Treść opublikowana przez ciahciah
-
[B5 AHU] Bardzo duża różnica grupa 04 wskazanie 2 i 3
skoro na linke pali odrazu zajmij się rozrusznikiem i akumulatorem bo pewnie rozrusznik za wolno kreci.. no i jedz do pompiarza sprawdzić wtryski bo według mnie są do wymiany
-
[B5 AHU] Bardzo duża różnica grupa 04 wskazanie 2 i 3
logi wstaw może wynosić 30C
-
[B5 1Z] Proźba o sprawdzenie logów przed Virusem
nie wolno rozgrzewać silnika na postoju, zapalasz i jedziesz, ty byś był zadowolony jak by ktoś kazał ci biegać w miejscu żeby się rozgrzać? w tych logach jedynie układ wtryskowy coś nie gra, zrób dwuminutowego loga 013, tylko jego, nie 3 na raz!! tylko przez zrobieniem zrób z 10km, możesz też zrobić 2min 013 od razu po zapaleniu zimnego silnika, zobaczymy jak korekcje szaleją wtedy statyczny kąt wtrysku masz minimalnie przesadzony, ja bym poprawił
-
[B5 AHU] Bardzo duża różnica grupa 04 wskazanie 2 i 3
nie pal tyle tego zioła na zimnym silniku zrób statycznego loga 007 oraz wejdź w instrumenst grupa 003 i też zrób loga, to samo potem zrób na dobrze rozgrzanym silniku
-
[B5 1Z] Proźba o sprawdzenie logów przed Virusem
w exel'u masz opcje tekst jako kolumny, odznaczasz tabulator i zaznaczasz przecinek i tyle, zrób to bo teraz masz w logach datę zamiast wartość... termostat do wymiany
-
[B6 AWX] Doładowanie turbiny - diagnostyka VAG 003 i 011
zrób logi starym sprawdzonym programem vag com 311.2 bo te co wkleiłeś nie czaje
-
[B6 AWX] Doładowanie turbiny - diagnostyka VAG 003 i 011
zrób komplet logów vag'iem, tu mas opis jak to zrobić: http://www.a4-klub.pl/smf/tdi_diagnostyka_aktualizacja_30_vii_2008-t18478.0.html przestudiuj ten wątek... http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=169588.0
-
[B5 AFN] Sprawdzenie ładowania VAGIEM
Ja na starym regulatorze napięcia miałem bez obciążenia 14,0-13,9V, pod obciążeniem standardowym 13,7V a przy pełnym spadało do 13,0V, bez klimy 13,3V, kupiłem nowy regulator(na aukcji pisało CARGO 138310, a otrzymałem TRANSPO IB511 za 30zł) i było identycznie jak na starym, wiec kupiłem drugi(HANS PRIES/HART (topran) HP100 134 za 25zł), na jałowym ma 14,44V, pod obciążeniem 14,24V wiec idealnie, przy pełnym obciążeniu nie pamiętam ale może 13,7V, teraz w nocy żarówki świecą na biało a nie na żółto Oryginał BOSCH 1 197 311 511 EL 14V koszt ze 200zł w aso wiec sobie dałem spokój, w zwykłym sklepie powiedział mi jeszcze więcej. Regulator topran nie ma styku do pomiaru obciążenia widzianego na vag, ja sobie dorobiłem ten styk. Sprawdź szczotki i bieżnię, jak masz nalatane przeszło 300tys na pewno są już znaczne rowy, przeczyść masę i końcówki kabli które są przykręcone do alternatora może coś pomoże. Różnica napięcia między alternatorem a aku nie powinna być większa niż 0,5V. Gdy silnik przekracza 1200 obr/min, powinno być min 14V. na biegu jałowym może czasami spadać. Jeśli napięcie ładowania masz poniżej 13,9V to akumulator pracuje w stanie niedoładowania. Jako ciekawostkę dodam że mój 8 letni aku ori ładuje małym prostownikiem do 15,94V niby sporo no ale dopiero wtedy jest 100% naładowany, prąd spada wtedy do 1,3A i ani grama mniej.
