Treść opublikowana przez wampir
-
Indeks nośności opony
Naturalnie, że nikt Ktoś tutaj gra o złote majtki i funduje nam kolejne teorie z indeksami nośności bo musi być tak jak on myśli. Czy to jest poważne zachowanie? Ani nie jest poważne ani wiarygodne. Fakty do Ciebie nie docierają. To już nic do Ciebie nie dotrze. Wierzę za to w ludzi, którzy będą to czytali. Wierzę w ich poczucie bezpieczeństwa oraz zamiłowanie do marki i motoryzacji. Że nie będą oszczędzać w tym zakresie, a potem te oszczędności tłumaczyć pseudoteoriami. Pozdrawiam wszystkich czytających. To już koniec tej tragikomedii Naturalnie kolega Bruuum będzie dalej fundował nam sequele... sam na sam
-
Indeks nośności opony
Przepraszam, czy Ty mnie oskarżasz o pisanie z drugiego konta? Ty jesteś poważny? I do tego zaprosiłeś kolegę moderatora? Jestem ciekawy czy dostanę teraz zakaz pisania postów bo napisałem coś co sie nie spodobało. Ja rozumiem, że nie w smak Ci to, że pokazałem moja wlepkę na ktorej widac nosnosc. Gdyby jej nie było to wszystko byłoby łatwiejsze albo gdyby były tam rózne indeksy tak jak to probujesz wmowic jako przykłady, ale tutaj jak na zlosc dla Ciebie są takie same.... Teraz musisz kombinowac dotwarzac teorie raz ze rosnie, raz ze maleje. Inaczej dla przedziału 17-19 poźniej 15-17. A jakim prawem Ty to robisz ? Kim Ty jestes? Jakie masz doświadczenie? Bo potrafisz pomnożyc ilosc opon przez indeks? Zadnej teorii tym nie obaliles i nie masz absolutnych podstaw do obalenia.
-
Indeks nośności opony
Brniesz coraz dalej, nie wierzę... Napisałem, że w B7 nie ma u mnie i w B6 na 90% nie ma, bo nie ma, ale w wersji europejskiej, masz wlepkę USA z tego co widzę po ciśnieniu, nie przewidziałem tego, ok masz na niej swój wymieniony indeks. Idąc dalej - tutaj właśnie sam się zaorałeś, bo dokładnie potwierdziłeś zdjęciem, to co napisałem. Ponad tym, co zaznaczyłeś, identycznie spada indeks dla 17" - 95, dla 18" - 93. I tutaj - nie wiem czy nie widzisz, czy udajesz - we wlepce tego auta przy rozmiarze 19" masz indeks XL Więc porównujesz opony wzmocnione i nie, opony wzmocnione mają automatycznie wyższy indeks, co nie ma wpływu na wymagany indeks dla auta, który jak widać na wlepce wystarcza 93. A to, że tutaj jest 96, wynika z tego, że taka opona o XL ma taką nośność, a nie, że to auto wymaga nośności 96. Taka opona została zastosowana fabrycznie, ma takie parametry i są one podane, a nie oznacza tego, że auto wymaga nośności każdej innej opony 96, co próbujesz udowodnić swoim wlepkowym 93 dla 17" przez kilka postów. Tak samo jak Ferrari nie wymaga nośności 104, tylko szerokość opony, na której jeździ automatycznie ma tak dużą nośność, bo jest szeroka dla właściwych osiągów i szerokość jest priorytetem określenia, nie nośność. Więc jest tu podana nośność dla danych rozmiarów opon fabrycznych, nie oznacza to, że jak przy danym rozmiarze 17" masz X nośność, to opona innego rozmiaru np. 18" musi mieć tę samą X nośność, jest to nośnośc opony w tym rozmiarze i parametrze i tyle. Jesteś to w stanie zrozumieć, czy jak muszę to jeszcze tłumaczyć? Jak chcesz porównywać opony XL - tu (patrz całą wlepkę, nie zaznaczałem na czerwono) masz 16", 17", 18", 19" z XL. Jak widać również spadają ze wzrostem rozmiaru (teraz widzisz, że na tym przykładzie wlepkowe 19" mają indeks o 2 niższy od 17"?). Przy okazji możesz dostrzec, że 225/55/16 ma 95, a ta sama z XL ma 99, co dowodzi, że ten indeks tutaj jedynie informuje o wyższej nośności, nie powoduje, że to auto musi mieć nośność 99 przy 225/55/16" Zdecyduje się, przez 3 posty upierałeś się, że nośność musi być 93 dla 19", a teraz piszesz, że każda opona ma inną nośność...? Pójdźmy w drugą stronę, ja na wlepce nie mam 15" w ogóle - Ty masz. Znaczy, że jak założę (teoretycznie, bo nie zmieszczą się na zaciski), mimo, że ich nie mam na