Treść opublikowana przez Labiel
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Połączonego z grilem
-
Stuki w silniku i zapalajaca sie kontrolka oleju
Przegonisz go, podgrzewasz mocniej olej który staje się jeszcze rzadszy (zależy jaki olej masz, jeśli jakiś minerał to już w ogóle staje się rzadki jak woda) i wtedy właśnie wychodzą wszystkie niedomagania ciśnienia. Eh, tak to jest jak się lekceważy kontrolkę oleju - no bo jak przy gazowałem to zgasła więc nie ma problemu. Otóż jest to jedna z najważniejszych kontrolek silnika. Jak zapali się nawet na chwilę to już coś sugeruje, że trzeba bardzo pilnie zająć się autem. Jak już świeci się cały czas to wtedy zazwyczaj jest już po silniku. Reagować trzeba kiedy zaczyna się włączać.
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Z Orlenem nigdy nie miałem problemu, ale z Bliską w Kleczewie i owszem. Niby to jest to samo, bo to też własność Orlenu ale jakim cudem na tej jedynej stacji udało mi się zatankować 41l LPG gdzie zawsze maks wchodzi mi 39 - i to maks. A tam zawsze powyżej 40l. Mało tego, robiłem zawsze jakieś 30km mniej niż na LPG z innych stacji. Dla tego już od dłuższego czasu tam nie tankuje. Ojciec z ON też miał problem. Zatankował, dojechał do chaty i w jego D-4D cyrki z szarpaniem się zaczęły. Na szczęście poszła wymiana filtra, zalanie do pełna na innej stacji i było ok.
-
do czego to służy ?
Tak jak mówiłem, kabel idzie albo do EVAPu, albo do przepływki. Odłącz przepływkę i sprawdź czy będzie jakaś różnica.
-
do czego to służy ?
Błąd będzie zapisany ale nie powinien mieć wpływu na pracę. Odłącz mu klemy na 15-20 minut żeby ECU się zresetowało, potem zrób adaptację przepustnicy z kluczyka i zobacz jak wtedy będzie chodził.
-
do czego to służy ?
No to na elektrodzie ktoś źle pisał. Dobrze wiedzieć.
-
do czego to służy ?
Tak. Podstawowej wiedzy o VAGowaniu na forum i w necie jest sporo.
-
do czego to służy ?
Dobra, co do lutowania to już wiem - lut może puścić jak jest blisko kolektora itp. A myślałem że chodzi o jakieś zmiany rezystencji przewodów czy coś takiego ---------- Post dopisany at 20:22 ---------- Poprzedni post napisany at 20:19 ---------- 50-80 zł - a czy się znają to już inna sprawa. Bo podłączyć i powiedzieć że jest błąd to każdy głupi potrafi. Ale czy błąd faktycznie dotyczy uszkodzenia urządzenia, czy jest to błąd wynikający z niesprawności innych elementów itp to już gorzej. Generalnie najlepiej samemu kupić kabel - koszt około 40 zł.
-
do czego to służy ?
Możesz wyjaśnić dla czego nie wolno lutować? ---------- Post dopisany at 20:17 ---------- Poprzedni post napisany at 20:14 ---------- Co do tych kolejnych kabli: tam chyba idą kable od EVAPu, czyli zaworu par paliwa i przepływki. Wystarczy sprawdzić gdzie ta wiązka idzie dalej. Przyczyn falowania może być wiele - tu nie ma co gdybać. Trzeb podpiąć VAGa, sprawdzić błędny, zrobić logi a dopiero dalej szukać jeśli tam nic nie znajdziemy. Oczywiście jak mam przerwany kabel to nie zaszkodzi go najpierw naprawić.
- do czego to służy ?
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
8500 obrotów Ile ori jest odcinka? 7500?
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Jak by ktoś szukał czarnego poliftowego zderzaka to kolega Maciej z forum w Poznaniu ma na sprzedaż.
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Słabo widać bo koła czarne i giną w tych nadkolach
-
Czary mary czyli znikający olej w 1.8T
Oj lubi, lubi. Nie jednemu już wyrzygało cały olej Ori oring kosztuje coś koło 10-15 zł.
-
niedziałajace kierunkowskaz i awaryjne......
No to szlak trafił pewnie przerywacz. Kierunki nie świecą w cale czy po prostu nie migają i świecą cały czas? Bo za tym to temat bardziej do działu elektrycznego.
-
F1, Rajdy i Motorsport
Nic tylko pozazdrościć
-
Brak mocy słabe przyspieszenie 1.8t anb
Oczywiście, szału to nie robi ale mam jednak porównanie z innymi autami "przeciętnego Kowalskiego" którymi często jeżdżę - czyli coś maks 100KM. Ostatnio jechałem też z kumplem Hondą Civic 1,7 125KM. Zawsze wydawało mi się że ta Honda ładnie idzie jak się ją na obrotach pod czerwone ciągnie, ale teraz stwierdzam że to nie jedzie w cale w porównaniu z moją A4. Moim iż tamto auto znacznie lżejsze to jednak turbo dużo daje.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Ja też.
-
Brak mocy słabe przyspieszenie 1.8t anb
Dokładnie, mi też często się wydaje że auto nie jedzie, że jakoś nie czuć przyśpieszenia itp. Ale ruszam spod świateł na trasie, gaz do dechy i niby nie jedzie ale patrzę na budzik już 120 km/h a cała grupa aut daleko z tyłu za mną
-
Piszczące hamulce - inaczej
Właśnie nie, wszystko na pierwszy rzut oka wygląda ok.
-
Wyciek z trójnika
U mnie ciekło a trójnik nie był pęknięty. Tak jak mówiłem, główny problem w tym że on przykręcany jest tylko na dwie śruby a do niego podłączone są dwa przewody które prężą na niego co powoduje odkształcenia i przecieki.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
800 zł to dobra cena, ciekawe tylko jak to wygląda bo fot nie widziałem.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Z tymi 2,5TDi jest takie problem że do któregoś tam roku silniki były do d*py. Był problem ze smarowaniem wałków, przez co się zacierały, plus często występowały problemy z cieknącymi pompami. Tak czy siak średnio udana jednostka, mało oszczędna i dla tego ceny niskie.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Takim zwierzętom, bo człowiekiem to on na pewno nie jest, powinno się obcinać jaja przy samej d*pie, obroże na szyje i do kamieniołomów do końca życia, żeby chociaż jakiś skromny pożytek był dla społeczeństwa.
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Witam