Treść opublikowana przez ciahciah
-
[B5 AVG] Prośba o analizę logów - prawdopodobne problemy z turbiną.
program jest delikatny i bezpieczny kto ci go robił?
-
[B5 AFN] Niebieski dymek przy zimnym silniku
czujnik temp. paliwa szczelny dolot dobrej jakości paliwo statyczny kąt wtrysku filtry po zrobienia tego niebieska chmura niebieskiej rosy(na trawie i zderzaku krople) przy zapalaniu zimnego silnika i przy pierwszych kliku depnięciach pedału zimnego silnika znikła raz na zawsze, obecnie przejechałem 40tys od tego zajścia i zero jakich kolwiek dymków no i ori katalizator ma się dobrze u mnie to była chmura rosy, a nie dymu, osiadały te kropelki na trawie i zderzaku, do tej pory nie mam pewności czy to była ropa czy olej silnikowy no ale przez cztery lata nigdy nie musiałem dokupywać nic poza 4L oleju co wymiana, wchodziło 3,7 a reszta na dolewki, silnik jest wiecznie usmarkany olejem to ja już wiem na co te dolewki idą.. a podczas tych niebieskich baków spalanie miałem o 1L większe co było czymś nie normalnym
-
[INNE] Logi- do sprawdzenia i co jest nie tak? (AFN)
ile przebiegu ma rozrząd? czy naciąg paska rozrządu jest właściwy? sprawdzaj wartość 000bs co kilka dni, jak znowu się przestawi to nie ma żartów, daj znać, znam ceny wszystkich części, sam ostatnio wymieniałem no i moja propozycja skróć sztangę gruszki o dwa obroty
-
[B5 1Z] Przerywanie, szarpanie przy przyspieszaniu. Logi dynamiczne
statyczny kąt wtrysku do korekty możesz umyć przepływkę, trochę wysterowanie N75 jest duże, przejrzyj wężyki wychodzące z N75, podejrzane wymień, poza tym szafa gra
-
[INNE] Logi- do sprawdzenia i co jest nie tak? (AFN)
logi zawsze robi się na rozgrzanym silniku do 90C, choć 83C ujdzie w tłumie, no ale jak chcesz możesz powtórzyć statyczne 000 004 013, basic setting 000 004 no i jednego dynamicznego 004 od 1000obr do 4200 bo dynamiczny kąt jest podejrzany, a może najpierw zrobiłeś logi statyczne i dopiero poprawiłeś statyczny kąt wtrysku? :> nie było żadnych błędów na vag'u?
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów - kiepski stan
przy pokrywie zaworów lubi olej wyłazić na tych trzech podkładkach śrub trzymających pokrywę, w aso komplet podkładek do tych śrub 96zł, z zmienikami jest różnie, sam mam teraz uszczelkę+podkładki za 67zł jakiejś włoskiej no name i na jednej śrubie znowu puszcza..
-
[B5 AJM] Prośba o sprawdzenie i ocenę logów - auto przymula i czasem przeładuje
nie mam pewności ale sądzę ze to będą ta sama przepływki, porównaj wzrokowo obie, jak obie są bosch'a i niczym poza jedną cyfrą w symbolu się nie różnią ja bym podmienił
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów
powiem ci ze jesteś pierwsza osobą która mi się wydała mało miła, a tekst "Pozwolę sobie wkleić zdjęcie, może to coś rozjaśni" całkiem mnie zniechęcił..
-
[B5 AJM] Prośba o sprawdzenie i ocenę logów - auto przymula i czasem przeładuje
jak masz możliwość podmień przepływkę i zrób nowe logi
-
[B5 AJM] Prośba o sprawdzenie i ocenę logów - auto przymula i czasem przeładuje
masz katalizator?
-
[INNE] Logi- do sprawdzenia i co jest nie tak? (AFN)
wybieramy 1-engine 11 login i tu wpisujemy 12233, Do it 10 adaptacja W adaptacji blok 04 i zrób print scrn jesteś pewny że teraz rozrząd jest prawidłowo ustawiony?
