nie mieli w czym drążyć. Wiem, że na paliwo do niemiec może pójść sporo kasy + hotel, papu itp., ale jest szansa że będzie to dobrze zrobione i bez poprawek. To teraz SPOTY są w Promenadzie na Pradze ??
-
[B7 BNS] Wymieniał ktoś amortyzatory w RS4 ?
Dlatego ja mam pokryć koszty naprawy, bo AutoViva stwierdziło na swoich przyrządach że jest wszystko OK. Szewczyk twierdzi, że nie jest OK i ja się z Nimi zgadzam, bo prawy amortyzator cieknie. I oni To wymienią, ale jak zapłace za wymianę. I do tego jeszcze przedów ciśnieniowy, który się przytarł (400 PLN) - nie z mojej winy. To nie Niemcy niestety. Ale powalczę jeszcze z nimi. A może rejs do Niemiec wykonać i tam to zrobią, być może za darmo ? I jeszcze coś: Szewczyk wziął za diagnozę zawieszenia ok. 400 PLN, ale nie mógł wymienić amortyzatorów, bo nie ma sprzętu - więc po co robił diagnozę, wiadomo dla kasy. Potem AutoViva - tak samo, a mówili że grosika nie policzą, bo mają ocenę od Szewczyka. Więc teraz domagałem się zaliczenia tej niesłusznej diagnozy na poczet wymiany, to poczułem się lekko wyśmiany. Kase wzięli czyli w sumie ok. 800 PLN, a jak ciekło, tak cieknie. Wcześniej powiedzieli mi że mam pokryć całość napr, bo to z winy naszych dróg itp. a w końcu że samą wymianę, bo AUDI doszukało się tutaj jakiejś wady fabrycznej. I jakiś mech. stwierdził (jak miało być na mój koszt), że do wymiany jest jeszcze jakiś zawór centralny za ok. 3500 PLN. A jak ONI dają części to już go nie trzeba wymieniać
-
[ALL B7] Z jakiego materiału są wykonane podłużnice ?
Z tym hartowaniem to nie przeginajcie, przecież by to było kruche wtedy i pękało. Podłużnica musi być raczej elestyczna.
-
[ALL B7] Z jakiego materiału są wykonane podłużnice ?
Ze stali.
-
[B7 BNS] Wymieniał ktoś amortyzatory w RS4 ?
Taa Poziek, tylko tu jest DRC i zaczynają się schody.
-
[B7 BNS] Wymieniał ktoś amortyzatory w RS4 ?
Czeka mnie właśnie taka operacja w AutoViva (niestety) w ramach rękojmi - jakoś to nazwali nie pamiętam jak. Czyli Audi sponsoruje amortyzatory, a ja płacę za wymianę. Ile taka operacja może kosztować ? Za przód powiedzieli ok. 1500 PLN. Szewczyk mówił , że to koszt ok. 800 PLN. Napiszcie mi ile to powinno kosztować. A dlaczego mam to robić w AutoViva - bo tylko oni mają sprzęt do tego więc innego wyjścia nie mam.
-
[ALL B6,B7] FIS nie wyświetla całej książki telefonicznej
Ja mam kontrakty z pamięci tel. i wiekszość wyświetla, ale jak chce Czasem też żle lub wcale nie wyszukuje po nazwach. A i jeszcze nie zawsze odbiera tel. za pierwszym wciśnięciem tej dużej gały.
-
Wymiana ori żarnikow D1S na 6000K
Niestety w RS4 już nie jest tak słodko. Puchy filtra nie da się wyjąć, jest tam jeszcze dodatkowy dolot powietrza otwierany siłownikiem pneumatycznym. Czyli do wymiany prawego żarnika, wyciągamy lampę (ściągamy zderzak). Wymiana lewego podobnie jak kolega opisał. Tyle że ja to robiłem ok. 6 godz. ze względu na porażkę po prawej stronie.
-
[ALL B5] Nie działający obrotomierz i prędkościomierz
I często leci tam stabilizator napięcia chyba 5V. Ale jak raz działa, a raz nie to masy lub zimne luty - poprostu starość. Trzeba rozebrać, przelutować i złożyć jak należy.