wlepce, to też będzie źle, bo wysoka ścianka boczna, bardziej narażona na pęknięcie? Czy "źle" dotyczy tylko jak ktoś założy 19" nie z wlepki, ale 15" już OK? Poza tym Twój tok rozumowania jest taki, jakbyś uważał, że jak w mieście jest ograniczenie do 50, to jadąc 70 murowany wypadek, śmierć, tragedia Sprecyzuj o co konkretnie Ci chodzi w tej dyskusji? O bezpieczeństwo, czy o żywotność opon, czy o co innego? Jeśli o bezpieczeństwo, to opony 19" będą bezpieczniejsze od tych z 17" przez niższy profil i większą szerokość, za to co do żywotności będą pewnie szybciej się zużywać, bo głównie tego dotyczy też różnica w indeksie 93 a 91 przy tym aucie, nie znaczy, że opona z 19"-91 wystrzeli na którymś zakręcie, wręcz przeciwnie, prędzej zrobi to 17"-93 z większym profilem, ale i tak prawdopodobieństwa są nikłe. I pytanie do rozważenia do Ciebie za 10pkt. - Twoje auto (jak się mylę to popraw) ma w dowodzie ok. 1430kg tak? Moje ma 1735kg. Ponad 300kg różnicy. Dlaczego obaj mamy katalogowo opony dla rozmiaru 17" 235/45 z indeksem 93 mimo tych ~300kg różnicy? Tak szybko edytujesz swojego posta, że nie wiem już do której jego wersji się odnosić ale po kolei chociaż już sobie obiecałem, że nie będę karmił troli A więc znowu: 1. Mówiłeś, że nie ma nośności a jednak była u mnie. Nie wiesz. Nie jesteś pewny w temacie to się nie wypowiadaj bo to żałosne. 2. Pisałeś, że maleje nośność wraz ze wzrostem średnicy. Wstawiłem Ci zdjęcie, na którym wraz ze wzrostem średnicy nośność rośnie. 3. Piszesz coś o oponach XL. Co za brak podstawowej wiedzy na temat oznaczeń. Jeżeli masz 2 opony o oznaczeniach 235/45/17 91 oraz 235/45/17 91XL to one mają identyczną nośność (ilość kg wytłoczoną na ściance)!!! Dodatek XL nie dodaj jej pkt w nośności. Nie mam ochoty Ci tego jaśniej tłumaczyć. Tutaj sobie poczytaj https://a4-klub.pl/index.php?/topic/3552-opony-letnie-jakie-polecacie/page-222#entry4919691 4. Raz piszesz, że 91 będzie OK., a potem, że dla większej średnicy rośnie wytrzymałość opony. Zrewiduj to, może Ci wyjdzie z Twoich magicznych wyliczeń, że jednak dla 19” będzie jeszcze mnie, może 81? A może rzuć kostką i tyle ile wyjdzie to będziesz zalecał innym ? Ja u siebie mam 93 i to moim zdaniem u mnie jest absolutne minimum. Chociaż wolałbym aby ktoś kompetentny mi to potwierdził, aby nagle nie okazało się, że jednak ma to być nagle 97. 5. Pytasz czy jak założysz opony 15 do siebie czy to będzie źle. Jeżeli masz 3.0tdi to na bank założysz tam 15” :D Chyba, że usuniesz standardowo zamontowane z przodu zaciski hamulcowe dla tarczy 320mm. Z takimi hamulcami to nie każda 16” felga wchodzi. Naturalnie oryginalne felgi audi do tego modelu o średnicy i ET pasują. Jak już nawet zmienisz zaciski na mniejsze to odpowiem Ci tak. Nie pytaj się mnie tylko zadzwoń do Audi i ich się zapytaj 6. Widzę, że na B6 1.8TQ też się znasz … Moje auto ma w dowodzie 1684kg. Foteczke? A może skan w 3 egzemplarzach pokwitowany u notariusza ? 7. Chodzi mi o to, żebyś przestał już doradzać w kwestii bezpieczeństwa! Nie przechwalał się swoją logiką udając mądrzejszego od sztabu inżynierów ZANIŻAJĄC ICH NORMY. Ciągle popełniasz gafy podając przykłady a mimo to nadal uważasz, że wiesz najlepiej, a inni się mylą. To przestaje być śmieszne… Nie pisz ogólnie, że jakaś opona o większej średnicy będzie zawsze mocniejsza od opony o mniejszej średnicy. To jest już szczyt uogólnienia. To tak jak powiedzieć, że audi jest zawsze szybsze, ale jaki model??? To forum motoryzacyjne a nie Onet.pl Za takie stwierdzenie w sądzie byś się absolutnie nie wybronił. Racja , nie jesteśmy w sądzie tylko piszesz sobie anonimowo w necie bez konsekwencji, że ktoś Cie pociągnie do odpowiedzialności gdyby coś się stało. Bo przecież nikomu nic nie powinno się stać bo jak to sprytnie ująłeś „i tak prawdopodobieństwa są nikłe.”
