Treść opublikowana przez ciahciah
-
[B5 1Z] Proszę o analizę logów
powodem zabrudzonego nastawnika jest marne paliwo i filtr paliwa wiec...filtr paliwa bezwzględnie powinien być wymieniony
-
[B5 1Z] Proszę o analizę logów
odepnij impulsator od skrzyni biegów i jak przestanie szarpać masz pewność że nastawnik do czyszczenia możesz jeszcze zrobić dynamicznego 004 od 1000obr już z zapiętym impulsatorem sprawdź N75 i wszystkie wężyki w tym układzie, podejrzane wymień, sprawdź zakres pracy cięgła i sprężynę gruchy
-
[B5 AFN] Prosze o analize logów
zrób logi dynamiczne od 1000obr tak zęby całe to telepeniem w logach było zawarte odepnij jeszcze wtrysk sterujący i zobacz co będzie
-
[B5 AFN] Brak mocy, proszę o analizę logów
17958 - Ciśnienie turbosprężarki (TC) - słaby przepływ dolotu/wydechu, MAP, regulator jak turbo było słabo wyczyszczone, strasznie zamulasz, wtryski leją lub kat jest przytkany jak najbardziej turbo znowu mogło się zabić sadzą w trakcie logów dynamicznych pedał ma być mocno do dechy! zrób jeszcze jednego loga dynamicznego 011 ze zdjętym wężykiem z gruszki, co prawda sprawa wiadoma-turbo do czyszczenia no ale zrób go dla mnie masz dodatkowo trochę przestawiony statyczny kąt wtrysku obserwuj termostat na klimatroniku(kanał 49 lub 51), za jakiś czas powiedz jaką temp. jest po rozgrzaniu podczas jazdy masz katalizator?
-
[B5 AVG] [AFN] Chwilowe spalanie przy 100km/h na 5 biegu
nic się nie reguluje nastawnika przy wymianie rozrządu
-
[B5 AFN] Prosze o analize logów
przepływka jest ok, ale nie zaszkodzi wyczyścić kolektor ssący czy same siatki w przepłyce w logach nie widać przyczyny telepania wiec to pewnie będzie dwumas do wymiany możesz wymienić filtr paliwa, odpiąć kabelek impulsatora przy skrzyni biegów, przestanie działać licznik i zobaczyć czy tez będzie telepać jak zapniesz impulsator możesz odpiąć kabelek wtrysku sterującego i też sprawdź czy nadal to samo, dokręć koła, pod silnikiem posprawdzaj wszystkie śruby, poduszki skrzyni i silnika+grzybek, plecionkę i wieszaki układu wydechowego, to tak dodatkowo bo według mnie dwumas się wysypał, ile km ma furka nalatane? jakieś dziwnych odgłosów przy zmianie biegów nie ma? przy ruszaniu nie słychać basowego pukania?
-
[B5 AFN] Ciągły notlauf... brak pomysłów 575 nowy problem. LOGI
dopiero wczoraj dotarło do mnie że strzykawka jest słaba, bo przecież jak gruszka jest wadliwa lub sztanga za długa nic nam to nie powie..a podniesienie całej gruszki ze sztangą pokaże co w trawie piszczy ale skoro masz pewność że kat drożny skracaj sztangę o 8 obrotów i pokaż 011 dynamicznego w rurach do IC może być mokro, do puki nie ma tam kałuży nie masz się czym martwić, więc turbo masz ok
-
[B5 AFN] Ciągły notlauf... brak pomysłów 575 nowy problem. LOGI
ile tego oleju jest w rurach idących do IC? podaj wartość w ml jaka wypłynęła po zdjęciu rury odkręć gruszkę od wspornika(dwie śrubki pod) i wyciągnij gruche ile się da i zablokuj w tej pozycji no i zrób jeszcze raz 011, sposób ze strzykawką jest słaby, nie daje rozwiązania czy to kat czy sztanga a jak już nie chce ci się kombinować skróć sztangę o 8 obrotów i wstaw 011
-
[B5 AFN] Brak mocy, proszę o analizę logów
jak sprawdzić N75 - po prostu zrobić logi a sam możesz dodatkowo odpalić 011 basic setting i zdjąć wężyk z gruszki i zatkać palcem, w wężyku cyklicznie co 10s ma się pojawiać podciśnienie, a następnie brak podciśnienia i tak w koło macieju
-
[B5 AFN] Prośba o analize logów(dużo sadzy)
jeżeli uda ci się odkręcić zaworek bez zwalania pompy czemu nie, jak trzeba będzie zdejmować i będziesz za to płacić ja bym się zastanowił czy ryzykować kilka stówek i nie być pewnym rezultatu..a może lepiej całą operacje zlecić panu w Nadarzynie..i być pewnym że stówki nie poszły na marne
-
[B5 AFN] Brak mocy, proszę o analizę logów
dodatkowo sprawdź wężyki przy gruszce i N75 i poczytaj http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=18478.0 i zrób jak należy logi 3 razy "i" prawie jak TDI
-
[B5 AFN] Prośba o analize logów(dużo sadzy)
statyczny kąt wtrysku jest ciut przestawiony no i dynaiczny troche jeszcze nie gra, ,przydało by się wyjąć zaworek N108 i go przeczyścić
-
[B5 1Z] Proszę o analizę przepływki
postaraj się dogłebnie przestudiować http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=18478.0 dynamiczne rób od 1000-1500obr ciągnać z pedałem mocno do dechy do 4200obr, no i obowiążkowo każdy log osobno robisz nie zapomnij też wkleić błedy jakie wywali vag
-
[B5 1Z] Logi, prośba o sprawdzenie
statyczny kąt wtrysku można by poprawić nastawnik trochę przybrudzony, poza tym szafa gra czemu dolewasz mixolu?
