Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

trepek

Klubowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez trepek

  1. Tak. Dopuszczalne są wachania o jedna wartość, z przymróżeniem oka o 2 ale i tak wiadomo, że nastawnik do czyszczenia.
  2. Nie cieknie Ci nigdzie z pompy? N108 działa poprawnie? Wygląda to początkowo na za wczesny wtrysk a później na spóźniony. Wczesny wtrysk - biały dym bo dużo tlenków siarki itp, późny wtrysk to niebieski dym bo niska temp spalania i ON nie spala się optymalnie (tak jak olej silnikowy nie spali się optymalnie w cylindrze i też dymi na niebiesko).
  3. trepek odpowiedział(a) na daw2 temat w 1.9TDI
    Jak olej może się cofać w szczelnym, ciśnieniowym układzie, w którym obieg oleju jest mechanicznie wymuszany przez pompę oleju? :| Ten zaworek puszcza olej na "boczny" tor w celu obniżenia ciśnienia oleju (pompa oleju jest na stałe połączona z silnikiem więc aby przy wysokich obrotach nie wytworzyła zbyt wysokiego ciśnienia to stosuje się taki zaworek).
  4. Nastawnik czyszczony? Bieg jałowy, grupa 000 i patrz czy dawka nie skacze.
  5. Może, taka budowa turbiny. Dwa wirniki, dwa uszczelnienia, jedna ośka. dante0018 Napewno nie mylisz luzu wzdłużnego z poprzecznym i oby dwóch kierunków? Co do turbin to temat wałkowany tysiące razy... Każda turbina ma luz eksploatacyjny, ponieważ istnieje takie coś jak rozszerzalność termiczna metali. Wirniki kręcą się z olbrzymimi prędkościami, łożyska nagrzewają się, metal musi się gdzieś rozszerzać. Luzy poprzeczne mogą występować, ponieważ ten luz zostanie skompensowany przez temp. i film olejowy.
  6. Ja bym wykonał podstawowe czynności: - sprawdził rozrząd na znaki - ustawienie napinacza (AFN ma napinacz z "płetwą" więc widać jak jest napięty) - uruchomił na trochę silnik i rzucił okiem na koło pasowe jak bardzo się gibie 255 to baaaardzo wczesny kąt wtrysku. Również mógł paść czujnik położenia wału bądź daje strasznie złe odczyty przez co ECU głupieje.
  7. trepek odpowiedział(a) na mac12311 temat w 1.9TDI
    1L, wymóg UE aby w każdym samochodzie tak było.
  8. Sprawdziłeś znaki na rozrządzie?
  9. Dla oleju ok 95-100*C. W audi jak w passacie. P.S. Ja wentylatorów wogóle nie mam podłączonych ;-)
  10. Temp. oleju jest zawsze wyższa niż temp. cieczy. Pewne mądre książki mówią, ze olej osiąga odpowiednią temp. pracy 2-3 minuty po osiągnięciu przez silnik roboczej temp. pracy. Pisząc silnik mam na myśli temp. płynu chłodzącego.
  11. Tak, jak zły kierownik pojazdu i nie dał olejowi osiągnąć optymalnej temp. pracy.
  12. Sekcja tłocząca będzie funkiel nówka ;-) Można wymienić samemu, można do pompiarza, jak kto woli.
  13. O elektrycznej. Nie ma co ukrywać, z czasem sprawność pompy wstępnej ulega pogorszeniu i można się poratować elektryczną pompą paliwa z ciśnieniem wyjściowym tak ok 0.5-0.7 bar (co by nie zaburzyć ciśnień wewnątrz pompy wtryskowej).
  14. Nie żartuję z pompką. Za mały przepływ paliwa może powodować "zakrztuszanie" się pompy. Chciałaby podać paliwo a nie może.
  15. Aaa... to takie buty. 130zł biorą jak im zawieziesz same części aby przeczyścili Ci szmatką z opiłków ;-) Ale zamontowanie wszystkiego, ustawienie RSW, dawki paliwa itp. to już dodatkowy cennik.
  16. to jak to sprawdzic?? Podać numer i będzie wspólnie szukać jej parametrów na internecie :-)
  17. Masz w swoim 1Z pompkę paliwa? Jakie ona ciśnienie daje?
  18. Zaworku zwrotnym z tyłu pompy, tam gdzie Ci cieknie. Potocznie mówi się o tym "nurnik". Albo to taka Olkuska gwara
  19. No jak to co, komputer dobiera optymalniejszą dawkę paliwa do danego biegu. Dokładnie nie wiem jakie występują między tym zależności ale wiem, że takie zjawisko jest. Czy po odpięciu kabelka gdy się toczysz na luzie z prędkością np. 5km/h a gdy staniesz dalej widzisz różnicę w pracy silnika? Jak staniesz zupełnie - silnik powinnien delikatnie zwolnić z obrotami i zmienić charakterystykę pracy.
  20. Smok w baku. Po coś jednak Niemiec jednak tak zaprojektował ECU aby odczytywało prędkość i bieg :-)
  21. Odcinanie kabelka od licznika powoduje, że ECU traci możliwość dobierania dawki paliwa do odpowiedniego biegu, na którym się samochód porusza. Dzięki prędkości licznikowej i obrotomierzowi ECU orientuje się w biegach. Niestety takie podejście jest tylko dorywcze a problem tkwi w nastawniku, sporadycznie w ECU. Ewentualnie przy nadmiernych oporach przy zasysaniu paliwa również będzie szarpać. Można przedmuchać wężę, wyczyścić smoka, odpowietrzenie baku również.
  22. Ja też obstawiam podstawę filtra oleju. Trudno aby przez nieszczelną odmę krople oleju znajdowały się na dole filtra.
  23. Zapomniałeś jednego zera na końcu ;-) Bez logów dynamicznych się nie obejdzie. Jak również przyczyna może tkwić w samym nurniku (np. zabrudzenie tego elementu).
  24. Jaki smok? W baku?

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.