-
Indeks nośności opony
Czy ty czytasz co piszesz ? Napisałeś .. „Jeden w miarę merytoryczny argument to wlepka producenta”. Przypomnę, że cała ta dyskusja zaczęła się od tego, że Ty masz gdzieś zalecenia producenta. Będziesz zmieniał olej co 50tyś? bo co producent tam wie.., Ty wiesz lepiej Co tam minimalna grubosć tarczy 23mm, Ty będzie jeździł do 20mm. Ty jestes z tych co wszystko o wszystkim wiedzą lepiej Ja nie wiem czy Ty poważnie piszesz? Im dłużej Ci odpisuje tym bardziej dochodzę do wniosku, że nie piszesz poważnie tylko jesteś zwykłym trolem forumowym, który tylko karmi się tym, że ludzie poświęcają swój prywatny czas na odpisywanie mu. Ale po kolei do rzeczy: 1. Napisałeś, że w B6 nie ma indeksu nośności na wlepce. Odpowiadam, piszesz bzdury bo jest, oto moja wlepka i jest na niej nośność. Jak byk widać 93 : 2. Napisałeś, że „Czyli wraz ze wzrostem średnicy spada tu zalecany indeks nośności.” To Twoja teoria legła w gruzach Na mojej wlepce tak nie ma, a dwa : Jak widać na kolejnym powyższym zdjęciu dla 16” indeks wynosi 95 a już dla 19" indeks wzrósł do 96. 3. I Tu chyba jeden z najbardziej nietrafionych pseudo argumentów o tym, że oponeo przewiduje indeks nośności 91 dla S4 B6 czyli modelu B6, który jest najcięższy ze względu na silnik i wyposażenie. Ten pseudokatalog zawiera tyle błędów, że nocy by mi nie starczyło aby je opisać. Nie mam zamiaru tego robić. Chyba, że wystawię im fakturę za to. Czekam, aż mi znajomy podeśle zdjęcie wlepki z S4 B6. Jedynie co mi napisał, to tyle, że indeks wymagany u siebie ma 94-95. Gdyby to było takie proste z doborem parametrów to by napisali na wlepce jedną, najniższą wymaganą nośność i tyle, a ona różni się w zależności od rodzaju opony (letnie czy M+S), szerokości opony, jej profilu, średnicy opony, indeksu prędkości, ciśnienia napompowania itp.) Jak widzisz przerasta Cie ten temat, coś sobie ubzdurałeś i teraz próbujesz dopasować do tego dowody albo jakieś wyliczenia. Co teraz wymyślisz? Podpowiem Ci dobre tropy… 1. Napisz, że to błąd w zamawianiu naklejek przez Audi, miało być wszędzie 91 ale wpisano inne za duże wartości. Możesz ich pozwać o to do sądu. 2. Wytknij, że to są zalecenia z 2003 a wtedy były inne opony. Teraz świat poszedł do przodu i obecne modele opon są w takiej technologii, że nawet indeks 80 wystarczy a co dopiero 91. Jak mi tak napiszesz to nie będę miał na nie argumentów
-
Indeks nośności opony
Polecam CS5 bo sam mam Bardziej wszechstronne od Rainsport. Rainsport mial moj kolega w a3 i zaczely halasowac po nie tak duzym przebiegu. Tobie polecalbym takie : http://www.oponeo.pl/dane-opony/continental-contisportcontact-5-235-40-r18-95-y-xl-fr#128898272 http://www.oponeo.pl/dane-opony/michelin-pilot-sport-3-235-40-r18-95-w-xl-zr#128321735 te ma u siebie Grzesiek i na jego starym setupie ja mial tylko 300KM mi d*pa tanczyla na wyjsciu z ronda. PS3 sa lepsze na suchym od CS5. To szybka opona, czesto wybierana na tor gdy jest sucho. http://www.oponeo.pl/dane-opony/michelin-pilot-sport-4-235-40-r18-95-y-xl-zr#128321702 Nowość, parametry na mokrym lepsze niz PS3. Nie boj się wiekszej szerokosci opony, Wybrałeś 225 ... nie lepiej 235 żeby przeniesc ponad 350KM na asfalt i miec wieksza trakcje przy hamowaniu? Ja na takich jezdze a mam (jeszcze ) ledwo 230KM ... Uwazam, ze 235 to i tak damski rozmiar. Zobacz na jakej szerokości wychodzi B8 przy 18", które ma 211KM ze nie wspomne o S4 B8, które i tak ma mniejszą moc niż Twoje auto
-
Indeks nośności opony