-
[B5 AFN] Proszę o ocenę Logów
Wszystko ok
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów
logi idealne? pokaż
-
[INNE] [AHU] Strasznie dużo pali po naprawie
obojętne
-
[INNE] [AHU] Strasznie dużo pali po naprawie
wstaw jeszcze loga 001 na zgaszonym silniku
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów - kiepski stan
dodatkowo sprawdź cały dolot bo coś mi się zdaje że masz nie szczelność
-
[INNE] Prośba o analizę logów
po programie to przeładowanie co teraz masz to będzie normalnym doładowaniem, no ale możesz wydłuż sztangę gruszki 1 obr o ile nie masz farbą sztangę pomalowaną, a przepływki nie ruszaj bo masz ok
-
[B5 AFM] grupa 13 prosze o ocene
popraw temat, nie AFM tylko AFN zrób długiego 2min loga 013 na biegu jałowym, zrób też 001, to nam coś więcej powie o stabilizacji obr biegu jałowego, pełny komplet logów wskazany opisz też czy są problemy z zapalaniem, czy silnik nie równo pracuje, czy nie klepie-stuka metalicznie i czy nie kopci przy przyspieszaniu za dużo i ile pali na setkę
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów
logi robi się od 1500obr do 4200obr i tak masz robić, może dla ciebie to żadna różnica ale przy analizie logów ogromna ładna fotka, rozjaśniła mi wystarczająco dużo.., daj znać jak podmienisz sensor
-
[B5 AFN] Logi do oceny
jako moderator załóż taki temat, osoby które skróciły sztangę się tam wypowiedzą, nie ma nic lepszego jak odpowiedz osoby która to doświadczyła, to będą najlepsze argumenty MERYTORYCZNE jako założyciel tego tematu najpierw podaj swoje argumenty by każdy miał do czego się odnieść, mam nadzieje że nie piszę na wiatr w wypowiedzi powyżej nie podałeś swoich argumentów, tylko żądasz czyichś, może cię nikt nie nauczył ale żeby od kogoś zadać argumentów najpierw trzeba podać swoje czy wstawanie turbo od 1500obr w 300obr nie jest argumentem, idąc dalej to turbo jak by miało wstawać od 1638obr żeby było identycznie jak u emilek_2 wstało by jeszcze szybciej niż 300obr, podałem specjalnie przykład od 1500obr żeby było lepiej widać, jeżeli coś jest dobrze to nie wolno tego ruszać by było lepiej? im wcześniejsze wstaje turbo tym więcej mocy na dole a co za tym idzie mniejsze spalanie bo można przy niższych obr zmieniać biegi, pomyśl czemu auta po czipie mogą mniej palić, więcej mocy=mniejsze spalanie? no ale jak to możliwe, inżynierowie specjalnie strzelili kilka byków w sterowniku by koncerny naftowe miały należyte dochody Pozdrawiam
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów
albo masz za bardzo skróconą sztangę albo turbo jest źle złożone, ja obstawiam złe złożenie, pisałeś że byłą wymiana turbo, jeżeli to był jakiś tam zakład to reklamuj to bo albo trafiłeś na partaczy albo oszustów którzy zrobili to specjalnie żeby turbo padło ci po 20tys km możesz dla pewności skrócić sztangę o 10obr i zrobić jeszcze raz loga bez wężyki 011, to nas upewni czy źle złożone turbo czy sztanga za bardzo skrócona, przed logiem zaznacz sobie ustawienie sztangi żeby potem wrócić do pierwotek pozycji, w 011 złapałaś tryb awaryjny stąd szedł powoli
-
[B5 AFN] Prosze o analize logów
wymienione na nowe końcówki? każdy dawał idealna mgiełkę?
-
[B5 AFN] Logi do oceny
0.00 1512 1020.0 1081.2 39.4 0.32 1575 1774.8 1132.2 35.9 0.65 1659 1805.4 1336.2 39.4 0.98 1722 1836.0 1581.0 51.0 1.31 1827 1887.0 1866.6 59.0 1.64 1911 1938.0 1999.2 61.0 tak się wkręca normalny AFN.. wstawanie turbo od 1500obr trwa 1,3s czyli 300obr, u emilek_2 wstawanie turbo trwało 2s i 500obr, wnioski niech sobie każdy sam wyciągnie, skrócenie sztangi o dwa obroty nic nie zaszkodzi a może pomóc wyczyszczenie kolektora ssącego też jest wskazane
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów
zrób osobno logi dynamiczne 003 i 011 ze zdjętym wężykiem z gruszki wyczyść kolektor ssący i IC
-
[B5 AFN] Prosze o analize logów
tu piszeż że wydaje ci się że mniej szarpie a tu co innego, zdecyduj się bo z takim podejściem to źle skończysz, po co wymieniałeś tyle gratów w silniku, przy tym przebiegu nie ma prawa nic z tego co wymieniałeś paść, oo i dopiero teraz zauważyłem że wtryski regenerowałeś, na czym ta regeneracja polegała? zostały wymienione końcówki? opisz to dokładnie