Treść opublikowana przez OLIVER
-
[B5 AFN] Kontrolka świec żarowych na desce świeci kilka sekund
Witam Panowie ...a czy sprawdzaliście czy Wam te świeczki grzeją jak opisujecie?? Ja sprawdzałem i obecna temperatura nie pozwala na grzanie świec żarowych Nie pojawia sie napięcie na przewodach do świeczek...mimo ze kontrolka świeci chwilkę po załączeniu zapłonu Dopiero jak zrzucę wtyczkę z czujnika temperatury(niebieski)to kontrolka świeci ok. minuty i pojawia się napięcie na przewodach świec żarowych moim zdaniem mam wszystko OK ..bo po co mają świeczki podgrzewać jak temperatura jest w + Pozdrawiam
-
[ALL B5] Jakie dekielki do tych felg
Witaj Ja mam też takie Aluski i dekielki mają numerek 4BO 601165J pozdrawiam
-
[ALL B5] Xenony w reflektorach zespolonych po II lifcie - montaż żarówek i przetwornic
Panowie jeśli mozna się wtrącić ...Witam HID -y są również do samochodów z nową elektroniką gdzie kąp skanuje cały układ . Przetwornice płaskie i małe dające sie zamontować we wnęce oryginalnych przetwornic pod reflektorem .super sprawa Oczywiście s ą sporo droższe ale coś za coś...Pozdrawiam
-
[B5 AFN] Jak sprawdzić termostat
Tylko weź pod uwagę że jest mieszalny również G11 a ten to już na pewno nie zalecany do tych roczników Uważam gdy by były trudności z dostanie na rynku G12 to bym się zastanowił ale ze nie ma problemu to... "poco wychodzić przed orkiestrę "
-
[B5 AFN] Jak sprawdzić termostat
Witaj kubik224 Do twojego rocznika (97)producent zaleca G12. G12+ jest stosowany w nowych modelach Ja bym nie zmieniał zalet producenta , ale decyzja należy do Ciebie Pozdrawia
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Witam Za 4lata to po firmie sprzedającej śladu może już nie być i gdzie udacie się z reklamacją Obym się mylił Pozdrawiam
-
[B5 AFN] Jak sprawdzić termostat
kubik224 Witaj tak ,jest narobiony mętlik Według książki płyn G12 nie należy mieszać z innymi natomiast można dolewać do niego środek zgodny z VW/AUDI TL-774-D np. Glysantin-Alu-Protect/G30 natomiast G12+(fioletowy kolor) można mieszać z G11 i również z G12 Pozdrawiam
-
Polecane opony zimowe
Witam A ja zakupiłem takie "kozaczki zimowe" ha ha cena nie zła i opinie również dobre .zobaczymy niedługo http://www.motostrada.pl/continental_contiwintercontact_ts830/opony_195_65r15_58308.html
-
[B5 AFN] Jak sprawdzić termostat
Witam Panowie ale do niego jeszcze są koszty wysyłki (17zł )oczywiście bardzo zawyżone , takie chwyty stosują niektórzy ,by klienta przyciągnąć to obniżają cenę towaru a walą po cenie wysyłki i wychodzą na swoje . Ale jak będzie OK to i tak sie opłaca bo różnica jest spora jeszcze
-
[B5 AFN] Jak powinno pracować wisko?
piotr20997 Witaj Nie patrz na to że ktoś napisał że po 3 km ma 90*C na blacie ,bo ja w to też nie wierzę , przy spokojnej jeździe odpalając po nocy silnik i ruszając zaraz ,to po 3 km u mnie nie pokaże więcej niż 60*C ,a 90*C osiaga dopiero po 7-8km i uważam że jest OK . Przed Audi miałem Seata i po wymianie termostatu na nowy Oryginalny też tak mi sie nagrzewał identycznie . Oczywiście dużo zależy od stylu jazdy i od terenu . Pozdrawiam
-
[B5 AFN] Jak sprawdzić termostat
Witam Panowie no to gratuluje wam ze tak sie Wam nagrzewają samochody Ja na ten temat mam swoja teorie może jeszcze znajdzie się ktoś co pobije rekord 2-3km i nagrzeje silnik szybciej przy spokojnej jeździe do 90*C Pozdrawiam
-
[B5 AFN] Jak sprawdzić termostat
Goldik Witaj coś mi sie w to co piszesz nie bardzo chce wierzyć ja nie narzekam na termostat ,ani na zagrzanie silnika ale po takich kilometrach jak Ty podałeś i jeszcze przy włączonym ogrzewaniu i 90*C to lekka przesada ,i oczywiście przy spokojnej jeździe bo silnik nie nagrzany Proszę niech ktoś potwierdzi to bo ja w to nie za bardzo wierzę
-
[B5 AFN] Jak sprawdzić termostat
Witaj Nowy powinien być dobry ale ja tak kiedyś sprawdzałem termostat z Seata Toledo Podwiesiłem go w garnku 0,5L na drucie tak aby była zanurzony we wodzie jego część która jest odpowiedzialna za jego otwarcie ,(czyli część pod kołnierzem) garnuszek na płytkę od kuchenki i dawaj grzejemy a do garnuszka włożyłem jeszcze termomert z pieca CO i obserwowałem jego otwarcie w jakiej temperaturze osiąga Powiem, moze sie uśmiejecie ale było OK dochodziła do 90*C i ładnie mi sie zaczął otwierać założyłem i nie miałem żadnego problemu z temperaturą na nim Trochę domowy sposób ale skuteczny Pozdrawiam