Już nie wiem czy w tej chwili udajesz, czy bronisz się jak oblężona twierdza odbijając od siebie wszystkie logiczne argumenty Skoro chodzi Ci przede wszystkim o bezpieczeństwo sądząc po tym co pisałeś na początku, to jak już wspominałem i kolega wyżej wytrzymalsze ścianki opon masz w niższych profilach, a im wyższy tym więcej gumy zamiast felgi. Oczywiście nośność mnożyłem x4 w zaokrągleniu, faktycznie rozkład ciężaru jest jakieś 55-58%/45-42%, co nie zmienia faktu, że nadal indeks 91 w zupełności wystarcza do A4, już zupełnie podkreślając, że jak ktoś jeździ na 19" to zazwyczaj nie pakuje kilkaset kilo do auta, bo odnosimy się tu do dopuszczalnej masy całkowitej, czyli własnej plus ok. 500kg. Nie bredź o jakichś inżynierach, tylko zrozum, że są normy określone przez jednostki miary i można to łatwo policzyć, a opony wlepkowe są jedynie zalecanymi. Także jeśli chodzi o argument bezpieczeństwa - nie masz racji, a jeśli chodzi o argument zgodności z normami, to też nie masz racji, bo 235/35/19 LI91 w zupełności wystarcza do A4, w dodatku jest bezpieczniejsza w użytkowaniu niż 16", na której zdaje się teraz jeździsz, a podobno o bezpieczeństwo Ci chodzi Ja Ci tylko dałem okazje (kolejną) aby wyjść z tej przegranej dla Ciebie dyskusji z twarzą. Napisałem to w odrbine żartobliwy sposób. Wystarczyło odpisać, że właśnie gromadzisz materiały i zaraz zakładasz sprawę w sądzie. Chociaż doradziłem Ci sposób abyś szybko wygrał dużą ilość kasy nie musisz mi z tego tytułu nic dawać. Przekaż to na ratowanie zdrowia dla osób, które ucierpiały w wypadkach drogowych. Poczytałeś sobie w internecie o domowym sposobie dobierania indeksu nośności i mnożeniu ale nie doczytałeś dobrze. Każdy jeden pismak w swoim artykule pisze na końcu jedno zdanie. "Należy stosować się do zaleceń producenta" Wiesz po co to robi? Na wypadek gdyby ktoś uległ wypadkowi to mógłby być pociągnięty do odpowiedzialności. W USA to norma. Ty siedzisz sobie schowany za monitorem i piszesz co Ci się podoba bo tak sobie to wyliczyłeś na logikę i to przecież musi działać a jak komuś stanie się krzywda to sorry... Ja nie mam takiej odwagi i sumienia aby komuś radzić zakładanie słabszych podzespołów. Dla 17" opony indeks nośności to 93 wg zaleceń producenta. Dopóki nie będzie to sprostowane np akcją serwisową to nadal obowiązuje! Planuję też napisać maila do Audi i z ciekawości Continentala w tej sprawie. Jeżeli wyjdzie, że się myliłem to umieszczę sprostowanie z przeprosinami jeżeli ktoś czuje się urażony. Jeżeli odpowiedź potwierdzi moje stanowisko to myślę, że na zawsze ukróci to takie niepotrzebne nikomu kłótnie. Wszystkich zainteresowanych tematem i chcących pomóc w tej sprawie zapraszam na PW.
-
Indeks nośności opony
Nie widzisz tej subtelnej róźnicy w tym, że zakładam opony bardziej wytrzymałe niż przewiduje seria, a w tym momencie dyskusja dotyczy zakładaniu opon o niższych parametrach nośności? Nie spotkałem się jeszcze nigdzie z opisem, że można samodzielnie obniżyć indeks nośności. Jeżeli znajdziesz taką informację to daj proszę znać. Należę do ludzi, którzy wolą się uczyć na cudzych błędach niż na własnych. Nie musi mi osobiście opona wystrzelić abym się przekonał, że jednak to co robiłem było niewłaściwe. Miałem już nie pisać, ale z każdym kolejnym postem mnie bardziej rozwalasz Do golfa właśnie pasują 16" i Twoim jak najwyższym indeksem nośności. Chyba nie widziałeś nigdy z bliska jak zachowuje się przy dynamicznej jeździe opona z wysokim profilem, a jak z niskim i dlaczego wszystkie szybsze auta mają niski profil. Jak nie, to namiastkę możesz mieć na szarpakach przy przeglądzie, zobacz co dzieje się z oponami na 16", a co u kogoś z 18"-19" i nie pisz takich bredni bo słów brak A Ty wchodzisz na wyżyny pajacowania W golfie też są koła o większej średnicy ale z racji masy, osiągów i innych czynników mają inne parametry, a których tutaj toczy się dyskusja. Ty ciągle wracasz do tych 16"... po co ? Co tu kogo obchodzą 16" ? Dla przypomnienia cała dyskusja zaczeła się od tego, że na