Treść opublikowana przez trepek
-
Mega problem pomocy
Tak. Dopuszczalne są wachania o jedna wartość, z przymróżeniem oka o 2 ale i tak wiadomo, że nastawnik do czyszczenia.
-
Bardzo dymi po dopaleniu na zimnym silniku
Nie cieknie Ci nigdzie z pompy? N108 działa poprawnie? Wygląda to początkowo na za wczesny wtrysk a później na spóźniony. Wczesny wtrysk - biały dym bo dużo tlenków siarki itp, późny wtrysk to niebieski dym bo niska temp spalania i ON nie spala się optymalnie (tak jak olej silnikowy nie spali się optymalnie w cylindrze i też dymi na niebiesko).
-
[B5 1Z] Problem z silnikiem
Jak olej może się cofać w szczelnym, ciśnieniowym układzie, w którym obieg oleju jest mechanicznie wymuszany przez pompę oleju? :| Ten zaworek puszcza olej na "boczny" tor w celu obniżenia ciśnienia oleju (pompa oleju jest na stałe połączona z silnikiem więc aby przy wysokich obrotach nie wytworzyła zbyt wysokiego ciśnienia to stosuje się taki zaworek).
-
Mega problem pomocy
Nastawnik czyszczony? Bieg jałowy, grupa 000 i patrz czy dawka nie skacze.
-
Luzy na turbo
Może, taka budowa turbiny. Dwa wirniki, dwa uszczelnienia, jedna ośka. dante0018 Napewno nie mylisz luzu wzdłużnego z poprzecznym i oby dwóch kierunków? Co do turbin to temat wałkowany tysiące razy... Każda turbina ma luz eksploatacyjny, ponieważ istnieje takie coś jak rozszerzalność termiczna metali. Wirniki kręcą się z olbrzymimi prędkościami, łożyska nagrzewają się, metal musi się gdzieś rozszerzać. Luzy poprzeczne mogą występować, ponieważ ten luz zostanie skompensowany przez temp. i film olejowy.
-
Mega problem z kątem wtrysku i odpalaniem.
Ja bym wykonał podstawowe czynności: - sprawdził rozrząd na znaki - ustawienie napinacza (AFN ma napinacz z "płetwą" więc widać jak jest napięty) - uruchomił na trochę silnik i rzucił okiem na koło pasowe jak bardzo się gibie 255 to baaaardzo wczesny kąt wtrysku. Również mógł paść czujnik położenia wału bądź daje strasznie złe odczyty przez co ECU głupieje.
-
Poziom oleju
1L, wymóg UE aby w każdym samochodzie tak było.
-
Mega problem z kątem wtrysku i odpalaniem.
Sprawdziłeś znaki na rozrządzie?
-
silnik nagle zaczyna szarpać
Dla oleju ok 95-100*C. W audi jak w passacie. P.S. Ja wentylatorów wogóle nie mam podłączonych ;-)
-
silnik nagle zaczyna szarpać
Temp. oleju jest zawsze wyższa niż temp. cieczy. Pewne mądre książki mówią, ze olej osiąga odpowiednią temp. pracy 2-3 minuty po osiągnięciu przez silnik roboczej temp. pracy. Pisząc silnik mam na myśli temp. płynu chłodzącego.
-
silnik nagle zaczyna szarpać
Tak, jak zły kierownik pojazdu i nie dał olejowi osiągnąć optymalnej temp. pracy.
-
Nierówna praca i sporadyczne dławienie się silnika na wysokich obrotach
Standardowe ceny w zakładach ;-)
-
Pytanie o pompę
Sekcja tłocząca będzie funkiel nówka ;-) Można wymienić samemu, można do pompiarza, jak kto woli.
-
Szarpanie, nieustępujące po wyczyszczeniu nastawnika
O elektrycznej. Nie ma co ukrywać, z czasem sprawność pompy wstępnej ulega pogorszeniu i można się poratować elektryczną pompą paliwa z ciśnieniem wyjściowym tak ok 0.5-0.7 bar (co by nie zaburzyć ciśnień wewnątrz pompy wtryskowej).
-
Szarpanie, nieustępujące po wyczyszczeniu nastawnika
Nie żartuję z pompką. Za mały przepływ paliwa może powodować "zakrztuszanie" się pompy. Chciałaby podać paliwo a nie może.
-
Nierówna praca i sporadyczne dławienie się silnika na wysokich obrotach
Aaa... to takie buty. 130zł biorą jak im zawieziesz same części aby przeczyścili Ci szmatką z opiłków ;-) Ale zamontowanie wszystkiego, ustawienie RSW, dawki paliwa itp. to już dodatkowy cennik.
-
Szarpanie, nieustępujące po wyczyszczeniu nastawnika
to jak to sprawdzic?? Podać numer i będzie wspólnie szukać jej parametrów na internecie :-)
-
Szarpanie, nieustępujące po wyczyszczeniu nastawnika
Masz w swoim 1Z pompkę paliwa? Jakie ona ciśnienie daje?
-
Nierówna praca i sporadyczne dławienie się silnika na wysokich obrotach
Zaworku zwrotnym z tyłu pompy, tam gdzie Ci cieknie. Potocznie mówi się o tym "nurnik". Albo to taka Olkuska gwara
-
Szarpanie, nieustępujące po wyczyszczeniu nastawnika
No jak to co, komputer dobiera optymalniejszą dawkę paliwa do danego biegu. Dokładnie nie wiem jakie występują między tym zależności ale wiem, że takie zjawisko jest. Czy po odpięciu kabelka gdy się toczysz na luzie z prędkością np. 5km/h a gdy staniesz dalej widzisz różnicę w pracy silnika? Jak staniesz zupełnie - silnik powinnien delikatnie zwolnić z obrotami i zmienić charakterystykę pracy.
-
Szarpanie, nieustępujące po wyczyszczeniu nastawnika
Smok w baku. Po coś jednak Niemiec jednak tak zaprojektował ECU aby odczytywało prędkość i bieg :-)
-
Szarpanie, nieustępujące po wyczyszczeniu nastawnika
Odcinanie kabelka od licznika powoduje, że ECU traci możliwość dobierania dawki paliwa do odpowiedniego biegu, na którym się samochód porusza. Dzięki prędkości licznikowej i obrotomierzowi ECU orientuje się w biegach. Niestety takie podejście jest tylko dorywcze a problem tkwi w nastawniku, sporadycznie w ECU. Ewentualnie przy nadmiernych oporach przy zasysaniu paliwa również będzie szarpać. Można przedmuchać wężę, wyczyścić smoka, odpowietrzenie baku również.
-
Poci sie. Zostawia krople oleju... fotki do wglądu.
Ja też obstawiam podstawę filtra oleju. Trudno aby przez nieszczelną odmę krople oleju znajdowały się na dole filtra.
-
Nierówna praca i sporadyczne dławienie się silnika na wysokich obrotach
Zapomniałeś jednego zera na końcu ;-) Bez logów dynamicznych się nie obejdzie. Jak również przyczyna może tkwić w samym nurniku (np. zabrudzenie tego elementu).
-
Pytanie o swap 2.5 TDI -> 1.9 TDI.
Jaki smok? W baku?