Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

trepek

Klubowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez trepek

  1. trepek odpowiedział(a) na karaluch8 temat w 1.9TDI
    A zawilgocenie nie występuje z miejsca, w którym skręca się korpus wtryskiwacza?
  2. BIPy są na -50, czasem i pod -60. Kiedyś swego czasu opisywałem tutaj na forum sytuację z moim samochodem, od kupna tak ma. Filtr paliwa chciałem wymieniać i tak czy siak w czerwcu, jak przyjdzie mi zmieniać olej (filtr paliwa ma 20tys km przejechane, jest to Knecht). Pompy paliwa w baku nie ma. Tandem nie cieknie ale sprawdzenie ciśnienia paliwa na tandem pompie jak najbardziej zrobię. Generalnie dzisiaj się to pojawiło, podczas jazdy nie ma żadnych objaw aby coś niedobrego się działo. Jeszcze z kolejnych rzeczy jakie przychodzą mi do głowy to jest to, że zatankowałem dzisiaj do pełna, może paliwo trefne? No i od wczoraj nie uruchamia mi się, nie wiedząc czemu, kompresor od klimy. Nagle przestał działać...
  3. Panowie i Panie, dzisiaj silnik zaczął tak pracować (co prawda pacjentem jest silnik 1.4 TDI ale technologicznie jest to odpowiednik AWX'a tylko z 3 cylindrami): - na pierwszym filmiku słychać metaliczne cykanie, myślę, że jest to wina rolki napinacza paska wielorowkowego: - ale najgorsze jest tutaj, silnik zaczął nierówno pracować, jakby paliwa mało było (a tankowane do pelna bylo!), drgań nie czuć w kabinie: Jakieś pomysły co to może być? Zaraz zobaczę co słychać w logach. Błędów nie ma, korekcje takie jak były a więc na jednym ok +0.8, na drugim okolice zera, na trzecim -0.8. BIPy po -50. Jedyne to, co zauważyłem to wibracje silnika na jałowym w zakresie obrotów 1400-1600.
  4. Aktualnie czytam "Clear Code", czyli coś dla programistów ;-)
  5. Trochę siana mi szkoda na RNS-E :/ Wesele za dwa miesiące no i plany w postaci zakupu drugiego samochodu w postaci S8 D2. A2 generalnie miało być typowym daily carem przy którym miałem nic nie robić. Miałem... ;-)
  6. Przemyślę sprawę :-) Jednak to co mnie najbardziej interesuje to 2 DIN, połączenie radia z systemem Bose i komunikacja z FIS. Navi jest drugorzędne.
  7. Narazie podłączyłem do orginalnej instalacji ale docelowo wszystko będzie obsługiwane przez wzmacniacz BOSE. Szukam jakiegoś RNS-D do Audi A2 ;-)
  8. Wymieniłem dzisiaj maskownice i głośniki 16cm. Adamon kiedyś słyszał jak grał u mnie podstawowy sprzęt (aż zapytał się, czy nie mam suba ;-) ), to teraz Adamon jest jeszcze lepiej. Naprawdę, słychać różnicę i dźwięk jest bardziej mięsisty. Porównanie głośników: Głośnik Bose to ten a dole. Organoleptycznie waży drugie tyle co stanardowy. A teraz ciekawostka :-) Tweetery dla zestawu Bose są produkcji Blaupunkta :-) Z tego co widziałem to różnią się kondensatorem a ich numer OEM jest zakończony literką A. Być może są jakieś różnice w samej cewce bądź w magnesie ale ciężko to stwierdzić.
  9. Ciężko z fajnymi fantami ale czasem się trafiają :-) Chociaż nagłośnienia kompletnego Bose to nie widziałem na allegro od zeszłej zimy a teraz pojawiły się dwa komplety. Recaro nie było ;-) Ale była skóra z alcantarą. No i wersja S-Line. Co do ciekawych fantów jeszcze to spryskiwacze reflektorow, fotochrom i rozne pierdulki.
  10. Majówka spędzona była nad Bałtykiem: Ostatnio kurier zawitał z paczką:
  11. Czyżby to był ten dzień, w którym trzeba się umyć
