Treść opublikowana przez sołtys85
-
Spotkania na drodze
Pozdrawiam również mimo, że nie zauważyłem a skoro mówisz, że tam byłem widocznie tak było. Sam mam trudnosci ze skojarzeniem wszystkim miejsc, które dziennie odwiedzam :gwizdanie:
-
[B5 AFN] Hamulce (tarcze + klocki) przód - tył.
Ja bym zakupił tarcze ferodo + klocki bosch i powinno być a cenowo to Tarcze ferodo mimo niskiej ceny są jak dla mnie dobre. Co prawda mają spory rant ale to raczej wina klocków bo mimo użytkowania auta w 95% w mieście starczają na mega długo. Wcześniej miałem klocki ATE i tarcze ze znaczkiem i skutecznosć hamowania była poprawna. Acha jeszcze jedno mam tarcze ferodo z inter cars i co zaskakujące klocek jest większy niż powierzchnia robocza tarczy. Klocek od strony łżyska wystaje o jakiś milimetr ponad tarcze. Może jakieś felerne mi sie trafiły. Od zewnętrznej strony jest ok tzn. wyczuwalny jest rant. Z ciekawości zapytam ma ktoś tak jeszcze w tarczach ferodo?
-
[B5 AFN] Hamulce (tarcze + klocki) przód - tył.
Tak np. ferodo są miekkie ale za to drogie. Ja za ate płacę 160zł a ferodo coś koło 240zł. Podobno bosch jest ok i cena jest stosunkowo niska coś ponad 100zł - wiem tylko z opowiadan bo sam nie jeździłem na takowych, ale może warto spróbować.
-
[B5 AFN] Hamulce (tarcze + klocki) przód - tył.
Twoje obawy są bezpodstawne nic takiego się nie zdarzy przy zastosowaniu dedykowanych zestawów hamulców. Co innego jakbyś zmienił średnice tarcz ale z wątku wnioskuje, że będzie seria wiec zakłądaj to na co kieszen pozwala lub poprostu kieruj sie rozsądkiem i wybierz najtansze z tych firm co podałeś a w codziennej jeździe nie zauważysz różnicy. Ja polecam tarcze ferodo bo są bardzo tanie i stosunkowo dobre. Mam do tego klocki ATE ale mam przejechane na nich 39kkm i klocków jeszcze ze 30% a na tarczach spory rant. Lepszym wyjściem jest założyc coś miekszego :gwizdanie:
-
[ALL B5] Naprawa urwanej klapy podłokietnika za 4zł
Średnio to wyszło trzeba by podrzeźbić trochę plastik, żeby zawias sie schował bo tak to trochę lipa. Niemniej jednak zadanie spełnia.
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
To chyba bardzo szybko to przegladałeś większość 1,8t jeździ na fullu. Znikomy odsetek jeździ na mineralu.
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
To, że niezmienia sie oleju to jest mit starych mechaników zajmujących sie od lat samochodami ale nieedukujących sie tylko opierających na doświadczeniu z okresu komuny. Stare oleje takie zostawiły niesamowity nagar zwłaszcza mineralne po zalaniu lepszego oleju jego substancje rozpuszczały nagar i odklejały całe strupy nagaru, które potrafiły zatkać magistralę olejową a nawet smok pompy olejowej. Zapewniam Cie, że teraz można swobodnie zmieniać klasy oleju pod warunkiem, że stosuje sie dobre oleje z pewnego źródła. Dodam tylko że przy każdej zmianie oleju (wg mnie) powinno się użyć engine cleanera (np motula). Z zewnątrz chcemy mieć błyszczące auto ale silnik też warto wyczyścić z syfu. Buba wklej zdjęcia pokryw zaworów co masz z tego silnika na zapas. Pokaż ludziom co zostawia long life po sobie jak już ma dość pracy
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
To, że niezmienia sie oleju to jest mit starych mechaników zajmujących sie od lat samochodami ale nieedukujących sie tylko opierających na doświadczeniu z okresu komuny. Stare oleje takie zostawiły niesamowity nagar zwłaszcza mineralne po zalaniu lepszego oleju jego substancje rozpuszczały nagar i odklejały całe strupy nagaru, które potrafiły zatkać magistralę olejową a nawet smok pompy olejowej. Zapewniam Cie, że teraz można swobodnie zmieniać klasy oleju pod warunkiem, że stosuje sie dobre oleje z pewnego źródła.
-
Ile pali Wam gazu?
Panowie a jak u Was wygląda spalanie LPG z klimatyzacją bo u mnie po wawie jak temp 23-26*C to wzrasta o jakieś 2 l lpg/100km. A jak temp w okolicach 30*C to nawet 4l lpg wiecej wciągnie jak troche korka w centrum podłapie i pare przestojów międzyczasie będzie samochód sie nagrzeje i znów odpalanie i schładzanie środka.
-
[B5 AGB] Mała Czarna 352 Kunie i 512 Niutków
Long life pewnie regularnie co 30kkm i ani km mniej. Ciekawe ile tych strupów siedzi w smoku pompy olejowej. Odkrec miske i oddaj ten asfalt drogowcom to moze dziure jakas załataja.
-
[B6 AVF] Czy oryginalne tarcze mogły wytrzymać 200tys km?
Ja wymieniałem u siebie tarcze a mam 300kkm ale wątpie, że były ori w zasadzie na upartego to by je liznał tokarką i by jeszcze pośmigały. Przy 280kkm wymieniałem rozrząd i kazda rolka, napinacz, czy paski były ori. Jak ktoś nie ma na co kasy wydawać to prowadza do aso i wkładają graty ze swoją mrażą za znaczek
-
[ALL B6] Prośba o pomoc 1.8t 190km 6biegów czy warto zagozować ?