-
[B5 ADR] Przewody wysokiego napięcia
Posłuchaj romusa - wie co gada. NGK to już tylko nazwa i nic więcej. A świece było kupić Denso. Zobacz gdzie te świece NGK były robione, raczej napewno nie Japan, a Denso tylko Japan, u mnie w Pasku smigają aż miło, a z NGK były same problemy, z kablami też.
-
[B5 AFN] Woda na dywaniku pod parownikiem
Hmm, tam powinna być rurka co wchodzi do przedziału silnika, a ta gąbka to uszczelnienie żeby wiatr nie chulał w kabinie. Tak bynajmniej miałem w Passacie. Zrób fotke od strony silnika, może coś tam się urwało, przesunęło itp.
-
[B6 BFB] Gdzie kupić filterek torebkę na pompę paliwa ?
Neastety kolego, takie rzeczy tylko z pompką.
-
[B7 BNS] Jakie śruby ?
Czy może ktoś wie, jakie śruby są w kołach w A4 B7 ? Tzn. M?? i jaki skok gwintu ?
-
[B7 BNS] Sprzęgło, różnice ??
http://www.verstaerkte-kupplung.de/catalog/index.php?cPath=181_1_134_1259 Jaka może być żywotność sprzęgła ze spieku, tego w linku na drugiej pozycji ? Słytszałem, że spiek jest na krótko, ile w tym prawdy zakładająć normalne użytkowanie. Co w aucie może nie wytrzymać stosując lżejsze koło jednomasowe i takie sprzęgło ?
-
[B6 AVF] Sprzęgło a 400Nm
Proponuje Ci kupić zestaw Sachs z jednomasem, bo dwumas też Ci klęknie. http://www.sachsperformance.com/EU/sachs-race-performance-clutch/audi/a4-8e2/19-tdi-mkb-avf-1100-1204/index.htm Gdzieś widziałem ten zestaw, ale musze jeszcze poszukać. W InterCars kosztuje ok. 2000 PLN.
-
[ALL B7] Jakie CB w kieszonkę po lewej stronie ?
Więc kupiłem Jonego II z ASC3 i antenkę Sirio Omega. Chodzi to o niebo lepiej niż Alan 100 +, który mi się do Audi nie mieścił w lewą półkę. Ogólnie zestaw jest OK. ASC działa średnio. Czyli prawie go nie używam. Lepiej na ustawieniu ręcznym.
-
[ALL B7] Moja nowa zabawka cudeńko
No, a ile za szybko jechałeś ??
-
[ALL] 235/35/19 - jakie powinno być ciśnienie w oponach ?
Ja mam 255/35/19 i pompuje 3.0 do 3.2 tak jest na wklejce w drzwiach, są tam tez podane cisnienia dla 18 cali. Mogę luknąć.
-
[ALL B5] Temperatura silnika a włączenie klimy
Takie coś miałem w Passacie vr6. Czyszczenie przepustnicy pomogło. Aczkolwiek myślę, że to wina za małej mocy silnika.
-
[ALL B5] Temperatura silnika a włączenie klimy
Niestety masz słaby silnik, jak sprzęgło załącza sprężarke, silnik kuca. Musisz się z tym raczej pogodzić.
-
[ALL B5] Nie można uruchomić klimy
Na przewodzie ciśnieniowym do parownika powinien być czujnik ciśnienia czynnika. Jeśli zrobisz zworkę i klima zadziała, to masz przyczynę.
-
[ALL B6] Problem z podświetleniem przycisków RNS-D
Może tak być jak piszesz jeśli sa połączone szeregowo. Myślę, że to drobiazg.
-
Problem ze wzmacniaczem - czy jest ktoś obeznany ?
Niestety jest tam zapewne przetwornica, a to nie jest łatwe w naprawie. Zobacz na jakim scalaku jest zrobiona, znajdz schemat w necie i szukaj. Często padaja tranzystory kluczujace, takie spore do radiatora przykręcone, oraz diody. Zasilacz - przetwornica to (brązowa płytka). Powodzonka. Zakładam, że masz ciut pojęcia o tym.
-
[ALL B5] Co sądzicie o firmie Pelying ?
No i dlaczego ktoś po miesiącu chce je żenić. W MM były ostatnio w wyprzedaży Clariony po 300 pare zł. przecenione z ok. 600 zł zależnie od wersji i podświetlenia. Lepiej poczekaj i dołóż na coś co gra.
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
A można tam wdepnąć popatrzeć ? Pewnie dzikie tłumy będą.