Treść opublikowana przez wampir
-
Moje poczynania z B7 1.8Tq BFB - w drodze po 300KM
ładnie, ale do tych 300KM to tak ze 100KM póki co brakuje
-
Fmic do 2.0 TFSI BGB
Do k04 na dobrej jakosci mocnym sofcie nie trzeba zmieniac korb na kute. Jest auto Arka z naszego forum. BGB to jednak nie jest jakiś tytan jeżeli chodzi o grubość korb. Nie jest niezniszczalny Jak zrobisz na "maks moment z górką" to ja bym tak nie zarzekał sie, że pojezdzi długo i bezawaryjnie bo gdzies jest jakis wykres na tyle czy tyle (niewiadomo o ile podkoloryzowany).
-
Fmic do 2.0 TFSI BGB
moment x moc ?
-
Fmic do 2.0 TFSI BGB
o ile dobrze pamiętam to Moc = moment x obroty silnik/9549 Jak widać moc to wartość wyliczana w oparciu o moment obrotowy i jeżeli on rośnie to i moc rośnie. Istotny jest przebieg momentu. Dla osprzętu lepiej aby przebieg momentu był płaski. Nagłe skoki momentu źle wpływają m.in na korbowody, dwumas i sprzęgło ... Jeżeli miałbym dosłownie zrozumieć to co napisałeś tzn, chcesz podnieść moment obrotowy ale moc maksymalną (wspomniane 300KM) zostawić bez zmian. Przebieg momentu nie będzie płaski tylko powstanie taka właśnie "górka" w dolnych i środkowych obrotach, która zakończy się spadkiem. Odczuwalne będzie tak, że naglę auto zacznie się bardzo mocno odpychać po czym naglę bardzo rozczarowująco przestanie jechać. Minusem tego rozwiązania jest też to, że zostanie rozgrzane, żeby nie powiedzieć "przegrzane" co może też wpłynąć negatywnie na uzyskanie tej maksymalnej mocy. Jest to częsty błąd początkujących stroicieli, którzy dokoksują auto podnosząc bradzo doładowanie i zapłon z dołu, a potem auto nie chce jechać (cofanie zapłonu itp) ... Przy dużej turbinie to korba może wyjść bokiem jeżeli będzie seryjna. Chyba, że osprzęt i silnik celowo przygotujesz z zapasem np kucizna., k04TFSI, duży dolot, orurowanie, FMIC, DP, Wydech, Wszystko duże srednice + porting, pb100 aby jak najmniejsze opory stawiało i np z dołu i środkiem chcesz dmuchać więcej aby potem spaść tylko do 300KM. Tego chcesz? Moim zdaniem to nietrafiony pomysł. Na miasto to może i fajne bo niby nie kręcisz wysoko silnika, a bestia wyrywa do przodu, ale jak kiedyś przydzie Ci ochota stanąć na kreskę z "normalnie" zrobioną k04 to będziesz rozczarowany.
-
[B6 BFB] Czerwone Quattro Zehell'a
Wrzuc jakies logi 3,20,115
-
Możliwość tuningu 2.5 TDI V6
Myślicie, że jest szansa, aby pojawił się taki wykres +200KM i jakiś filmik z przyśpieszenia 0-200?
-
B6 DIVISION
Czesc Macie moze na sprzedaż albo wiecie kto ma taka wlasnie platikowa opaske, która trzyma ezektor ? Opaska ma otwor mocujacy ją do magistrali z z cieczą chłodzącą. Pytałem w ASO ale mają nową rewizję tej opaski, która przypomina pasek do zegarka. Bede wdzieczny za pomoc.
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
jakie koszty?
-
A4 B6 1.8T 150KM - Bierze 1200ml oleju na 1000k
Ani ja, ani moj kolega od E39 nie zmienialismy oleju ale przeciez nie mozna zabronić jego zmiany Można zaplanować operację gdy przyjdzie czas wymiany oleju. Jedyne co, to polecałbym dawać 2-3x wieksze dawki niż oni proponują i czynność powtórzyć po jakimś czasie.
-
A4 B6 1.8T 150KM - Bierze 1200ml oleju na 1000k
Ja kiedys kupilem to http://allegro.pl/xado-antykoks-anticarbon-odblokowuje-pierscienie-i6646703715.html Wystarczylo na kilka aplikacji. Mam gdzies zdjecia jak wygladaly tłoki u mnie przed i po. Nie mierzyłem kompresji bo nie miałem z tym problemow. Silnik u mnie chodził przed i po bardzo dobrze. Oleju nie zmieniałem, a robiłem to już dawno temu. Pozyczylem to koledze co ma E39 530i. Ponoć po aplikacji skoczyło mu z 8 do 10-11. Nie uzywałem nigdy nafty. Nie wiem jak dluga nafta musi miec kontakt z nagarem aby go rozupuscić i w jakim stopniu, ale xado jest bardzo skuteczny. przetestowałem to na starej głowicy u kolegi. Psikneliśmy, chwile stalismy i rozmawialismy, a potem psiknelismy jeszcze raz i w tym miejscu już nagar rozpusciło. Jak w jakieś reklamie telezakupów mango. Teraz pewnie przy okazji wymiany oleju znowu zrobie aplikacje i psikne znacznie wiecej niz zalecają. Potem zgodnie z procedurą trzeba kręcić silnikiem z wymontowanymi świecami. Planuje rownież potem przy okazji "profilaktycznego czyszczenia silnika" zastosować płukankę do oleju Millersa bo jest tania. Są też inne firmy, ale nie testowałem ich więc się nie wypowiadam. W moim podpisie masz link do tematu z moim autem. Tam chyba beda jakies zdjecia.