-
[INNE] A6 C5 1.9 110 AFN
Była krowa a teraz jest jałówka masa robi swoje, 140km w tej kolubrynie to totalne min żeby nie było strach wyprzedzać.. jak byś był w okolicy Opoczna z chęcią bym się zmierzył moją seryjką w lżejszej budzie
-
[B5 AFN] Proszę o ocenę logów
ukręciłeś 4809obr, a ja za chiny ludowe nie mogę przekroczyć 4599obr jak ty to uczyniłeś to chyba normalne w nowszych AFN
-
[B5 AFN] Proszę o analize logów
no to na razie w przepływce przeczyść aby siateczki i wyczyść jak już pisałem kolektor ssący, trzeba go odkręcić i wypalić, potem nową uszczelkę trzeba, przy okazji ERG w nafcie wykąp do przedmuchania wężyk idący do ECU, zdejmujesz czarną obudowę i odpinasz wężyk od ECU i dmuchasz w odpięty wężyk, polecam kompresor potem zapraszam z kompletem logów
-
[B5 AFN] Proszę o analize logów
003 zaczynasz logować i po 5s muśnij pedał gazu tak żeby wskazówka skoczyła na 1500obr i to wszystko, po następnych 5s można zakończyć loga basic setting w vag>engine przepływkę masz perburga, nic jej nie będzie izopropalno na alledrogo np logi statyczne i basic setting robisz na postoju bez gazu, jedynie w tym 003 możesz musnąć gaz ale tylko musnąć na sekundę
-
[B5 AFN] Prośba o analizę i/lub weryfikację logów
Kat wtrysku do regulacji Egr można by wyczyścić ale nie ma konieczność, kolektor ssący podobnie Tak się zastanawiam czy ci zaproponować wywalić kata czy wyczyścić turbo i zgadnij co wymyślił, zrób jedno i drugie :> ciężko powiedzieć co bardziej kwalifikuje się do zrobienia
-
[B5 AFN] Sprawdzenie czujnika poziomu cieczy chłodzącej
czujnik jest w zbiorniczku wyrównawczym, taki pływak, widocznie zaszedł kamieniem i się zakleszczył, odkręć zbiornik, i umyj go w środku, ja zalałem na noc cilitem, potem jeszcze inne żrące cuda lałem bo tak mi zaszedł kamieniem że nie było widać ile mam płynu.. pływak jak szarpiesz zbiornikiem ma stukać
-
[B5 AFN] Proszę o analize logów
musisz przeczytać kilka razy a najlepiej sobie wydrukuj i z kartą w reku rób logi, w dynamicznych trzeba ciągnąc do 4200obr dynamiczne: ! statyczne: ! basic setting(o ile się da): ! ! 000 ! 000 ! 000 001 ! 001 ! 003 50s 003 ! 003-przega ! 004 50s Late 004 ! 004 ! 011 50s 008 ! 007 ! 010 ! 008 ! 011 ! 010 ! ! 011 ! ! 013-loguj 2minuty ! 023 ! wyczyść kolektor ssący, trzeba go odkręcić i wypalić, potem nową uszczelkę trzeba, przy okazji ERG w nafcie wykąp do przedmuchania wężyk idący do ECU, zdejmujesz czarną obudowę i odpinasz wężyk od ECU i dmuchasz w odpięty wężyk, polecam kompresor no i nieszczęsna przepływka do mycia np izopropanolem, zacznij od niej bo pozostałe czynności sa tylko dodatkowe ale dają też bardzo pozytywne efekty no i reszta logów, dodatkowo zrób dynamicznego 011 na 3 biegu ciągnąc od 1000obr do 4200
-
[B5 AFN] Proszę o analize logów
logi lepiej robic na 3 biegu zrób resztę logów wymień filtr powietrza jak stary masz katalizator?
-
[B5 AFN] Prośba o sprawdzenie logów A4 1.9 TDI 96 r
ładne ceny mechanik ma, możesz skrucić sztangę gruszki o 2-3 obroty, auto bedzie lepiej się zbierać z czyszczeniem możesz się wstrzymaj bo w ostatnim logu jest ok no i nie zapomnij o termostacie, polecam zakup w aso
-
[B5 AFN] Prośba o sprawdzenie logów A4 1.9 TDI 96 r
termostat do wymiany statyczny kąt wtrysku do korekty a z czyszczeniem się możesz wstrzymać aż turbo złapie znowu tryb awaryjny, choć jestem pewny że go złapiesz i bez czyszczenia się nie obędzie
-
[B5 AFN] Prośba o sprawdzenie logów A4 1.9 TDI 96 r
statyczny kąt wtrysku który masz do korekty nie ma wpływu na moc auta tylko na zapalanie w temp. poniżej zera czyszczenie pomogło, teraz przepływka działa prawidłowo logi dynamiczne robi się pojedynczo