Treść opublikowana przez sołtys85
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
A czy do mojego AJL będzie lepszy Motul Specyfic czy 8100 x-ces. Co lepsze do benzyniaka z LPG. Cena w zasadzie taka sama wiec jak ma być lepszy moze warto. Obecnie mam 8100. Czym w zasadzie one sie róznią niby lepiej ten specyfic smaruje wałki rozrządu do pompek ale może coś wiecej?
-
[ALL B6] Po jakim czasie powinno być 90*C
Jeśli dzieje sie to na postoju to jak najbardziej ok sytuacja pod warunkiem właczenia nadmuchu na wsoką temp. Jesli samochód rozgrzany i nadmuch pracuje umiarkowanie to najprawdopodobniej termostat niedomaga lub czujnik temp.
-
[B5 AEB] Strasznie wolno się nagrzewa
Jak wam doskwiera to, że wolno sie nagrzewa to można zawsze wyłączyć klimatronik i temp optymalna powinna być osiągnieta jakieś 3-5km wczęsniej. Klimatronik skutecznie chłodzi płyn, który dopiero co zdązył sie nagrzać. Przy wyższych mrozach można właczyć obieg zamknięty. Tylko trzeba uważac na parujące szyby. U mnie przy mrozach -8*C rozgrzewa sie jakieś 10-12km z włączonym ogrzewaniem na 22*C. Jak nie osiągnie optymalnej temp to jadę jak emeryt 2,5 tyś obr/min i zmiana biegu. Spalanie 14-15 LPG po wawie i jeszcze coś tam PB spali.
-
[ALL B5] Do jakiego silnika nie pakować gazu
Pewnie ktoś na jarmarku puścił taką plote i sie niesie
-
[ALL B6] Montaz radia cb uniden 520 XL, jaką antenę do tego radia?
Musisz zrobic otwór w schowku i przedostać sie do schowka gdzie sa bezpieczniki a z niego prosto do aku. Antenkę z małych president florida lub missouri. Z większych sirio ml145
-
[B5 ABC] Ubywa płyn w zbiorniczku wyrównawczym
2l na 50km to by silnik miał problemy z pracą i odczuł byś to podczas jazdy. Należy tak jak podpowiada przedmówca szukać wycieku silnik trudny do diagnozy ale szczęście w nieszczęściu, że wyciek duży i powinno być dużó łatwiej niż przy mikro wyciekach. Jak masz ori płyn g12 to szukaj czerwonawego nalotu.
-
[B5 ABC] Ubywa płyn w zbiorniczku wyrównawczym
Może ale nie koniecznie. Jaki ubytek obserwujesz? Jak wskazania temperatury? Jest majonez pod korkiem wlewu oleju? Wszystkie cybanty dokręcone? Popma nie cieknie?
-
[B5 ADR] Pasek wieloklinowy zsunał sie z napinacza Zdjęcia
A jak pasek cały i nie ma przetarć to oczywiście, że można go zostawić. Ja bym kupił używkę od kogos z forum. Uważam ze 50zł to rozsądna cena jak łożysko w napinaczu w dobrym stanie.
-
[B5 ADR] Pasek wieloklinowy zsunał sie z napinacza Zdjęcia
Na zdjęciach widać, że napinacz już od dawna niedomagał. Widać rdzę na rolce i ewidentnie jest krzywy. Niestety przy zmianie paska wielorowkowego trzeba rozpiąc pasek klimy i pompy wspomagania co nie jest takie proste bez sciągania przodu.
-
[B5 ANB] 1.5l oleju na 7000km - czy to dużo?
Jak masz olej w dolocie to niby skąd on by suię tam wział jak nie z turbiny. Jak silnik nie uszczelniony i uwalony cały w oleju to też wypadało by sie tym zająć.
-
[B6 ALT] Ogrzewanie działa tylko gdy dodam gazu
Można taniej napisz do goscia TOM77
-
[B5 ANB] 1.5l oleju na 7000km - czy to dużo?
Chłopy co WY WYPISUJECIE po 200kkm na minerala i to jeszcze w silniku z turbo!!!!!!!!!!!! Hydraulika tego nie wytrzyma i będą dużo większe problemy. Panowie ja mam na blacie 280kkm jakięs 4 kkm robie miesięcznie olej 0W/40 i wymieniam co 3 miesiące czyli jakies 12-13kkm i zero ubytków mimo, że auto dostaje po d*pie czasem i silnik w doskonałym stanie. Raczej przebieg zbliżóny do oryginału na kazdym cylindrze komprecha 12,5 bara. Radzę sie zastanowić czy wasze auta mają tyle najechane co na blacie lub w jaki sposób były użytkowane. Kupująć audi obejrzałem 12 A4 i kupiłem z największym przenbiegiem z jakim było oferowane przez sprzedającego. Każde z nich miało na blacie max 150kkm a środek i ogólny stan auta
-
[ALL B5] Audi s4 b5 5.0 tfsi
Na przejazd między jednym wuzkanizatorem a drugim :gwizdanie:
-
[B6 ALT] Ogrzewanie działa tylko gdy dodam gazu
Jakby pompa padłą to by sie płyn gotował.
