Treść opublikowana przez ciahciah
-
[B5 AVG] Prośba o analizę 013 statycznie
deska rozdzielcza to mało dokładny odczyt temp. zrób na zimnym silniku logi engine/log 007 oraz instruments/log 003, to samo zrób na dobrze rozgrzanym silniku, na podstawie tych 4 logów określi się czy czujnik temp szwankuje, czy może jednak winowajcą jest termostat jak to bywa prawie zawsze do puki silni nie uzyska temp. powyżej 80 kliku stopni dostaje więcej paliwa, co skutkuje większym spalaniem log 013 mi przynajmniej się nie podoba, po 4 min w drugim logu kolekcje rozjechały się znacznie, zrób dwa długie logi po 2min 001 i 013, oba rób osobno, wyłącz wszystkie urządzenia elektryczne, światła, nawiew, radio, klimę i dopiero zrób te logi
-
[INNE] Leon 1.9TDi ASV - Logi
skoro kata nie ma no to wypadało by wyczyścić kolektor ssący mówi dynamiczny 010 i 011, tragedii nie ma i nie będzie, no ale jak wyczyścisz turbo i nadal będą skoki ciśnienia, się wyjaśni kto z kogo powinien się śmiać...
-
[B5 AFN] Prośba o sprawdzenie logów przed wizytą w MR Motors
przemik przestań się śmiać, tylu osobom na pw pomogłem(na forum ty jak zawsze próbowałeś ale czemu w 90% przypadkach nie ma szczęśliwego zakończenia dzięki tobie) i miałem już tyle okazji wyśmiać twoje diagnozy, ale tego nie robię, bo jestem mądrzejszy, sprawdzenie rozrządu jest najtańszą opcja na chwile obecną, jak marcin248 wróci do nas po czipie i powie że nie dało się czipa zrobić bo pompa słaba, albo czip będzie, a w logach będzie widać jak pompa nie domaga lub domaga na styk, wtedy ja się z ciebie pośmieje, no bo przecież ty tego nie zauważyłeś(w 004bs late 2.0 96.4%) a jedynie moją diagnozę, ciebie w ogóle ten przypadek interesuje czy tylko moje diagnozy? moje podejście jest takie, co najpierw można zrobić bo jest tańsze, kosztowny remont pompy czy sprawdzenie rozrządu który prawdopodobnie jest ok no ale ja nie uznaje prawdopodobieństwa tylko tak lub nie
-
[B6 AVF] Prośba o analizę logów
log 013 wygląda podejrzanie, filtr paliwa jak stary wymień, obadaj czy lewego powietrza nigdzie nie łapie układ paliwa, możesz też zrobić taką kuracje, a nuż widelec coś to poprawi te korekcje http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=186089.0
-
[INNE] Leon 1.9TDi ASV - Logi
prócz kata miałem identyczne objawy przy 200tys :> a ostatnio wyczytałem ze w Belgii czarne A4 to były taksówki, moja jest czarna i z Belgii no ale jesteś kolejnym który utwierdza mnie że mam ori przebieg, albo obaj mamy o tyle samo cofnięte
-
[INNE] Leon 1.9TDi ASV - Logi
ciśnienie turbo trochę skacze, prawdopodobnie gruszka już zrobiła się za miękka, no ale to nie jest pilna sprawa, kat w bardzo małym stopniu stawia opór, no ale to też nic pilnego, to samo mogę powiedzieć o termostacie, ja bym na razie lał paliwo i o nic się nie martwił bo silnik zdrowy jak mało który, zapraszam za pół roku z logami ile fura ma przebiegu?
-
[B5 AFN] Baaardzo proszę... (logi v.0.3)
nie szczelny dolot, do sprawdzenie o rurowanie od turbo na kolektorze ssącym kończąc, spocone miejsce olejem oznacza nie szczelność
-
[B5 AFN] Prośba o sprawdzenie logów przed wizytą w MR Motors
rozrząd o jeden ząbek źle ustawiony, sprawdź to sprawdź ile daje vacum pompa bar, ile daje na gruszkę, sprawdź czarno biały zaworek zwrotny koło turbo, sprawdź szczelność akumulatora podciśnienia(czarnej kulki) log 011 na podmienionym N75 z N18 może coś rozjaśni, logi rób od 1000, max od 1500obr, z takich od 1700obr nie widać tego co najważniejsze
-
Odp: [B5 AFN] Proszę o ocene grupy 1 Nowy log
coś się wyjaśniło w temacie? jak nic to dorwij afn/avg i podmień na próbę wtryski
-
[B5 AFN] Praca silnika na klimie
a jak dodasz gazu nie słyszysz jak stycznik w okolicy ECU się załączy, u mnie po załączeniu klimy i do puki nie przekroczę 1500obr widać ociężałość silnika w reakcji na gaz, po przekroczenie 1500obr załancza się jakiś stycznik i silnik zaczyna pracuje żwawo jak bez klimy, u mnie z klima silnik ma więcej mocy pokaż loga statycznego 001 bez klimy i z załączoną klimą
-
[B5 AVG] Prośba o analizę logów
czy w trakcie logów coś poprawiałeś położenie podniesionej gruszki? bo jeżeli nic to przychylam się do diagnozy przemik i lukjar7 - wycinki kata jeżeli nic nie ruszałeś gruszki przed 011 to po prostu poprzednie logi odmuliły kata, niestety nie wydaje by to odmulenie było na długo pokaż jeszcze statycznego 001 013 i dynamicznego 004
