Treść opublikowana przez OLIVER
-
[B5 ADP] Wymiana osłonki gumowej tłoczka zacisku tylnego!
miroy511 Witaj Moze to Ci pomoże.. http://www.audi80.pl/all-regeneracja-tylnych-zaciskow-hamulcowych-vt9988.htm
-
[B5 AFN] Pompa wtryskowa cieknie
Tu masz ... http://moto.allegro.pl/item1167538284_uszczelki_nastawnika_pompy_tdi_sdi_tds.html
-
[B5 ADP] Wymiana osłonki gumowej tłoczka zacisku tylnego!
devastation... Nie sądzę przecież w sklepie ..przy najmniej u mnie za zastaw naprawczy kompletny też dałem 30zł(wszystkie elementy gumowe do zacisku) ,a nie wszyscy mają dostęp do takich sklepów jak Ty podałeś... Co do nie miałem na myśli ściskania wężyka tylko na końcu przewodu jest zakuta końcówka metalowa przez którą przechodzi śruba by go przykręcić do zacisku...Tak??? więc co szkodzi za pomocą kawałków gumy ten metalowy koniec zaślepić przy pomocy klucza francuskiego..Moim zdaniem prosty i dobry sposób... Pozostałe wiadomości podałem koledze tak jak powinno się posmarować i czym co powinno być nowe a co On już z tego wybierze to już jego sprawa Na pewno nie podałem mu nic mylnego...
-
[B5 AFN] Pompa wtryskowa cieknie
od tego paliwa na pewno nie wyszły wycieki ... to raczej od tego katowania silnika prędzej.. Po wycieraj dokładnie pompe i sprawdź gdzie cieknie może z pod dekielka od nastawnika ..to sprawa prosta gorzej jak z pod samego nastawnika ..albo i gdzieś indziej ..ale z lokalizuj wyciek najpierw..
-
[B5 ADP] Wymiana osłonki gumowej tłoczka zacisku tylnego!
Raczej nie dostaniesz samej osłonki ...musisz kupić cały zestaw naprawczy..( ok 30zł na 1 stronę..) A jak to zrobić? Raczej wskazane jest całkowite wyjęcie zacisku ..To znaczy odkręcenie go i spuszczenie linki ham. ręcznego oraz odkręcenie przewodu hamulca.. Tu musisz sobie przygotować coś do zaślepienia tego przewodu bo płyn Ci spłynie nim to wymienisz (ja wykorzystałem klucz francuski i dwa kawałki gumy z dętki jako uszczelki skręciłem sobie końcówkę przewodu by płyn mi nie uciekł z układu..) Bierzesz zacisk do imadła klucz od szlifierki kątowej i wykręcasz tłoczek jak śrubę i pięknie się wykręci . potem ładnie musisz wszystko wyczyścić ,wydmuchać,wypłukać ... zakładasz nową osłonkę i wkręcasz z powrotem tłoczek delikatnie kluczem od szlifierki( w prawo)do końca i po sprawie.. Powinieneś mieć przy tym smar do tłoczków hamulcowych by posmarować tłoczek (z zewnątrz) smar ATE nim go wkręcisz .. No i oczywiście smar do prowadnic ..np. BOSCH po wyczyszczeniu gumek prowadnic i prowadniczki nasmarować je , gumki wewnątrz by ładnie wszystko pracowało jak trzeba .. Powinieneś mieć nowe śruby do przykręcania zacisku ..albo klej do gwintów by zapobiec samo odkręceniu sie zacisku .. To chyba tyle ... przykręcasz przewód hamulcowy ..(nowe podkładki pod śrube do przykręcania przewodu ham. powinny być) odpowietrzacz zaciek (uzupełniając płyn hamulcowy )i cieszysz się ze masz wymienione i płyn również...przy najmniej w tym zacisku... Mam nadzieję że troche to zrozumiesz ...a jak nie to szukaj innego opisu i fotek ..moze znajdziesz ... Powodzenia..
-
[B5 ADP] Wymiana osłonki gumowej tłoczka zacisku tylnego!
zacisku nie musisz całego rozkręcać ..ale tłoczkiem musisz" wyjechać"by założyć nową osłonke tłoczka...to nie dożo roboty , a przy okazji wyczyścisz sobie i wymienisz płyn hamulcowy...
-
[B5 AVV] Problem z mocą po usunięciu katalizatora
obawiam się ze w Twoim przypadku zakłóciło to prawidłową prace sondy lambda...
-
Ile zabierają zniżki?
Tak w PZU wykupisz mini AC na starsze niż 10lat ...tak mi powiedziano u mnie
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Zawieszenie jest Tylko nasze drogi a zwłaszcza dziury w nich ...to nie na takie zawieszenie ... U nas wsztsko padnie ...niestety trzeba uważać
-
[B5 AFN] Jaki olej do skrzyni
http://moto.allegro.pl/item1059281427_klucz_m16_do_korka_oleju_skrzyni_biegow_vw_audi.html Taki potrzebny klucz do spustu oleju ze skrzyni.. a zalewasz bez problemu metr wężyka 10-15mm średnicy zakończasz go lejkiem z kuchni.....i wypuszczasz go z komory silnika i już pięknie zalewasz nowym olejem.... Nie widzę żadnego problemu..
