Treść opublikowana przez ciahciah
-
[B5 AFN] Prośba o sprawdzenie logów-silnik się dławi, dymi, trzęsie itp
masz nie szczelność w dolocie, poszukaj zaolejenia na rurach od turbo do kolektora ssącego, na bank gdzieś będzie usmarkane, zlikwiduj to bo zamęczysz turbo nastawnik do czyszczenia/regeneracji, odepnij kabelek impulsatora i zobaczy czy się poprawi, jak nie to zacznij od sprawdzenia wtrysków na stanowisku badawczym
-
[B5 1Z] Logi do oceny - przyspiesza wyraznie powyzej 2.5 tys. obr.
minimalnie są
-
[B5 1Z] Logi do oceny - dymi, problemy z odpalaniem, duże spalanie
na razie zostaw pompę, spytaj mechanika co mogli pominąć moja propozycja - sprawdź wtryski na stanowisku badawczym, może trzy leją
-
[INNE] Złącze ODBII w Oplu Astra G - jaki program?
o ile on nie ma już komunikacji po CAN'nie jeżeli kabelek jest na układzie MAX232 to będzie śmigać, innych nie testowałem, a na USB ten tani kabelek w oplu nie działał
-
[B5 AFN] Proszę o analizę logów
wstaw nowy komplet logów biały zaworek na filtrze i na przewodzie 15cm od filtra paliwa jest też zaworek, ustami sprawdzisz odkręć korek wlewu i się przejedz, może odpowietrzanie baku jest zapchane
-
[B5 AFN] Logi do oceny
erg ci mocy nie da, kolektor ssący wyczyść
-
[B5 1Z] Logi do oceny - przyspiesza wyraznie powyzej 2.5 tys. obr.
pokaż statycznego 001 i 000 basic setting Przepływkę można umyć Filtr powietrza jak stary wymienić Turbo trochę przeładowuje przy 2200obr, ,można by przemyć N75
-
[B5 AHU] 00542 - Needle lift Sensor (G80)
no to teraz wróć vagiem do wartości seryjnej(32768) i zrób jak na filmiku, tej dziwacznej trójkątnej śrubki nie trzeba luzować,ustaw ~1,500V !Czujnik odpowiedzialny za tą dawkę(nastawnik) może się przycinać ale nie musi, najpierw ustaw dawkę i zrób loga 001 kabelek impulsatora jest przy skrzyni biegów koło przegubu, po jego odpięciu jak przestanie szarpać będzie pewność że nastawnik do czyszczenia
-
[B5 AFN] Logi do oceny
Nie łam się, baba jesteś czy co, napisałem ci co masz sprawdzić/wyczyścić, do dzieła sobota jutro
-
[INNE] Złącze ODBII w Oplu Astra G - jaki program?
a czy opcom nie jest na układzie MAX232?
-
[B5 AHU] Prośba o Analize logów A4 AHU 98Rok
zobacz loga 008 dynamicznego i ile zadaje imm'o przy 4200obr, wadliwy by 35mg nie wskazał problem to nie stabilne doładowanie
-
[B5 AHU] 00542 - Needle lift Sensor (G80)
na początek zmień dawkę paliwa na mniejszą i termostat wymień, czy warto wymienić termostat to zależny ile jeszcze masz zamia używać auto, jak idzie nie długo do żyda no to..., jak masz zamiar używać co najmniej rok wymień bo spalanie spadnie i mocy minimalnie przybędzie, policz sobie ile rocznie km robisz i dodaj 0,5L do każdych 100km, wyjdzie ci ile możesz zaoszczędzić z nowym termostatem, ja sobie policzyłem i mi wyszło ze z tego powodu zaoszczędzę 600zł ale ja jeżdżę sporo no i "nie stać mnie na oszczędności"(typu nie kupienie termostatu) :> nastawnik jest na pompie wtryskowej u góry, jak takich rzeczy nie wiesz radzę nie szaleć przy silniku bez kogoś kumatego odepnij kabelek impulsatora przy skrzyni, i zobacz czy lepiej będzie silnik śmigał
-
[B5 AFN] Logi do oceny
przepływka jest ok, a winowajce bym obstawiał bardzo zabity smołą kolektor ssący albo map sensor nie szczelny i zawalony olejem, z którego roku jest ten AFN? wypal ropą kolektor ssący w środku jak jest sporo osadu, uszczelkę nową potem załóż na przyszłość: logi rób pojedynczo a co do turbo odkręć od wspornika gruszkę, dwie śrubki pod gruszką i poruszaj cała sztangą z gruszką, jak będą wyczuwalne opory będzie trzeba czyścić turbo
-
[B5 1Z] Logi do oceny - dymi, problemy z odpalaniem, duże spalanie
czemu nie wymieniłeś termostatu? spanky, co powiesz o huśtających się korekcjach? co byś zrobił w związku z tym?