-
[B5 AFN] Ciekawy problem z doładowaniem (logi na chipie i na serii
sterowanie turbo szwankuje, albo kierownice w turbo się zacinają albo gruszka, pod warunkiem że N75 i N18 sprawny, sprawdź osobno kierownice i gruszkę czy nic nie wadzi, odkręć gruszkę od wspornika i zdejmij zawleczkę z trzonka sztangi i osobno obadaj wciskając ręcznie sztangę w gruszkę no i prace bolca, mocno machaj nim góra duł, jak cokolwiek będzie oporu turbo do czyszczenia
-
Wasze przebiegi w dieslach 1.9 TDI
Czarne A4 B5 tam maja taksiaże czy B6? Mam czarne B5 z belgii, jak to była taksówka to smiało polecam belgijskie taksówki, auto jest przezemnie bardzo katowane i lubi to tak jak ja :>
-
[B5 AVG] Prośba o analizę logów
zaproponowałem co zrobić,jak w ciągu kilku dni nie zobaczę zaangażowania beemek88 to szkoda mojego czasu dla niego
-
[B5 AVG] Prośba o analizę logów
chciałem ta furkę przywrócić po swojemu do ładu na pw, już dawno by była wściekła, dolot jest szczelny, log 003bs 011bs trochę nie pasuje do przytkanego kata ale mogę się mylić, czy nie lepiej najpierw upewnić się czy mułowatoś tej furki nie jest z winy sterowania? sposób prosty, odkręcasz dwie śrubki pod gruszką, cała gruszkę podciągasz do góry i zablokuj ją by nie opadła i jazda zrobić osobno logi dynamiczne 003 010 011, osoba siedząca z laptopem niech ci mówi jak wartość w 003 osiągnie 1100mbar, w 010 2300mbar i 011 też 2300mbar jako znak by dalej nie logować, logi rób od 1000obr, jak w trakcie któregoś logu silnik złapie tryb awaryjny zgaś silnik i dopiero rób następnego loga
-
Odp: [B5 AFN] Proszę o ocene grupy 1 Nowy log
statyczne 001 i 013 ok, czyli podejrzane skoki V nie koniecznie są z winy nastawnika zacznijmy od początku, co się dzieje z autem, bo chyba jakieś objawy nie po kojące są skoro założyłeś temat wypisz objawy, staraj się dokładnie opisać wszystko, napisz kiedy ostatnio wymieniałeś filtr paliwa i na jaki, reszta logów też jest wskazana, szczególnie święta trójca 004, czy jakieś błędy wywala vag
-
[B5 AFN] Brak mocy - słabe turbo
zrób wszystkie logi, pewnie że możesz podmienić N75, wężyki od N18 pozatykać, sprawdz wszystkie wężyki i podejrzane wymień
-
Odp: [B5 AFN] Proszę o ocene grupy 1 Nowy log
odepnij impulsator od skrzyni, jak przestawnie szarpać nastawnik jest do czyszczenia, opcja druga to pompa ded, jak zdejmiesz nastawnik sprawdź tulejkę pompy czy nic nie wadzi, czy nie ma rys na wałku ja w tym logu widzę jak byk że nastawiacz dawki wariuje dla pełni szczęścia zrób długie 2 minutowe logi 001 statyczne i 013
-
[INNE] Prośba o ocenę logów grup: 003,008,010,011
sprawdź szczelność dolotu ...
-
[B5 AHU] 00542 - Needle lift Sensor (G80)
Same błędy się nie kasują O takie logi mi chodziło, moja propozycja to wizyta u pompiarza i sprawdzenie i regulacja wtrysków Zrób dynamiczny 001 i 004 od 1000obr do 4200
-
[B5 AFN] Porśba o analize logów
ile cię to kosztowało? pokaż logi po czyszczeniu
-
[B5 AFN] Bardzo proszę o analizę moich logów
jeździłem 3 lata na 10W40 i katowałem AFN na maksa, nie zgodzę się że na 10W40 turbo ma paść szybciej, może ale nie musi, kwestia jak dbamy o silnik, na 10W40 trzeba do puki silnik się nie rozgrzeje bezwzględnie delikatnie przyspieszać bo 10W40 gęstszy, teraz wróciłem do 5W40 ze względu na czipa, silnik na 10W40 już po 9tys zaczynał pracować głośniej co było oznaką że trzeba wymieniać, na 10W40 silnik był wiecznie cały usmarkany olejem i brał od wymiany do wymiany max 0,3L, po przesiadce na 5W40 nic nie bierze więcej oleju, wiec jeżeli silnik na 10tys nie bierze 10W40 więcej niż 0,5L śmiało można zmieniać na 5W40, turbo na zimnym silniku będzie lepiej smarowane, ja przy zmianie zalałem do starego oleju motul clean na 15min, i nowy olej zmieniłem po 3tys żeby było perfekt :>
-
[B5 AFN] Brak mocy, proszę o analizę logów
jak nadejdzie zima i auto przestanie zapalać z pół obrotu to zajmij się statycznym kątem wtrysku
-
[B5 AFN] Bardzo proszę o analizę moich logów
nie mylisz się ale obecnie priorytet to całe turbo wyciągnąć i wyczyścić cześć gorącą
-
[B5 AFN] Bardzo proszę o analizę moich logów
błąd 00553 po skasowaniu wraca? bo jak nie wraca to przepływka ok, a błąd się zrobił jak była odpięta najważniejsze co musisz zrobić to odkręcić turbo i wyczyścić cześć gorącą, nie zwlekaj z tym i nie przekraczaj do czasu czyszczenia 2000obr