Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Poziom oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam! Ile wynosi różnica między minimum a maksimum na bagnecie (wykratkowane pole między 2 zagięciami). a4 b5 1.9tdi AFN 110 km

Opublikowano
  • Autor

Naprawde nikt nie wie jaka jest ta różnica

Opublikowano

Z tego, co pamiętam, to chyba 0,5 litra

Opublikowano

A mi się wydaje, że 1 litr.

Opublikowano
  • Autor

No to mamy remis :) 1:1 hehe. Czekam dalej moze ktos ma pewne informacje

Opublikowano

Jeżeli masz ubytek oleju do dolnej miarki, to kup 1L, wlej połowę i zobacz ile się podniesie ;)

Opublikowano

1L, wymóg UE aby w każdym samochodzie tak było.

Opublikowano

różnica pomiędzy min/max to 1 L.

Opublikowano

tydzień temu uzupełniałem olej w silniku AFN u siebie - poziom Min po dolaniu 400ml eleganckie 3/4 stanu czyli na równi końca kratkowanej powierzchni.

Opublikowano
tydzień temu uzupełniałem olej w silniku AFN u siebie - poziom Min po dolaniu 400ml eleganckie 3/4 stanu czyli na równi końca kratkowanej powierzchni.

Grzegorz, sorry ale nie rozumiem tego. Koniec kratkowanej powierzchni to chyba juz Max...?

A nie 3/4 stanu.

Opublikowano

Od samego dołu bagnetu do maxa u mnie wchodzi 1l dokładnie.:naughty:

Opublikowano
1L, wymóg UE aby w każdym samochodzie tak było.

We wszystkich autach niezależnie od pojemności silnika :naughty: ?

Opublikowano

Zakratkowane pole to jest chyba 0,5l. A od min do max 0,8l. Na pewno nie litr.

Opublikowano
Zakratkowane pole to jest chyba 0,5l. A od min. do max. 0,8l. Na pewno nie litr.

A nie jest to tak Panowie, ze zakratkowane pole to wlasnie dobry stan oleju, od dolu (min) do gory (max)

Te zagiecia na bagnecie nie maja nic wspolnego z dobrym stanem oleju.

To juz jest albo za duza (gora) albo za mało (dól).

A stan 3/4 oleju w przypadku AFN. To okolo 3.6.-3.7 litra.

Czyli generalnie, lekko pod koniec gornego zakratkowanego pola.

http://img12.imageshack.us/img12/5729/bagnet.jpg

Opublikowano

mi tez sie wydaje ze od dolnego zagiecia bagnetu do gornego nie wejdzie litr oleju,

bo w calym silniku afn jest przeciez tylko 3,8 litra,

ale oczywiscie nie jestem pewny bo za duzo tego oleju nie dolewam u siebie:decayed:

Opublikowano

w instrukcji pisze że bagnet jest podzielony na 3 czesci

1 - ponizej czesci kratkowanej - trzeba dolac oleju,

2 - srodkowa czesc (kratkowana) - mozna dolac oleju

3 - nad kratka - poziom ok, nie wolno dolewac oleju.

Opublikowano

Między MIN a MAX w silnikach jest zazwyczaj jeden (1) litr ale nie jest to norma słyszałem że może być od 0,5 do 1,5 litra zależy od marki auta i silnika.

Najprościej to zmierzyć w ten sposób: Mając olej na min. dolać tyle aby było max i już będziecie wiedzieć. :wink:

Tu przyklad :

449223efe553a9cb.jpg

Opublikowano
prosta rzecz a jednak problem...

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/cf5428850fec9124.html

myślę ze to juz wyjaśni i pomoże każdemu...

Witaj

Mozesz mi powiedziec skad masz ten tekst...?

Bo tam pisze np. ze... Olej we wszystkich silnikach nalezy wymieniac co 15 tys. kilometrow.

Oraz ze do silnika 1.9 TDI 110 KM, nalezy nalac 4.5 litra oleju.

Mnie raz nalali tylko 4L i juz bylo ponad stan...

Pozdrawiam

Opublikowano

Mozesz mi powiedziec skad masz ten tekst...?

Bo tam pisze np. ze... Olej we wszystkich silnikach nalezy wymieniac co 15 tys. kilometrow.

To uogólnienie i dotyczy tylko syntetyków, oleje półsyntetyczne i mineralne należy zmieniać częściej, a oleje LL można zmieniać rzadziej niż 15kkm.

Oraz ze do silnika 1.9 TDI 110 KM, nalezy nalac 4.5 litra oleju.

Mnie raz nalali tylko 4L i juz bylo ponad stan...

Pozdrawiam

Mi wchodzi 4l i mam MAX na miarce przy czym nie ściągam starego oleju z chłodnicy oleju. Tam może zostaje z 0.5l. W 1.9 powinno być podobnie.

Pozdrawiam

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.