rynku nie ma 235/35/19 93..... (Jak ktoś znajdzie to prosze o info) oraz tego, że na wlepce dla 235/45/17 jest indeks 93. Tez już miałem nie odnosić się do tego co napisałeś poprzednio ale zejde do Twojego poziomu i napiszę. "Ja nie mówię, że 17" z nośnością 93 są złe, tylko, że 19 z nośnością 91 też są dobre, więc na co te filozofie koniec spamu z mojej strony" Weź się chłopie skup jak piszesz posty. Skoro jest na wlepce dla 17" indeks 93 to dla 19" też minimum taki musi być. Pisz swoje żale do inżynierów Audi i z nimi się kłóć bo ja już skończyłem z Tobą. Tylko pamiętaj o argumentach merytorycznych a nie Twoich domysłach i logice Haha no nie mogę Indeks nośności jest wystarczający taki, aby minimalnie przewyższał masę całkowita pojazdu (czyli masa własna +jakieś 500kg) i pod siły działające takiego ciężaru są przeznaczone opony. Indeks 91 jest wystarczającym ze sporym zapasem (jeszcze ponad 200kg). Nie myślisz w ogóle o tym, że opona na 17" ma wyższą ściankę boczną, co prędzej może doprowadzić do jakiegoś wypadku niż niższy o 30kg indeks nośności. A do B7 18" zimówki zaleca 225/40 indeks 92 i co Ty na to? Przecież to niżej niż Twoje 93 w 17", przecież to jawna próba morderstwa przez Twoich "inżynierów Audi" Tłumacz słupowi... Przydałoby sie to wydzielić do oddzielnego tematu bo tu się niezły spam zrobił. Nie wiem skąd dane, które podajesz. Nie wiem jakie są indeksy prędkości dla podanych przez Ciebie opon. Oczekujesz, że będę to teraz analizował? A może, że zrobię pracę badawczą i Ci udowodnię, że to co liczył sztab ludzi jest poprawny? A mozę zrobimy odwrotnie, skoro Ty uważasz, że wiesz lepiej od inżynierów to może Ty udowodnij precyzyjnie (ale inżynierom a nie mi) , że masz rację. Udowodnij, że zrobili nam użytkownikom krzywdę zawyżając indeks. Pomocne materiały masz w poście kolegi wyżej. Potem mając swoje dowody możesz ich pozwać i jeszcze na tym zarobić.
-
[B6 AMB] 1.8T Q 345/300. bix, TV,FMIC,MFB8, 218km/353Nm/black piano/VFIZ
Heble 345/300 masz w b6 czy przelozone do B7? Kiedy jakas zmiana turbiny na wieksza ?
-
Indeks nośności opony
Miałem już nie pisać, ale z każdym kolejnym postem mnie bardziej rozwalasz Do golfa właśnie pasują 16" i Twoim jak najwyższym indeksem nośności. Chyba nie widziałeś nigdy z bliska jak zachowuje się przy dynamicznej jeździe opona z wysokim profilem, a jak z niskim i dlaczego wszystkie szybsze auta mają niski profil. Jak nie, to namiastkę możesz mieć na szarpakach przy przeglądzie, zobacz co dzieje się z oponami na 16", a co u kogoś z 18"-19" i nie pisz takich bredni bo słów brak A Ty wchodzisz na wyżyny pajacowania W golfie też są koła o większej średnicy ale z racji masy, osiągów i innych czynników mają inne parametry, a których tutaj toczy się dyskusja. Ty ciągle wracasz do tych 16"... po co ? Co tu kogo obchodzą 16" ? Dla przypomnienia cała dyskusja zaczeła się od tego, że na rynku nie ma 235/35/19 93..... (Jak ktoś znajdzie to prosze o info) oraz tego, że na wlepce dla 235/45/17 jest indeks 93. Tez już miałem nie odnosić się do tego co napisałeś poprzednio ale zejde do Twojego poziomu i napiszę. "Ja nie mówię, że 17" z nośnością 93 są złe, tylko, że 19 z nośnością 91 też są dobre, więc na co te filozofie koniec spamu z mojej strony" Weź się chłopie skup jak piszesz posty. Skoro jest na wlepce dla 17" indeks 93 to dla 19" też minimum taki musi być. Pisz swoje żale do inżynierów Audi i z nimi się kłóć bo ja już skończyłem z Tobą. Tylko pamiętaj o argumentach merytorycznych a nie Twoich domysłach i logice
-
Indeks nośności opony
i dlatego ja zakladam, że to absolutne minimum i tak samo jak wymieniam olej czesciej i na 5w40 tak tez i nośność mam większą od 93. Mam nadzieje, że Arek z mocą ponad 350KM nie założy gum dedykowanych dla golfa.
