Treść opublikowana przez trepek
-
[B5 AFN] Wlana woda do zbiornika zamiast paliwa.
To nie ma nic do rzeczy, kąt wtrysku ustawia się pompą. Lekko przyśpieszony kąt wtrysku, podmień N108 na inny bo Twój może szwankować. Ile przejechałeś na pompie? Zmierz ciśnienie wewnętrzne w pompie, będzie wiadomo w jakim stanie jest pompa. Mogła, tak jak pisałem, przytrzeć się nieco sekcja pobierająca stąd problem z odpalaniem na zimnym oraz tłokorozdzielacz, stąd problem na ciepłym. Szkoda, że przepompowałeś pompę rozrusznikiem :/ Lepiej było ją wyjąć, rozebrać, wysuszyć i złożyć do kupy i dopiero zalać ropką
-
[B5 AFN] Okrutny smród spalin
Przy zaślepionym egrze zawsze silnik twardo pracuje. Umyj pompę dokładnie, patrz na wycieki. Niepokoi mnie również wahanie kąta wtrysku, rozumiem, że takie masz na ciepłym silniku w grupie 000 na Vagu? Koło na wale się nie telepie? Jeśli nie koło to N108. Zobacz czy kabelki idące do tego zaworka są OK. Początek kąta wtrysku ustawia się samą pompą. Przy odpalaniu jest on nieznacznie podbijany przez N108 aby silnik łatwiej mógł zapalić (w starych dieslach miałeś wajchę pod kierownicą, którą się wyciągało, teraz to jest regulowane przez ECU).
-
[B5 1Z] Audi A4 1,9 TDI
Zauważyłem, że ta moc często automatycznie się wpisuje przy zmianach w profilu :-) W B5 nie było diesli innych jak turbodoładowane direct incjection więc jak coś na pompie rozdzielaczowej to albo 1Z albo AFN
-
[B5 AFN] Okrutny smród spalin
Sprawdź rozrząd na znaki, możesz mieć nie dograne czasy otwarcia zaworów. Ale bardziej obstawiałbym pompę i coś z N108, ewentualnie delikatny wyciek i spadek ciśnienia wewnętrznego. Zrób po odpaleniu delikatną przygazówkę i zobacz na kolor spalin, jak będzie lekko niebieskawy to jesteśmy w domu.
-
[B5 1Z] Audi A4 1,9 TDI
1Z to odporny na wszystko silnik, jak ma przejechane mniej niż 400 tys km to będzie Ci służył i służył Zalej dobrą oliwką silnik i śmigaj.
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
Znam dobry lek - przypalić trochę cukru, łyżka masełka, ćwiartka vódki, wszystko ciągle podgrzewać, pić póki ciepłe czy tam bardzo ciepłe i iść zaraz spać. Zabrać ze sobą dwie piżamy na przebranie przez noc, rano cieszyć się zdrowiem
-
[B5 AAH] Zielone A4 by Bartek-skom Bixenon Skóra 17" nowe fotki
No, no, ładny wózek :-) Środek mi się bardzo podoba.
-
[ALL TDI] Czujnik wody w filtrze paliwa
Tak on wygląda: Zrobione przed chwilą Dawca: Audi 80 Avant, kraj pochodzenia Austria. Jak czujnik wykryje wodę to zapala się kontrolka świec żarowych (tak jest przynajmniej w audi a4 AFN, w którym się z tym spotkałem). U siebie jeszcze nie miałem aby w paliwie była woda.
-
[B5 1Z] Wymiana uszkodzonego pedału gazu
Właśnie ten pedał ma taką budowę, że ratuje Nas tylko wkręcenie na chama zawiasu. A pedał gazu TDI b4 == b5.
-
[B5 AFN] Wlana woda do zbiornika zamiast paliwa.
Tak on wygląda: Zrobione przed chwilą Dawca: Audi 80 Avant, kraj pochodzenia Austria. Jak czujnik wykryje wodę to zapala się kontrolka świec żarowych (tak jest przynajmniej w audi a4 AFN, w którym się z tym spotkałem). U siebie jeszcze nie miałem aby w paliwie była woda.
-
[B5 AFN] Wlana woda do zbiornika zamiast paliwa.
Zaraz sprawdzę w etce co i jak z tym czujnikiem. Numer z etki, który znalazłem: 028919372A Jeszcze sprawdzę wiązkę komputera.
