Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

trepek

Klubowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez trepek

  1. Spokojnie, Coupe jeszcze nie sprzedaję ;-) Ale powoli zbieram informacje. Coupetę mam na tyranie, wczoraj ktoś mi ją gwoździem zarysował, w ostatnią środę babka nadkole mi przerysowała... Jak tak dalej pójdzie to za rok braknie mi lakieru na samochodzie ;-) I za rok skończą się te dojazdy więc będzie pasowało zakupić jakiś samochód z ładną blachą.
  2. Witam, mały ten świat :-) Chcę zostawić skrzynię 6g bo pierwsze 3 biegi mają takie same przełożenia a reszta jest lepiej zestopniowana i na trasy dobra. W dodatku zostawiając skrzynię pozbędę się kilku problemów. To super, że łapy przykręcane a nie spawane, parę problemów mniej ;-) Słyszałem, że CAN wyszedł wraz z 2FL, to prawda? Niestety mam wiązkę z anglika. I tak ją będę ciął i tak, bo niedługo trafi do mojej Coupe, będę miał ECU 16 bit z dwoma wtyczkami z roku 1998. Cięcia i lutowania się nie boję bo już tak przerabiałem instalację dodatkowego wyposażenia w swojej Coupe, wszystko mocno zawinąłem izolacją i jest schludnie i estetycznie i nic się nie wala. A czemu mam kupować jakiegoś AFN'a skoro znam swoje 1Z a niedługo z 1Z pozostanie w tym silniku tylko słupek i turbina. Wtryski AFN niedługo zagoszczą, pompa wtryskowa przerobiona z 1Z -> AFN łącznie z ciśnieniem wewnętrznym i dynamicznym kątem wtrysku, ECU 16 bit na 2 wtyczki z softem od kostrza. Tylko turbina to będzie stara poczciwa T2, z lekkim lagiem ale za to mogąca więcej dmuchnąć niż pierdziawka T15 ;-)
  3. Ja tam swapa się nie boję bo już dwa zrobiłem w ciągu ostatnich 8 miesięcy Chciałbym tylko znać odpowiedź na postawione przeze mnie wyżej pytania. Wiem, że skrzynia 6 gang z V6 2.5 TDI podejdzie do 1.9 TDI więc odpada problem z przegubami i półośkami, z wybierakiem i innymi pierdołami. Hmm... a jak z rozrusznikiem by było? Dwumas od AFNa i rozrusznik od AFNa?
  4. Fizycznie tak, jednak osoba, która pisze dla mnie soft do ECU pytała się jakie dokładnie będę miał wtryski i o jakim ciśnieniu otwarcia, bo będzie musiała wprowadzić odpowiednie korekcje w sofcie. Z resztą na chłopski rozum, jeśli ciśnienie otwarcia będzie przy wyższym ciśnieniu to może istnieć potrzeba lekkiego przyśpieszenia kąta wtrysku.
  5. Silnik chciałbym swój zatrzymać ;-) Wszak to TDI ma aktualnie 340 tys km więc co najmniej jeszcze drugie tyle przed nim.
  6. AFN to 205, nie było 195, były 185 w 1Z. 2437010077 (P520) 1,9 TDI SILNIKI AHF,AFN,AVG średnica otworków 0,205mm 2437010083 (P357) 1,9 TDI SILNIKI 1Z,,AHU,ALE,AFF średnica otworków 0,185mm Aczkolwiek to tylko rozpiska i może być gdzieś błąd zawarty.
  7. Wg. mojej rozpiski nie: 2437010111 (P837) 1,9 TDI silnik ASV średnica otworków 0,205mm
  8. Raczej niewiele bo to i to 205'tki.
  9. Tylko to.
  10. Witam. Aktualnie jeżdżę Audi Coupe z wsadzonym przeze mnie silnikiem 1.9 TDI o oznaczeniu 1Z. Mam kilka pytań odnośnie swapa tego silnika do Audi B5 z silnikiem 2.5 TDI. Czemu akurat taki samochód? Bo jak wiadomo silniki V6 2.5 TDI 150KM cierpiały na kilka wad produkcyjnych i chciałbym w przyszłości kupić jakieś B5 z takim właśnie silnikiem ale uszkodzonym i skrzynią 6 gang. Moje obecne Coupe to dupowóz, którym tyram dziennie po 100km, parkuję na "dzikich" parkingach na jakiś polach pod uczelnią i jak nie trudno się domyślić, karoseria często jest obijana i rysowana od okolicznych parkujących. Za niecały rok ta męczarnia dla samochodu się skończy i będzie można pomyśleć wkońcu o samochodzie, który nie tylko