-
Indeks nośności opony
Widać, że masz jednak własną logikę, która ignoruje badania i testy producenta oraz jego zalecenia gdzie jak byk pisze, że dla 17" jest 93. Dalsza dyskusja nie ma sensu. Ty wiesz lepiej pozdrawiam
-
Indeks nośności opony
No ciekawe historie piszesz, bo na B7 na wlepce opon nie ma podanych nośności i w B6 na 90% też nie. Natomiast w zaleceniach producenta przy 18" jest bodajże indeks 92. Przy indeksie 91 opon 235/35/19, czyli max. 615kg/oponę masy całkowitej auta wychodzi 2460kg masy całkowitej na 4 opony. W dowodzie dop. masa jest ok 2200kg. Więc opona jest jak najbardziej ok, bo chodzi tu o masę całkowita, a nie o siły działające na oponę w przeciążeniach na zakrętach, więc widać, że w ogóle nie wiesz o czym piszesz. Jeden wozi bagażnik ziemniaków na 16", a drugi powietrze na 19". Nie widziałem nigdy, żeby ktoś się rozwalił, bo jeździł na o 1 cal większych felgach, za to widziałem co się dzieje jak wystrzeli baloniasta opona 16" i obraca auto o 90 stopni. A przede wszystkim warto zwrócić uwagę, że w latach produkcji B6/B7 po prostu auta jeździły na mniejszych i węższych kołach, później przez rozwój technologiczny aut zaczęły wchodzić 19" jako fabryczne, więc najpewniej gdyby nasze A4 produkowali dziś to zwyczajnie wychodziłyby z opcją 19" za dopłatą. Także mniej jadu, bo zalatuje tu jakimiś kompleksami w stylu moja racja jest najmojsza Chyba jadu nie widziałeś W mojej B6 1.8T Quatro avant jeden z zalecanych rozmiarów na wlepce to 235/45/17 93. Jakby nie było tak zimno to poszedłbym zrobić zdjęcie. W innych autach jeżeli tego nie ma to jest w instrukcji obsługi. Także chyba dalsza dyskusja merytoryczna nie ma sensu bo odpowiada na wszystkie Twoje argumenty. Chyba, że chcesz podyskutować na śmieszne obrazki? Druga sprawa to nie liczy się nośności mnożąc tak jak to robisz. Nie wiem skąd ten prosty żeby nie powiedzieć prymitywny sposób wyliczeń . Może takie przykłady na szybko, które bardziej zobrazują zagadnienie: 1. Jeżeli tak by się to liczyło to np w takim Ferrari o masie własnej 1350kg przeznaczonego dla 2 os i niewielkiego bagażu wystarczyłyby indeks prędkości już pewnie 85, a jest tym czasem np 295/35/20 105. 2. Wg mojej wlepki nośność rosnie razem z rozmiarem opony więc o ile 93 jest dla 17. Dla S4 B6 jest to jeszcze więcej dla 18" to dla 19 będzie jeszcze więcej ... 3. Czy w dobie przekrętów, które wychodzą w świecie motoryzacyjnym gdzie są naciągany normy i oszukiwane serio myślicie, że oni wtedy licząc nośność dla danego modelu dali ją za dużą ? Mam wrażenie, że masz mi za złe, że mówię o nośności jakbym to ja to wymyślił. Nie ja to wymyśliłem tylko Inżynierowie Audi. Jeżeli masz jakieś inne zdanie na ten temat, uważasz, że się pomylili to pisz do nich Nie przekonuj mnie, że 93 dla 17" to za dużo tylko ich przekonuj
-
[B6 AVJ] sedan 1.8T Quattro :) aktualnie-230hp/350Nm KW V1/JR21 19" 9.5J:.. Bix B8, heble 345mm
Krzysztofie, czy napisałem gdzieś nieprawdę odnośnie indeksu nośności opon i zaleceń producenta? Jeżeli tak to popraw mnie proszę. Czy masz listę swoich badań laboratoryjnych, którymi udowodnisz, że producenci się mylą?
