Treść opublikowana przez ciahciah
-
[B5 AVG] Prośba o analize logów
bez kompletu logów chcesz sprawdzić przepływkę i turbo masz katalizator? filtr powietrza dawno wymieniany?
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów
nie będę miał nic przeciwko jak wszystkie logi zrobisz komplet logów to pewniejsza diagnoza
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów
statyczny kąt wtrysku do korekty - http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t10913.0.html;highlight=k%C4%85ta+wtrysku podczas logów dynamicznych pedał nie był do dechy, następnym razem mocno go wciskaj najlepiej będzie jak dorwiesz przepływkę od innego auta, każdy 90km i 110km podejdzie od 98r i nowszych, tym sposobem sprawdzilibyśmy za jednym zamachem czy kabel do przpływki i wtyczka ok czy vag wywala jakieś błędy?
-
[B5 1Z] Proszę o pomoc w analizie błędów 17978 i 65535
rozkręć ecu, może pękł wężyk w środku i olej zafajdał elektronikę
-
[B5 AFN] Proszę o analizę logów
nie, egr-N18 jest pod rurą miedzy silnikiem a akumulatorem, a N75 jest koło turbiny, taki czarny z białym łepkiem i idą do łepka 3 wężyki, może masz te wężyki źle podłączone.. najpierw sprawdź czy na wężyku idący na grusze jest podciśnienie, czy zasysa palca
-
[B5 AFN] Proszę o ocenę logów
no to wymień filtr paliwa, przed założeniem nowego zalej go do pełna ropą jest opis na necie jak wyczyścić nastawnik, przeczytaj go kilka razy, potem jeszcze zapytaj nas czego nie jesteś pewien i do dzieła
-
[B5 AFN] Proszę o analizę logów
czy jak zdejmiesz wężyk z gruszki to czy sztanga opada? a jak zakładasz to ile trwa podnoszenie się sztangi? druge co masz sprawdzić: zatkaj palcem wężyk ten co zdejmowałeś z gruszki, wężyk ma zasysać palca, jak jest tam podciśnienie zajmij się rozruszaniem sztangi, odkręć dwie śruby pod gruszką i po wachluj góra dół cała gruszka tak by kierownice w turbo się rozruszały, obadaj też wężyki przy N75 bo bardzo możliwe że któryś zaciąga powietrze na lewo
-
[B5 AFN] Proszę o ocenę logów
albo w 7 trzy ścianki spiłuj i będzie idealnie pasował, no taki trupek to rzadkość, ale nie martw się, nie wielkim kosztem, a sporymi chęciami do ładu go doprowadzisz, jak koledzy wspomnieli najpierw czujnik temp i nastawnik trzeba wyczyścić z ciekawości spytam co ile wymieniasz olej i filtr paliwa?
-
[B5 AFN] Prośba o analize logów AFN
spanku czy map sensor mierzy to widziane w logu 010 atm czy jest do tego inny taki mały czujnik w ecu z napisem 60-120kPa? to nie jest czujnik oleju tylko czujnik ciśnienia atm i znajduje się w środku ecu, a olej tam jest przez to że pękł/nie szczelny jest wężyk w ecu i pluje olejem, oleju tam nie powinno być ja polecam izopropanol, tańszy od spirytusu i stworzony do tych celów przy okazji możesz też zajrzeć w kratkę na dole zderzaka od strony kierowcy czy ic nie jest zabrudzony błotem
-
[B5 AFN] Prośba o ocenę logów
wgraj vag com 311.2, niezawodna wersja log 007 dynamiczny ale to nawet lepiej, widać dobrze jak termostat prawidłowo działa turbo wolno wstaje, podmień na próbę N75 z N18, jak nie będzie poprawy zostaje skrócenie sztangi o 2 obroty egr był czysty czy też go wyczyściłeś? co do przepływki, możesz same siateczki wyczyścić no i filtr powietrza jak stary wymienić, to nic że ona nie domaga, czip będzie dopasowany do niej tak by było wszystko ok po czyszczeniu nastawnika i naprawie pompy pewnie obr i podejrzane korekcje zrobią się ok, wstaw logi po tej operacji 001 i 013, a po podmianie N75 z N18 logi 011 dynamiczne ale rób na 3 biegu, jednego od 1000obr a drugiego od 1500obr
-
[B5 AFN] Quattro - bardzo proszę o analize logów
w quattro ori obroty to 819? na 200tys to mi to nie wygląda ale mniejsza z tym, ważne że auto sprawne jak wyjmiesz termostat włóż w dziurę palec i sprawdź czy wirnik pompy wody nie urwał się, przy okazji możesz cały układ przepłukać wodą pod ciśnieniem z kranu można by egr i kolektor ssący wyczyścić zrób osobno dwuminutowe logi 001 i 013 to o nastawniku się wypowiem, z samych logów można wyczaić nastawnik, pompę, wtrysk sterujący, ale nie wtryski bo ich jest cztery a nie jeden, nie wspomnę o rożnych kompresjach, odkręć nakrętkę przewodu na wtrysku i zrób loga 013, i tak z każdym wtryskiem, cztery logi, zwróć też uwagę czy po odkręceniu któregoś przewodu silnik nie zaczął zdecydowanie ciszej pracować, to oznacza że ten wtrysk kuleje
-
[AFN] Problem z dymieniem - Ma ktoś pomysły ?
