Treść opublikowana przez ciahciah
-
[B5 AHU] Prośba o Analize logów A4 AHU 98Rok
czemu?
-
[B5 AHU] Prośba o Analize logów A4 AHU 98Rok
obroty masz stabilne ale zaniżone, a log 013 daje sygnał że coś szwankuje odepnij kabel od impulsatora, jest on przy skrzyni biegów od strony kierowcy, będą dwie wtyczki, odepnij tą wyżej, zrób jazdę próbną, jeżeli jakieś szarpania przestaną występować masz pewność że do czyszczenia nastawnik niesprawne wtryskiwacze mogą powodować silne stukanie silnika. W przypadku wystąpienia takiej niesprawności należy pozostawić silnik na biegu jałowym i odkręcać nakrętki przewodów wysokiego ciśnienia. Jeśli stukanie ustanie po odkręceniu kolejnej nakrętki, to uszkodzony jest należący do niej wtryskiwacz. Niesprawne wtryskiwacze można wyszukiwać także, odkręcając nakrętki przewodów wysokiego ciśnienia, gdy silnik pracuje z przyspieszoną prędkość obrotową biegu jałowego. Jeśli po poluzowaniu nakrętki prędkość obrotowa silnika nie ulegnie zmianie, wskazuje to na uszkodzenie wtryskiwacza. sprawdzenie kompresji na tłokach ile pali to auto?
-
[B5 AHU] Prośba o Analize logów A4 AHU 98Rok
ja bym to nazwał zła/słaba stabilizacja/korekcja obrotów jałowych, zamiast pisać o złych korekcjach lepiej iść dalej i podać przyczynę, np. lejące wtryski, różną kompresje na tłokach czy zacinający się nastawnik, a idącej jeszcze dalej w bardzo prosty sposób możną każdą z tych opcji sprawdzić
-
[B5 AHU] Prośba o Analize logów A4 AHU 98Rok
do wymiany termostat statyczny kat wtrysku do korekty wolno wstaje turbo, podmień z innego auta N75 na próbę nastawnik kwalifikuje się do czyszczenia...
-
[B5 AFN] Prośba o sprawdzenie logów
muszę cię zmartwić, nie jest wszystko ok, takie spalanie i moc nie przystoi zdrowemu AFN termostat, filtr paliwa i powietrza do wymiany przepływka do mycia rozrząd dawno był wymieniany?
-
[INNE] Prośba o analizę logów AFN
sam możesz już wstępnie sprawdzić wtryski i nie tracić czasu na dwa wyjazdy do pompiarza: Niesprawne wtryskiwacze mogą powodować silne stukanie silnika. W przypadku wystąpienia takiej niesprawności należy pozostawić silnik na biegu jałowym i odkręcać nakrętki przewodów wysokiego ciśnienia. Jeśli stukanie ustanie po odkręceniu kolejnej nakrętki, to uszkodzony jest należący do niej wtryskiwacz. Niesprawne wtryskiwacze można wyszukiwać także, odkręcając nakrętki przewodów wysokiego ciśnienia, gdy silnik pracuje z przyspieszoną prędkość obrotową biegu jałowego. Jeśli po poluzowaniu nakrętki prędkość obrotowa silnika nie ulegnie zmianie, wskazuje to na uszkodzenie wtryskiwacza. daj znać co było
-
[INNE] Prośba o analizę logów AFN
daj sobie spokój z podmienianiem wtrysków, jedz do pompiarza i niech je sprawdzi czy nie leją i niech sprawdzi ciśnienie na tłokach odepnij kabelek impulsatora przy skrzyni biegów, pojeździj i powiedz co zaobserwowałeś później to samo zrób z odętym kabelkiem od wtrysku sterującego podmień N75 z N18 i pokaż loga dynamicznego 011 pokaż loga 001 na zgaszonym silniku logi dynamiczne robiłeś na 4 begu?
-
[ALL] Vag-com pomiar momentu obrotowego grupa 020
mowa o logach 005, 006 z użyciem pluginu KPower? o co chodzi z grupą 020?
-
[B5 AFN] Pompa Cała mokra. Skąd wyciek. Gdzie tanio zrobić?
ale wy kombinujecie, czemu się tak tego aso każdy boi... dla przykładu podam zakup dywaników gumowych, na aledrogo były jakieś tam nie dopasowane idealnie i guma przeciętnej jakości za 110zł, w aso tylko o 50zł więcej, guma lux, dopasowane idealnie do korytka, a wzorek bez porównania lepszy i masywność też.. gość w aso zdziwiony jak je zobaczył stwierdził że sam w zeszłym roku kupił sobie podróbki nie wiele taniej i już mu się ścierają, powiedział: szkoda że nie wiedział że tyle w aso kosztują oryginale bo by kupił, gość pracujący w aso przykład drugi ceny wymiany kompletnego rozrządu w AVF/AWX pomiędzy aso a serwisem boscha, cena prawie takie same, tylko w boschu wymiana co 60tys a w aso co 90tys, myślę że bosch nie dlatego daje 60 żeby wymieniać częściej, chodzi o jakość części jakie wstawiają w aso a w boschu aso na wiele elementów ma wyłączność, nigdzie nie da się kupić poza aso, no i z reguły właśnie te elementy są najwyższej jakość
-
[B5 AFN] Pompa Cała mokra. Skąd wyciek. Gdzie tanio zrobić?