-
Indeks nośności opony
Ton doradczy miałem w kilkudziesięciu postach, które pisałem wcześniej w różnych tematach oraz na PW. Może 2x udało mi się skłonić kogoś do refleksji. Właściciel auta w jednym wypadku S4 podszedł do niego, poszukał wlepkę z opisem zalecanych opon do jego auta i stwierdził, że faktycznie kupił złe opony. Pozostali wiedzieli lepiej od producenta. Tym razem eksperymentalnie postanowiłem zastosować ton zdecydowany. Ja rozumiem, że trzeba odwagi żeby powiedzieć, nie wiedziałem o takiej wlepce, (jak „każdy” facet nie czytam instrukcji obsługi bo przecież się na tym lepiej znam). W sytuacji jak ktoś wytyka błąd to pierwsze rodzi się w na bunt. Dodam, że sam kupiłem kiedyś złe opony. Popełniłem też wiele innych bledow nie znajac sie na motoryzacji ktore potem naprawialem. Jak mi ktoś wytknie błąd to się zastanawiam czy może w tym faktycznie nie ma sensu bo tylko krowa nie zmienia poglądów. Są ludzie , którzy idą do handlarza opon, a on wciska im to co ma albo wchodzą na stronę internetową wybierają model i markę a tam im podpowiada zamiast oryginalnych rozmiarów to zamienniki To i tak jest lepsze od sytuacji gdy ktoś wie co ma być założone a i tak świadomie kupuje niewłaściwe. Na forum są generalnie Ci co nie wiedzą o wlepce. Niektórzy się śmieją, że na egzaminie na prawo jazdy trzeba pokazać gdzie się wlewa olej, ale jak widać i taki punkt egzaminu aby nie zrobił potem sobie lub komuś krzywdy. Pan Policjant może zabrać dowód za takie opony. Może komuś się udało przejeździć sezon na takich niewłaściwych oponach. Ma sedana fwd z manualem, auto mało waży, kierowca jeździ sam i małe przebiegi to jakoś się uda. Chyba, że się nie uda…., jest wystrzał opony w zakręcie/przy hamowaniu/uderzeniu w coś, są potrącone lub zabite dzieci, potem tragedia ludzka … Kierowca - Dorosły facet płacze rzewnymi łzami w sądzie, że on nie chciał nikogo zabić, on nie wie jak to się stało … każdy jest winny tylko nie on… To że 235/35/19 jest w indeksie 91 to tylko świadczy o tym, że dedykowane jest do lżejszych aut i tyle. Z jakiś względów nie zrobili tej opony mocniejszej bo się pewnie nie da, aby kosztowała jeszcze zjadliwe pieniądze. W rozmiarze 245/35/19 już jest indeks 93 ale ta znowu ma większą średnicę o ponad 1.5%. Cytat: Dopuszczalne zamienniki To opony, których średnica zewnętrzna nie jest większa o 1.5 % od średnicy zewnętrznej opony oryginalnej lub nie jest mniejsza o 2% od tej średnicy. Pisząc o gimbazie miałem na myśli konkretne przypadki, które widziałem na własne oczy lub na zdjęciach, którymi właścicieli chwalili się publicznie, że stać ich na nowe opony. Marki przeciętne lub jeszcze słabsze. I Tym optymistycznym akcentem kończę swój wywód. Obym ja, moja rodzina i znajomi nie mieli okazji być pobliżu takich aut klasy premium i ich wypadków. Max, jeżeli ma to dla Ciebie znaczenie to mogę Cię przeprosić, jeżeli poczułeś się urażony moim tonem. Wierzę, że jesteś rozsądnym człowiekiem i doradzając ludziom zakup 19" podasz od razu link do takich, które spełniają normy bezpieczeństwa... o ile takie w ogóle istnieją Przepraszam też Arka, że mu tak nasmieciłem w temacie.
-
Indeks nośności opony
Pokaż mi taką oponę 19", która zachowa parametry nośności i indeks prędkości dla 19" (minimum 93) zachowując średnicę taką jaką ma zalecane koło do B7... Gimbaza pakuje 91, 88 ... rekordziści nawet indeks 85. Obrazowo to 85 nadaje sie do auta pół tony lżejszego. I standardowo oponki 19" to jak są sredniej półki jeśli chodzi o producenta to jest cud Przeważnie to chinskie gówno "ale kolega na takich jezdzi i sa super" .... a kolega to w zyciu nie jezdził na michelinach czy Conti wiec ma takie rozeznanie, ze pozazdrościć Arek, wierze w Ciebie, że nie zapakujesz takiego G do siebie i auto będzie służyło do jazdy a nie psudo pomnik do fotek.
-
Stage 2 BEX
N75 rs2 DV s3 Te elementy mają być nowe i seryjne. Wtryski potrzebujesz większe i sprawną pompe paliwa, filtr paliwa najlepiej nowy z ASO. Turbo niech Ci tuner dobierze. Bo hybryda hybrydzie nierówna. Swoja drogą to jest setki tematów na ten temat i nie ma po co zakładać kolejnego...
