Treść opublikowana przez OLIVER
-
Witam! nowinka z mojego zycia osobistego ktora chcialbym sie podzielic
Witaj Wiesz jak to mówią ? "żeń się chłopie po co masz mieć lepiej od nas " A tak naprawdę to gratulację i wszystkiego dobrego Wam życzę już dziś
-
[B5 AFN] Jak wyjąć przedni reflektor?
tak nie trzeba zdejmować zderzaka natomiast trzyma sie na trzech śrubach dwie co widać z góry a trzecie jest jak by z tyłu reflektora i dojście jest kłopotliwe trochę ,trzeba torx (bodajże 30) długim przez otwór podejść do niej ,a następnie jest jeszcze wsunięty do takiego uszka ,ale to już nie problem z wyjęciem go
-
[B5 AJM] Gdzie robić rozrząd? ASO?
Witam Zdecydowanie popieram przed mówców a ASO mnie powiedzieli 1800zł a ja zrobiłem rozrząd, pompę wody i paski nowe za 800 I też markowe części górna półka Mechanik wziął za robotę 150 zł,a ASO to mają chyba za godzinę tyle Ale decyzja należy do Ciebie
-
[B5 AFN] Dymienie podczas zapalania na rozgrzanym silniku
Witam dodam moje trzy grosze Oglądałem filmiki i na pierwszym z nich przy odpaleniu widać jak silnik wchodzi prawie na na dwa tyś obrotów , A u mnie sprawdzałem nie wchodzi nawet na tysiąc przy odpaleniu ,oczywiście bez gazu .Na pewno dostaje dużą dawkę paliwa i stąd to przy kopcenie Coś na pewno kolega ma nie tak ale trudno powiedzieć co
-
[B6 AVF] Ile wchodzi oleju do skrzyni biegów?
Witam Jeśli Ci nikt nie odpowie to w ASO podajesz dane pojazdu i oni Ci powiedzą Jaki powinien być oryginalny olej i ile wchodzi do skrzyni Jeśli będziesz chciał zalać oryginalnym to i tak na pewno go zakupisz w ASO bo raczej gdzieś indziej go nie dostaniesz wiem z doświadczenia mojego Jeszcze jedno do korka spustowego musi być specjalny klucz operacja nie jest tania ale warto ,wiesz co masz i na czym jeździsz pozdrawiam
-
[B5 AFN] Mocne parowanie szyb podczas deszczu
Nie nie razem z podszybiem ,ja mam nasuwaną na obudowę filtra pyłkowego taką wąską rynienkę ,wzdłuż podszybia . Chcąc wyciągnąć filtr to musisz ją pierw wyciągnąć bo inaczej jest to nie możliwe .może teraz będziesz wiedział o co chodzi pozdrawiam
-
[B5 AFN] Mocne parowanie szyb podczas deszczu
johnybravo Nad filtrem powinna być taka rynienka plastikowa mała ,masz ją ??
-
[B5 AFN] Jaka plecionka do AFN ?
Witam Ktoś szukał , proszę bardzo http://www.allegro.pl/item646305717_reperaturka_zlacze_vw_passat_audi_a4_a6_1_9_tdi.html http://moto.allegro.pl/item646813708_zlacze_elastyczne_audi_a4_a6_vw_passat_tdi.html same plecionki też są dostępne http://moto.allegro.pl/search.php?string=audi&from_showcat=1&category=18863&country=1
-
[B5 AFN] Problem ze zbyt niską temperaturą silnika
Witam goldik. Chyba to normalne bo przecież odbierasz dodatkowo ciepło z nagrzewnicy i czas nagrzania automatycznie sie zwiększa Ja u siebie zauważyłem podobną sytuacje Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi Pozdrawiam
-
Jazda polskim samochodem po Wielkiej Brytanii
Witam Bardzo dziękuje Panom za informację Pozdrawiam Proszę o usunięcie wątku
-
Jazda polskim samochodem po Wielkiej Brytanii
Witam szanowne grono Czy słyszał ktoś coś na ten temat : że po Wielkiej Brytanii nie można jeździć polskimi samochodami ,bądź czy zostało wprowadzone jakieś ograniczenie dla polskich samochodów Bardzo dziękuję z góry za wszelkie informację Pozdrawiam
-
[B5 AFN] Zaniżona temperatura na wyświetlaczu
Witam Wszystko OK czujnik wymieniony temperatura pokazywana jest zgodna z otoczeniem Proszę szanowne grono moderatorów o usunięcie wątku by nie zaśmiecać forum dzięki i Pozdrawiam
-
[B5 AFB] Proszę o pomoc z doborem części
Witam A czy Ty sam będziesz sobie ten rozrząd wymieniał , bo jesli tak to sie nie wtrącam a jeśli mechanik to niech on sobie zakupi wszystkie części tylko te z górnej półki i będziesz miał jakąś gwarancję na to .Słyszałem że na Allegro można nabyć podróbki jeśli chodzi o pasek .czasem pare złotych za oszczędzone na kupnie może przynieść niespodziankę i to kosztowną . Ale decyzję pozostawiam Tobie Pozdrawiam
-