-
[B5 AFN] Czujnik temperatury zewnętrznej zaniża temperaturę
Witaj Nie nie przez przypadek bo przy najmniej u mnie znajduję się jeszcze pod tą czarną osłonką co pisałem taki plastikowy wieszak i na nim Trzy inne złącza ,a czwarta właśnie to Pozdrawiam
-
[B5 AFN] Płyn do chłodnicy
G 11 jest zielony i stosowany w samochodach do 06 1996r A od 07 1996 już stosowano G12 tych płynów nie można mieszać ze sobą do nowszych modeli stosują płyn G12 PLUS (fioletowy) Silnik wysoko prężny czterocylindrowy- 6 litrów płynu chłodniczego ale nie jestem pewien na 100% co do B6
-
[B5 AFN] Płyn do chłodnicy
Witam Panowie jeśli mogę sie wtrącić Płynu chłodniczego nie wymienia się znowu tak często .a nasze wózki mają zalecany G12 więc czy warto robić doświadczenia ??, czy warto Parę złotych za oszczędzić dzisiaj ,a jutro wydać je z nawiązką na inne podzespoły , jeśli chcecie śmigać swoimi wózkami pewnie i bez awaryjnie stosujcie płyny eksplatacyjne takie jak zaleca producent naszych samochodów ,nie szukajcie oszczędności tam gdzie się nie powinno ich szukać. Oczywiście decyzja należy do Was Szanowni Koledzy
-
[B5 AFN] Czujnik temperatury zewnętrznej zaniża temperaturę
wtyczka wpięta jest między innymi pod osłonką czarną zbiorniczka od wspomagania kier.
-
[B5 AFN] Czujnik temperatury zewnętrznej zaniża temperaturę
No tak ale jak wiecie te czujniki padają a potem są złe wskazania a nowy to nowy ,a używany nie ma żadnej gwarancji czy jest dobry i jak długo posłuży Ale niczego nie sugeruję decyzję pozostawiam potrzebującemu
-
[B5 AFN] Czujnik temperatury zewnętrznej zaniża temperaturę
Witam Da rade samemu , ja robiłem sam Jest ciasno ale dasz sobie rade demontujesz kratki środkową jak usuniesz to Ci sie zrobi miejsce . Najgorzej jest z przeciągnięciem wtyczki obok chłodnicy ale da radę Dla ułatwienia ja sobie zdemontowałem ten gruby wąż w komorze silnika a oto numer 8D0 820 535 Cena no .....145zł w ASO słona ale co zrobisz nie dostaniesz go gdzie indziej Pozdrawiam
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Buba zerknij ponownie na aukcje i popatrz pisze ...... stan nowe
-
[B5 AFN] Problem z doborem filtra oleju Knecht
Witaj Ja też mam silin AFN 99rok i mam taki filtr oleju http://moto.allegro.pl/item710021841_knecht_oc257_audi_a4_a6_passat_3b3_3b5_op525.html Polecam i Pozdrawiam
-
[ALL B5] Który wahacz najczęściej zaczyna stukać, poprzeczne nierówności
Witam Trudne pytanie ,ale według mnie należy sie bacznie przyglądnąć wahaczowi tylnemu dolnemu ( tak zwany" banan") mam podobne objawy i ja jestem u siebie pewien na 100% ze on Bardzo ciężko to diagnozować bo nic nie widać przy oględzinach . Ja to zdiagnozowałam w taki oto prosty sposób: podłożyłem pod to koło z przodu i z tyłu kliny ale nie na ciasno tylko w odstępie od koła ,tak aby można było bujać autem do przodu i do tyłu ,tak aby koło najeżdżało na te kliny ( najlepiej jak ktoś nam pomoże jest łatwiej )a ręką z tyłu koła łapię za gałkę gdzie idzie do zwrotnicy i ładnie można wyczuć luzy i stuki , bo tam najczęściej sie one pojawiają . Jeszcze lepiej jak ktoś ma kanał to całkiem super i wygodnie , ja nie mam ale dałem sobie rade . Pozdrawiam
-
[B5 AFN] Naprawa alternatora BOSCH 0 123 515 003
Piękna robota. Po gratulować
-
[B5 AFN] Olej do skrzyni manualnej
Witaj No to jest duża różnica bo ja za oryginalny dałem 108 zł za litr wchodzi 2,25 L, ale trzeba zakupić 2,5L i wydatek spory ,ale to przecież na lata jest inwestycja i jak nie ma wycieków to nie ma co żałować a wiadomo że z przekładnią będzie wszystko OK Ale poczytaj czy to jest pełny SYNTETYK bo cena jest zaskakująco niska Pozdrawiam
-
[B5 AFN] Olej do skrzyni manualnej
Witaj czy możesz ? moim zdaniem tak ,ale niech wypowiedzią się jeszcze znawcy w tej dziedzinie A co zyskasz zalewając takim olejem ,jaka jest cena 1L takiego oleju ? Pytam bo w ASO bez problemu dostaniesz oryginalny olej G 052 911 i nie masz żadnej obawy czy będzie dobry chyba że cena jest tu powodem