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Wszytstko ok jak po ruszeniu temp wzrasta to
-
Jaki akumulator kupić do Audi?
A ja mialem Molla 7 lat wymienilem go dopiero w zeszlym roku na Varte. A tak poza tym to Nieslyszalem zeby audi dawalo Varty seryjnie ale moge sie mylic W ori dawali moll i rekordowo wytrzymaywały nawet 10-11 lat w dieslu. Teraz raczej nie ma sie co spodziewać takiej żywotności. Z aku to jak sie trafi zależy od egzemplarza. Mi np. shnajder (polski zap piastów) wytrzymał 8lat i słabł powoli nie to, że padł w jednym momencie. Asekuracyjnie został wymieniony przed zimą.
-
[B5 AEB] Silnik 1.8 T i gaz
W warszawie dobry jest migaz-s na modlińskiej i jeszcze nikoś się zna na rzeczy. Niestety chłopaki mają troche ceny z kosmosu. Przystępnie cenowo w miarę dobrze robią w legionowie bluelpg. Ja u nich robiłęm i zero problemów na początku były małe niedomówienia ale wszystko ok no i cena zaskakująco niska.
-
[ALL B5] Które gumowe dywaniki ?
Ja też zakupiłem petext za 85zł ze stoperami i pasują jak trzeba.
-
[B6 AVJ] Szarpie, przerywa, gaśnie, chodzi na 3 gary
:gwizdanie:Mi wygląda na immo ale vag prawdę powie
-
[B6 AVJ] Szarpie, przerywa, gaśnie, chodzi na 3 gary
Pod modułem jest radiator chłodzony przepływajacym powietrzem w puszce. Pasta ma za zadanie lepsze przewodzenie ciepła między modułem a radiatorem. Jak moduł sie zbytnio nagrzeje to sie spali poprostu nie ma to nic wspólnego z odpalaniem.
-
[ALL B5] Naprawa urwanej klapy podłokietnika za 4zł
Ja już jeżdzę z takim zawiasem prawie 2 lata i miałem wyżłobić w plastiku wgłębienie aby schował sie zawias bo jest uniesiona pokrywa. Ale jakoś nie było czasu na to, a patent służy dzielnie do dziś dzień.
-
[B6 ALT] Ogrzewanie działa tylko gdy dodam gazu
Kolego wiesz jak sie odpowietrza układ? Jak nie to jest na forum spróbuj najpierw tego. Jak nie pomoże to trzeba by przepłukać nagrzewnicę. Zdejmujesz przewody z nagrzewnicy. Do jednego króćca zakłądasz wąz ogrodowy a do drugiego jakiś kawałek węza i odprowadzasz go za komorę silnika. Płuczesć w jedną stronę nagrzewnicę potem w druga i zakłądasz węże oryginalne. Koniecznie odpowietrzasz i czekasz na efekt.
-
[B6 AVJ] Szarpie, przerywa, gaśnie, chodzi na 3 gary
jemu pewnie chodzi o plastikowa oslone ktora jest jeszcze nad puszka filtra dokładnie o tą obudowę
-
[B6 AVJ] Szarpie, przerywa, gaśnie, chodzi na 3 gary
Tak znajdziesz bo pod plastikową obudową filtra. Przykręcony na 2 śrubki chyba m4 do obudowy filtra powietrza. Dochodzą do niego 2 wtyczki. Przy wymianie pamiętaj, żeby posmarować pastą może być taka od procesorów. Najlepiej podmień z kimś na chwile ten moduł i będzie wiadomo. Chyba były jeszcze boscha te moduły.
-
[B5 AHL] BRC24 czy STAG4,KME G3 + lepsze wtryski w 1.6? Co lepsze?
Kolego przy różnicy 150zł nie ma co sie nawet zastanawiać bież BRC. Masz bardzo dobry kid, który będzie służył bardzo długo. Valteków wystrzegaj sie jak ognia bo są mało trwałe i wolne. Miałem je jak swoje oddałem na gwarancje i klepały niemiłosiernie. W BRC masz bardzo dobre reduktory i super wtryski jak na ta cenę nie ma co porównywać do magiców. Serwis BRC jest droższy no ale.... Te ceny za staga co podajesz to troche wysokie są, miejmy nadzieję, że cena idzie w parze z jakością. Swoją drogą co oni tam robią z tym samochodem aż 2 dni??? Ja bym założył BRC a dla spokoju ducha możesz jechać na hamownię za 80zł i wziąc jeden start na PB drugi na LPG. Acha jak będziesz chciał zmodernizować swoją instalację to musisz zakupić szereg przejsciówek, list itp i drogo wyjdzie. Radzę myśleć przyszłościowo i wziać BRC i poliestrowy filtr bedziesz miał w standardzie a nie jakiegos papierzaka. Brc ma dużó słabszą elektronikę i stag bije go na głowę bo w końcu to polski wynalazek. Niestety myślac ekonomicznie jedyny słuszcze wyjście to BRC. Jak chcesz mieć staga 4 to wybierz; reduktor magic 3, wtryski hana pojedyncze jak zamontuje Ci to ktoś za 2400-2500 to brać, a jak nie to BRC.