-
[B5 AFN] Jaki olej do skrzyni
Tak ....dokładnie ..już poprawiłem producent nie przewiduje wymiany oleju w skrzyniach manualnych..ale jeśli jest spory przebieg to na pewno nie zaszkodzi taka wymiana..
-
[B5 AFN] Jaki olej do skrzyni
Witaj jeśli chodzi o korki to od spodu skrzyni jest korek spustowy..(potrzebny specjalny klucz do tego korka ) a do zalewania olejem jest korek na imbus 17z lewej strony skrzyni zobacz tu.. a olej to powinien być..G052911 SAE 75W90 .......2,25L...
-
[ALL B5] Cena wysyłki foteli
Witam i cena również zależy od wielkości gabarytowej przesyłki....
-
[B5 AFN] Stukanie na zakrętach... Zaczyna się ;P
Nie ma na co czekać tylko wymiana ...mechanik ma racje to prawd...może dojść do wypadniecia ..jak kasa nie puszcza to chociaż te co mają luzy..
-
[ALL B5] Kompatybilność skrzyni biegów
Witaj z tego co ja się orientuje i co mi ktoś kiedyś napisał to ważny jest symbol skrzyni który znajduje sie tu zobacz na ten link to tylko przykład.....EEN..... http://moto.allegro.pl/item1030248304_skrzynia_biegow_1_9_tdi_een_passat_b5_audi_a4.html#gallery
-
Prośba o oddanie głosu. Ważna sprawa :)
- [B5 AJM] Jaki olej do skrzyni biegów?
Witam Co powiecie o tym oleju do skrzyni biegów ...?? za komentarze z góry dziękuję.. http://moto.allegro.pl/item1013867537_gdansk_motul_motyl_gear_ff_75w140_75w_140_1l.html- [ALL B5] Co to jest za element ?
To jest czujnik temperatury zewnętrznej..- [B5 AFN] Prośba o analizę logów-notlauf
Witaj.. Dobrze mieć kanał przy tej robocie ..ale i bez niego można zrobić ...Podnoszac auto na lewarku i zabezpieczające je by Cię nie przygniotło jak będziesz leżał pod nim- [B5 AFN] Sprawdzanie turbiny vagiem
Orcio1 Witaj poszukaj u nas na forum ostatnio była do sprzedaży suszarka ....ponoć bardzo dobra ... w rozsądnej cenie:hi: Tu masz ... http://www.a4-klub.pl/smf/b5_afn_turbina_w_idealnym_stanie_kolektor_ssacy_katalizator_egr-t130139.0.html- [B5 AFN] Ubytek płynu hamulcowego
Witaj... No jeśli jest ubytek ...a jest to trzeba bezzwłocznie lokalizować wyciek.. Jeśli twierdzisz ze przewody już są podejrzane to nie ma co czekać tylko wymiana wszystkich to nie są duże koszty, ale to przecież HAMULEC!!! Nie ma co tu przekładać na oszczędzanie..... Co do ceny to może ktoś inny poda Ci przykładową cenę ..ja sie nie orientuje- [B5 AFN] Pytanie o rodzaj skrzyni biegów
Witam Szanowne grono Może trochę odświeżam temat i zapytam znawców.... Czym kierować sie przy szukaniu skrzyni : oznaczeniem to znaczy na nalepce w bagażniku bądź wybitej na skrzyni np(EEN )tak jest na nalepce czy np. (EEN 11059) tak jest na skrzyni wybite.. Czy ? jest jeszcze drugie inne oznaczenie z boku skrzyni i inny numer które oznaczenie jast najwazniejsze lub które wystarcza by nie popełnić błędu i by wszystko pasowało ... Pozdrawiam...- [B6 AWX] Płyn w chłodnicy
Witaj Moim zdaniem na pewno tam nie masz płynu borygo ...raczej G12 lub G12++ ja na twoim miejscu dolałbym do stanu wody destylowanej i będzie Ok . a jesienią wymieniłbym na nowy płyn taki jak zaleca producent Pozdrawiam- [B5 AFN] Uszczelki łączące kolektor z głowicą
AudioBas Witaj na ostatnim rysunku masz kolektor ssący i tam przychodzi właśnie jedna taka w całości metalowa ... Powyżej masz kolektor wydechowy to już zupełnie co innego ...- [B5 AFN] Światła z przodu bardzo słabo świecą
Witam Kolego baros tu masz namiary na firmę która kiedyś robiła regeneracje ...zadzwoń tam sobie i będzie wszystko wiadomo... - [B5 AJM] Jaki olej do skrzyni biegów?