Treść opublikowana przez sołtys85
-
[B6 ALT] Ogrzewanie działa tylko gdy dodam gazu
Ile stopnie masz na zegarach? Odpowietrzałeś układ chłodzenia? (w b5 odpowietrza sie przy nagrzewnicy w pasiakach b6 też wiec domyślam sie, że u Ciebie będzie to samo) Pasek wielorowkowy nie ślizga sie?
-
Biało biało, czyli na co komu ... quattro :)
Ja też mam UG6 na wykończeniu i są mega śliskie. Delikatnie musnę gaz a pupa spiepsza. Hamowanie to istny dramat bo ABS ciągle pracuje. Trzymanie w zakrętach praktycznie żadne. Mało dzis na rondzie barierki nie zaliczyłem. Zdecydowanie zakąłdam nowe bo kicha sie jeździ. Przyspieszam znacznie szybciej niż inne samochody a hamuję tak samo albo i gorzej Zobaczysz jak założysz świeże oponki jak będziesz rządził na parkingu bo jak na razie to mielenie w miejscu i piłownie motorowni. Zawsze na filmiku wygląda, że wolno się jeździ :gwizdanie: w realu jakoś szybciej obrazki przed oczami śmigają.
-
[ALL B5] Dziwne pytanie o ogrzewanie, pomoc?
Jak masz po 7km 90*C to gratuluje świetnego wyniku ale nie wierze w go ani troche. Nie możliwe jest abys przy temp 23,5 na klimatroniku osiągnał az tyle stopni. Mi benzyniak jak mam klime na 22 to potrzebuje 13km aby złapać 90*C a diesel grzeje sie dużo wolniej. Kolego tak już te diesle mają, że wolno łapią temp to przez duża sprawnoasc silnika. Starsze konstrukcje mniej paliwa wykorzystywały na osiągi a więcej przerabiały na energię cieplną.[br]Dopisany: 28 Listopad 2010, 22:45_________________________________________________Sprawdz czy świece od podgrzewania płynu Ci działają?
-
[ALL B6] Jak sprawdzić czy cewka zapłonowa jest ok?
Kolego wina źle ustawionej instalacji o tyle. Jakby cewka była walnięta to nie miał byś mocy i telepało by silnikiem. Naogół cewka działa albo nie.
-
[B5 AEB] Niska moc samochodu 128KM zamiast 150KM
1,2 bara to masz ciśnienie na parowniku ustawione. Nie ma to najmniejszego znaczenia w sprawie doładowania. Musisz podłaczyć manometr do kolektora ssaćego i zobaczyć ile pompuje. Może być nawet taki od pompki rowerowej. Należało by jeszcze zrobić logi dynamiczne.
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Kolego te silniki mają bardzo dużą sprawność i dlatego tak długo sie grzeją. Twój model powinien miec świece grzejące płyn chłodniczy może sie spaliły albo przekaxnik padł. Mój 1,8t rozgrzewa sie po jakichś 13km do temp 90 jak na klimatroniku mam 22 ustawione. Jak klimatronik na low to po 8 km łapie 90*C. Kręce jak zimny do 2,5tyś obr. Zobacz po ilu Ci złapie jak bedziesz miał wyłaczony klimatronik?
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
mozesz na mnie liczyć czyli Kali ma jakąś felerna ze nie moze zejść poniżej 16/100 :polew: :polew: Jechałem kiedyś za kalim na wisłostradzie i powiem, że i tak mało mu spala na to co on wyczynia tym samochodem. Zmiana pasa ruchu i pedał w podłogę i siedzi na d*pie gostkowi. Zmiana pasa i znów gaz do dechy. Jedno jest pewne hybryda to by nie potrafił jeździć.
-
Biało biało, czyli na co komu ... quattro :)
Kupiles Q? Pewnie chce przetestować nowe sanki:wink4:
-
[ALL] Zdalne uruchomianie silnika do Audi
Dłużej silnik pracuje na zimnym oleju i bardziej sie zużywa przez to. Pod obciążeniem znacznie szybciej osiąga optymalną temperaturę. Olej dużo lepiej spełnia swoje zadanie.
-
[ALL B5] Ruska ropa
Na twoim silniku to tylko ruski atom zrobił by wrażenie. Zetor spali wszystko co ma konsystencję wody. Idealny motor do lewej ropki
-
[ALL B5] Ruska ropa
Kolego jak zamierzasz zmieniać auto to polecam przetestować 1,8T dla lepszego światopoglądu. Zobaczymy czy nie zatęsknisz za Pb :gwizdanie: Ja też chciałem kiedyś kupić diesla raz w komisie sie przejechałem i zmieniłem zdanie. Spróbuj może i Ciebie olśnieni magia turbo benzyny
-
[ALL B5] Ruska ropa
Mam teścia z augustowa on i większość jego kolegów trafiali na dobrą przez kilka dostaw, ale w końcu trafiła sie felarna no i pompa powiedziała papa. Przy okazji trzeba było wymienić kilka innych pierdółek w układzie paliwowym i reasumująć koszty naprawy wyszło, że była mała strata względem stosowania ON z normalnej stacji. No może akurat tu był precedens z okolic augustowa, może w białym mają stałą jakośc dostarczanego towaru
-
[ALL B5] Ruska ropa
Kolego z tą ropą to jest różnie. MOżna trafić dobrą ale prędzej na złą. Jak chcesz lać takie wynalazki to tylko niech Ci do głowy nie strzeli kupić na pompowtryskach (kumplowi właśnie zaczęły siadać i zaczął lać na orlenie i jak ręką odjął). Jedynie stara konstrukacja na pompie da radę nawet opał przepala, ale jak wiadomo każda historia ma swój konieć i pompe trzeba w końcu zregenerowac itp. Ogólnie eksploatacja diesla wyjdzie Cię podobnie jak LPG z tym, że jak kupować diesla to dobrego bo jak trafisz trupa to już umarł w butach. Koszt naprawy powala. Dochodzą takie usterki jak padające swiece żarowe, instalacje od nich, zamarzająca ropa w filtrze, problemy z odpowietrzeniem, cieknące przelewy itp. Nie wspomnę o turbinkach. Na Swój syberysjki klimat to musisz miec wszystko sprawne w 100% aby pewnie użytkowac auto. Nie wspomnę, że rudno będzie znaleźć dobrego diesla tym bardziej, że jeśi chodzi o ruską ropę to trzeba szukać na pompie wtryskowej. Jak masz dobry obecny samochód to śmiało zakłądaj gaz tym bardziej, że w białym produkuje sie bardzo dobre polskie sterowniki do gazu :good: Jak 1.6 Ci odpowiada to trzeba go gazować i za 10kkm zwróci sie koszt instalacji i jeździć dalej. Oczywiście po zakupie 1,9TDI znacznie być polepszył sobie osiągi samochodu i frajdę z jazdy ale zakup to loteria i to duża.
