Treść opublikowana przez ciahciah
-
[B5 1Z] Przerywanie, szarpanie przy przyspieszaniu. Logi dynamiczne
te grupy http://www.a4-klub.pl/smf/tdi_diagnostyka_aktualizacja_30_vii_2008-t18478.0.html dodatkowo odepnij wtyczkę impulsatora przy skrzyni biegów, przestanie działać licznik, nie zdziw się jak auto nie odpali, a jak odpali zrób jazdę próbną
-
[B5 AFN] Prośba o ocenę logów
porządny klej i przyklej ten metalowy pierścień tak żeby szczeliną nic nie uciekało, a potem daj porządną szeroką opaskę, to właśnie najczęstsze miejsce nie szczelności jak puści plastikowe zgrzanie nie żałuj kleju, niech wyjdzie każda szparą, przed klejeniem wszystko spirytusem i wacikami przetrzyj żeby odtłuścić
-
[INNE] Proszę o analizę logów - ASV
statyczny kat wtrysku do poprawy termostat do wymiany, polecam z aso masz niewielką nieszczelność w dolocie, sprawdź cały układ dolotu macając rury od turbo do kolektora ssącego, zaolejenie będzie oznaczać nie szczelność, jak to naprawisz skoki ciśnienie powinny się uspokoić, zrób potem 003 i 011 dynamiczne
-
[B5 1Z] Słabo palący "Zetor" 1Z
w 1z w basic setting 000 kąt statyczny powinien być 51 wiec masz ciut większą wartość ale czy to ma znaczenie, popraw, a nuż widelec pomoże przy okazji zrób 2min 013 na rozgrzanym zrób dynamicznego 001 odepnij impulsator przy skrzyni biegów, zobacz jak wtedy będzie zapalał i zrób loga na biegu jałowym 001, zrób też jazdę próbna i obserwując jak silnik pracuje, potem zgaś silnik by znikł błąd odpiętego kabla i podłącz go, następnie odepnij kabelek od wtrysku sterującego i też zobacz jak zapali i zrób na jałowym loga 001, przejedz się też
-
[B5 1Z] Prośba o analizę logów
dynamiczny kąt ok jeżeli dobrze ustawisz statyczny(~51) to nie będzie wpływał na dynamiczny
-
[B5 AFN] Proszę o sprawdzenie logów
przjrzyj się temostatowi na klmatronik kanał 49 ile trzyma stopni podczas jazdy
-
[B5 AFN] Po czyszczeniu turbiny powracający błąd 00575 i 00550 czyli klasyczny notlauf...
oprócz kompletu logów zrób dodatkowo 011 ze zdjętym wężykiem z gruszki, przydało by się podmienić N75 z N18 i zrobić 011, no ale to może później jak zobaczymy pierwsze logi
-
[B5 1Z] Czy tak wygląda sprawny zaworek N109
a w środku tłoczka jest sprężynka
-
[ALL] Vag-com pomiar momentu obrotowego grupa 020
namieszałem, ja pomyślałem o pluginie kpower i logu 005 006
-
[B5 AFN] Logi do oceny - dół strony nr 1
obowiązkowo
-
[ALL] Vag-com pomiar momentu obrotowego grupa 020
masz B6, jak masz kombi to wazy fura 1535kg do tego dolicz swoja masę i masę paliwa w baku 1L=1km, jak jeszcze masz jakieś graty w aucie też dolicz kg, a najlepiej jedz na skup owoców, tam zważą ci auto :>
-
[B5 AFN] Błąd 0771 szybka pomoc
0771-Czujnik poziomu/rezerwy paliwa – G ja bym zaczął od kabelków zapytaj google skoro tu nikt nie miał z tym do czynienia
-
[B5 AFN] Ciągły notlauf... brak pomysłów 575 nowy problem. LOGI
zrób tak, podepnij wężykiem strzykwę pod gruchę i zassij by grucha była zassana na maxa lub w jakiś inny sposób by sztanga była wciągnięta i zrób loga 011 i 010 ale ciągnij max do 3000obr, między logami zgaś furkę, zobaczymy jak turbo wstaje podczas wymuszenia, niech osoba z laptopem ci da znak kiedy kończyć loga jak ciśnienie będzie 2300mbar możliwe że ten czip ma tak mapę ustawioną żeby dopiero od 2400obr turbo dmuchało, najlepszym rozwiązaniem było by wrócić teraz do serii i zrobić komplet logów wyczyść kolektor ssący skróć jeszcze sztangę o 1 obrót pokaż loga basic setting 011 i statycznego 001, poskąpiłeś kompletu logów statycznych i basic setting..mogły by coś pomocnego wnieść
-
[ALL] Vag-com pomiar momentu obrotowego grupa 020
parabole wykresów pewnie tak ale chyba masę auta trochę zaokrągliłeś
-
[B5 AFN] Logi do oceny - dół strony nr 1
tak, chodzi mi o 011, możesz też wyczyścić kolektor ssący, z przeplywką uważaj, a dawkę vagiem przestaw w logach praca rozrządu ok
-
[B5 AFN] Logi do oceny - dół strony nr 1
minimalnie statyczny kąt wtrysku jest źle ustawiony można by przeplywke przemyć, może to by poprawiło wstawanie turbo dawkę vagiem zwiększ, też powinno pomóc
-
[B5 AHH] Logi AHH
tu poczytaj które logi trzeba zrobić http://www.a4-klub.pl/smf/tdi_diagnostyka_aktualizacja_30_vii_2008-t18478.0.html by sprawdzić czujnik temp logami po czipie trzeba się bardzo ostrożnie sugerować, ja bym nastawnika nie tykał
-
[B6 AWX] Zaniki mocy przy dużym mrozie - proszę o pomoc
ilość obrotów w czasie czyli 45s-29s=16s od 1344obr do 3948obr, ja te same obroty osiągam po 24s
-
[B5 AFN] Prośba o analizę. [NOTLAUF] Komplet logów.