jest w bdb stanie mechanicznym ale również posiadającym odpowiednią prezencję wizualną. Do rzeczy: - czy łapy silnika przy karoserii w silniku 2.5 i 1.9 były takie same? - w którym dokładnie roku pojawiła się linia CAN i jak wygląda komunikacja między ABS, ESP a ECU? Aktualnie posiadam ECU z 1998r, 16 bit dwuwtyczkowe, wiązka silnika od A4 z 1998r - jeśli ECU posiada dezaktywowane immo to czy coś trzeba więcej zrobić aby móc normalnie odpalić samochód z kluczyka? istnieją jakieś zabezpieczenia w samym liczniku? - czy występują jakieś zmiany w przednim zawieszeniu między silnikami 2.5 a 1.9? a jeśli tak to co?
  11. Podejdzie. Coś tanio jak na nówkę.
  12. Dane bierze z przepływomierza, czujnika temp. paliwa, czujnika temp. cieczy chłodzącej, z wychylenia pedału gazu, z biegu na którym się jedzie (bieg oblicza na podstawie prędkości i obrotów) i to chyba wszystko. Także jest sporo informacji, które ECU musi przerobić.
  13. A odkręcałeś z tyłu pompy 4 śrubkę? Bez jej luzowania za wiele nie poszalejesz.
  14. Stare rozdzielaczowe pompy wtryskowe, aż łezka w oku się kręci jakie one były pancerne.
  15. Ja w wolnych chwilach zajmuję się pompami wtryskowymi więc wiele ciekawych i można powiedzieć, beznadziejnych, rzeczy się widzi. Przeczyść N109, wczoraj w Tranporterze T4 silnik 1.9 TD był bardzo podobny objaw + dymienie na biało + po przekręceniu kluczyka nie gasł. Podmieniłem N109 i pali od strzała. U Ciebie może wystarczy tylko przeczyścić. N109 to elektrozaworek odcinający dopływ paliwa do tłokorozdzielacza. Znajdziesz go na sekcji wysokiego ciśnienia, czyli tym brązowym elemencie z którego wychodzą metalowe przewody do wtrysków.
  16. Ja miewam ciekawsze :-)
  17. Filtry powietrza/paliwa powinno się wymieniać albo co 30 tys albo co rok. Ja zawsze wymieniam co rok, bo rocznie robię ok 25tys. Koszt nie duży a samochodowi lepiej.
  18. Kiedyś sam wlewałem tego Motula do mojego byłego już silnika jakim był stary 1.6 TD. Również przeprowadziłem taki test 2 lata temu w zimę jak przez 3 tygodnie nie miałem prądu (niedalekie okolice Ojcowa), żeby z nudów nie liczyć spadających płatków śniegu to wystawiłem do porównania baniak z tym właśnie Motulem oraz z Lotosem Semisyntetic 10W-40. Lotos był wyraźnie płynniejszy w temperaturach niższych niż -20*C. Co nie oznacza, że polecam Lotosa zamiast Motula :-) Tylko tak w formie ciekawostki piszę. Sam zakupiłem dzisiaj Valvoline MaxLife 10W-40 do swojego samochodu, jak na tym oleju silnik również będzie się dobrze zachowywał (bardzo wysokie TNB) to przechodzę na pełnego syntetyka, jak Bozia przykazała.
  19. Pewnie 10W-40, senergie 6100+. One tak gęstnieją w -25*C.
  20. Załóż lekkie ażurowe :-) Są takie czasami na allegro. Tylko nie wiem jak będzie z odsadzeniem takiego kółka bo jeszcze się takimi rzeczami nie bawiłem ;-)
  21. Pisząc o wyrobieniach masz na myśli miejsca w korpusie o które trą osie rolek? 0.5mm wydaje się dosyć dużo ale ta część pompy ni jak nie wpływa na jej zachowanie i jeśli koszyczek obraca się żadnego oporu to można to zostawić. Zawsze możesz również podmienić korpusy między nową a Twoją starą pompą. Co do nastawnika to zdejmij jeszcze jego czapkę i jak tam będzie czysto to sobie daruj dalsze rozbieranie ;-)
  22. Nawet wiem o jakim badziewiu mowa :-) Z mojego pacjenta:
  23. Trochę praca silnika się różni. Nawet w pierwszych 1.9 TDI można to było zauważyć gdy się zatkało egra.
  24. Chyba Mercedes W123 miał grzałkę w misie olejowej.
  25. Muszę podnieść stawki :-)

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.