-
A4 B6 1.8T 150KM - Bierze 1200ml oleju na 1000k
Do zapieczonych pierscieni polecam XADO antycarbon z allegro. Czysci idealnie nagar. Po operacji powierzchnia tłoków swieci się jak nowa. Naturalnie inne elementy też czysci ale to chyba zrozumiale i nie trzeba po nim wymieniac oleju.
-
avanturnik sprint blue 1.8t BEX
Ładny kolor, zwraca na siebie uwage
-
1.8T Quattro AVANT RED USA! 320/288 1BV, k03HYB 440cc, FMIC, TIP, DP - Powered by Gregor10
Cos w tym jest co mówisz. Miałeś mi podesłać jakies szczegóły na temat Twojej turbiny i cisza ....
-
[B5 ANB] 1.8 T + stage 2/H&R -40/K03RS6!/BIXY/NAVI/DRL/CLH/MAGNAFLOW 3"
Tak obniżone auto to jakieś nieporozumienie. Niestety tak jak i w życiu jednemu podoba się sołtys, drugiemu sołtysa córka. Ja jestem wśród tych którzy wolą sołtysa córki. Jest gleba to musi być szybkie auto. To co Ci mówiłem, bierz minimum 320mm na przód. Zapomnij o gwintach tylko weź jakiś sprawdzony zestaw.
-
A4 B8 LIFT 2.0TFSI 290ps Quattro Tornado Grey
Ładnie jedzie. Przebieg zerowy to parametry ponad fabryke. Dużo momentu i szeroko. Mocy pewnie z 20PS ponad serię będzie. A przynajmniej moc nie spada wraz z biegami jak po hybrydzie w 1.8T.
-
1.8T Quattro AVANT RED USA! 320/288 1BV, k03HYB 440cc, FMIC, TIP, DP - Powered by Gregor10
No wlasnie troche nudno jakos ostatnio i nachodza mnie glupie pomysly na zmiane turbo ...
-
A4 Cabrio 1.8t BFB Stage III
Masz jakis film 0-200 ?
-
1.8T Quattro AVANT RED USA! 320/288 1BV, k03HYB 440cc, FMIC, TIP, DP - Powered by Gregor10
To bardzo ciekawa opcja. 3.0TFSI w stage2 robi okolice 450KM ... To musi dopiero sie odpychać, a nie tak jak moje .... Jedzie jakos to moje rodzinne kombi czy pasuje dalej modzic ?
-
A4 b6 AVJ stage 2
Na logach widac, ze CF na 3 biegu dochodzi do 4.5, ale już na 4 biegu wartości drastycznie wzrastają do 8. W lecie gdy będzie temperatura w dolocie w okolicach 60C to wartości te będą jeszcze większe. Ciekawe jest też to, że CF spada od 6000 obr ... co tam się dzieje? Brakuje logów zeby cos wiecej powiedziec. Wg logow to soft wymaga od turbiny 1.1-1,14 a ona już nie jest w stanie tego dmuchnąć. Z czasem roznice pomiedzy zadanym o osiaganym boostem sie beda rozjezdzac, ale tuz po strojeniu to nie powinno az tak wyglac. W lecie bedzie bida.
-
A4 B8 2.0 TFSI QUATTRO STAGE 3 350km/465Nm
Dlaczego obcieto zdjecie?
-
A4 b6 AVJ stage 2
Dobrze to ująłeś. Okolice 230KM to taki max, z tej turbiny o ile ona i silnik są w bardzo dobrym stanie. Overboost czyli niekontrolowany wzrost cisnienia doładowania. Przez coś takiego szansa na spalenie sprzęgła czy uszkodzenie silnika bardzo wzrasta. Seryjne sprzegło z BEX, AWX wystarcza jak nie świrujesz. Wiesz jak robic logi? To zrób 115 i 118 jadac na 3 biegu do odcinki a potem zmiana biegu na 4 i tez do odcinki. Możesz też zrobić 33,3,20 Kto Ci stroił?
-
A4 b6 AVJ stage 2
Wynik bardzo optymistyczny, olbrzymia zasługa zimy. W lecie na tym icku bedzie 20KM mniej bo k03s to nie turbo na takie moce i taki zakres modyfikacji. Boost troche faluje. Ciekawe co sie dzieje przy pełnym bucie i zmianie biegu na wyższy. Jaki jest overboost.
-
[B6 BFB] Czerwone Quattro Zehell'a
kto bedzie stroił?
-
[B6 BFB] Czerwone Quattro Zehell'a
Widze, ze robisz konkretny serwis. To bardzo dobrze. Lubie czytać takie tematy jak ktoś dba o auto. Daje to jednak też do myslenia, ze auta ze Szwajcarii nie są przywozone w stanie bardzo dobrym jak ludziom sie wciska. Fakt, może statystycznie mniej trzeba w nie włożyć niż auta z rynku polskiego ale to nie jest tak, że kupisz i jeździsz. Robiłeś już logi? Jak tam zawór DV? (możesz w ciemno kupić nowy w ASO 710p). Jak przepływomierz? Powodzenia w modach! Jak nie zmieniasz soczewek na B8 to sprawdz w jakim masz stanie u siebie, jak nadal slabo swieca to potrzebna bedzie regeneracja ...
-
[B5 ANB] 1.8 T + stage 2/H&R -40/K03RS6!/BIXY/NAVI/DRL/CLH/MAGNAFLOW 3"
Felgi odmłodziły auto. Dobrze wygląda, z daleka na 17 Tylko nie zakladaj czarnych felg bo one optycznie wygladaja na mniejsze.