-
[ALL B5] AFN prośba o ocenę logów (notlauft)
przeczytaj: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=182121.0 zrób loga dynamicznego 010 i 011 ze zdjętym wężykiem z gruszki, u ciebie map sensor jeszcze działa, co prawda już przerywa ale jest lepiej niż w tamtym wątku, u ciebie kierownice prawdopodobnie stoją dęba w turbo i trzeba będzie powtórzyć czyszczenie
-
[B5 AHU] Bardzo duża różnica grupa 04 wskazanie 2 i 3
źle mnie zrozumiałeś, pisząc o wtryskach nie chciałem cię na zapas martwić ale według mnie są kompletnie padnięte, pisząc o przepływce miałem na myślę ze mierzy lepiej niż seryjna w AHU wiec tylko się cieszyć, a pisząc o kącie wtrysku ustawiasz go w basic setting grupa 000 kolumna druga ma być ~55, jak ustawisz wstaw loga basic setting 000, statycznego 001 oraz dwu minutowego loga 013 temp nie ma znaczenia, zdrowy silnik przy każdej temp zapala dobrze
-
[B5 AFN] Analiza logów
seria w 1 osobę ma 3,25s od 2000 do 3000, zdrowa seria których ja na tym forum naliczyłem przez rok dwie :> ja bym wyczyścił turbo bo ewidentnie się przycina, może to być jeszcze sprawka N75, pokaz loga basic setting 011
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów
hehe do puki nie wyczyścisz turbo nie przekraczaj 2000obr
-
[B6 AVF] Brak mocy - prośba o analizę LOGów
logi dynamiczne można o kant d*py potłuc, pedał gazu nie był do dechy, trzeci bieg i ciągniesz od 1500obr do 4200obr termostat do wymiany, kup w aso, to ci da +5koni a może i więcej obroty falują...filtr paliwa jak stary wymień, żeby nie było ze reklamuje jakaś firmę na k, no ale mój na nich pali najmniej i najlepiej się zbiera, robię bardzo dużo km i sprawdziłem wszystkie firmy, jedynie z aso nie sprawdzałem
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów
kolega w tamtym wątku ma inny problem, ty masz zapieczone kierownice w turbo, wyciągaj turbo do czyszczenia czym prędzej, jak ci się chce możesz jeszcze podmienić N75 z N18 na próbę albo zaloguj 011 basic setting
-
[B5 AHU] Bardzo duża różnica grupa 04 wskazanie 2 i 3
sprawdź u pompiarza wtryski bo to ich wina że ciężko zapala przepływka dziwnie mierzy ale to to nic, widocznie kupiłeś inną niż powinna być statyczny kąt wtrysku popraw i wskazanie w grupie 004 będzie ok
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów
żadną strzykawką, najpierw odepnij wężyk do ECU ten co idzie do wielkiej rury i przedmuchaj tak żeby cały olej z wężyka wleciał do wielkiej rury, potem zdejmij aluminiową obudowę ECU i zobacz czy jest tam olej i czy styki map sensora są ok, jak wszystko będzie ok złóż wszystko do kupy i zrób logi jak należy, jak je zobaczymy pomyślimy co dalej
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów
basic setting możesz zrobić loga 000 i go zrób logi robi się pojedynczo, a nie 3 na raz awaria map sensora w ECU, zacznij od odpięcia plusa akumulatora i rozebrania ECU bo może jest tam olej, odepnij wężyk od ECU i przedmuchaj, zobacz luty map sensora, mowa o czarnym pudełeczku wielkości pudełka zapałek w środku ECU, ma 3 nóżki, może któraś się oderwała
-
[B5 AFN] Proszę o analizę logów
dodam że filtr paliwa kwalifikuje się do wymiany, jak będziesz czyścił egr proponuje tez wyczyścić kolektor ssący, te poranne anomalie no to jest właśnie początek kończącego się układu wtryskowego, wstaw logi 001 i 013 robione pojedynczo, loga 013 rób 120s furka pali w normie? nie dymi na czarno zbytnio?
-
[B5 AHU] Prosze o ocenę logów, czy wszytko gra jak trzeba ???
z twojej winy przez nie zrobienie logów jak nelezy watek rozwija się jak tasiemiec w d*p... popraw statyczny kąt wtrysku, wytnij kata, wyczyść kolektor ssący i erg i potem zrob logi jak nalezy: Statyczne: 000,001,003,004,007,013 Basic Settings: 000,003,004,011 Dynamiczne:000,003,004,008,010,011
-
[B5 AHU] Prosze o ocenę logów, czy wszytko gra jak trzeba ???
skoro o nim napisałem to powinien, inaczej się na niego obrażę :> pokaż jeszcze loga 010 satycznego
-
[B5 AHU] Bardzo duża różnica grupa 04 wskazanie 2 i 3
statyczne 10s basic setting 50s
-
[B5 AHU] Prosze o ocenę logów, czy wszytko gra jak trzeba ???
teraz dopiero zajarzyłem że to sprawdzenie nic ciekawego nie moglu dąć no ale masz pewność że N18 sprawny, proponuje wyczyścić erg w nafcie oraz wypalić kolektor ssący, potem trzeba nową uszczelkę kolektor-głowica map sensor masz na rurze czy w ECU?
-
[B5 AFN] Moc a opady atmosferyczne
To parawda że podczas wilgotnej pory zdrowa przepływka mierzy więcej ale zeby to miało się przekladać na wiecej mocy nie zgodze się, co innego jak mamy doczynienia z nie domagajaca przepływką. Żeby się zbytnio nie rozpisywać...gdyby do naszego tdi do komory spalania oprócz ropy była wtryskiwana schłodzona para sprawnośc silnika wzrosla by znacznie(bez kozery powiem o 50%) , no wiec zasysane wilgotne powietrze wieczorem jest namiastka tego. Pewnie zszokowałem wszystkich :> to dobrze Druga moja propozycja: ecu podczas wieczoru ma inne pomiary ciśnienia atmosferycznego, myśli ze jeździ w gorach i zadaje większą dawkę pomimo ze w logach jest bez zmian. Trzecia opcja: map sensor zaniża pomiar przez co do komory spalania wtłaczane jest ciut wiecej powietrza niż powinno. Starczy tych herezji Nie spac zwiedzać
-
[B5 AFN] Klasyczny notlauf prośba o analizę logów...
statyczny kąt wtrysku zły dawka paliwa za mała turbo do czyszczenia muszę cię zmartwić, padł nastawiacz dynamicznego kąta wtrysku w pompie, trzeba będzie pompy wyczyścić i wymienić uszczelki, filtr paliwa kiedy wymieniałeś? zrób loga dynamicznego 004, jak możesz zrobić zrób też 004 basic setting
-
[B5 AFN] blad 00852- jak sie go pozbyc
błąd dotyczy głośnika przedniego ale co i jak nie wiem, ja bym się tym nie przejmował bo to jakaś pierdoła może to jest głośnik przypominający o nie zgaszonych światłach na zgaszonym aucie