-
[B6 AWX] Logi do oceny + problem z odczuwalnym buczeniem - szczegóły inside
Ślady zużycia popychaczy jak ocenić? I wtedy wymiana samych popychaczy wystarczy? A co ze szklankami? Pytam bo na tym się nie znam a pewnie coś już kwalifikuje się tam do wymiany..
-
[B5 AHU] 00542 - Needle lift Sensor (G80)
termostat do wymiany ładnie widać w logach twoje szarpnięcie, albo przestawiacz kąta wtrysku w pompie albo wtrysk sterujący się przycina przy 1850obr, ja to bym spojrzał jeszcze na statyczne i basic setting, może coś tam będzie ciekawego
-
[B5 AFN] Prośba o sprawdzenie logów
zastanów się do czego pijesz, ja chce pomóc, ty nic nie powiedziałeś co może pomóc i jeszcze najtańszą i najprostszą próbę poprawy wyśmiewasz, pewnie ciebie stać odrazy w ciemno dać pompę do regeneracji i wywalić kupę kasy ale nie wszyscy są tacy do przodu jak ty wiecej luzu i opanowania poprosze, wiecej merytoryki w postach, bez wycieczek osobistych - na razie prosze grzecznie /Przemo
-
[B5 AFN] Prośba o sprawdzenie logów
na przestawiasz kąta wtrysku w pompie pewnie wiesz na jakiej zasadzie on działa, jak znasz tańszą opcje mogąca poprawić prace tego układu to się podziel
-
[B5 AFN] Logi do oceny
wklejasz co proponuje zrobić i nic w tym celu nie robisz, paranoja 570zł wywaliłeś nie potrzebnie i nic cię to nie nauczyło..
-
[B5 AFN] Prośba o sprawdzenie logów
napięcie ładowania takie sobie, zajrzyj jak tam szczotki w regulatorze napięcia ciśnienia doładowania nie bardzo, podmień N75 z N18 i pokaż 011 dynamicznego przeplywke narzazie nie ruszaj, najpierw sterowanie turbo doprowadź do lądu w tej chwili według mnie czip stoi pod znakiem zapytania, a termostat dziwna sprawa, może czujnik zaniża, albo sprzęgiełko wisko się zatarło, sprawdź wisko czy po rozgrzaniu silnika możesz wiatrak zatrzymać palcem zalej do baku Motul Diesel System Clean, może pomoże
-
[B5 AFN] Logi do oceny
wymień filtr powietrza sprawdź rurę miedzy filtrem powietrza a turbo czy jest szczelna, nie przerwana potem pokaż loga dynamicznego 008 i 010 na 3 biegu ciągnąc do 4200obr jak kupiłeś oryginalną w servisie wv/audi to nic nie myj, jak nic nie przyniesie poprawy z tego co pisze wyżej jedz do aso reklamować
-
[B5 1Z] Zetor brata - proszę o analizę logów
poza falującymi obrotami jest ok pokaz statycznego 001 bo nie ma
-
[B5 AFN] Logi do oceny
wymień filtr powietrza sprawdź rurę miedzy filtrem powietrza a turbo czy jest szczelna, nie przerwana wymyj dokładnie przepływkę i pokaż potem loga dynamicznego 008 i 010 na 3 biegu ciągnąc do 4200obr przegoń furę, niech się sadze w turbo wypalą, może wtedy nie trzeba będzie turbo czyścić
-
[B5 1Z] Logi do oceny - dymi, problemy z odpalaniem, duże spalanie
no to proponuj podmianę nastawnika na próbę i obowiązkowo pokazanie loga 001 podmiana ECU też jest bardzo trafna, i potem komplet logów ale najpierw zrób co zostało powiedziane :>
-
[B5 AFN] Proszę o analizę logów
czyli układ paliwa się zapowietrza, zlikwidować! I AUTO może FRUWAĆ posprawdzać zaworki zawrotne itp sprawdź wszytko dokładnie proponuje zapodać paliwo z butelki bezpośrednio na pompę, i jazda sprawdzić czy będzie fiksować silnik