-
[B5 AFN] Wlana woda do zbiornika zamiast paliwa.
gdzie to on się znajduje? Wkręcany od spodu w filtr paliwa zamiast zaślepki/spustu. Na samym dole czarny korek, dokładni taki sam mam filtr w silniku 1Z z 1993r.
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
Audi Coupe też może przyjechać w któryś czwartek?
-
[B5 1Z] Samochód po zmianie biegu z 3 na 1 zgasł i nie chce odpalić, brak błędów-pomocy
Z pompą nie ma żadnego problemu. Oznacz sobie ma żeliwnej obudowie rozrządu od strony pompy położenie jakiegoś charakterystycznego punktu pompy i już będziesz miał punkt odniesienia co do kąta wtrysku. Tak to pompa trzyma się na 4 śrubach - 3 śruby z przodu (dwie łebek mają od strony koła pasowego, jedna po przeciwnej stronie), czwarta śruba znajduje się pod sekcją wysokiego ciśnienia. Do tego podłaczenie nastawnika, przewody wysokiego ciśnienia i dwa przewody paliwa, większej filozofii brak Później rozrząd na znaki ustawiasz. Koło pompy wtryskowej dokręcam zwykle na zapiętym rozrządzie i wbitym biegu, wielu NM do dokręcenia tej śruby nie ma także spokojnie Koło zębate napędzające pompę trzyma się na śrubie i klinie, jest problem by to zrzucić. Lepiej zainwestować (pożyczyć) ściągacz z trzema ramionami do łożysk 100/125mm i wsadzić go w wewnętrzne otworki koła. Trochę siły trzeba przyłożyć ale wystarczy by pykło i po problemie. Nie zgób klina Przed założeniem pompy możesz zdjąć nastawnik albo czapkę nastawnika i wlać paliwo do środka, po co pompa ma chodzić na sucho. Po odpaleniu na nowej pompie będzie nieco dymił i nawet przy dobrym kącie wtrysku po przygazowaniu puści niebieskiego dyma, nie ma się czym przejmować, jak tylko ciśnienia w pompie się ułożą to i N108 zacznie pracować jak należy Pozdrawiam.
-
[B5 AFN] Wlana woda do zbiornika zamiast paliwa.
A gdzie czujnik wody w filtrze paliwa? Jest to standardowe wyposażenie wszystkich 1.9 TDI od 1991r. Nie chcę być czarnowidzem ale pompa wtryskowa dostała trochę po pupie. Wszystkie mechaniczne i trące o siebie elementy w pompie wtryskowej są smarowane przez przepływający ON. Nastawnik, z racji tego że indukcyjny, jakoś to przeżyje ale obawiam się o tłokorozdzielacz, który przez pewien czas musiał pracować w zupełnie niesprzyjającym dla niego środowisku. Podobnie z sekcją pobierającą paliwo, mogła się trochę przytrzeć i nieznacznie stracić szczelność. W skrajnym przypadku będziesz widział spadek mocy na rozgrzanym silniku oraz problem z odpaleniem ciepłego silnika. Ale dość marudzenia, zrobiłeś narazie wszystko co można było, odpalaj silnik i zdaj relacje
-
[B5 1Z] Wymiana silnika z 1.9 na 2.5
Zależy od szczęścia. Ja zdrowy 1Z z faktycznym przebiegiem 320 tys km zdobyłem z samochodu, którego każdy omijał szerokim łukiem, nie dość że od Turka to jeszcze 3 razy malowany, w tym dwa razy wałkiem i puknięty z przodu
-
[B5 1Z] Wymiana silnika z 1.9 na 2.5
Oczywiście, że się da ale najtaniej dla Ciebie byłoby kupno jakiejść C4 dawcy organów.
-
[ALL TDI] Od sedana do Coupe, od TD do TDI. Audi 80 b3 -> Coupe, dwa swapy.
Hmm... mam gdzieś w szopce sprężyny od Avanta TDI to podmienie w wolnej chwili i zobaczymy co będzie
-
[B5 AJM] Silnik pracuje po wyłączeniu zapłonu
Upsss...
-
[ALL TDI] Od sedana do Coupe, od TD do TDI. Audi 80 b3 -> Coupe, dwa swapy.