  12. Samochód wrócił od lakiernika. Sami zobaczcie: Elementy widoczne na fotografiach były mocno przerysowane i chamsko zamalowane (postaram się poszukać zdjęć przed malowaniem). Tylni zderzak były strasznie poniszczony, wszystkie uchwyty pourywane i okazało się że belka w zderzaku jest skrzywiona :/ Samochód po kobiecie, także wiecie jak to jest ;-) Do tego jeszcze podniszczona skrzynia i sprzęgło :/ Z ciekawych rzeczy - prócz chamskich miejscowych zaprawek samochód na całej swojej powierzchni miał orginalny lakier. Lakiernik pospawał mi wszystkie uchwyty w zderzaku :-) W ramach malowania. Ogólnie z malowania jestem bardzo zadowolony, naprawdę nic nie widać by cokolwiek malowane było. Cały samochód został przepolerowany po malowaniu. Jak najbardziej polecam.
  13. W weekend majowy będę przejazdem w Warszawie, jak coś to mogę Ci to zrobić na miejscu w 40 min.
  14. Ciężko powiedzieć ile za element bierze bo pierw są oględziny i szacowany zakres prac (kształ elementu też jest ważny by odpowiednio wycieniować kolor). Niby pomalowane ma być tak, by nie było widać co malowane a co nie. Cena wydaje mi się, że jest rozsądna ale to dopiero po wykonaniu prac będzie wiadome. Co do klapy tylnej to pewnie szybę by wyciągał bo malując u mnie drzwi, będzie je całe rozbierał (łącznie z gumowymi uszczelkami koło okien).
  15. U takiego chłopaka, co mi już lusterka lakierował (mieszka w Krakowie ale jest z Piotrowic). Jak polakieruje mi pół samochodu to ocenię efekt. Lusterka zrobione były naprawdę ok. Ciekawe jak będzie z resztą. U mnie lakierowane będzie: - zderzak tył - tylnie nadkola - tylnie drzwi - częściowo przednie też
  16. Nadrabiamy zaległości ;-) Na urodziny dostałem od narzeczonej komplet gumowych wycieraczek: Sesja się skończyła, pora brać się za jakieś rezanie :-) Wziąłem się za kratki nawiewu, rozkminiam jak zrobić podświetlanie pokręteł a w między czasie postanowiłem zrezać chroma w kratkach (dawca pochodzi z A4 B6), tutaj uciąć, tam wydremelować, tam znowu dokleić i voila! Oraz podłączyłem na spróbę licznik z FISem i niespodzianka, wyświetlacz sprawny: Najnowsze zakupy - wyciskacz tulei, tuleje Lemfordera i Moog'a - tuleje Lemfordera są ori tulejami z ASO lecz zakupionymi w IC, w ASO za sztukę wołają prawie 110zł, w IC są po 73zł - ale nie mam pojęcia jaką końcówką wycisnąć mniejszą tuleję... Jakieś pomysły? Wkońcu udało mi się dokończyć podświetlanie pokręteł nawiewu (narazie tylko jeden... ale teraz już wiem co i jak). Do pokrętła poprowadzona jest ori wiązka z A4 B5 z kostkami i przewodami. Co ciekawe, obudowa kratki w A2 ma w plastiku odpowiednią wypustkę aby włożyć w nią wtyczkę od orginalnej wiązki. Ciekawe... Takie tam zabawy z licznikiem: Zmienie tylko wsad na taki z odpowiednim PINem oraz zmienie czesc kodu odpowiadajaca za wskazania paliwa (w A2 były 3 wielkości baku, ten licznik nie jest kompatybilny P&P z moim samochodem) i możemy wkładać licznik. Jeszcze tylko wiązki dorobię. A tak z nowości jeszcze to A2 u lakiernika stoi.
  17. Podłączę się do pytania.
  18. Jeśli chodzi o Kraków to jest to dobre miejsce do pracy (wiele korporacji jest prowadzone przez młode osoby i są nadzwyczaj user friendly) ale do życia jedynie okolice.
  19. W pierwszej TT chyba elektryki nie było, ale grzane są :-)
  20. Wahler nie jest orginałem. To jedynie dobry zamiennik.
  21. To całkiem zaje....te spalanie. Też się zastanawiam jak będę zmieniał auto żony na coś z 1.4tdi. Może własnie A2? 1.4 TDI to dość specyficzny silnik przez hałas, jaki wytwarza. Ale spalanie rzeczywiście niewielkie ;-) Producent podaje dla mojego silnika średnie spalanie 4.4 litra, Nie mam obaw, wszędzie może trafić się złe paliwo.
  22. Merkelowa jest ultra socjalistką. Najgorszy sort komucha.
  23. Od rurek to im się jajka zgniotły!
  24. Otóz to. Chociaż z tą analizą geotechniczną dla domków jednorodzinnych to nie przesadzajmy. Zwykle ocenia się grunt "na oko" ;-) Ale oszczędności materiałowe to juz jak najbardziej.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.