poco numer, w aso mówisz jaki silnik aby
-
[B5 1Z] Problem z odpaleniem po czyszczeniu nastawnika
stół to są koszty, ja na podstawie logów mogę powiedzieć dużo na temat pompy i nastawnika w logach nie zobaczę ciśnienia jakim sadzi pompa a resztę... a co do przepływki odepnij ją całkiem i jazda, nie wiadomo o jakie szepnięcia chodzi, u mnie z odpiętą/uwaloną przepływką wciskając 30% gazu auto lepiej się zbiera niż jak wcisnę 100% i właśnie jak przekraczam te 30% czuć delikatne przydławienie które można nazwać mini szarpnięciem odepnij kabel impulsatora, jak przestanie szarpać sprawa jasna, no i bardzo proszę pokaż komplet logów bo mnie ciekawość zje pokaż Kowi87 z przed i po wymianie przepływki logi bo to ciekawy przypadek, może na pw
-
[B6 AVF] Proszę o analizę logów
zacznij od sprzegiełka alternatora, bo często złudzenie skąd dźwięk dochodzi jest mylne łożyska w alternatorze też obadaj bo twój dźwięk przypomina dźwięk padniętego łożyska, a jeżeli jadąc na luzie nie da się tego dźwięku osiągnąć to masz problem ze sprzęgłem albo dwumasem, na postoju podczas wciskania sprzęgła i wyciskania jakiś dźwięk dochodzi czy wiecznie ta sama cisza? obroty falują jak merdasz pedałem? może weź na przejażdżkę kogoś kumatego, nic mu nie mów skąd dźwięk dochodzi, niech sam powie
-
[B5 AHU] Jakiej marki świece żarowe
równy rok temu założyłem BERU, rok minął i nadal wszystkie dobre pamiętam że jak szukałem ngk i inne wynalazki odradzali, polecali wyłącznie beru i bosch, tylko jest jeden warunek, nie daj się naciąć na podróby, różnicę widać gołym okiem, nadruk, połysk itp do podgrzewania cieczy chłodzącej założyłem denso, myślę że firma też warta uwagi
-
[B5 AFN] Pompa Cała mokra. Skąd wyciek. Gdzie tanio zrobić?
kup w aso, cenę mają przystępną, więcej niż 0,7L wódki nie kosztuje
-
[B5 AFN] Logi kąt wtrysku pompy
mcm już o kącie do korekty powiedział wymień termostat - kup w aso wv/audi umyj przepławkę
-
[B5 1Z] Problem z odpaleniem po czyszczeniu nastawnika
sprawdź jeszcze wtyczki od pompy bo może nie są dobrze wpięte, no ale z tego co piszesz mechanik popsuł nastawnik
-
[B6 AVF] Proszę o analizę logów
sprawdź sprzęgło alternatora
-
[B6 AVF] Proszę o analizę logów
pierwszy raz z takim odgłosem się spotykam i z niczym mi się nie kojarzy znaczy się w polonezie miałem podobny ale lepiej nie mówić co to było.. wał, panewki i the end.. ja bym się nim nie przejmował na zapas, a gdy było odgłos schylać wciskałeś sprzęgło czy tylko aby pedał gazu zdejmowałeś? a jak na luzie się toczysz i gazem operujesz odgłos występuje?
-
[B5 AFN] Proszę o analizę logów
po wyczyszczeniu turbiny zrób i pokaż loga 011 dynamicznego
-
[B6 AVF] Proszę o analizę logów
nie masz wyczulone, w jednym będzie coś słychać w innym nie, do puki odgłos nie będzie się nasilał i luzy na wirniku nie będą większe nie masz się czym przejmować, sprawdź szczelność dolotu bo może syczy ci nieszczelność chyba mi się przypomniało o jaki dźwięk ci chodzi, jeżdżąc kilkoma oktawiami 2010r 77kW 1.9tdi i był on w każdej, ja bym to nazwał zawirowania wydalania spalin, występował on przy gwałtownym przyspieszaniu i szybkim wrzuceniu na luz, dosyć głośne to jest ale nic poza tym huczący wiatr :gwizdanie:
-
[ALL B6] Analiza gr 11 i 10
plik znikł, albo ty albo admin go skasował.. zadane 2448 i skok o 100 na chwile jest ok, idealny układ nawet na chwile nie skoczy ponad stan, ale takich układów jest bardzo mało, często wymiana gruszki na nowa pomaga ale tobie odradzam bo masz wszystko ok
-
[B6 AVF] Proszę o analizę logów
termostat do wymiany, kup w servisie wv/audi jaki ten dźwięk jest przy spadaniu z obrotów, pisk jak by metal o metal tarł? szuranie? czy syczenie? sprawdź luzy wirnika turbiny, osiowego powinno nie być, a poprzecznego max 1mm a co do tego magicznego odgłosu czemu obudowy filtra powietrza nikt nie wymieniał? uszczelnienie też mogło by pomóc.. może nagraj odgłos i wrzuć tutaj
-
[B6 AVF] Logi- Bardzo proszę o jakiś komentarz doświadczonych kolegów
termostat jest podejrzany, przyjdzie zima i się okaże czy do wymiany, poza nim szafa gra
-
[ALL B6] Analiza gr 11 i 10
- [ALL] Proszę o analizę logów 1.9 AWX+chip (uzupełnione logi)
mówiłem oryginał... porównaj wskazanie G62 z G2 - [ALL] Proszę o analizę logów 1.9 AWX+chip (uzupełnione logi)