statyczny kat wtrysku jest trochę zły ale jak dobrze odpala nie na pośpiechu z korektą ERG kwalifikuje się do czyszczenia nastawnik kwalifikuje się do czyszczenia, to nie jest pilne ale chyba lepiej zapobiegać niż leczyć sprawdź czy masz szczelny dolot, pomacaj rury od turbo do kolektora ssącego czy nie są spocone olejem, tam gdzie są masz nie szczelność do zlikwidowania turbo się przycina ale na razie wstrzymaj się z czyszczeniem bo na ostatnich logach widać poprawę a teraz najważniejsze: wszystkie podejrzane wężyki podciśnieniowe, te czarne cienkie w oplocie z materiału sprawdź i podejrzane wymień bo któryś może jest dziurawy w miejsce N75 wstaw N18, a wężyki od N18 pozatykaj, N75 to elektrozawór do którego wchodzą 3 wężyki i kabelek elektryczny, znajduje się kolo turbiny, w plastikowej czarnej obudowie z białym łebkiem, a N18 jest pod dużą czarną plastikową rurą w okolicy akumulatora 12V, najpierw zrób porządek z wężykami, jak nic auto nie zacznie lepiej przyspieszać podmień N75 z N18 i zrób loga 011 dynamicznego albo przyjedz do mnie(75km) to powalczymy
-
[B6 AWX] Zaniki mocy przy dużym mrozie - proszę o pomoc
ciężko mi powiedzieć na temat korekcji, szkoda że to nie jest AFN/AVG, ale według mnie szafa gra, turbo podrasowane no i pomiar przeplywki wysoki, nawet bardzo wysoki, może jakaś malutka nie szczelność w dolocie jest, przeliczyłem sobie jak ci się zbiera bolid na 4 i krótko mówiąc powiem ze masz fajną petardę
-
[B5 AHH] Logi AHH
wymieniałeś na ori z aso? porównaj odczyty G2 z G62 i sprawdź czy wisko da się zatrzymać bez wysiłku może wklej logi z czasów gdy fura miała pełną moc, się porówna i może coś się wykluje, bo albo coś padło czego nie widać w tych logach albo ten czip jest...dziwny :> to że nie napisałem o czymś nie znaczy że czegoś nie zauważyłem, sugestia wyjazdu do stwórcy tego czipa nic ci nie mówi.. czemu nie możesz pomacać całego dolotu? to cię ani czasu ani kasy nie kosztuje, a patrząc na ekstremalne ciśnienie jakim sadzi turbo aż się prosi to sprawdzić, przy okazji możesz coś innego podejrzanego zauważyć, wystarczy argumentów?
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów
najpierw log 011 ze zdjętym wężykiem z gruchy do czasu nie zrobienia porządku z turbina nie przekraczaj 2000obr, radze za długo z tym nie zwlekać..bo turbo i G71 w tej chwili bardzo dostają po tyłku
-
[B5 AHH] Logi AHH
pardom, logi są pojedynczo, ten motor jest o 15% szybszy od zdrowej serii AFN, to jest strasznie mało, co prawda na 4 i 5 biegu ta przewaga drastycznie wzrośnie zrób loga 011 od 1000obr do 4200 na 4 biegu
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów
dawka paliwa duża, nie dymi za bardzo? ile pali furka? nie ma sensu ciągnąc powyżej 4200obr szkoda fury innej rady niema, trzeba wyjąć turbo i wyczyścić, kup trzpienie i śruby miedziane na wszelki wypadek jak po zrywasz te przy turbo, może spiłuj łepek i mniejszym kluczem albo porządnym hydraulicznym, a dzień przed zacznij psikanie wd40 lub czymś tego typu zanim co kol wiek zrobisz zrób loga dynamicznego 011 ze zdjętym wężykiem z gruszki
-
[B5 AHH] Logi AHH
ta moc to pewna jest bo mi nie pasuje to wykręcanych czasów minimalnie statyczny kat wtrysku zły ale jak by to olał jak dobrze zapala sprawdź dolot czy szczelny termostat popatrz podczas jazdy na klimatroniku kanal 49 ile trzyma a co do turbo ja nie nazwał bym przeladowania o 100mbar bo tyle jest w granicy błędu ale w twoim przypadku przekroczenie doładowania o tą wartość już powoduje błąd, czy czyszczenie turbo coś pomoże, trudno powiedzieć, najlepiej będzie jak się zgłosisz do stwórcy tego czipa a jak chcesz lepszej diagnozy bezwzględnie należy zrobić logi pojedynczo, nie wiedziałeś o tym?