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Na ori VDO nowej z ASO wyszło 270KM i jeździ już ponad rok bez awarii. Wynik zmierzony na jednej z bardziej restrykcyjnych hamownie w Polsce
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Wtrysków chinoli nie bierz. Jezeli nowe 440cc za 200zł/sztuka to jak dla mnie też średni deal jak można mieć w tej cenie lub pare zł więcej np 550cc, które starcza nawet na k04tfsi. Regulator cisnienia paliwa masz w filtrze paliwa. Polecam ori z ASO aby nie było jaj. Co do pompy to nikt nie wywróży w jakim stanie jest Twoja. Jak zdrowa to do 270KM powinna obsłużyć (sprawdzone empirycznie). Jak więcej mocy to bosch 040 ale trudniejszy montaż. Chyba, że lubisz ryzyko to wtedy pompa z kraju ryżu i też może być ogien w niższej cenie K03s (k03-073) to turbo na max w okolicach 230KM. Wiem bo mam Musi być dobry silnik, osprzęt i strojenie aby to jeździło z mocą i bezawaryjnie. U mnie już 3 lata bez problemów, ale nie każdemu się udaje. Jarek tzn Geremi Vag garage pokazał hybryde o dużej mocy ale to setup nie dla Kowalskiego, który się nie zna mechanice i nie potrafi dbać o auto tylko dla ogarniętych kierowców bo inaczej o awarie typu uszkodzenie głowicy czy inne nie trudno. Hybryda musi być przemyślana a nie dziwoląg z olbrzymią stroną zimną i ciasną gorącą bo potem ludzie płaczą, że dołu to nie ma, po mieście się ciulowo jeździ, a górą i tak zdycha bo się zagotowuje. Większość deklarowanych mocy przez sprzedawców turbin można traktować z przymrużeniem oka i odejmować lekko 10% z tego co deklarują. Wątek wałkowany co kilka strony w tym temacie. Chyba sobie zapisze ten tekst żeby potem wklejać, a nie klepać na nowo
-
1.8T Quattro AVANT RED USA! 320/288 1BV, k03HYB 440cc, FMIC, TIP, DP - Powered by Gregor10
Dzięki za miłe słowa, szczególnie, że nie przywiązywałem nigdy większego znaczenia do poprawiania wyglądu.Ma być czyste i zadbane. Dla mnie auto ma być tip top mechanicznie i dawać frajdę z jazdy. Większe hamulce, turbo czy opony są ważniejsze niż dokładka do zderzaka. Plany na 2017 rok to rozrząd, serwis gdyby coś wyskoczyło i myślę, że po wakacjach pójdzie na sprzedaż. Jak wszystko się uda to będzie zmiana na coś większego.
-
Wtryski 440 do 1.8 T AVJ
Niby które mają 412? Te co napisałem 440cc przy 3bar.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Bo na allegro są gianty po "stufce" i dlatego tak napisałem. Myślałem, że wkleiłem link, ale późno było i nie przelałem na papier tego co miałem w myślach 012 to wtryski kiepskiej jakości i powtarzalności. Miałem do czynienia z kilkoma zestawami i zawsze były problemy.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
To klasyka. Green Giants, ale ta cena coś niska albo mi sie wydaje ...
-
Wtryski 440 do 1.8 T AVJ
Możesz spróbować poszukać 0280156072.
-
[B6 AVJ] sedan 1.8T Quattro :) aktualnie-230hp/350Nm KW V1/JR21 19" 9.5J:.. Bix B8, heble 345mm
http://www.opony.com.pl/narzedzia/indeks-nosnosci-opon/ Dla porównania w moim avancie na wlepce jest 93. Porównując 85 i 93 wygląda to tak: nośność/masa [kg] 85 515 86 530 87 545 88 560 89 580 90 600 91 615 92 630 93 650 Czyli jedyne 135kg na oponie x4 = ponad pół tony na aucie. Tyle musi być lżejsze teraz auto... Wyobraź sobie jak zapakujesz mocne hamulce np 345mm na przód ( oraz odpowiednie na tył) i zaczniesz hamować, "transfer masy na przód" .... Co się może stać? Opony o takiej nośności nadają się do tego, żeby je założyć na auto i robić mu zdjęcia, a nie żeby jeździły w tuningowanym samochodzie z podniesioną mocą, mocniejszymi hamulcami itp. Polecam Continetal contisportcontact 5 w rozmiarze 235/40/18 94Y. Z taką szerokością już w miarę przeniesiesz moc i hamowanie. Opona jest miekka i nie trzeba jej grzać specjalnie jak jej poprzednik czyli contisportcontact 3. Z innych to jeszcze Michelin Pilotsport 3 i 4. Opony na felge 19" nie kupisz pewnie takiej aby zachować całkowity rozmiar koła i jeszcze nośność czy szerokość bo przecież do mocniejszych hamulców nie zakłada się opon o takiej szerokości jak w golfie 4, ale o tym na forum się nie mówi bo liczy się wielkość felgi, ma być 19... Sam jak kupiłem auto to miałem nośność 91 ale potem poczytałem co i jak i zmieniłem dla spokoju. Powodzenia w modach!
-
1.8T Quattro AVANT RED USA! 320/288 1BV, k03HYB 440cc, FMIC, TIP, DP - Powered by Gregor10
Kolor bardzo fajny szczególnie po nałożeniu ultimate polish, które nadaje efektu mokrego lakieru (Wet look). Co do lakieru to jak go kupiłem to były robione zaprawki bezbarwnego lakieru. Widać różnicę i pasowałoby oddać auto do detailera żeby to spolerował profesjonalnie, ale ciągle czasu brak... Ostatni serwis w 2016 r. Wymiana świec z Bosch F5DPOR na NGK PFR7Q. Różnica? Przybyło 0,3KM i dokładnie 0,67Nm. Mały pakiet handlingu na tył: Nowe amory 1BV oraz tylny stabilizator z S4 B6 o grubości 20mm Porównanie zwykłego stabilzatora 1BA o grubości 16mm z 1BD z S4 20mm.