[B5 AFN] Zaniżona temperatura na wyświetlaczu
Witam Pana "mily" Po przeczytaniu wiadomości poszedłem zaraz do garażu i zrobiłem tak jak mówiłeś , wypiąłem stary czujnik i załączyłem zapłon , i na wyświetlaczu pokazało +18*C , wyłączyłem zapłon i ponownie podpiąłem NOWY czujnik i tu miła niespodzianka pokazuje +17,5*C,rewelacja . Wypiłem nowy i podłączyłem spowrotem stary i tu ząk +4,5*C A więc ewidentnie stary czujnik jest niesprawny , czeka mnie tylko podmiana i będzie OK Ciekawi mnie tylko czemu jak wczoraj przyjechałem z ASO do domu i na ciepłym silniku robiłem podmianę czujnika to nie było różnicy,jak stary pokazywał to nowy tylko o 1*C więcej . Ale już myślę że będzie OK Bardzo dziękuję za pomoc Pozdrawiam
-
[B5 AFN] Zaniżona temperatura na wyświetlaczu
Tak dokładnie jest jak piszesz ,po rozłączeniu temperatura poleciała na 1,5*C i sprężarka klimy nie zastartowała ,dopiero jak przemierzyłem napięcie we wtyczce zaczęła rosnąć i dopiero klimatyzacja zaczęła działać jak powinna. Ale różnica temperatury właściwej a pokazywanej jest zbyt duża by to tak zostawić . A co do szrotu to koło mnie niema nic konkretnego by coś takiego dostać więc został mi chyba ASO Pytałem w serwisie BOSCH to powiedzieli że tylko mogą mi sprowadzić przez ASO i cena o 20zł większa niż ASO. To jednak osobiście się pofatyguję do ASO AUDI Pozdrawiam i dzięki za dobre rady [br]Dopisany: 13 Maj 2009, 18:51_________________________________________________Witam Panowie Ponownie zakupiłem nowy oryginalny czujnik w ASO i nie wyciągając starego wypiąłem wtyczkę i podpiąłem nowy i .......rozczarowanie temperatura pokazuje tylko o 1*C więcej niż ze starego a więc jak na polu jest około +15, +20 * C to stary pokazuje +6*C a nowy +7 *C Co proponujecie mi by było to poprawne wskazanie wyświetlacza ?? czy to jakiś błąd i trzeba jechać na kąpa , tylko mnie dziwi jedno , jak wypnę czujnik i zmierzę miernikiem napięcie w tym gniazdku to temperatura na wyświetlaczu leci do mniej więcej prawidłowej i zostaje dopóki nie wepnę czujnika ,po wpięciu leci na dół jak już pisałem Proszę o opinie Pozdrawiam
-
[B5 AFN] Zaniżona temperatura na wyświetlaczu
Witam A więc tak Panowie dostałem sie do czujnika i on jest nierozbieralny wychodzi z niego podwójny przewód zakończony wtyczką dwu pianową . próbowałem przemierzyć go Omomierzem i nic nie pokazuje ,żadnej rezystencji , co ciekawego zauważyłem po rozłączeniu tego czujnika zmierzyłem napięcie w gniazdku tego czujnika i pokazało mi 5,3V i temperatura zaczęła rosnąć na wyświetlaczu do mniej więcej prawidłowej (+21*C)i zatrzymała sie przy tej wartości , A gdy podpiąłem ten czujnik zaczęła spadać do +5*C i tak zostało Moim zdanie jest walnięty czujnik Sprawdzałem w ASO jest dostępny w cenie 143zł Przymierzam się do zakupu , A co Panowie o tym teraz sądzą ??
-
[B5 AFN] Zaniżona temperatura na wyświetlaczu
Dzięki pooglądam jeszcze przewody jak mówisz ,może coś zauważę Pozdrawiam
-
[B5 AFN] Zaniżona temperatura na wyświetlaczu
Witam szanowne grono Zauważyłem na wyświetlaczu między zegarami na samym dole pokazuje mi temperaturę jak sie domyślam zewnętrzna Problem w tym ze jest dosyć dużo zaniżona ,w garażu gdzie jest samochód jest jakieś 20*C a mnie pokazuje na wyświetlaczu 4,5*C Moje pytania są następujące : 1. Czy ta temperatura ma wpływ na coś innego poza informacją dla mnie ? 2. Czy to jest ten czujnik w plastikowym uchwycie między zderzakiem a chłodnicą ? 3. Czy wystarczy go wymienić i po sprawie ,czy po wymianie trzeba podpinać pod WAG ? Może ktoś już wymieniał go i posiada jakieś istotne wskazówki Za wszelkie wiadomości z góry bardzo dziękuję i Pozdrawiam
-
Moja Audiczka
Witaj Lucabianco tak 10 to prawda że tyle
-
Moja Audiczka
Tak wygląda 1,9 .TDI. 110 KM. 10 x Poduszka 2x El .szyby El. lusterka Climatronik Centralny zamek + pilot Koła Alu . 205/55/16 + zimówki Alu 15 (Audi) To narazie tyle ,
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam . Mam na imię Stanisław obecnie śmigam B5 1,9 . TDI , AFN. Pozdrawiam