Powiem Ci dość ciekawą rzecz, której raczej nikt się nie spodziewa, że sedan i coupe mają tą samą długość a gości u mnie cały kompletny wydech z b3 1.6 TD Abstrac**jąc nieco od Twojego pytania ale wspominając o jakiś planach to z tyłu wyląduje wydech z Avanta TDI czyli dwururka, mam taki w szopce, ori w super stanie, tylko czasu jak narazie brak... A co do dynamiki to Coupe jeździ lepiej niż sedan. Nie wiem czemu tak jest Może to dlatego, że Coupe ma sztywniejszą karoserię, jest niższe o parę cm oraz ma sportowe zawieszenie i z przodu zawieszenie -20mm, bo tył to chyba ori. Jak chodzi o przyśpieszanie to jest podobnie bo wagi podobne ale wrażenia subiektywne są zupełnie inne
-
[B5 AJM] Silnik pracuje po wyłączeniu zapłonu
Można go wykręcić i podpinać na krótko pod aku - powinien pracować. No chyba, że się wiesza Klucz 22 albo 24 do tego zaworka, trochę siły trzeba użyć ale można śmiało.
-
[B5 1Z] Samochód po zmianie biegu z 3 na 1 zgasł i nie chce odpalić, brak błędów-pomocy
Nie mógł tak chodzić. Wałek ten to pierścien dawkujący i to on odmierza dawkę paliwa. On chodzi delikatnie z malutkim oporem, ponieważ szczelnie przysłania (bądź częściowo odsłania) otworek zwrotny w tłokorozdzielaczu. Podejrzewam, że przy tak wysokich obrotach główne sprężyny w pompie nie nadążały z stawianiem dostatecznego oporu i fala oderwała się od rolek przez co mógł się poprzestawiać środek pompy. Z tego co piszesz mogło dojść do mechanicznych uszkodzeń tłokorozdzielacza oraz głowiczki. Jak chcesz to możesz do mnie przyjechać kiedyś i przy Tobie rozbiorę pompę i powiem Ci co nadaje się z niej do dalszego użytkowania. Mogę również, jak masz obawy przy kupnie pompy, rozebrać to co kupisz i ocenić. Środek pompy nie rdzewieje praktycznie, ponieważ zrobiony jest albo z aluminium (korpus) albo z tak twardej stali, że tokarz nie będzie miał ostrzy aby w tej stali cokolwiek zrobić. Środek pokrywa się brązowym nalotem, trudnym w czyszczeniu. Co do pompy z allegro to jest to 10mm z silnika AGR , ALH manual 110/90PS, pasować będzie ale nie wiem co z kołem napędu pompy, szkoda, że na aukcji też go nie ma ale powinny być takie same. Ale ja tej pompy bym nie kupował, ma zeszlifowaną tabliczkę znamionową, pewnie robiona.
-
[B5 AJM] Silnik pracuje po wyłączeniu zapłonu
Silnik diesla można zgasić na dwa sposoby (no dobra, na 3 poprzez zduszenie na biegu ) albo poprzez odcięcie dopływu paliwa albo poprzez odcięcie dopływu powietrza. Jako, że w 1.9 TDI na rozdzielaczowych pompach nie ma klap gaszących to musi istnieć zaworek w pompie odcinający dopływ paliwa na wtryski. Zaworek ten znajduje się na górze sekcji wysokiego ciśnienia pompy wtryskowej (ten brązowy fragment od którego odchodzą metalowe przewody, jak ktoś pójdzie spojrzeć na swoją pompą to zobaczy, że na samej górze jest kopółka i dochodzi do niej jeden kabelek, jest to elektrozaworek). Elektrozaworek otwiera się jak dostaje prąd (a więc jak przekręcamy na zapłon) oraz zamyka się jak nie dostaje prądu (a więc jak gasimy silnik wyciągajac kluczyk). Objaw dalszej pracy świadczy o tym, że ten zaworek wciąż dostaje prąd. Winna może być stacyjka, przekaźnik. Wiem, że to była tylko sama teoria ale przynajmniej wiadomo gdzie szukać teraz aby nie dać się wydoić na grube pieniądze.
-
[B5 AFN] Szarpanie na czwartym i piątym biegu od 1300 do 1900obr/min
Podpinasz vaga, logi dynamiczne, skacze dawka podczas szarpania to nastawnik do czyszczenia. 2h z piwkiem w ręku i po problemie
-
[ALL B5] Przygotowanie auta przed zimą
Do diesli na pompach wtryskowych rozdzielaczowych można przed siarczystą zimą dolać nieco PB do ON, stosunek 1:20 będzie aż za nadto odpowiedni. Dodatkowo taka mieszanka oczyszcza układ wtryskowy w takich dieslach. Na pompowtryskach nie radziłbym a zetorowi tak