Kolego ja mam bardzo podobny silnik do bexa tylko, że słabszy o 10KM wiec róznica w setupie w zasadzie żadna. Ja u siebie mam tak: Scorpion ST magic jet stag4 i butla w koło. Za instalkę zapąłciłem 2150zł i śmiga już od 60kkm bezproblemowo tylko jeden wtryskiwacz padł po tyg użytkowania i wymienili na nowy i jest Miesięcznie robię około 4-5kkm głównie po wawie. Radził bym Ci założyć BRC sequent 24 zz pomarańczowqymi wtryskami brc za 2900zł lub skłądak: Stag 4 plus scorpion GT hana 2000 Będzie koszt podobny tylko, że ogarniętego gazownika trzeba niestety Ci z wawy nieźle sie cenią. Polecam migas-z lub nowotczyński u nich pewnie drożej to wyjdzie niż kid brc, ktory w wawie ogarną na ostrobramskiej - podobno już sie poprawili i nie sieją popelini jak im sie kiedyś zdarzało.
-
Lanos 1.6
Kolego ten zachodniopomorski to coś cienko cięsnie albo waha droga i oszczędzają albo kirownicy tacy. Musisz wpasc do stolicy i zaprezentować to cudo a może znajdzie sie smiałek stanąć na kresce. Może ja jak zrobie sprzęgło bo teraz to pewnie byś mi nieźlego obciachu narobił :gwizdanie: tym koreanskim szatanem.
-
Polecane instalacje LPG/CNG
"Stag 300+ ewentualnie Stag4+" a czym sie roznia te dwa stagi ktory lepszy ? stag 300 obsøuguje do 6 cyl stag 4 do 4 cyl "+" oznacza mozliwosc ustawienia map w 3d W Twoi przypadku lepszy bédzie stag 4 + bo tanszy a jak masz 4 cyl to taki wlasnie potrzebujesz. to juz sam niewiem co brac czy stag 300+ czy stag 4+ ? jaka jest wogule roznica w cenie ? To jest to samo tylko stag 4 obsluguje max 4 cyl silniki a stag 300 max 6 cyl silniki. Róznica z tego co pamiétam okolo 200-300zl chyba
-
Polecane instalacje LPG/CNG
"Stag 300+ ewentualnie Stag4+" a czym sie roznia te dwa stagi ktory lepszy ? stag 300 obsøuguje do 6 cyl stag 4 do 4 cyl "+" oznacza mozliwosc ustawienia map w 3d W Twoi przypadku lepszy bédzie stag 4 + bo tanszy a jak masz 4 cyl to taki wlasnie potrzebujesz.
-
[ALL B5] Pytanie o różnice między 1.6 ADP a AHL
Co z tymi zdjęciami?
-
[B5 AHU] Sprzęgło i przyczepa camping.
U kogo zamawiasz?
-
[ALL B5] Audi A4 + laweta ... Jak to jest ???
Jak jest dobrze to jest dobrze ale jak sie spier... to szkoda gadać ile będzie wynosił sztraf za coś takiego
-
[B5 AHU] Sprzęgło i przyczepa camping.
Niesworna sztuka z niej, na takie to tylko miesięczny sieciowy pomoże.
-
[ALL B5] Audi A4 + laweta ... Jak to jest ???
Fakt, że uszczelka pod głowica może być do wymiany po takiej wycieczce z lawetą. Miałem "przyjemność" jechac A4 z takim silnikiem i on sam za bardzo sie nie ogarniał a co dopiero z lawetą Audica pewnie by to jakoś przeżyła ale co by było z Tobą jak by CIę na autobanie dorwali. Kierowca bez właściwego prawka i samochód nie spełniajacy normy uciągu. Mogło by wartości tej astry zabraknać na mandaty i konsekwencje. Jak koniecznie chesz na lawecie ją ciągnac to napisz ogłoszenie w jakichś kolanych mediach lub na CB popytaj może ktoś będzie miał troche wolnego miejsca na swojej lorze i zrobi to w dobrych pieniądzach.
-
[B6 AVB] Wymiana rozrządu
Ja jak wymieniałem rozrząd to odsunąłem przód całkowicie. Idealnie wtedy widać w jakim stanie są podzespoły, simeringi, łatwiej wymienić pompę wody, wyczyścić stary silikon. Nie wyobrażam sobie jak to można zrobić fachowo bez całkowitego demontażu. Dodatkowo nie ryzykuje sie uszkodzenia chłodnic.
-
Ceny paliwa marzec 2026
Jestem za niech do kosmetyczki i fryzjera jeżdżą ikarusami Jest kryzys na babach też trzeba oszczędzać.
-
[B5 ADP] Jaki olej do ADP 1.6 ? Ucieka olej na zewnątrz.
Nie zmieniaj na minerał bo będziesz miał szklanki do wyminay. Co do wycieku to nie pomogę bo nie znam tego silnika, ale radzę wytrzeć wszystkie spocenia i obserwować ruchy przeciwnika.
-
[ALL B5] Audi A4 + laweta ... Jak to jest ???
Najtaniej to wyjdzie wykupić tablice próbne i ubezpieczenie. Wsiąść w pociąg i przyjechac na kołach.
-
Ceny paliwa marzec 2026
Wczoraj w wiadomościach podawali, że w Rosji po niecałe 3zł ale na stacjach brak paliwa bo wszystko idzie na export. Lepiej im sie opłaca sprzedać w Polsce czy innym kraju gdzie cena przekracza 5zł niż u siebie. W wywiadzie Rosjanie strasznie narzekali, że drogo sie zrobiło. Co ciekawe pokazywali stacje i była tylko benzyna 92 i 95 oktanów Gdzie oni te swoje maybachy tankują.