najprościej pożycz inną turbinę do testów i się wyjaśni czy to jej wina a jak zdejmujesz wężyk z gruszki to turbina cichnie bardzo czy pracuje jak z założonym wężykiem na gruszkę? wtryski sprawdzałeś po tym jak zaczął dymić?
-
[AFN] Problem z dymieniem - Ma ktoś pomysły ?
nowy przewód odprowadzający olej z turbiny nie zaszkodzi ale ja bym brał pod uwagę czy to nie jest czasem nie spalone paliwo, te biało niebieskie bąki są tylko po odpalaniu zimnego silnika?
-
[B5 AFN] Szybkie pytanie o przepływkę
wymień wężyki w okolicy N75 czy wspomaganie pedału hamulca działa prawidłowo?
-
[B5 AFN] Chip - słabe auto
Zderzak to dwie śruby, chwila roboty, ja ic wyjmowałem przy okazji zwalania całego przodu(chłodnic) no i to też nie jest dużo roboty, a czy da się bez zwalania chłodnic nie próbowałem może wstaw ic od alfy 154 2.5TDI czy jakoś tak, pod czipa wskazana, kto robił czipa i ile to ma koni i Nm?
-
[B5 AFN] Prośba o ocenę logów
w którym miejscu się rozszczelniła? za 650zł to będzie gruntowne czyszczenie pompy w środku, czyszczenie nastawnika i wymiana wszystkich uszczelek i oringów w pompie i nastawniku+sprawdzenie na stanowisku całej pompy i gwarancja przynajmniej na rok czy tylko wymiana uszczelek i czyszczenie nastawnika?
-
[B5 AFN] Prośba o ocenę logów
podwyższone obr, pewnie ktoś namieszał w adaptacji vag'iem czemu regeneracja pompy...?
-
[B5 AFN] Prośba o ocenę logów
882obr masz a powinno być 861
-
[B5 AVG] Prośba o odczytanie logów
olej w wężyku dochodzącym do sensora ciśnienia doładowującego w ECU to norma wiec tym się nie martw zrób loga dynamicznego 011 ze zdjętym wężykiem z gruszki, potem podmień N75 z N18 i zrób kilka logów 011 by się upewnić co nie gra
-
[B5 AFN] Chip - słabe auto
to jest ewidentna przyczyna, widać to dobrze w logach
-
[B5 AFN] Prośba o ocenę logów
to na pewno jest A4 B5 AFN? pytam ze względu na obroty
-
[B5 AFN] Duze korekcje, dawka paliwa nowe logi
spróbuj jeszcze wyczyścić przepływkę bo chyba jeszcze tego nie próbowałeś? dokładnie siateczki wyczyść
-
[INNE] Leon 1.9TDi ASV - Logi
czemu o kacie, a potem o czyszczeniu kolektora napisałem, wyczyść kolekto i wstaw dynamiczny 003 i 008 zapytaj się tych znawców z innego forum czemu w 003 basic setting w EGR off jest wzorowa wartość a w EGR on beznadziejna ten kat to został wycięty czy wybity? co w miejsce kata wstawiłeś? rurę czy coś innego?
-
Wasze przebiegi w dieslach 1.9 TDI
nie martw się nie potrzebnie na zapas, do puki od wymiany do wymiany nie dolewasz więcej niż 0,4L ja bym olał pocenie
-
[INNE] Seat Cordoba 1,9 TDI 90KM - Turbina po czyszczeniu - bledy
zrób komplet logów, obowiązkowo każdy log osobno, dodatkowo zrób loga dynamicznego 011 ze zdjętym wężykiem z gruszki czy jesteś pewny że wężyki przy N75 są podłączone prawidłowo? czy map sensor jest na rurze czy w ecu? 16485 - Przepływomierz powietrza (MAF) - bank 1 > wartość, funkcjonowanie (range / performance problem) 17958 - Ciśnienie turbosprężarki (TC) - słaby przepływ dolotu/wydechu, MAP, regulator