-
[B5 ADR] Jaka lambda do gazu?!
Napisz do Tom77 to sprzeda Ci ori NGK za 250zł . Jak po części to tylko do Niego.
-
Jaki dobry zestaw kluczy ?
Niespotkałem sie nigdy z tą firmą ale za tą cenę jak producent ok nie chińszczyzna to :gwizdanie:
-
[B5 ADR] Wpływ zasilania lpg na pracę skrzyni automatycznej
Przy tych przelotach można sie pokusić o coś lepszego przy doborze wtrysków. Polecam hana 2000 kaski rochę pójdzie ale bardzo gobre wtryski. Lub ewentualnie magić jet za 200zł powinny wytrzymać ponad 35kkm. Bez gazownika nie uda sie rozwiązać tego problemu.
-
[B5 AEB] Silnik 1.8 T i gaz
Możesz podać producenta tych grubszych przewodów bo pierwszy raz o tym słyszę? producent ten sam tylko standardowo montuja przewód od zbiornika o srednicy 6mm ado aut o wiekszej mocy zaleca sie 8mm[br]Dopisany: 20 Listopad 2010, 22:30_________________________________________________ Możesz podać producenta tych grubszych przewodów bo pierwszy raz o tym słyszę? u mnie takie załozyli czyli 8mm i reduktor do mocy 250km i furka smiga az miło Te przewody nie mają "wzmocnionej wytrzymałosci" po prostu zwiększona średnica i tyle.
-
[B5 AEB] Silnik 1.8 T i gaz
Możesz podać producenta tych grubszych przewodów bo pierwszy raz o tym słyszę?
-
[B5 AEB] Po dłuższym staniu ,rozładowuje się ... POMOCY
Mi chodzi o to, że poprzedni własciciel chciał przoszczędzić i włożył za mały aku pojemnościowo a nie, że stary. Być moze nawet o tym nie wiedział jak jeździł codziennie.
-
[B5 ADR] Wpływ zasilania lpg na pracę skrzyni automatycznej
Pewnie valteki mają już dość i leją LPG po tym dystansie to już pora na nie. Gazownik z kompem niezbędny. Ile tyś robisz rocznie?
-
[B5 ADR] Wpływ zasilania lpg na pracę skrzyni automatycznej
Poprostu samochód zachowuje sie jakby był w górach bo jest słabszy i często redukuje. Musisz odwiedzić gazownika i on stwierdzi co jest Twojej instalacji po 40kkm już może coś jej dolegać skoro nie jest z górnej półki. Wiesz jakie komponenty instalcji masz pod maską? Ewentualnie zrób foto.
-
[ALL] Zapieczone felgi
Mi kiedyś ori alu tak sie zapiekł (bez dekielka), że musiałem walić meslem w tarczę hamulcową bo inaczej nie chciało iść. Zrobiłęm tak, ponieważ akurat tarcze były powodem zdejmowania koła w innym przypadku tylko ostre hamowanie by mi pomogło bo na palenie gumy z quattro to za mało mocy troche mam
-
[B5 AJM] Odpowietrzenie układu ABS ???
Można kompem ale dużo płynu wtedy idzie. Można i tradycyjnie czyli odkręcamy odpowietrznik i czekamy aż zleci odpowiedznia ilość do buteleczki. Niektórzy twierdzą, że można pompować pedałem hamulca jak w polonezie ale grawitacja wystarczy moim skromnym zdaniem.
-
[B5 ADR] Wpływ zasilania lpg na pracę skrzyni automatycznej
A silnik jest sąłbszy na LPG? Jak mapy gazu są dobrze pokryte to nie ma prawa suie nic dziać. Chyba, że slinik jest słabszy to wtedy skrzynia odczyta to jako górkę i zredukuje bieg.
-
[B5 AEB] Po dłuższym staniu ,rozładowuje się ... POMOCY
Poprzedni właściciel chciał dobrze bo w fabryce do tego auta wkładano 44Ah i 380A rozruchu. Silnik jest łatwy w odpaleniu wiec spoko praktycznie każdy aku da radę. Zobacz jak masz podpięte radio pewnie ono CI prąd pożera. Trzeba multimierzem zobaczyć co zjada prad może jakiś alarm lub lampk aw bagażniku. Bez mierzenia sie nie obejdzie.